Jump to content
Dogomania

jotpeg

Members
  • Posts

    8543
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jotpeg

  1. fajnie chlopaki wygladaja z tymi czerwonymi grzybami :diabloti:
  2. [B]Dano[/B], zanim adoptowalismy Norka, naczytalam sie roznych poradnikow, w ktorych przestrzegano, zeby przez +/- pol roku psa dzierzyc na smyczy. Po 3 tygodniach mialam dosc. Z TZ, nad Wisla, sprawdzilismy - spuscilismy ze smyczy delikwenta i obserwowalismy. Pieknie trzymal kontakt wzrokowy, odchodzil niedaleko. Dodam, ze mieszkamy w centrum miasta, wiec duzy ruch samochodowy, ludzie na rowerach, halas itd. Noras jest wzorcowy bez smyczy, tylko na psy trzeba uwazac. Generalnie bez smyczy zachowuje sie lepiej niz na smyczy, na ktorej na widok psow piekli sie nieziemsko. Nie cierpimy wszyscy chodzenia na smyczy. Glownie wiec walczymy nie z Noraskiem, ale ze straza miejska. :diabloti: Norek nie lubi wody, preferuje suche i piaszczyste sosnowe laski, a na Jurze takich nie brakuje; [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/198/img1269b.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img198/9953/img1269b.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/62/img3430q.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img62/9403/img3430q.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/803/img3431q.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img803/8108/img3431q.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/21/img3373wn.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img21/9813/img3373wn.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/171/img1257d.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img171/858/img1257d.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/155/img3423nl.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img155/9899/img3423nl.jpg[/IMG][/URL]
  3. Jura, nad moim ulubionym zalewem: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/248/img1266i.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img248/351/img1266i.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/41/img1262z.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img41/3937/img1262z.jpg[/IMG][/URL] taki jestem ciekawski - co też tam jest? [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/571/img3457w.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img571/1252/img3457w.jpg[/IMG][/URL] fuj, woda! [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/696/img3458k.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img696/4097/img3458k.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/404/img3414vs.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img404/4984/img3414vs.jpg[/IMG][/URL] domowe życie, czyli... na kanapie; [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/267/img0960ok.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img267/8555/img0960ok.jpg[/IMG][/URL]
  4. :kociak: prezent od kota (czy to myszka czy ptak) należy traktować jako najwyższy komplement. koty zupełnie nie rozumieją, czemu ludzie krzyczą wtedy i tracą rozum tudzież godność :evil_lol:
  5. ten las to buczyna? jeszcze dość zielono. ale Filip szczęśliwy wśród liści :) :kociak: jaki piękny kwiatuszek bury/wąsaty na ostatniej focie. Kto zacz??
  6. [quote name='Bjuta']Często bywacie na Jurze![/QUOTE] Nie tak często, jak bym chciała... Bardzo lubię Jurę, szczególnie jej środkową i północną część; te dolinki najbliżej Krakowa są dla mnie za ciasne :lol::evil_lol:
  7. [quote name='Jasza']Dzisiaj na ostatnia rundę twisterową zamiast kawałeczków ciastek powkładałam kawałeczki kiełbaski. Był szał :diabloti: Po wszystkim schowałam nasz magiczny twister do szafy. Miśka napiła się i padła. Reksio krecił się niespokojny po pokoju, potem stanął przy meblach na dwóch łapkach i zaczął jęczeć: "Oddajcie mi mój k o m p u t e r !!":scream_3::placz::scream_3:[/QUOTE] tacy są teraz faceci. Nic tylko grać i grać :lol::shiny:
  8. nie wytrzymam; zerduszko, ale masz fajny awatar!!!
  9. Norek musiał byc strasznie nieszczęśliwy z łapką unieruchomioną w gipsie - przecież najbardziej lubi bieganie. Porusza się zwykle truchtem. Co jeszcze? Generalnie nie lubi własnego gatunku. Innych psów. Jest o nie zazdrosny albo (większych od siebie: ON-ków, labradorów) się obawia. Staramy się unikać problematycznego towarzystwa, bo w razie co Norek nie ucieka - walczy. Ma kilku zakamieniałych wrogów, skądinąd miłe psy - białego pudla Pablo, rudego husky Kła. Nie lubi yorków ani jamników (został przez nie podstępnie pogryziony w spodób wredny i skandaliczny). Ma kilku kolegów, koleżeństwo polega na całkowitej obojętności; Typka od Starszych Państwa, arystokratę beagla Gustawa od Pana Wyprowadzacza. Ma kilka ulubionych koleżanek. Koło nas mieszka czarna/łagodna adoptowana z Kielc, od Erki. Nie możemy się umawiać na wspólne spacery z Toska1, bo jej Tofik ma podobny pogląd na inne psy jak Norek. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/23/img1226x.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img23/5971/img1226x.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/507/img3288m.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img507/2568/img3288m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/836/img1220j.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img836/2719/img1220j.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/823/img1241bo.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img823/6296/img1241bo.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/580/img1230q.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img580/8186/img1230q.jpg[/IMG][/URL] zainteresowania? typowe dla psa domowego, czyli kulinaria. tutaj z miną: a gdzie drożdżówki? Nie ma?! [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/21/img3231k.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img21/4083/img3231k.jpg[/IMG][/URL] Pozdrawiamy Dano, Bjutko, cieszę się z odwiedzin!! Alfo, byłaś genialnym domem tymczasowym - wszystko, co napisałaś o Norku, się sprawdziło.
  10. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/716/img1166qj.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img716/592/img1166qj.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/193/img1172pe.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img193/2472/img1172pe.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/145/img1192u.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img145/5309/img1192u.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/560/img1179c.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img560/5984/img1179c.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/196/img3214rk.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img196/4528/img3214rk.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/266/img3064vk.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img266/103/img3064vk.jpg[/IMG][/URL]
  11. Alfo, m.in. te 2 pierwsze zdjęcia z azylu, zdecydowały o losie Norka - że będzie z nami. To, które teraz przypomniałaś, i tamto jak leży taki poocinany w boksie. Natomiast na tych zdjęciach z czerwoną chusteczką Norek stoi oparty łapkami o nogę. To jedna z jego ulubionych pozycji - uwielbia się wspinać na człowieka. A tu jesień na Jurze: Czyż on nie jest mały/żółty (skośne oczka): [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/713/img1206gdj.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img713/3719/img1206gdj.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/687/img3114eu.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img687/8524/img3114eu.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/100/img3145l.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img100/8793/img3145l.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/6/img3299p.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img6/961/img3299p.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/577/img3290ah.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img577/8826/img3290ah.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/827/img3233ig.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img827/8246/img3233ig.jpg[/IMG][/URL]
  12. Norek uwielbia wspólne wycieczki. Samochodem jeździ świetnie. To jeszcze Orawa: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/9/img3012pq.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img9/3307/img3012pq.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/267/img1150ne.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img267/8786/img1150ne.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/72/img1148fu.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img72/2695/img1148fu.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/819/img3057jo.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img819/6218/img3057jo.jpg[/IMG][/URL] Norek się zmienił? Jak każdy pies, który trafił z azylu do własnego domu. Norek zmienił nas :p Trasę wyprawy dobiera się pod kątem: Czy można z psem czy nie. Jasne, że najfajniejsze są wspólne wyprawy :p
  13. [quote name='dana']Murzynek z dynią, teraz nie ma żadnych wątpliwości, kto tu jest większy ;).[/QUOTE] Dynia?? ;) a już na pewno bardziej pękata :evil_lol: bo Murzynek trzyma linię! Chłopaki-przystojniaki :p
  14. [quote name='Jasza']A jakie warunki w tym azylu? Byłyście tam?[/QUOTE] tam są zdaje sie takie pojedyncze cele: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/39906-Norek-ju%C5%BC-w-Nowym-Domu-w-Krakowie!-D/page2[/url] na focie /post 28/ nasz Norek w azylowym boksie (właśnie uratowany przez Alfę&comp. z tego azylu). opieka taka sobie, ale najgorsze jest bezposrednie zagrozenie wywozka do Myslowic. azyl w Zorach to taki punkt przetrzyman (jak to brzmi!)
  15. witaj, Dano, pora sie przyznac, ze od dawna zagladam na ten watek - najpierw ze wzgledu na malego/czarnego, potem ogladalam fotki black&white oraz nieustajaco podziwiam fotografie przyrodnicza. Cudo. :crazyeye::p:multi:
  16. Jaszo, robimy co mozemy. Nie zawsze sie da. Zawsze chce sie wiecej. Pozdrowienia dla mojego ulubienca - Reksia. :bluepaw:
  17. hm, jak pewnie cala dgm, jestem za sterylizacja, ale rozumiem swietnie twoje obawy, zwlaszcza jesli operacja Milusi tak nieszczegolnie sie udala. Najtrudniej podjac taka decyzje i potem czekac na skutki. Z drugiej strony - jak ja troche odpasiecie i wzmocnicie, psinka mloda i zdrowa, wiec szanse na powodzenie zabiegu beda duze, a potem spokoj z klopotliwymi cieczkami i innymi historiami. Najtrudniej zadecydowac. :roll: a co do tego, co piszesz o stanie swiadomosci wsrod weterynarzy na wsi - to sie w glowie nie miesci!!! I przeciez nie jest to wies na koncu swiata!!! Ci ludzie konczyli studia w duzych osrodkach miejskich i czego sie nauczyli?? jak to moj znajomy mawia: chlop ze wsi wyjdzie, ale wies z chlopa... :diabloti: bez obrazy, mam na mysli okreslona mentalnosc i stan swiadomosci. groza. :shake:
  18. przeczytalam historie o znalezisku pod sklepem i szczesliwym zakonczeniu. ryczac jak bobr. Jaszo, powinnas pisac i ilustowac - mowia na to isrka boza albo talent albo jak chcecie. inni tego nie maja. Jaszo - wielkie ukłony do ziemi. :B-fly::B-fly: przepraszam ze tutaj, ale to podobna historia spod sklepu, tylko ze bez tak szczesliwego zakonczenia: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232689-Zapomniana-(-)-Sympatyczna-suczka-Potrzebny-DT-lub-właściciel-Żory?p=19818442#post19818442[/url] no i wsparcie potrzebne - chocby duchowe... :modla:
  19. witaj Alfo, fajna psinka, mloda i ladna i nieduza - czyli duze szanse na dom, tylko reklama konieczna. Ładne foty juz sa.
  20. jeszcze nazachwycam się zdjęciami; świetna jest ta fota Sienki z patykiem i łapkami do tyłu :p i pięknościowe Filipa na łące z fioletowymi kwiatkami :p oraz Filip wśród jagodzin (borówki wysokości piesa!!!) :lol: jak mi żal lata, słońca, tych łąk i lasów... chcę zieleni!!!
  21. no, co wam powiem, to wam powiem, ale wam powiem: ;) piykny ten nasz Beskid Sądecki jest!!! :laola:
  22. jejku, jejku, jakie tu wieści!!! :laola: gratuluje decyzji - odwagi i determinacji!!! macie wielkie serca. śliczna ta kundelka :loveu::loveu::loveu: jakie ma oczy :loveu::loveu: to z pewnością przemądry psiak :p no i wielkie brawa dla Milusi, że zaakceptowała nową w rodzinie :p bo to nie jest łatwe, nagle przestać być jedynaczką ;) Milusia przepięknie wygląda. :loveu::loveu: [COLOR=#ff0000][B]Pozdrawiamy Was bardzo, bardzo serdecznie!!![/B][/COLOR]
  23. Ona ma takie widoki na co dzień; [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/845/img1075nd.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img845/3606/img1075nd.jpg[/IMG][/URL] a my nie, dlatego nie możemy się nimi nacieszyć; [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/600/img2964xz.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img600/1000/img2964xz.jpg[/IMG][/URL] Norek: wiater wieje, ale jestem dzielny; [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/338/img3019t.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img338/5139/img3019t.jpg[/IMG][/URL] nie mam lęku wysokości; [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/515/img1099xg.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img515/6819/img1099xg.jpg[/IMG][/URL] a tą mysz to kiedyś upoluję! [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/837/img3042m.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img837/351/img3042m.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/835/img3038j.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img835/7410/img3038j.jpg[/IMG][/URL]
  24. Norek na Orawie po polskiej... [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/846/img1136dk.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img846/7506/img1136dk.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/836/img1145iw.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img836/6056/img1145iw.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/39/img3048mu.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img39/761/img3048mu.jpg[/IMG][/URL] ... i słowackiej stronie; [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/img1079ak.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img11/6452/img1079ak.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/255/img2927t.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img255/3626/img2927t.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/594/img1082aq.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img594/8392/img1082aq.jpg[/IMG][/URL]
  25. Norek tym razem ogląda góry; [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/801/img1072u.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img801/8783/img1072u.jpg[/IMG][/URL] Za Norkiem Żeleźnica; [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/827/img1149qj.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img827/4016/img1149qj.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/26/img1135tc.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img26/7143/img1135tc.jpg[/IMG][/URL] Mają tu dobrą trawę, mniam, mniam; [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/405/img1140eq.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img405/4814/img1140eq.jpg[/IMG][/URL] oraz myszy (no, pokaż się jeszcze raz!); [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/849/img1146ff.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img849/3559/img1146ff.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...