Jump to content
Dogomania

mag.da

Members
  • Posts

    3225
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mag.da

  1. Wstawiam wątek mojego wczorajszego leśnego "znaleziska" :-( Wrażeń z lecznicy, o której wyżej napisała erka nawet nie skomentuję :roll: Na szczęście psa przyjęli w innej lecznicy. Najgorsze, że od piątku nie ma gdzie umieścić tego biedaka: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/193935-Pilnie-DT-SZKIELET-Z-LASU-Kielce%21?p=15486742#post15486742"]http://www.dogomania.pl/threads/193935-Pilnie-DT-SZKIELET-Z-LASU-Kielce!?p=15486742#post15486742[/URL] :-(
  2. [B]Zakładam ten wątek z wielką prośbą o pomoc psiakowi, znalezionemu na skraju lasu, w stanie skrajnego wycieńczenia[/B] :-( Natknęliśmy się na niego wczoraj, będąc na spacerze ze swoimi psami - 30 km od Kielc. Szedł skrajem lasu, wygięty w pałąk, z opuszczoną głową, ledwo powłócząc nogami... Obraz nędzy i rozpaczy, makabrycznie wychudzony, dosłownie ŻYWY SZKIELET! :-( Początkowo ostrożny - nie reagował na wołanie, ale kiedy poczuł jedzenie, podszedł i rzucił się na nie, jakby nie jadł od miesiąca...:placz: Psiak został dziś przyjęty do lecznicy na Koziej w Kielcach. Niestety, może tam zostać tylko do piątku (8.10) - to i tak uprzejmość ze strony lekarki, bo normalnie przetrzymują tylko zwierzaki po zabiegach. W weekend lecznica jest nieczynna. Od piątku, nie mamy gdzie go umieścić :placz: W Kielcach wszelkie możliwości już dawno się wyczerpały - nie wiem co z nim będzie, jak nic się nie znajdzie do piątku :shake: Psiak jest młody, ok. 1,5 roku, średniej wielkości. Waży teraz 12 kg. Przyjazny do ludzi, spokojny, pozwala się dotykać, oglądać, brać na ręce. Jego stan prawdopodobnie nie wynika z choroby - nie ma podwyższonej temperatury, osłuchowo wszystko w porządku, trochę tylko pokasływał, ale to pewnie z wyziębienia - w takim stanie spał na gołej, mokrej od rosy ziemi. Prawdopodobnie ma anemię (blade dziąsła). Miał na sobie stado pcheł, zapewne też zarobaczony (jest już odpchlony i odrobaczony). Na szyi ślad po łańcuchu, długie pazury, poduszki na łapkach nie zniszczone - zapewne był wcześniej na uwięzi. W tej chwili jest obserwowany i odkarmiany w lecznicy, dostanie też antybiotyk. [COLOR=DarkGreen][B][I][SIZE=3]Gdyby ktoś zechciał wspomóc psiaka finansowo, to prosimy o wpłaty na konto: [/SIZE][/I][COLOR=Red][SIZE=3]58 1140 2017 0000 4402 0554 9557[/SIZE] - z dopiskiem: dla Chudego [/COLOR][/B][/COLOR] Czy ktoś może pomóc temu biedakowi (zdjęcia nie oddają do końca jego stanu): [URL="http://img94.imageshack.us/i/tnp1040066.jpg/"][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/633/tnp1040066.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img832.imageshack.us/i/tnp1040049.jpg/"][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/3530/tnp1040049.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img841.imageshack.us/i/tnp1040051.jpg/"][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/9836/tnp1040051.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img690.imageshack.us/i/tnp1040060.jpg/"][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/6956/tnp1040060.jpg[/IMG][/URL]
  3. A to ją zdejmuję z 1, bo jakoś myślałam, że ona w DT :lol:
  4. Też się cieszę z Misiowego domu :) A jeszcze chciałam dopytać - Ira to jest w DT czy DS?
  5. Ale tamte biszkoptowe, to chyba obie sunie były, jeśli dobrze pamiętam. A właśnie, co z ostatnim szczeniakiem z tego miotu - Rexem? Nadal szuka domu? I jeszcze nie wiem co z Bigim i Midim - wie ktoś coś? Agnieszko, jakie namiary na Florka podać?
  6. [quote name='ewab'] Jakiś czas temu prosiłam o pomoc w finansowaniu strony swietokrzyskie.schronisko.net. W kasie stowarzyszenia jest dziura, sama płacę za 4 psy w hoteliku w Brzyściu, oraz 3 psy i 5 kotów w hoteliku w Kielcach. Czy ktoś dorzuci się do opłacania strony?[/QUOTE] Ja wpłacę 30 zł - proszę o nr konta. Jaka jest całkowita kwota? Panel strony jest już zablokowany, odblokują dopiero, jak wpłynie kasa.
  7. Na Allegro chyba wyprzedają resztki zapasów, dlatego nie ma wyboru. Teraz Royala vet chyba nie kupi się już nigdzie poza lecznicami :roll:
  8. Karmę można jeszcze kupić na Allegro, zazwyczaj wysyłają na drugi dzień.
  9. Nadrobiłam :shock: i zaktualizowałam, jeśli coś pominęłam, to proszę o info :)
  10. Czy widzicie zdjęcie szczeniaka z 2 postu, tego nad Dyziem? Nie wiem, czy tylko ja nie widzę, czy zniknęło?
  11. [quote name='ewab'] Kolejne suczynki szukające domu - matka w wieku 1-2 lata (długowłosa), szczeniorka 3-4 miesiące (podpalana) [/QUOTE] Przydałoby się coś więcej na ich temat, a namiary na Ciebie Ewo?
  12. Na temat Opatki wie więcej ewab. Ale z tego co pamiętam Opatkę z rodzeństwem przywoziła właśnie ewab lub Eneda. Chyba nie ma nikogo z dogo w Opatowie...
  13. Nasze psy są też na[B] adopcje.org[/B], więc tam już nie ogłaszajcie, bo odrzucą. Dziękujemy za pomoc :loveu:
  14. Oj, to chyba z innej stronki to potwierdzenie, bo na naszej nie ma takiego wymogu. Zresztą ja jej jeszcze nie wrzuciłam na schronisko.net, bo czekałam na namiary. Może Ewelinka gdzieś ogłaszała?
  15. Sunia zamieszczona, a jakie namiary podać?
  16. [quote name='ewab'] Niestety zarówno kociaki, jak Mocca i Misza mają miejsce w hoteliku tylko do końca sierpnia. Nie wiem co będzie z nimi potem. [/QUOTE] Plakat Miszy powiesiłam, ale rozumiem, że nie było tel.?
  17. Mój grosik dla Oskara przelany ;)
  18. Ja też poproszę o nr konta :)
  19. No to się Puszek doczekał :multi: Świetna wiadomość! A pekince to chyba bliżej do gryfonika :-D
  20. Ja pytam :razz: jakieś dobre wiadomości? :cool3:
  21. Zuzia chyba nie była wstawiana wcześniej na wątek? Już jest na 1 str. ;)
  22. Mam kilka fotek Lorda, ale chłopak był tak podekscytowany i ruchliwy, że większość nie wyszła :shake: Ale widać, że jego stan się zdecydowanie poprawił ;) [URL="http://img190.imageshack.us/i/tnp1030504.jpg/"][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/726/tnp1030504.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img30.imageshack.us/i/tnp1030496.jpg/"][IMG]http://img30.imageshack.us/img30/7204/tnp1030496.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img9.imageshack.us/i/43961627.jpg/"][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/3145/43961627.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img834.imageshack.us/i/tnp1030498.jpg/"][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/5774/tnp1030498.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img413.imageshack.us/i/tnp1030502.jpg/"][IMG]http://img413.imageshack.us/img413/5261/tnp1030502.jpg[/IMG][/URL]
  23. I ja również dołączam do życzeń.[B] [FONT=Verdana][COLOR=Blue][I]Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia dziewczyny![/I][/COLOR][/FONT][/B][FONT=Georgia][COLOR=Blue] [/COLOR][/FONT]:Rose::Rose:
  24. Z kosztów wynika, że wykastrowany: [quote name='erka'] [B][COLOR=#0000ff]430 zł - koszt operacji łapy i kastracji[/COLOR][/B] [/QUOTE] A jak samopoczucie Oskarka, lepiej?
  25. No to powodzenia dla Jasia w nowym domku :)
×
×
  • Create New...