-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
[quote name='greatmadwomen']to Viktor przecież z Rawicza przyjechał do Krk :D Viktor jest pod opieką fundacji. A na wizytę napewno przyjdzie ktoś doświadczony.[/QUOTE] No prawie, bo ze Śremu ;) [quote name='pelaodrudego']Drogie...ale nikt się nie poradził tylko zarządził po swojemu. Ja nie wiedzialam nawet o zakupie.[/QUOTE] 50zł to pikuś w porównaniu z kosztami transportu jakie znów przyjdzie ponieść w związku z przeniesieniem Viktora do nowego dt lub hotelu!
-
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
Przyjmujemy Cię Mamanabank z otwartymi ramionami :) -
Zuzia, a raczej Kurzy Orzeł, w końcu Ciaciuś - odeszła do Nieba.
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Dziś zadzwoniła pani, która zapytała ile musi zapłacić za Zuzię. Odpowiedziałam "co łaska". A ona oburzona stwierdziła, że jakaś tam fundacja zażądała za psa od Jej siostry 100zł. Jeśli ta pani nie ma 100zł na Zuzię w tej chwili, to czy pomoże Jej w razie choroby? No No No! -
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
Od jutra Zuzia będzie pod opieką Giulii i mam nadzieję, że Ona sobie poradzi ze wszystkim. A teraz Zuzia siedzi mi na kolanach i nadstawia brzuszek i główkę do całowania. A ja na nią wylewam krokodyle łzy.... -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
[quote name='conceited'] Państwo przyjeżdzają jutro o 10:00, a ja już od 3 godzin ryczę :( Gonia - wiem co czujesz z Zuzią.[/QUOTE] Ja jestem rozwalona i tonę we łzach. Łączę się z Tobą Aguś. -
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
Słuchajcie, bez paniki. Po dzisiejszej nocy miałam "zasrany" cały parkiet, ale nie wiedziałam która z Zuź miała taki problem... Okazało się później, że Zuzia Basia, bo na spacerze oglądałam jej kupki, które były takie same jak te, które sprzątałam rano. Sprawa jest ciężka, bo żeby Zuzia mogła wyjechać z Giulią, musi być zaszczepiona. Szczepienie powinno się odbyć, zgodnie z wymogami, 21 dni przed wyjazdem. To było z oczywistych względów awykonalne... ale i tak musi dostać szczepionkę przed wyjazdem. Guiulia twierdzi, że nigdy Jej nie sprawdzano jak podróżowała z Mają, no ale zawsze jest ryzyko, które Ona podjąć musi. Zwykle nie podaje się szczepionki kiedy zwierzę jest chore (a biegunka się do tego sprowadza) no ale w tym przypadku od tego nie uciekniemy. Ustaliłam więc z lekarzem (który stwierdził, że żądam od Niego cudu), że zahamujemy biegunkę dietą i niekolidującymi ze szczepieniami lekami. Zastosowaliśmy więc Laremid i Smectę a na obiad Zuzia dostała mintaja z ryżem. Od tego czasu kupki nie było. Tylko pozostaje zdiagnozowanie przyczyny, a nie leczenie objawów... W związku z powyższym, trzeba zrobić ten profil biegunkowo-trzustkowy kiedy niunia będzie na czczo. Ale i tak podam jej od jutra kreon - do czasu otrzymania wyników, tak profilaktycznie. -
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
Zuzia ma krwawą, wodnistą biegunkę. To już któryś raz i byliśmy u weta. Nie możemy jej podać antybiotyku, bo musi przed wyjazdem zostać zaszczepiona choćby p.ko wściekliźnie. Decyzja jest wobec powyższego taka, że muszę zwalczyć ją dietą i łagodnymi tabletkami. Wskazane jest też wykonanie profilu biegunkowo - trzustkowego, ale niestety Zuzia rano zjadła śniadanie, więc musieliśmy od tego odstąpić. Niemniej jednak, wykupimy i podamy kreon, tak na wszelki wypadek. A Julia dostanie jutro długą listę instrukcji obsługi Zuzi... -
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
Na początku pewnie będzie im ciężko, bo Maja będzie zazdrosna o Zuzię, a Zuzia będzie próbowała zdobyć serce Giulii, no i mogą być tarcia. Ale Giulia sobie poradzi, jestem pewna, bo Maja rozumie wszystko co Giulia do niej mówi. Tylko Zuzia może mieć problem, bo nie zna włoskiego - a w tym języku Giulia i Maja się porozumiewają ;) -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']Gonia napisz może do [B]laura1108[/B] ona siedzi na labkach. Mogę dac GGdakakacza do niej. [/QUOTE] Poproszę wampirzyco ;) -
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
A kto mówi, że ja daję radę?? :placz: Obserwowałam Giulię i widziałam jak obchodzi się z psami, takie małe niuanse, które składają się w wielkie serducho wobec zwierząt, a szczególnie jamników. Maja jest w Nią wpatrzona tak samo, jak Zuzia we mnie, tyle, że Maja wie, że jest oczkiem w głowie swojej Pani, a Zuzia potrzebuje jeszcze ciągłego potwierdzania, że jest najważniejsza. I wiem, że Giulia przychyli Zuzi nieba, ale jednak te oczy wpatrzone we mnie, te ciągłe dowody miłości, te przytulanki, liźnięcia, kokietowanie, gadanie sprawiają, że człowiek czuje się winny, czuje się jak najgorszy zdrajca, który odpowie za złamanie serca małemu, biednemu psu... -
Cudaczek w nowym domu, z nową koleżanką Luną: [img]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TZ-DAI7vwbI/AAAAAAABJUw/3Zrj8LjWaYk/s600/IMG_5382.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TZ-DGEr_viI/AAAAAAABJVE/xW2K5nQNuk0/s600/IMG_5394.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TZ-DJq8dhOI/AAAAAAABJVU/emN4DuqDg9w/s600/IMG_5400.JPG[/img]
-
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
[quote name='yunona']Goniu dla Ciebie od Zuzki, cobyś tak nie rozpaczała. : [URL]http://youtu.be/XuAaVVPEGoY[/URL] Ona będzie miała wspaniały domek!:lol::multi:[/QUOTE] Wiem, że będzie miała wspaniały domek, nie mam wątpliwości. Dziękuję yunona :) [quote name='Sarunia-Niunia']Gonia! I tak nie ma słów, które mogłyby Cię pocieszyć:shake:... Wierzę, że takie rozsatanie musi boleć:-(... Tyle dla Niej zrobiłaś... Uratowałaś Jej życie... Jedyne, co może cieszyć, to to, że Zuzieńka trafi do dobrego domku:lol:... A czy Zuzia spotkała się już z Mają? Jak zareagowały na siebie? Póki co mnóstwo mizianek i całusków dla Kochanej Zuziuni:buzi::buzi::buzi:...[/QUOTE] To nie ja uratowałam jej życie, tylko Coolcaty i dr. Dabrowski. Ale boli, cholernie boli, że nie mogę jej zatrzymać bo pokochałam tą zołzę strasznie. Giulia dziś przyjechała do mnie z Mają i spędziłyśmy razem ponad 5 godzin. (BTW proszę o brawa dla moich psów i kotów, że godnie przyjęły kolejnego rudzielca w domu, i tylko fakt, że teraz odsypiają wskazuje na to, że jednak był to jakiś stres dla nich.) Najpierw poszłyśmy na długi spacer z jamnikami i mała Zuzia szalała z Mają, a Zuzia Baśka, choć zainteresowana Mają, wolała się jednak trzymać spódnicy i widać było, że się denerwuje. Potem Giulia została z nimi w lesie, a ja przyprowadziłam czarnuszki i jakoś to poszło ;) Bobo pewnie pomyślał, że 1 w tą, czy w tamtą nie robi różnicy i zajął się swoimi sprawami. Potem wróciliśmy całą siódemką do domu, psiaki zajmowały się swoimi sprawami, a my z Giulią gadałyśmy sobie przy kawce, potem obiadku. Maja trzymała się Giulii, a Zuzia nie schodziła z moich kolan - mogłabym przysiąc, że wie co się święci. Spotkanie zakończyłyśmy kolejną gromadną wyprawą do lasu, a Zuzia uspokoiła się dopiero jak Giulia z Mają pojechały. -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']Moge w weekend wyrzeźbić 2 aukcje dla Waszych psiaków, no może trzy, ale poproszę podrzucić które?[/QUOTE] Skonsultuję się z Dominiką i napiszę do Ciebie rano, ok? Bardzo dziękuję Isadoruś :) A my mamy zadanie specjalne - znaleźć dom dla Pompona - rocznego labka bez papierów: [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TZ94GJemL4I/AAAAAAABJUQ/CBJWErTgssE/s600/pompon1.jpg[/img] Czy znacie może jakieś dziewczyny działające na rzecz labków w potrzebie? Tu trzeba szybkiej pomocy, bo psiak w każdej chwili może wpaść pod samochód lub zostać otruty przez wkurzonych sąsiadów! -
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
Nie ma fotek, ale spotkanie przebiegło bardzo pomyślnie. Zaczęłam się na poważnie żegnać z Zuzią, jeszcze tylko 2 noce i półtora dnia będziemy razem, a w niedzielę zabiera ją Julia. Były plany, żeby jeszcze się spotkać, ale ja chyba nie dam rady psychicznie :( -
Łysy westie Fuks/Mucho/Stewart w cudownym domu w Szczecinie!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='mshume']A gdzie Mucho miała ten tatuaż, że wcześniej nie był widoczny? Tak z ciekawości pytam ;)[/QUOTE] Nie wiem, dopytam... [quote name='Cockermaniaczka']A hodowczyni nie pomoze szukac mu najlepszego domku?Z dwojga zlego...fuks mial fuksa ze trafil do was...[/QUOTE] [quote name='conceited'] Agnieszka G 300zł [/QUOTE] Agnieszka G to właśnie hodowczyni, z którą jestem w kontakcie. Jej ukochana sunia (już za TM) miała szczeniaczki tylko raz w życiu, a p. Agnieszka przez 8 lat, do czasu naszej rozmowy, żyla w słodkim przeświadczeniu, że wszystkie żyją w super domach... A oto co pisze: " [FONT="]Witam, dziękuję za przesłanie zdjęć , obejrzałam, historię Fuksa - Mucho przeczytałam i serce mi pęka co ten mały (wypieszczony kiedyś przeze mnie szczeniaczek ) musiał przejść. Gdyby nie to , że mam w domu kota , to zrobiłabym wszystko żeby do nas wrócił . Jest zresztą bardzo podobny do swojej mamy (która nazywana była po domowemu Kluską) nie tylko z wyglądu ale i z charakteru bo też nie znosiła kotów. W maju będzie druga rocznica jej odejścia za tęczowy most. Na razie postaram się w miarę możliwości pomóc finansowo w leczeniu i będę się rozglądała za kimś w 100% zaufanym - aczkolwiek od wczoraj moja wiara w ludzi została mocno zachwiana. Pozdrawiam i oczywiście na bieżąco będę śledzić dalszy los i postępy w leczeniu Fuksa-Mucha. Agnieszka G."[/FONT] -
[quote name='tayga']Była mowa, ze opiekun jedzie za miesiąc lub dwa... Może do tego czasu warto ogłaszać, może akurat znajdzie się DS lub inny DT.[/QUOTE] Może nieprecyzyjnie się wyraziłam, ale chodziło mi o transport jak już będzie czas i jeśli nie znajdzie się alternatywa.
-
W obliczu zaistniałej sytuacji, prosimy o pomoc w zorganizowaniu transportu Victora z powrotem w nasze okolice. (mamy świadomość okropnej straty pieniędzy, niestety) Mamy dla niego zarezerwowany hotel, to chyba pewniejsze niż dt....
-
Ruda - wygrala walke o zycie, my walczymy o finansowe przetrwanie :(
GoniaP replied to conceited's topic in Już w nowym domu
Trzymamy od stóp i od dłoni ;) -
Podopieczni Fundacji "Głosem Zwierząt" - pomóżcie nam pomagać!
GoniaP replied to dronka's topic in Już w nowym domu
[quote name='SkarpetKa']K Dodatkowo Tytus też będzie miał swój pakiet ogłoszeń.[/QUOTE] Coś o tym wiem, bo zalewają mnie maile z prośbą o aktywację ;) Dziękuję Skarpetko!!!! -
[quote name='caromina']jak najbardziej mozna powtórzyć szczepienie[/QUOTE] Zanim to zrobimy, to pozwólcie, że porozmawiam z przewoźnikiem Victora z Wrześni do Śremu, bo to chyba od niego miałam informację, że pies był zaszczepiony na DHPPI. Jeśli miałam taką wiedzę, to trzeba ustalić, czy było to wklejone w książeczkę lub inne dokumenty psa, czy było to tylko przekazane "na gębę".
-
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
Nio :) Jedna ładniejsza od drugiej ;) -
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
To zdjęcie mówi chyba samo za siebie :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TZ4M_ShcAYI/AAAAAAABJSs/RmhhMyRWZuc/s600/P4060004-1.JPG[/img] -
Cudak pojechał do domu!!!! Zapisujemy dzisiejszą datę w kominie ;) Jamorowi, dziękuję za cudowną opiekę jaką roztoczył przez rok z kawałkiem nad Cudakiem. Jestem właśnie po bardzo wzruszającej rozmowie z jego nową panią, która rozpływa się w zachwytach nad nim. Przede wszystkim chwaliła jego zapach i wypielęgnowane futro, bo spodziewała się czegoś z goła innego ;) (Jamor się wczoraj z Cudakiem wykąpał) Cudak zwiedził już każdy kąt, zapoznał się z nową koleżanką, jednak ta się na niego obraziła i wyniosła chwilowo na górę domu. Pogonił kota, ale tylko dla zabawy ;) Teraz bryluje na salonach bo przyszli znajomi z dzieciakami go poznać. :mrgreen: Wszędzie go pełno, a swoim uśmiechem rozświetla najciemniejsze zakamarki domu. Pani powiedziała, żebyśmy się o niego nie martwili, bo ona kocha zwierzęta ponad wszystko, i podczas gdy na ludziach się zawiodła nie raz, na nich nigdy i dlatego zrobi wszystko by przychylić mu nieba. Będę z panią w kontakcie. Obiecała też zdjęcia jutro lub pojutrze.
-
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
Lucha, Lucha, pokaż co tam jest... [img]https://lh6.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TZ2pgbDPCAI/AAAAAAABJRQ/maq4XGqgMEw/s600/P4060046.JPG[/img] -
Skrajnie wychudzona jamniczka juz w cudownym DS! GoniaP - DZIĘKUJĘ!
GoniaP replied to CoolCaty's topic in Już w nowym domu
Wyczuwam, że Giulia jest już blisko... [img]https://lh3.googleusercontent.com/_5XdhgrGVsTY/TZ2pmMkRezI/AAAAAAABJRg/p3wBuBzXMnU/s600/P4060050.JPG[/img]