-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
[quote name='Alix']dobrze gada:evil_lol: watek zalozony:diabloti:[/quote]no i sie cos rusza na tym forum powoli:cool1:
-
chcialam zamiescic pare cytatow[ksiega gruba jest] zeby ojciec rasy nie byl traktowany jak czlek z zamierzchych czasow nie majacy pojecia o psach albo jakis pruski barbarzynca:cool1: . horand byl uzywany bardzo szeroko do krycia suk,rowniez swoich corek.
-
"we the once more arrive at the conclusion:work is an indispensable necessity for the shepherd dog but kennel keeping will be a curse for him mentally and phisically."
-
[quote name='Ewa-Jo']hihihihih a nie lepiej w jezyku którzy wszyscy znają.:evil_lol:To teoretycznie byłoby dla wszystkich chyba zrozumiałe:crazyeye:. A jeżeli nie to ja poprosze angielski.:mad:[/quote]ewa-jo-ja sie nie podejmuje publicznego tlumaczenia.
-
jeszcze jeden "all the wonderful dog qualities of character possessed by a good shepherd dog will therefore only be brought to light when he remains in the same hands for a very long time ,preferably from puppyhood where....he shares the joys and sorrows of the family ...and our dog is completely ruined in mind and body wherever he is treated only as merchandise..."
-
[quote name='BeataG']A czy ja bym mogła prosić to samo po niemiecku? Bo przez angielski mi się nie chce przekopywać, słowo pisane rozumiem zdecydowanie gorzej niż mówione. :oops:[/quote]uo matko.mam pisac w dwoch wersjach?prosze o glosowanie.:lol:
-
german shepherd in word and picture-max v.stephanitz-nie mam pojecia:oops: .szczerze mowiac,ja dostalam w prezenciku.a tu cytacik na czasie "wheneverthe dog is kept in an enclosed kennel -in order to keep him from doing any harm ,or even not to suffer any harm ,on account of his high monetary value,-he will not only degenerate physically ,becoming stiff,sluggish and lazy,but will also become mentally torpid ,and lose all his sharpness and vim.....the dog who is kept in the kennel .....is no better than a beast caged for show.....thus,kenneled dogs are liable ,not only to become dull,but even mentally weak and mad....unfortunately these harmful consequences of kennel confinement do not show themselves all at once..."
-
cfaniak.to ja zaczynam.tlumaczyc nie bede bo mi sie nie chciec.:oops: "I'm canine of noble birth I German Shephard dog, courageous,alert! I protect my master to earn my keep. In grassy fields,I guard his sheep. Of me I've heard it often said "No finer dog has yet been bred"":loveu: pod koniec lat 80 tych 19 wieku powstal klub hodowcow ON-Phylax.zorganizowal on jeden pokaz 3 kwietnia 1899 roku.rtm.Max v.Stephanitz i Artur Meyer byli obserwatorami tego pokazu,w tym dniu zalozyli SV.Stephanitz zostal prezydentem i piastowal to zaszczytne stanowisko az do swej smierci w 1936 roku.na tym pokazie stephanitz wypatrzyl wspanialego psa Hektora Linksrhein ktorego kupil i nazwal Horand v.Grafrath.byl to onek zarejestrowany jako SZ 1. a oto cytat z ksiazki Stephanitza: "trust is a sine qua non,and obedience is the foundation of every training:both go hand in hand,are both inseparable.Blind and servile is not rooted in trust,but fear,and only rebels when out of reach of the whip.such service we do not demand from our dogs,but an obedience which is joyful and always willing,founded in love for the master and such[as we have already seen]founded on satisfaction of a natural craving which therefore must be consolidated by a wise training from earliest puppyhood.with the young dog who is obedient in this sense ,who waits upon the eyes and mouth of his master,who comes joyfully when called ,even from his feeding dish ,or from his companions at play,because he knows he will be rewarded for his obedience by a kind word and by an affectionate pat,by a special tit-bit,or,as the highest reward ,by sharing in the activity of his master:with such a dog every thing is possible later on.for joy in work is combined with its accomplishment .this,as the outpouring of the power accumulated in the dog ,is the result of soud nerves and a serviceable body build :and hear again it is a matter of breeding training both directed to a special purpose with a definite goal in view."
-
[quote name='monisieczka']No ładnie:angryy::angryy:, to żeby pomóc obs... włascicielce obssss kundla to dopiero BeataG musi się wstawić:mad::mad:. No chyba jestem urazona, chyba bo jeszcze pewności nie mam. A o veta bardzo chetnie poproszę.[/quote]monisieczka ja nie chce sie tak wyrywac z takimi tekstami.dostalm pw ze sie wymadrzam.to juz nie budut.:oops:
-
[quote name='Alix']a ja moge wiedziec co to za wetka?:oops:[/quote]ja nie pamietam nazwiska-zabijta mnie.aneczka wie i BeataG:cool3:
-
[quote name='Aneczka']Rany, ja nie jestem fachowcem ale jak słyszę o takiej urodzie to mnie krew zalewa:angryy:[/quote]no mnie tez troszku:cool1: .ale co tam.nie wychylam sie.jeno dziwie-a to rzecz ludzka:p .ostatnio meilowo mnie dziewczyna pisala-roczny pies znaczy zadem.wet powiedzial ze onki taka maja urode ze powlocza zadem jak sa................zmeczone:angryy: :diabloti: .jesooo slodki.:peace:
-
to jak BeataG napisala to ja tez to napisze-onek nie posiada elementu urody ktora polega na sr..........czce co miesiac czy 3 tygodnie:shake: .
-
alix-zaloz watek,zadaj pytanie-wtedy ja napisze swoje zdanie:cool1: .nie moge sie szarogesic-i tak juz przeginam ,nie jestem ekspertem,ucze sie i jeszcze g..........wiem.
-
[quote name='BeataG']No co Ty! Ja bardzo chętnie tego słucham i bardzo chętnie Was czytam. Lubię rozszerzać horyzonty. No a poza tym ja się przy tym słuchaniu i czytaniu o onkach jestem w stanie dokładniej przyjrzeć swojemu psu i wbrew pozorom o belgach też się sporo dzięki temu dowiaduję i jakoś lepiej się umiem z własnym psem dogadać. :evil_lol:[/quote]ale i tak mi glupio czase.ja nie mam instynktu samozachowawczego jak wchodze na onki.iwonazawsze mi mowi-stop,wez oddech i zmien temat:razz: .ile mozna.:shake: :roll:
-
nie alix-ja i tak sie za bardzo udzielam.niech ktos madrzejszy zalozy.:oops: .wymadrzam sie wystarczajaco na pozostalych tematach.
-
anin alix,niestety nie jakies romantyczne rejony.gosia-awsze mozesz mi zadac pytanie.wtedy bede na nie dlugo odpowiadac.chociaz jak moze zauwazylas pytania mi niepotrzebne:oops: gadam jak nakrecona i bez tego.
-
dziiiiwne.mi czasem czysci shadowskiego ale od miesiaca to tylko luzny kal a nie biegunka.dziiiiwne:shake: .ale sie nie wcinam.z ciekawosci pytalam:cool1: .trocin nie mam niestety.:cool3: :lol:
-
[quote name='Alix']ja tam moglabym Cie sluchac godzinami:cool1: dowiedziec sie doslownie wszystkiego: jak gdzie po co dlaczego:loveu: Poki co nie wiem prawie nic ale mam nadzieje ze to sie w najblizszym czasie zmieni! POki co jestesmy z baroszem baaardzo poczatkujacy ale ja juz sie zajaralam wizja klubu owczarka z prawdziwe zdarzenia! No i kurcze starsznie bym chciala te owieczki z Baroszem pastuchowac:loveu:[/quote]owczarnia juz ma fundamenty.tzn ja wiem ze to nieduzo ale mysmy nigdy czegos taniego nie stawiali no i siem uczymy a uwe jest baaaardzo dokladny:angryy: :mad: i normalnie z nim wszystko idzie wolowato jak nie wiem co:angryy:
-
[quote name='monisieczka']:lol::lol::megagrin::megagrin::megagrin::megagrin::megagrin::megagrin: ale sie ubawiłam , az sie popłakałam ze smiechu[/quote]:scared: .np.korci mnie zeby wejsc na historie rasy i eksterier i charaktr.ale jak sobie pomysle ze zaloze 3 nowe tematy i ktos wejdzie a wszedzie ayshe:shake: :tard: ..........no to chiba se odpuszcze.a ja o onkach moge caly czas.jak sie dorwe do tegotematu to umarl w butach-BeataG ja cie przepraszam za to przynudzanie przez telefon:oops: :Rose:
-
monisieczka-a dlaczego ja tak czysci i dlaczego ma zapalenie?:-o
-
alix-a ja mam jednak wrazenie ze wszystkich zanudzam :oops: .a jeszcze o onkach nawet nie zaczelam tak na serio gadac.staram sie:oops:
-
[quote name='monisieczka']byscie? bedziemy miec:mad: !!![/quote]tiaaa,ja siem zemszcze za takie sklonnosci:diabloti:
-
obroza sabunol-zloty 17.obroza przeciwkleszczowa i przeciwpchlowa.wodoodporna.likwidacja i odstraszanie kleszczy-4 miesiace,pchel 6 miesiecy,larwy u jaja pchel 6 miesiecy,przerwanie cyklu rozwojowego pchel,sklad obrozy:imidaklpryd,pyriproksyfen,permetryna,doadatek DEET.,odpowiednio-1,1%,o,4%,3,6%,DEET4%.
-
[quote name='Aneczka']A ja na sobotę zakupię %:drinka:[/quote]a ja kupie se sznurek:grab: .przyszla wlasnie paczka z karuska.krople sabunol:zloty 19.4ml.psy duze.25%trans-permetryny,8%imidakloprydu,2%pyriproksyfenu-cokolwiek to znaczy:roll: .likwidacja i odstraszanie kleszczy i doroslych pchel-4 tygodnie czas minimalny,likwidacja larw i jaj pchel 4 miesiace,przerywanie cyklu rozwojowego pchel w otoczeniu psa,odstraszajaco na meszki.opakowanie 4 ml dla psow od 20 do 40 kg.dla psow ciezszych-1ml na 10 kg.