Jump to content
Dogomania

Viris

Moderators
  • Posts

    11427
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Viris

  1. No niestety nawet jeśli bym wiedziała to niewiele bym pomogła, miałam ostrą zamotkę ( niestety dość częste u mnie ) a potem wyjechałam za granicę na 4 tygodnie. No ale przynajmniej teraz jest jasne jak trafić do Viriski żeby ruszyła "zadek".
  2. Ta karma którą jutro przywiozę do Dudziaczek bardzo dobrze działa na sierść. Oby jej smakowało :loveu: A pogoda rzeczywiście straszna:shake:
  3. Oficjalnie przyjmuję przeprosiny - ale nie były konieczne ;) Nieoficjalnie powiem że właśnie napisałam dłuuuugaśne wyjaśnienie szczególnie przeznaczone dla osób które w tym wątku potrafiły bardzo szybko wysnuwać wnioski nie znając ( jak to najczęściej bywa ) sytuacji. Ale to Rudzi ani innym skrzywdzonym zwierzakom nie pomoże więc zrezygnowałam z "publikacji". Oczywiście ( Iwop już mam nadzieję o tym wiesz ) oferuję pomoc transportową, w przypadku potrzeby ogłaszania oferuję allegro = niestety pisanie tekstów nie jest moją dobrą stroną więc przyda się wsparcie, pomoc w rozwieszaniu ogłoszeń, ich drukowaniu itp. Czasem mogę pomóc w gotowaniu dla psów, przy lepszej sytuacji materialnej mogę kupić karmę, witaminy. Mogę przekazać rzeczy na bazarki - na razie niestety znowu przerwa w wystawianiu i prowadzeniu - spowodowana częstymi wyjazdami. Robię bizuterię - czasem również mogę coś przekazać na bazarki. Jest jeden warunek ( niestety ) - Iwop już wie i mam nadzieję zapamięta - trzeba mi dać znać - chociaż link na gg ( tak jak zrobiła to DuDziaczek z wątkiem Lizy ). Nie zaglądam na dział " psy w potrzebie " na PWP. Starałam się ale serce mi pęka gdy wiem że nie mogę pomóc wszystkim. Po prostu.. Jestem na to za słaba, żeby unieść ciężar tych wszystkich wątków. Oficjalnie nie mogę dać DT u siebie bo oficjalnie stracę swój DS ( i będę spać pod mostem ). Iwop w niedzielę wróciłam po praktycznie 6 tygodniowej nieobecności ( z 2 dniami przerwy ) do Ostrowca. Jutro jadę do Kielc. Weekend do Warszawy. Po weekendzie do Włocławka ( nie wiem kiedy dokładnie ). Ale jeśli chcesz przesunąć operację Rudzi na inny dzień to możesz na mnie liczyć w sprawie transportu ( i nie są to puste deklaracje jak to wyczytałam w postach tego wątku ). Dawaj znać jeśli tylko mogę jakoś pomóc. A tą stłuczką się nie przejmuj. Ja 2 miesiące po odebraniu prawka miałam wypadek, a teraz jestem kierowca rajdowy z 8 letnim stażem.
  4. Oj oj co tu tak cicho? do góry po domek. Jutro przywiozę rzeczy na bazarek, karmę i ciasteczka dla Lizy.
  5. Ooo jak fajnie, że od południa. Bałam się że będę musiała świtem ruszać;)
  6. DuDzia - będę się z Tobą kontaktować. Tu na wątku już nie bo już mi się dostało za tą pomoc. Mam nadzieję że dostałaś wczoraj na gg informacje. Fajnie że znalazłaś chwilę i dałaś info o Lizie na gg - nigdy bym nie trafiła na jej wątek bez tego, bo nie bywałam prawie wcale na dogo w ciągu ostatniego miesiąca, a nawet dłużej. Pozdrawiam i życzę powodzenia, dobrego domku dla suni:loveu:
  7. Ryby bardzo wskazane. Chociaż gotowane nie smakują aż tak jak tuńczyk w sosie własnym z puszeczki. Ja za rybami nie przepadam ale Klara uwielbia ;)
  8. Ja wróciłam. Zaraz sprawdzę tę karmę co obiecałam dla Lizy a jutro poszperam i poszukam rzeczy na bazarek. DuDzia wszystko Tobie podrzucać czy gdzieś indziej karmę? Jestem już w domu, we środę planuję Kielce.
  9. Bała się wszystkiego z czym nie miała do czynienia ( przynajmniej w ostatnim czasie ). Dobrze że tak szybko wszystko akceptuje. Z dnia na dzień będzie coraz bardziej śmiała.
  10. Ja może znajdę też u siebie jakiś kocyk, zabawki tez jakieś na pewno. Ile ona teraz waży? Albo jakiej jest mniej więcej wielkości?
  11. Gdybym mieszkała bliżej to bym pewnie więcej pomogła. No ale pomyślę jeszcze.
  12. Te zacieki to takie utrapienie przy białaskach. Niby są specjalne płyny itp a tak na prawdę ciężko ich się pozbyć. Większość właścicieli jakich znam nic z tym nie robi. Jest też możliwość operacyjna, ale raczej odradzana.
  13. Ja mogę przywieźć do Kielc karmę Fish for dogs. Nie wiem ile wagowo ale chyba około 5 kilo mam. Mogę też zaoferować trochę rzeczy na bazarek - jednak na razie nie będę mogła sama prowadzić i pilnować sprzedaży i wysyłek. Czy taka pomoc się przyda? Karmę i rzeczy mam w domu, w Kielcach byłabym chyba w przyszłym tygodniu.
  14. Ja pierwsze rozetki robiłam na wstążkach kupionych w Lublinie, strasznie drogo, ale gatunek też warty ceny. Tyle że nie wszystko z takich wstążek się dało zrobić. Han dzięki za kolejnego sprzedawcę - zaraz obadam co tam mają :evil_lol:
  15. Jeśli to osa to nie będzie źle. Bardziej bym się bała pszczoły czy innego diabła. Jak byłam nad morzem w połowie sierpnia taka "niedobita" osa urąbała Klarę w paluszka. Ja oczywiście panika i łzy, ale ogólnie było nas sporo osób ( moja rodzina 5-6 osób oraz przemiła rodzinka z buldożką Lolą ) więc padły konkrety. Cebula i zimna woda. I po 10 minutach Klara chodziła normalnie i zapomniała o tym że coś było nie tak. Ale ogólnie było trochę "nerwowo".
  16. Jeżeli wprowadzasz nową karmę powinieneś to robić stopniowo. Tak więc nie koniec worka Royala - wprowadzam nową inną karmę tylko najpierw przez kilka dni mieszaj granulki. Pierwsze dni więcej royala mniej nowej, potem po połowie, potem więcej nowej mniej royala - aż w końcu sama nowa karma. Zmieniając na rachu ciachu lub podając codziennie co innego biegunki praktycznie gwarantowane.
  17. Hahaha a to dobre ;)
  18. [quote name='Asiuleczka.Wareczka']U mnie w pasmanteri za jedna szpule wychodzi 22.40zł za 25m a wstążka 2,5cm jakoś tak i nie kupuje jednak po jednej tylko odrazu kilka...:D A na allegro widziałam tylko jasne odcienie kolorów, a ja potrzebuje też ciemne.[/quote] No to widocznie nie trafiłaś chociażby na tego sprzedawcę - polecam. Kupowałam 2 razy i szykuję się do kolejnego zamówienia. Wstążki od bieli do czerni przez wszystkie inne. Jak nie ma jakiegoś koloru na aukcji warto zapytać - ja tak zyskałam "słoneczny żółty" którego nie było na aukcji a sprzedawca posiadał. [URL]http://allegro.pl/item433796286_31kol_wstazka_25mm_tasiemki_satyna_27_4m_hurt.html[/URL] 20 zł za 25 metrów to bardzo drogo. A przy kilku kolorach to już masakra ;)
  19. Jeśli koopy są nie takie jak powinny to pokarm powinien być jak najmniej urozmaicany - postarajcie się podawać może tylko suche - chociaż ja bym doradziła tydzień czy dwa na ryżu z mięskiem i marchewką - marchewka gotowana jest super na koo. Tyle że po gotowanym ciężko się wraca na suche. Może poobserwujcie czy mała nie ma robaków. Kiedy była odrobaczona?
  20. Trochę mało opisana sytuacja więc nie można stwierdzić dokładnie. Może sunia zachowuje się tak gdy nie zwracacie na nią uwagi? Nasika na łóżko - wy ją karcicie = zwracacie na nią uwagę. Postarajcie się może nie reagować na takie zachowania, po prostu posprzątajcie i tyle. Mi tylko to przychodzi do głowy.
  21. Viris

    Tesoro :)

    Oooostania fota przepiękna :loveu:
  22. Oj niestety nie ma nic w pobliżu. Nawet w Kielcach chyba nie ma torku. No i ja jeszcze nie mogę biegać, więc też na treningi nie byłoby sensu regularnie jeździć. We Włocławku z Klarą biegła jedna z klubowiczek. Może jeśli odzyskam formę sprzed operacji to kupię kilka przeszkód i trochę będziemy trenować. Czas pokaże.
  23. Na koopę mogą mieć wpływ te zmiany. Jeśli przez kolejne dni się nie unormuje, a koopa będzie bardzo luźna to trzeba by pomyśleć. Moja Klara na suchej karmie rzadko miała kupkę ok. Teraz kupczy "kamykami" ;)
  24. No owszem jak kupujesz jedną szpulę to średnio się opłaca. Ale można sobie skalkulować bez problemów przy jakiej ilości zamawiać się opłaca. W szpuli masz powiedzmy 25 metrów ( jest chyba 27,5 ). Koszt metra wstążki u mnie w pasmanterii - 1,00 zł za 2,5 cm szerokości ( strasznie zdzierają ). Czyli 25 zł za szpulę. Koszt na allegro - 9 zł plus 7 zł wysyłka - 16 zł. Jak widać opłaca się nawet jeden kolor. Ja zamówiłam kilka szpul, kilka rozmiarów i kolorów, zamówienie ponad 100 zł - wysyłka gratis ;) Nawet z kosztem wysyłki licząc metr wstążki na allegro kosztuje 64 grosze ( szerokość 2,5 cm ).
×
×
  • Create New...