Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. rok 1970.Quando Wienerau-filar rasy.wspanialy genetycznie pies,wyrozniajacy sie budowa jak na owe czasy.przodek wielu uzytkow i najwybitniejszych eksterierow.dlugie udo lepiej ulozone by sie wprawdzie przydalo jak i mocniejszy staw i do podudzia tez mozna sie przyczepic-przydaloby sie mocniej umiesnione- przy pieknie ulozonym zadzie,staw skokowy przydalby sie mocniejszy,prosze zwrocic uwage na noge zewn.-podstawiona-srodstopie jest tez ok.chociaz mogloby byc krotsze. [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/2723/50to.jpg[/IMG]
  2. 1960.Volker Zollgrenzschutz-haus [img]http://img91.imageshack.us/img91/4108/44bp.jpg[/img] piekny tyl prawie wspolczesny.silny zwiazany ozylowany staw skokowy,dlugie ladnie juz ulozone udo,krotkie slupowate srodstopie.to ewenement w tych czasach-tak dobry tyl.hodowla onkow SV boryka sie nadal z kilkoma problemami-kalb,zwiazanie grzbietu[nadal nie sztywne grzbiety,malo zwiazane ale o tym bede opowiadac jak zaczniemy rozmowe o gornej linii.na razie interesuje nas tylko tyl.
  3. rok 1925,Klodo Boxberg [IMG]http://img96.imageshack.us/img96/9530/29dm.jpg[/IMG] staw skokowy juz troszke lepszy,pieknie "ozylowany",udo dlugie,zaczyna sie zmniac skatowanie. rok 1950.Rolf Osnabrucker land-pies od ktorego rozbiegly sie linie DDR i SV. [img]http://img97.imageshack.us/img97/9159/36yq1.jpg[/img] po wojnie zaczely sie problemy.wytrzebiona populacja,Rolf wielce sie zasluzyl w hodowli onkow ale widac po tyle problemy z ktorymi borykali sie onkarze i nadal borykaja sie onkarze hodujacy uzytki.slaby staw skokowy.srodstopiu tez daleko do "slupa".
  4. zgodnie z wczorajszymi prosbami zaczynam dzisiaj tlumaczyc budowe onka:roll: .podkreslam ze opinia przedstawiona jest tyl moja opinia i wizja onkow ktore sa moim hodowlanym celem.zaczne od tylu.chodzi mi o katowanie ,dlugosc kosci udowej i jej ustawienie oraz dlugosc podudzia i bardzo wazna kwestia zwiazanie i budowa stawu skokowego oraz srodstopie. powrocmy do historii.1900 rok.Hektor Schwaben. [img]http://img140.imageshack.us/img140/8427/13kr2.jpg[/img] dlugie udo,mocne ,ladnie zwiazany staw skokowy,stosunkowo krotkie i silne srodstopie.
  5. alix-stawy sa nie idealne.ale nie ma tragedii.wykluczone przy takiej budowie tylnych nog barosza jest skakanie na torze agillity i fresbee.barosz ma dlugie dzwignie,za dlugie,to powoduje silne obciazenie stawow biodrowych a na zwrotach moze dojsc do uszkodzen.ja tez wiem co to dysplazja-ciezka,kliniczna.niestety.i ta dysplazja tez mi zabrala sunie.ale tak jak mowie dysplazji ciezkiej jest w onkach coraz mniej.a o wiele mniej niz 5-10 lat temu.pozbycie sie dysplazji z populacji jest bez inzynierii genetycznej niemozliwe.zdrowe onki daja staly poziom 23% populacji obciazonej dysplazja.dlatego tak wazne jest zeby po charakterze dobierac pary pod katem zuchtwertu a na koncu patrzec na wyglad psa.oczywiscie ja pisze zawsze o uczciwie prowadzonej hodowli.i nie promowac psow w hipertypie-o dlugich niestabilnych podudziach tylko sluchac SV:loveu: :cool3:
  6. jesli mam byc szczera to musialabym zobaczyc zdjecie czy to noch zugellasen.psy z nasza c1[dysplazja lekka ]sa dopuszczane w niemczech bo to nie takie wszystko proste.z tego co piszesz barosz ma sytuacje taka jak szira.niestety przy takiej budowie tylu stawy sa mocniej obciazone.u onkow dysplazja ciezka zdarza sie juz nieczesto.na szczescie.natomiastczeste jest fast normal i wlasnie noch zugellasen.przy uzyciu do hodowli[hipotetyczna wersja]najwazniejszy w takich wypadkach jest zuchtwert i stawy rodzenstwa.poza tym nie panikuj.psu nic nie jest.nie ma ciezkiej dysplazji.trzba tylko:podawac arthron,trzymac psa bardzo chudo,wyrabiac psu mase miesniowa stabilizujaca stawy w monotonnym klusie[bez zrywow i ostrych zakretow na zadzie]..a tak wogole to nie jest zle.bez przesady.to nie jest dysplazja dajace kliniczne objawy.to lekkie zmiany i do tego nie scisle oznaczone.co to jest blizej b czy c?ludzie.albo b albo c.
  7. pola wilanowskie to ul.Palacowa do konca i spod bramy ruszamy.no to pn,wt i sr.nad jez.czerniakowskim?:cool3: .jeszcze mam 35 minut trzmania kciukow:lol:
  8. [quote name='Agaa.a']Nie ma sprawy !! Rozumiem. Rzeczywiście, czs sobie wybrała super ... Tak też myślałam, że będziemy rozpraszaczem :oops: Niby psiukamy suńkę przed każdym spacerkiem, ale o tabletkach nic nie wiedziałam ... Narazie zainteresowania na spacerach nie zaobserwowałam, ale zdaje sobię sprawę że najgorętszy okres jeszcze przed nami ... Pozdrawiam.[/quote]po prostu przyjdzcie na zajecia i juz.moje psy cwicza przy sukach z cieczka.a co mi tam.grupa tffarda jest nie?grupo:helo: jak tam?tfardzi jestescie?suka nie moze przychodzic na zajecia jak wchodzi w dni plodne-tak pi razy drzwi od 9-10 dnia.:roll: :czytaj:
  9. [quote name='Alix']tak jak pisala Ewa-Jo agility jest w niedziele na 12 (mozna wiec spotykac sie na cypelku o 9 nie 8 rano:evil_lol: ) Z tego co zrozumialam w czwartek sie nie spotkamy indywidualnie (ja juz wole sie upewnic bo jakbys przyszla a ja znowu nie, to bym sie chyba pochlastala:oops: )W piatek o 19 cypelek a weekend sie dogada - dla mnie bomba:cool1: tak tak trzymajcie kciuki za Baroszka( za mnie niekoniecznie moze nie zejde:eviltong: ), wychodze z pracy wczesniej by byc przy nim :cool1: juz chce zeby bylo po:placz:[/quote]wole sie na jutro nie umawiac bo mam z tapsi badania i szlag mnie trafi jak bede musiala znowu odwolac.w piatek ma byc wredna pogoda i na wszelki wypadek jakby sie ktos okazal wapniakiem i nie przyjechal:diabloti: to napisalam jak ja widze zajecia w dlugi weekend.aaaaaaaa.kciuki trzymam dzisiaj za barosza od 15.50 do 17.wystarczy?:oops: :p
  10. [quote name='Ewa-Jo']Nie mamy agility w tym tygodniu,a w soboty nie mamy nigdy. W piątki bywa za ominięte swiąteczne niedziele ,a w niedziele normalnie mamy o 12. A jak dasz sobie rade ze śladami jeżeli masz Tapsi w domu ????Zdrówka dla suńki ,i uściski dla Chity .[/quote]dzieki za info.mam przesilenie wiosenne-nic do mnie nie trafia chyba ze lopatologicznie.prosze jeszcze raz o przemyslenie kwestii sladowej w dlugi weekend-ja jestem jak najbardziej za.w sobote proponuje o 13 slady na polach wilanowskich polaczone z normalnymi zajeciami-przypuszczalny czas trwania:az do reanimacji przewodnikow:diabloti: .niedziele tak samo tylko ze proponuje spotkanie pod mostem siekierkowskim przy tym duuuuuzym kosciele:razz: .program jw.poniedzialek ,wtorek i sroda-pola wilanowskie-przedpoludniem np.o 9?10?albo 6? 7?:razz: :diabloti:
  11. [quote name='Mokka']Barosz nie miewa agility w sobotę. :roll: A w ogóle to w ten weekend nie ma zajęć bo to jest dłuuuuugi weekend. :evil_lol:[/quote]Mokka duze dzieki bo nie chce zeby zajecia kolidowaly ze soba:cool1:
  12. Agaa.a-sooorki.zamotana jestem ostatnio:roll: .tez sobie wybrala czas na cieczke-dlugi weekend.to tak jak chita.jak ma cieczke to kicha bo psy dostana swira.chyba ze ja spryskacie na maksa i dajecie juz tabletki zagluszajace ten zapach:cool3: .
  13. jesli bedzicie chetni na zajecia w dni wolne to jak najbardziej.wszystko ustalimy w piatek-dla tych ktorych nie bedzie napisze wszystko na dgm.Tapsi jest w domu do piatku.trzymanie jej w weekend juz mija sie z celem.jest jej niezbyt swojsko bez stada,w malutkim mieszkanku ,goraco jej i zaczyna ja nosic.poza tym chita francowata lazi za nia sztywna krok w krok.jutro mamy badania i jak wszystko bedzie ok.to tapsi wroci na kojce w piatek przedpoludniem.
  14. w weekend mamy slady.o ktorej wy macie w sobote agility bo bylam na cavano ale nic juz nie rozumiem-tepota taka pomroczna:oops: .i w niedziele tez prosze godzinke agility bo nie chce zeby wam kolidowalo.barosz-widzimy sie w piatek o 19 tak czy inaczej.:razz: .i trzymamy kciuki za lapki barosza oraz za alixzeby nie zeszla na serce z nerwow:cool1:
  15. z tapsi wsio ok.spala w nocy jak zabita a dzisiaj rano zwiedzala mieszkanko[no duzo do zwiedzania to nie ma:oops: ].chita lazi za nia krok w krok ale dymu nie ma.moze ja pamieta ze wspolnego zdawania hgh ?:cool3: .albo pamieta frycki nad bugiem :razz: :roll: :cool1:
  16. licencja hodowlana.klasa 1.
  17. nie.kretynka rano dostala takiego spida ze zeskoczyla z murka garazu na sam dol-a ja mam stromy wjazd do garazu:shake: .mam kopniete psy.no wiecie one sie bawia w berka dookola domu i tapsi zdaje sie postanowila sobie skrocic droge:splat: :huh:
  18. a mnie najbardziej............Janos.to naprawde piekny pies.i do tego bardzo zrownowazony,fajny onek.ladnie pracuje,jest pewny siebie,bardzo fajny pies.jest krotki,ma piekna glowe,moge sie przywalic tylko do przodumoglby byc glebszy,troszke to ramie lepiej ulozone by sie przydalo],ma piekne dlugie udo,przepiekny klab i dluuugi zad,zyczylabym sobie tylko mocniejszego stawu skokowego.Cid ma juz lepsze ramie,tez jest krotki,zwarty ,b.fajna glowa,ma lepszy tyl.Cayos ma ramie ojca ,klab bardzo fajny,moglby byc krotszy,ale zdecydowanie ma najlepsze udo i staw skokowy-silny oparty na krotkim srodstopiu.przepiekny dlugi zad.ich siostra chelsea tez jest ladna.przydaloby sie tylko mocniejsze i krotsze podudzie i staw skokowy.ale ja sie tego zawsze czepiam .to taki moj konik.
  19. dzieki monisieczka:loveu: .wogole dzieki wam za wsparcie.martwie sie bo to mloda suka,dopiero drugie krycie to bylo,jakby co to nie bede jej wiecej kryla.biedna dziewczynka.:-( .
  20. Tapsi jest ze mna juz w domu.bedzie spala ze mna na lozeczku i posiedzi w domku do piatku.bede ja miala ciagle na oku.jest oslabiona.chita za to oburzona normalnie bo znowu cos przyjechalo i zabralo jej pol wyra:roll: .alix-jestes aniolem:loveu: .
  21. i do tego wcielo mi telefon do alix -jak ktos ma to wyslijcie jej smsika ze nieslownego i durnego tresera dzisiaj nie bedzie.u mnie to zawsze jak nie ........to przemarsz wojsk radzieckich........ a za niedlugo Merle [yasko farbenspiel]rodzi dzieci ktorych tatusiem jest uzytek[radze go sobie obejrzec bo tak jak ojciec-powala:cool3: ]Nash vom haus vortkamp.i polecam tez zajrzenie na zdjatko ojca bustera vom Adelmannsfeld land ktory w piekny czarniawy sposob laczy linie DDR [baruther land na ten przyklad:razz: ]i .......Anderla vom kleinen pfahlVA..no i ma piekny nash inbred na............greifa zum Lehntal 5-5:roll: :lol:
  22. nie wpadlam zeby sie spytac o zgode na zamieszczenie djec[mam dzisiaj kompletna jazde bez trzymanki].znajdzcie sobie w bazie:Janos von der Noriswand[la mnie normalnie odjazd-pies zdecydowanie w moim typie],i jego synowie:Cid i Cayos von der Noriswand[na razie szczawie ale......:loveu: ]zwracam tez szanowna uwage na psa o nazwie Adlon vom Olivenhain[jak juz bedziecie w bazie grzebac:cool3: ]..a takze polecam uwade przestudiowanie rodowody Ghino von drei Kronen w ktorym pieknie spotykaja sie linie DDR oraz Mutza[przez Anderla jak zwykle]oraz Dingo haus gero;oraz Devil'a vom Macohof-to juz uczta bo i anderl oczywiscie ale i Jack Fursterberg i kirschental[fee] i batu [xira] i.....lasso di val sole.milej lektury.
  23. moje biedne slonko.nakarmilam dziecie i zaraz spadam do niej.ALIX MNIE ZNOWU DZIS NIE BEDZIE-JESTEM WREDNA ALE NIE CHCE SIE RUSZAC OD TAPSI.wpiatek ja przynosze to cos dobrego bialego i kuleczkowego[cholera no zapomnialam jak to sie nazywa z tego wszystkiego:placz: ].
  24. ewa-jo no piekny opisik pieeeekny:cool3: .baaardzo fajosko.zdrowy piesek bedzie:razz: :p .ja tam na to za glupia jestem:diabloti: . dzisiaj niestety mam fatalny dzien.suka mi poronila.Tapsi.3 tydzien po kryciu.jestem lekko zalamana.w d...pie[przepraszam:oops: ]mam szczeniaki-jesooo tylko zeby tasi nic nie bylo.to moja "wnusia".poprzeni miot donosila pieknie,bez klopotow.
  25. sorki ale muuuuszem napisac-uo matko dostalam zdjecia od p.ruckerta[noriswand]-bede kryla janosem w przyszlym roku i przyslal mi zdjatka miotu C po Janosie.ech:loveu: .i zdaje sie ze pojedziemy do dwoch synkow tez-Cida i Cayosa:loveu: .i z yasko to ja sie juz zdaje sie nie wygrzebie tak jak z ursusa:oops: :roll: :lol:
×
×
  • Create New...