Jump to content
Dogomania

GoniaP

Members
  • Posts

    11760
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by GoniaP

  1. Mrówa, Ciebie to ja nie widziałam już chyba ze 100 lat. Fajnie by było gdybyś wpadła i obfociła towarzystwo, bo ja nie mam szans złapać najlepszych ujęć. Jak tylko się ruszę mam 2 jamnicze cienie ;) Na fb wydarzenie już jest, zadbała o to Isadora. I jeszcze Wam powiem, że spanie z jednym jamniołem jest cudne, a z dwoma bezcenne :-D Zuzia 2 już się odkochała w Tzcie;)
  2. Zuzia 1 i Zuzia 2: [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TYPELl4iDGI/AAAAAAABIkw/i6078HfpvV0/s600/P3170050.JPG[/img]
  3. Ale jest jeszcze jeden temat.... Mała ma początki zaćmy w obu oczach, Zastanawiałyśmy się dziś z Domisią, czy to może być wynik zamknięcia z ograniczeniem światła. I chyba może być....
  4. [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TYPD3xoVDdI/AAAAAAABIjM/eo4jGfwqcQk/s600/P3170014.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TYPD4yL97mI/AAAAAAABIjQ/BICiCc5uIs0/s600/P3170016.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TYPD5vvtW5I/AAAAAAABIjU/mQoOuB4dbK0/s600/P3170017.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TYPD8Ie6aII/AAAAAAABIjg/UbKxB5kxdaY/s600/P3170020.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TYPD9UqUrEI/AAAAAAABIjo/3wfwwD3D9Gg/s600/P3170023.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TYPEAP_MmrI/AAAAAAABIj4/Anp_f2VG7Ws/s600/P3170030.JPG[/img]
  5. No dobra, oto relacja. Duża Zuzia wkroczyła do mojego domu w objęciach Helga&Ares, za którą moje psy dałyby się pokroić. Dostały ją do obwąchania, a w nogach pałętała się Zuzia mała. Przygotowałam szpital, ale szpital nie jest potrzebny. [img]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TYPEMddOXJI/AAAAAAABIk0/W-ATj1xgjBY/s600/P3170051.JPG[/img] Potrzebna jest miłość, jedzenie i sen. Moje stado przyjęło niunię bardzo dobrze. Już pewnie "położyli laskę" nad wybrykami Małgoni ;) Zuzia 2 już zjadła 2 razy, a teraz śpi z Zuzią 1 pod kocykiem. CoolCaty dziękuję za wszystko. Wzruszyłam się bardzo widząc wyprawkę, którą jej zafundowałaś. Starczy chyba na miesiąc albo więcej!
  6. Mój wet powiedział, że ma ślicznie wyczyszczone ząbki :) To ile jej dajemy lat?
  7. To jeszcze wykorzystam, zanim się wyłączysz CoolCaty ;) Czy czyściliście jej zęby?
  8. TZ jest w Zuzi zakochany, jak mówi, jest kwintesencją jamnika. Przez te parę godzin drogi zżyli się tak, że kiedy pod lecznicą otworzyłam drzwi auta od Zuzinej strony, to myślałam że mnie ugryzie broniąc TZta ;) Nie było takiej opcji by TZ mi ją oddał w ramiona... Ona chciała do Niego i już. Toteż spędził z nami i czas w klinice... Zrobiliśmy jej badania krwi: Niunia ma leukocytozę wskazującą na jakiś stan zapalny - wyniki odbiegają od normy 2,5 razy. Ma anemię, podwyższony mocznik, enzymy trzustkowe w normie, wątroba w normie, ma podwyższony hematokryt. Jej stan może wynikać z : 1. zagłodzenia, w tym licznych ciąż 2. stan zapalny jelita grubego 3. przewlekłej infekcji jelita cienkiego. Optuję za wersją 1.
  9. [quote name='CoolCaty'] W wyprawce masz tabletki na odrobaczenie dla niej, ale myślę, że to za dwa trzy dni - jak porządnie zacznie działac układ pokarmowy.[/QUOTE] W jakiej dawce mam jej te tabletki podać? W kupie są robale.
  10. Mała już u mnie. Obecnie śpi pod kocykiem. Jeszcze moment, a zdam relację. CoolCaty, proszę napisz tylko, czy sunia dostała antybiotyk? Jeśli tak, to jaki kontynuować? Czy była odrobaczona?
  11. Zatkało mnie :( Te zdjęcia są porażające :(
  12. Cieszę się, że się cieszycie, ja też się cieszę :), że za parę godzin przytulę Zuzię do serca. TZ za chwilę wyjeżdża do Łodzi, a ja tu w domu robię małe przemeblowanie, żeby niuni było wygodnie, i żeby ani moje psy, ani mała Zuzia jej nie niepokoiły. Mamy też w gotowości surowicę. Amica, wyściskaj ode mnie talibka :)
  13. Asia pisze: [FONT=&quot]W skrócie wydarzenia i wrażenia po pierwszej nocy z rudzielcem. Piesek jest bardzo grzeczny, oczywiście stanęło na tym że śpi w łóżku bo jak tu wyrzucić takiego co ledwo tam wszedł i jest taki zadowolony że może się przytulać. Chociaż na swoim posłaniu i swoim fotelu też śpi i cała noc był bardzo cichutki. Bardzo martwi mnie natomiast to że nie chce jeść tej suchej karmy, znaczy zje trochę i odchodzi potem leży ta karma do następnego karmienia wiec nie za dobrze. Natomiast przy lodówce to by sie zamachał ogonem na śmierć w nadziei że coś tam dostanie. Takie miękkie ciasteczka co mi zostały po Tytusie:( to zjadłby razem z moja ręką, nie żartuje!!! I oczywiście kocie jedzenie go bardziej przekonuje i to jedyny moment kiedy warczy na kocury jak sie dobierze do ich miski chociaz juz znalazłam na to rozwiązanie. Moim zdaniem nie ma co pieska męczyć tylko albo puchy albo gotowane wymieszane z tym suchym i może jakiej dodatkowe specyfiki na wzmocnienie. Z kotkami żyje bardzo dobrze znaczy wogóle na nie nie zwraca uwagi raczej to one sie czepiają jak za blisko sie miną w drzwiach. Nie wiem co ze szczekaniem jeszcze bo narazie nie został jeszcze sam. Dzisiaj pracuje w domu bo sie gorzej czuje wiec dopiero zrobie test przy wyjsciu do sklepu. Za to niestety sika gdzie popadnie. nie wiem czy nie wytrzymuje czy poprostu jak mu sie zachce to mysli że wszedzie mozna ale sika na wszytsko od szafek zaczynając na kanapie koncząc. Mam nadzieje że troche go tego odzwyczaję i szkoda że nie pokazuje jak chce wyjsc ale jakos damy radę. Na spacerku sie bardzo ożywia, chodzić na smyczy to on naprawde nie umie ale jak doszliśmy do lasu to kita do góry łeb w dół i po największych chaszczach mnie przeciągnał wiec jest w miarę żywotny mimo wszytsko:) Gosiaku daj znać czy za resztę pieniedzy z tego transportu moge mu kupić jakiej miękkie jedzenie i jakie.[/FONT]
  14. [quote name='Isadora7']A ja za karę "wciungłam" Ciebie na Grupę SOS DLA JAMNIKÓW na fb .[/QUOTE]Keeeeeeeeee? Nie rozumiem
  15. No nic, zobaczymy. Mamy surowicę w razie co i będę podawać małej Cerenię. Rano lecę kupić ryż, marchewkę z rosołu mam, wołowinę też. (biedną krówkę przepraszam...)
  16. [quote name='Isadora7'] Gonia dzięki, zrobiłaś partyzantkę... ja spałam a Ty zaszalałaś. No ale czas. [/QUOTE] Seniora Isadora, ale ja jestem na głodzie... Całą zimę nie miałam jamniczki, to teraz na wiosnę będę miała dwie:) A na poważnie, to boję się. Toż to jest szkielet, a nie jamnisia. Ustaliłam karmienie z CoolCaty po garstce 6 razy dziennie. Pomyślę nad jakimiś puszkami convalescense, choć nie wiem czy ryż z marchewką i np. wołowiną nie byłby lepszy. Skonsultuję z wetem. Pewnie nie było czasu na badania krwi? Jeśli nie, to trzeba by zrobić.
  17. Dom z ogrodem i 2 letnią suczką. Jest też kot i pani, która od zawsze ma zwierzęta.
  18. Mój Tz pojedzie po małą jutro. CoolKaty już mi nie odpowie na pytanie, ale myślę, że moje stado jest odporne.
  19. Puszki powinny były dotrzeć już dziś, ale p. Janek nie napisał. Wczoraj dostałam maila, że Victor jest miły, grzeczny i nie sprawia kłopotów.
  20. :mad::mad::mad::mad::loveu::loveu::loveu::loveu:
  21. CoolCaty, w razie tfu tfu, to czy jeśli moje psy są szczepione wieloskładnikową szczepionką, a mała Zuzia ma podwójne DHP, czy nie ma dla nich zagrożenia?
  22. Super, dzięki. A na 1 stronie zmieniłaś?
  23. Z tego co wiem, to jedzie 7-8 kwietnia :)
  24. Aga, ale niektóre wpłaty powieliłaś, więc proszę dopisz ramy czasowe ;)
  25. Ja też bardzo się cieszę, ż[FONT=&quot]e mała trafi do mnie i obiecuję, że zrobię co tylko w mojej mocy by odzyskała siły i wiarę w człowieka. Napisałam maila z prośbą o transport na jutro, ale obawiam się, że moje zmęczone dziewczyny i chłopaki już go dziś nie odbiorą. Nie mogę więc zagwarantować, że odbierzemy ją jutro, ale w sobotę już na pewno. [/FONT]
×
×
  • Create New...