-
Posts
3225 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mag.da
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Wstawiam wątek mojego wczorajszego leśnego "znaleziska" :-( Wrażeń z lecznicy, o której wyżej napisała erka nawet nie skomentuję :roll: Na szczęście psa przyjęli w innej lecznicy. Najgorsze, że od piątku nie ma gdzie umieścić tego biedaka: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/193935-Pilnie-DT-SZKIELET-Z-LASU-Kielce%21?p=15486742#post15486742"]http://www.dogomania.pl/threads/193935-Pilnie-DT-SZKIELET-Z-LASU-Kielce!?p=15486742#post15486742[/URL] :-( -
[B]Zakładam ten wątek z wielką prośbą o pomoc psiakowi, znalezionemu na skraju lasu, w stanie skrajnego wycieńczenia[/B] :-( Natknęliśmy się na niego wczoraj, będąc na spacerze ze swoimi psami - 30 km od Kielc. Szedł skrajem lasu, wygięty w pałąk, z opuszczoną głową, ledwo powłócząc nogami... Obraz nędzy i rozpaczy, makabrycznie wychudzony, dosłownie ŻYWY SZKIELET! :-( Początkowo ostrożny - nie reagował na wołanie, ale kiedy poczuł jedzenie, podszedł i rzucił się na nie, jakby nie jadł od miesiąca...:placz: Psiak został dziś przyjęty do lecznicy na Koziej w Kielcach. Niestety, może tam zostać tylko do piątku (8.10) - to i tak uprzejmość ze strony lekarki, bo normalnie przetrzymują tylko zwierzaki po zabiegach. W weekend lecznica jest nieczynna. Od piątku, nie mamy gdzie go umieścić :placz: W Kielcach wszelkie możliwości już dawno się wyczerpały - nie wiem co z nim będzie, jak nic się nie znajdzie do piątku :shake: Psiak jest młody, ok. 1,5 roku, średniej wielkości. Waży teraz 12 kg. Przyjazny do ludzi, spokojny, pozwala się dotykać, oglądać, brać na ręce. Jego stan prawdopodobnie nie wynika z choroby - nie ma podwyższonej temperatury, osłuchowo wszystko w porządku, trochę tylko pokasływał, ale to pewnie z wyziębienia - w takim stanie spał na gołej, mokrej od rosy ziemi. Prawdopodobnie ma anemię (blade dziąsła). Miał na sobie stado pcheł, zapewne też zarobaczony (jest już odpchlony i odrobaczony). Na szyi ślad po łańcuchu, długie pazury, poduszki na łapkach nie zniszczone - zapewne był wcześniej na uwięzi. W tej chwili jest obserwowany i odkarmiany w lecznicy, dostanie też antybiotyk. [COLOR=DarkGreen][B][I][SIZE=3]Gdyby ktoś zechciał wspomóc psiaka finansowo, to prosimy o wpłaty na konto: [/SIZE][/I][COLOR=Red][SIZE=3]58 1140 2017 0000 4402 0554 9557[/SIZE] - z dopiskiem: dla Chudego [/COLOR][/B][/COLOR] Czy ktoś może pomóc temu biedakowi (zdjęcia nie oddają do końca jego stanu): [URL="http://img94.imageshack.us/i/tnp1040066.jpg/"][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/633/tnp1040066.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img832.imageshack.us/i/tnp1040049.jpg/"][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/3530/tnp1040049.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img841.imageshack.us/i/tnp1040051.jpg/"][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/9836/tnp1040051.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img690.imageshack.us/i/tnp1040060.jpg/"][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/6956/tnp1040060.jpg[/IMG][/URL]
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
A to ją zdejmuję z 1, bo jakoś myślałam, że ona w DT :lol: -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Też się cieszę z Misiowego domu :) A jeszcze chciałam dopytać - Ira to jest w DT czy DS? -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ale tamte biszkoptowe, to chyba obie sunie były, jeśli dobrze pamiętam. A właśnie, co z ostatnim szczeniakiem z tego miotu - Rexem? Nadal szuka domu? I jeszcze nie wiem co z Bigim i Midim - wie ktoś coś? Agnieszko, jakie namiary na Florka podać? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewab'] Jakiś czas temu prosiłam o pomoc w finansowaniu strony swietokrzyskie.schronisko.net. W kasie stowarzyszenia jest dziura, sama płacę za 4 psy w hoteliku w Brzyściu, oraz 3 psy i 5 kotów w hoteliku w Kielcach. Czy ktoś dorzuci się do opłacania strony?[/QUOTE] Ja wpłacę 30 zł - proszę o nr konta. Jaka jest całkowita kwota? Panel strony jest już zablokowany, odblokują dopiero, jak wpłynie kasa. -
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
mag.da replied to erka's topic in Już w nowym domu
Na Allegro chyba wyprzedają resztki zapasów, dlatego nie ma wyboru. Teraz Royala vet chyba nie kupi się już nigdzie poza lecznicami :roll: -
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
mag.da replied to erka's topic in Już w nowym domu
Karmę można jeszcze kupić na Allegro, zazwyczaj wysyłają na drugi dzień. -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Nadrobiłam :shock: i zaktualizowałam, jeśli coś pominęłam, to proszę o info :) -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Czy widzicie zdjęcie szczeniaka z 2 postu, tego nad Dyziem? Nie wiem, czy tylko ja nie widzę, czy zniknęło? -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewab'] Kolejne suczynki szukające domu - matka w wieku 1-2 lata (długowłosa), szczeniorka 3-4 miesiące (podpalana) [/QUOTE] Przydałoby się coś więcej na ich temat, a namiary na Ciebie Ewo? -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Na temat Opatki wie więcej ewab. Ale z tego co pamiętam Opatkę z rodzeństwem przywoziła właśnie ewab lub Eneda. Chyba nie ma nikogo z dogo w Opatowie... -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Nasze psy są też na[B] adopcje.org[/B], więc tam już nie ogłaszajcie, bo odrzucą. Dziękujemy za pomoc :loveu: -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Oj, to chyba z innej stronki to potwierdzenie, bo na naszej nie ma takiego wymogu. Zresztą ja jej jeszcze nie wrzuciłam na schronisko.net, bo czekałam na namiary. Może Ewelinka gdzieś ogłaszała? -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Sunia zamieszczona, a jakie namiary podać? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewab'] Niestety zarówno kociaki, jak Mocca i Misza mają miejsce w hoteliku tylko do końca sierpnia. Nie wiem co będzie z nimi potem. [/QUOTE] Plakat Miszy powiesiłam, ale rozumiem, że nie było tel.? -
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
mag.da replied to erka's topic in Już w nowym domu
Mój grosik dla Oskara przelany ;) -
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
mag.da replied to erka's topic in Już w nowym domu
Ja też poproszę o nr konta :) -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No to się Puszek doczekał :multi: Świetna wiadomość! A pekince to chyba bliżej do gryfonika :-D -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ja pytam :razz: jakieś dobre wiadomości? :cool3: -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Zuzia chyba nie była wstawiana wcześniej na wątek? Już jest na 1 str. ;) -
Ślepy Lord ma już swoje miejsce u rodzinki we Wrocławiu
mag.da replied to kika22's topic in Już w nowym domu
Mam kilka fotek Lorda, ale chłopak był tak podekscytowany i ruchliwy, że większość nie wyszła :shake: Ale widać, że jego stan się zdecydowanie poprawił ;) [URL="http://img190.imageshack.us/i/tnp1030504.jpg/"][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/726/tnp1030504.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img30.imageshack.us/i/tnp1030496.jpg/"][IMG]http://img30.imageshack.us/img30/7204/tnp1030496.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img9.imageshack.us/i/43961627.jpg/"][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/3145/43961627.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img834.imageshack.us/i/tnp1030498.jpg/"][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/5774/tnp1030498.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img413.imageshack.us/i/tnp1030502.jpg/"][IMG]http://img413.imageshack.us/img413/5261/tnp1030502.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
I ja również dołączam do życzeń.[B] [FONT=Verdana][COLOR=Blue][I]Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia dziewczyny![/I][/COLOR][/FONT][/B][FONT=Georgia][COLOR=Blue] [/COLOR][/FONT]:Rose::Rose: -
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
mag.da replied to erka's topic in Już w nowym domu
Z kosztów wynika, że wykastrowany: [quote name='erka'] [B][COLOR=#0000ff]430 zł - koszt operacji łapy i kastracji[/COLOR][/B] [/QUOTE] A jak samopoczucie Oskarka, lepiej? -
No to powodzenia dla Jasia w nowym domku :)