-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
Ewa-Jo -to ja sie nie dziwie ze jest gruby:lol: .hi croc.300 g.hmb-tak oczywiscie ze przerywasz.ZADNYCH suplementow nie wolno dawac non stop.to wysoce ryzykowne.podobno sport menue daje mase miesniowa-sprawdzem to powiem.moje leca na hi crocu[hodowlane bo kanapowe pupilki koncza teraz testowanie brita i zaczniemy sport menue.poza tym zaczynam dawac algi i karoten bewidoga.obaczym.ciastka sa rewelacyjne.pamietajcie ze samcom do 2 roku zycia musicie suplementowac karme.nie codziennie,nie non stop ale taki "pych"musza miec ze wzgledu na rozbudowe cech samczych. asher-ja z zasady nie za bardzo chwale.ale grupa cwiczy deczko lepiej-np.moglismy zrobic linie i obejscia w zostawaniu a niedawno nie bylo to zbyt mozliwe.do sabiny musisz brac duzo oddechow jak poczujesz impuls uzycia bejsbola:cool3: . wszystko co pisze jest tylko moim zdaniem.nie jestem zbyt kompetentna do udzielania rad-zrozumcie ja mam onki dopiero 17 lat.to gooowniane doswiadczenie.zwlaszcza ze hoduje krocej-10 lat.nie mam ochoty i nie poczuwam sie do robienia za eksperta-no zwyczajnie mi glupio i tyle.
-
ile dostawal bialka w hillsie? a tak OT-czuje sie deczko glupawo bo ja mam swoj patent na zywienie onkow-nie bardzo chce sie wcinac w wasze psy-a ciagle to robie i jest mi nieswojo.szkolenie to szkloenie a prowadzenie psow to nie treser tylko cholewka hodowca.a ja sie wp....am.i jest mi glupio.:(
-
Gosia-spokojnie:cool3: .ty musisz ja trzymac na maksa chudo-podudzia plus stawy .i nie martw sie.JEST lepiej ale ona baaardzo szybko znowu spi:roll: .i doskonale znam to uczucie zniecierpliwienia:p .jak j juz poczuje to ............przerywam prace z psem.biore dwa duze oddechy i dopiero kontynuuje.:razz:
-
porownanie-sprobuj schdnac na makaronie.a teraz zamiast michy makaronu zjedz dziennie plaster szynki.na czym szybciej zlecisz?jakbys zjadla tyle szynki co makaronu-owszem przytylabys pewnie.ale zmniejszajac dawke wysokoenergetycznego pokarmu z mala iloscia wypelniacza+ruch-niema bata .schudniesz.i miesnie ci nie zjada.nie chodzi o chudego psa.chodzi o psa ktoremu przez skore widac zarys ostatnich 3 zeber a ktory 20 km przebiega i potem mu godzine pilke machasz.........a i pozniej 20 kilosow zrobi spowrotem.o to chodzi.
-
mowie ci od nie wiem kiedy-onek=karma dla aktywnych=dawka polowa albo jeszcze mniej:roll: .basic jest karma bytowa ochronna na przewod pokarmowy.po cholere?bedzie sie potykac o wlasne nogi.chodzi o to zeby dawac malo ale full wypas.a nie malo a cienko.dawalam basic-reszte do glonkow wymieszane z britem dalam dla szado.bardzo fajna karma.ale ja onkowi bym zapychacza nie dawala.bo taka fluja sie robi a nie suchy pies.wiesz ze ja mam klopot z chita.i zobacz jak mi wysuszyla sie na wysokoenergetycznych karmach.
-
dodam ze brit mi zupelnie przypomina drozsze karmy typu eagle pack na przyklad:-o :roll: :lol: .karma jest ok.tyle ze bewidog jest zdecydowanie lepszy.jestem ciekawa tego menue.:p
-
[quote name='Szira/Gosia']No to suuuper! Ja też jestem zadowolona:multi:[/quote]teraz czekam na transport sport menue na mase miesniowa.brit jest wporzo.ale nie az tak zebym kupila drugi worek:roll: .zauwazylam:lupiez[nieduzy ale jednak a psy mi nie linieja],koopy w porzadku jednak po hi croc bewidoga sa zdecydowanie mniejsze[a daje brit activity],przy przestawianiu pojawily sie baczki ale bezzapachowe:razz: .przy bewidogu nic sie nie dzialo.tak wiec chiba skonczylam testowanie brita .:lol:
-
ja wytrzymuje tak z 25 minut i pluca wypluwam przez fajki na glebe:cool3: :cool1:
-
aaaaaaaaa dodam-WIEDZIALAM ze bewidog bedzie oki.ja mam zachwyt w oczach bo suki w ciazy mi ida genialnie.ciesze sie jak norka bo wreszcie moze znalazlam swoja karme.:multi:
-
w srode nie dzielimy grupy tylko wsio na 20 bo przychodzi malo psow.jak znowu zrobi sie najazd to wtedy podzielim.alix-ja bym mu hmb podawala az do 2 lat-ale ja nie jestem wetem.MOZE powodowac przerosty jesli nie dajesz w setach tylko walisz non stop.wiadomo jednak ze wspomagacze daje sie seriami.pierwszy set-3 tygodnie.przerwa 2 tygodnie.potem dajesz w setach tydzien-przerwa 3 tygodnie.potem 2 tygodnie-przerwa 2 tygodnie i wracach do 1 setu.ale to jasssne jak slonce dlatego o tym sie nie produkuje.mozna dawac hmb dla psow-specjalistyczne jesli boisz sie ludzkiego.monisieczka-ja wyrownuje grupe.jak grupa siem wyrowna trzeba stale podnosic poprzeczke bo inaczej zgnusniejecie:roll: .poza tym materialu do przerobienia mamy hoho.:diabloti:
-
Zmija -poprzychodz na razie na stara nie onkowa grupe.w srody i w piatki na 20.
-
asher tego co ci mowilam sabina nie moze brac-dzwonilam do heinricha.jakbys mi jakos dala jej wyniki-watroba glownie i takie tam to moze on by ci cos dobral dostepnego w polsce?
-
zajecia nadal byly lajtowe-chce wyrownac grupe.a z ta policja rzeczna............no oni sa wredni.ostatnio maszerowalam nad wisla to obrzucili mnie takim spojrzeniem-dobrze ze nie gryzli-psy mialam na smyczy to mi mogli naskoczyc.ja zawsze biore psy na smycz jak widze mundurowych.nie chce mi sie z nimi gadac.:diabloti:
-
[quote name='asher']Szkoda, że nie przyjmuje w Polsce... Nie chodzi o wciskanie kitu. Po prostu takie preparaty na jednych działają, na innych nie. I medycyna nie wie jeszcze, czemu tak się dzieje :niewiem: Tak sobie myśle, że może powinnam spróbować większych dawek? A teraz już naprawdę spadam, bo jak zaspię i jutro to się wkurzę... :angryy:[/quote]no wlasnie ja tez jestem troszke zdziwiona pozytywnie tym arthronem.ja tez ide spac bo jutro bedziecie miec spotkanie towarzyskie jak treser zaspi.:cool1:
-
[quote name='BeataG']No ale też jest luźny. Oczywiście nie tak jak wtedy, gdy się poznałyśmy, ale jeszcze się trochę "telepie", jak biega. Dlatego tak mi się skojarzyło. Jednak może to faktycznie kwestia wieku. No nic, za chwilę jedziemy na wystawy do najlepszych specjalistów w rasie, zobaczymy, czy mi napiszą, że jest słabo związany. Na razie mam 1 taki opis, ale wtedy Wermut miał 7,5 miesiąca, więc miał prawo.[/quote]on ma jeszcze czas na zwiazanie sie.ale mozesz sie pobawic w interwalowy trening.;)
-
[quote name='Ewa-Jo']co to znaczy?????[/quote]trening interwalowy to trening poprawiajacy wydolnosc .rany.ide spac.pracujesz w setach na maksa,potem na pol gewizdka,potem na maksa itd.ustalasz czas trwania i obciazenie po tetnie powysilkowym psa.
-
[quote name='asher']Po tym, jak się okazało, że w prawym kolanie sucz ma początki zwyrodnienia - kupilam jej Arthoflex, to taki weterynaryjny syropek, właśnie z glukozamina i chondoityną, jak Arthron. Wychlala półlitrową flachę, kuracja trwała parę miesięcy. Niestety - poprawy brak :shake: Nie ma badań naukowych dowodzących, że glukozamina i chondroityna faktycznie pomagają, a raczej nie wiadomo, czemu w niektórych przypadkach pomagają, a w innych nie... Ale i tak planuję zakup jakiegos preparatu z tym, bo nawet jesli nie pomaga, to raczej nie zaszkodzi... A nuż teraz coś zaskoczy i będzie poprawa? [B]Ayshe[/B], a Twój lekarz przyjmuje w Polsce? Jesli tak, to pogadamy jutro, albo napisz na priw, żeby nie było, że reklamę uprawiasz ;)[/quote]nie nie przyjmuje w polsce.przyjezdza do mnie 2 razy do roku na kontrole.ostatnio przyjechal do shado.po arthronie nawet szira przestala kulec.ja wyleczylam nim uraz chity po przeszkodie[staw barkowy,silna kulawizna].ale bezgranicznego zaufania to ja do niczego nie mam-poza heinrichem ktory mi kitu nigdy nie wcisnal.
-
[quote name='Ewa-Jo']Rozumiem że siedząc na rowerku trzymasz wędkę ze zwisającą kiełbasą lub piłką /w zalezńości od psa/ .[/quote]nie.kazdy normalny onek po wyrobieniu podstawowej kondycji i tempa zacznie ciagnac jak zwolnisz do truchtu-je takie tempo zwyczajnie meczy.i dajesz mu to robic.moze byc na komende.to tak jak ring.
-
[quote name='BeataG']Ups - czy to znaczy, że ja też powinnam dawać karmę dla aktywnych? Czy to tylko onków dotyczy? Jakoś się zawsze powstrzymywałam, bo dla mnie aktywność moich psów jest normalną aktywnością, aktywny to dla mnie byłby taki, który pracowałby np. w policji. A przy tym boję się, żeby gnoja nie przebiałczyć i nie utuczyć.[/quote]BeataG-nie mam pojecia jak prowadzic belga:oops: .ale z wermim jest wsio ok.
-
[quote name='Ewa-Jo']psa prowadze ja .Hodowczyni zaleciła cani agil i to pies dostaje cały czas-rodzaj karmy to moja decyzja a daje tyle ile jest napisane więc się wypowiedz i poradz. Nie wchodzisz nikomu na jego poletko.[/quote]dawalabym mu karme dla bardzo aktywnych psow ale np.polowe dawki-to zalezy od karmy ale na josha to bedzie 300 g.dodatkowo zaczelabym go obciazac stalymi interwalami-to mlody pies wiec do progu 15 minut.glownie chodzi mi o pojscie w grzbiet i obramowanie klebu-pies musi ciagnac.normalne spacery to za malo.
-
[quote name='Szira/Gosia']Co to jest????????? A zansz jakąś wodę do popływania? Blisko??[/quote]wiadasz na rower i nie pedalujesz-pies ciagnie.ukladasz interwaly az do momentu kiedy pies biegnie na dlugu tlenowym zalozmy 30 minut wtedy........naciskasz lekko hamulec i pies ciagnie.woda jest idealna .nie obciaza stawow.najgorsze dla dysplazji sa zrywy i skrety oraz oczywiscie skoki w duzym tempie.szira ma noch zugellasen wiec bez przesady.ona ma niestabilne stawy ze wzgledu na podudzia-to powoduje przeciazenia.
-
[quote name='Ewa-Jo']Jak się pytam to po to żebyś się wcinała. On jadł Hillsa puppy large bred ,a teraz po skonczeniu roku zaczął adult large breed.Jakieś inklinacje mam do hillsa pewnie dlatego że Sean całe życie jadł hilsa lamb&rice a kocice c/d więc się do niego jakoś przyzwyczaiłam.Nie znam się na karmach ale nie chcę czegoś spieprzyć.Poza tym dostaje cały czas cani-agil.Histerycznie się boje żeby czegoś nie zabrakło w wieku dorastania. No i teraz zacząl dostawać ten HMB/kupiłam to duże opakowanie więc starczy na miesiąc/,acha i dostaje falowo eccomer bo jakiś taki mało odporny. Tak że poradz co ewentualnie zmienić.[/quote]nie chce sie wcinac bo psa prowadzi hodowca-uznaje to za norme.ale..........ja wiesz mam na wszystko teorie.nie ukrywam ze moje teorie zapozyczam rowniez od heinricha no i nie zapominaj ze mam onki jak rottki-widzialas te moje mutanciki.:cool1:
-
[quote name='asher']Oooo, a jak i gdzie? Ale, nawet jak teścik wypadnie niepomyslnie, to i tak juz się z tym nic nie zrobi... :-([/quote]Lara ani byla w zlym stanie z lapami.kustykala-wlasciwie nie chodzila.po dlugofalowym podawaniiu arthronu plus tego czegos co zaordynowal heirich poprawa jest.......hmmmm.......znaczaca.pies chodzi.lara na bank ma tez dysplazje.
-
[quote name='Szira/Gosia']No to ja nie wiem co mogę jeszcze zrobić, chyba przestanę wogóle jej dawać jeść:angryy:[/quote]musisz zaczac z nia trening silowy-np.ciagniecie rowerka,plywanie ale stabilne bez skokow do wody,klusowanie po zaoranym i zabronowanym polu...........
-
[quote name='asher']Będę ci naprawdę bardzo wdzięczna!!! :modla: Mnie się na dodatek jej tylne łapy strasznie nie podobają :shake: Momentami trochę nimi powłóczy, poza tym stawia stopy nieco do środka. Jak ją miziam po brzuszku, to nie jest w stanie podnieść żadnej z tylnych łap do góry... Że też jej nie prześwietliłam :wallbash: A pięć razy była w ciągu ostatniego roku na krojeniu!!! :wallbash: Pocieszam się że prześwietlenie w tym wieku i tak nic nie da, bo co niby można zrobić, oprócz leczenia zachowaczego, czyli podawania preparatów na wzmocnienie stawów? Ewentualnie wstrzykiwac dostawowo kwas hialuronowy, ale na to z paru względów pewnie i tak bym się nie zdecydowała...[/quote]mozna jej zrobic tescik na ruchomosc stawow :razz: