Jump to content
Dogomania

esperanza

Members
  • Posts

    8494
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by esperanza

  1. Obu NIGDY nam się to nie przydało. A komentarze pod filmikiem porażające.
  2. Całe szczęście :-) On ma dobry humor, bo u ciebie poczuł się bezpiecznie. Wreszcie nikt go nie ciągnie za sierść i nie bije...
  3. Przynajmniej ta godzina spokoju była. Tabletki zaczynają działać dopiero po kilku dniach. Jak stosujesz odstraszacz? Żeby nie chodził po blatach, czy w innym celu? DAP-a rozpylaj tylko w klatce, zanim on tam wejdzie.
  4. A to wstręciuch. Zabrałaś go na spacer zaraz po powrocie? Nalał do klatki, czy było czysto? Pamiętasz o tabletkach, DAP-ie i gryzakach? Znajdziemy dom, mam tylko nadzieję że szybko.
  5. Kajetanka czy to ma być pies docelowo mały, czy średni lub duży też wchodzi w grę? Małgosiu ja myślę, że Wiki po prostu nigdy wcześniej nie widziała boksera i może być zaskoczona, że ten psiak trochę inaczej wygląda, oddycha, a do tego jest duży. Moja Szelma jeszcze się nie przyzwyczaiła do bokserów i buldożków, które spotyka, chociaż jest z nami już 9 miesięcy.
  6. Jak w temacie. Szukam dogomaniaka, który zrobi wizytę przedadopcyjną w Siemiatyczach dla szczeniaka. Bardzo mi zależy.
  7. Jestem cały czas. Udało Ci się wypożyczyć klatkę- łapkę?
  8. No, zaw jest bardzo dzielna. Ja myślę, że jeszcze 2-3 dni i Reks będzie wytrzymywał.
  9. Reks był w piątkowym Metrze, ale same beznadziejne telefony były :-( Chyba dam ogłoszenie do jakiejś podwarszawskiej gazety.
  10. Lara pewnie, że podam :-) Ile czasu będziesz w Polsce? Próbuję zorganizować wyjazd Majki na testy alergologiczne. Mam nadzieję, że uda się na ten czwartek po 16.
  11. zaw udostępnij proszę tą fotę na swoim profilu, a ja też ją dalej puszczę w świat.
  12. Brawo!!! Celuj z nim dalej. Wetka, która go wcześniej prowadziła potwierdziła, że trzeba zbadać mocz, bo zbyt często leje. Mam całą reklamówę smakołyków: uszy, żwacze, kości, przysmaki; konga i adresówkę ;-) Czekam jeszcze na gości, a potem zadzwonię i Ci to jakoś podrzucę.
  13. Pipi oddałam na Ciebie głos, mimo że to ja zgłaszałam schronisko w Kruszewie do ankiety, bo wiem, że potrzebujesz wsparcia. Mamy w schronisku 400 psiaków, im pomoc też jest potrzebna, ale poczekamy :-)
  14. To Ty nam bardzo pomogłaś :-) Będzie dobrze. Reks w końcu załapie o co chodzi z tym zostawaniem i załatwianiem się. Jestem ciekawa jutrzejszych obserwacji z kamery ;-)
  15. Zostawiłam zaw kość do wypełniania, wiesz którą, tą po kurczaku z Ary :-) Zakupię dla niego gryzaki i podrzucę jakoś zaw. Zaw zbiorę do kupy to, co Ci dziś powiedziałam: 1) karm Reksa dwa razy dziennie o stałych porach- w klatce a) poza posiłkami dawaj mu smakołyki na spacerach, gdy przyjdą goście, gdy siedzi grzecznie w klatce b) ucz przy pomocy smakołyków siadu 2) najdłuższe spacery rób, gdy jest najciszej, najmniej ludzi na dworze a) staraj się, by spacery były dłuższe niż godzinę, bo on faktycznie jakby co godzinę się załatwia b) spacery muszą być baaardzo nudne dopóki się nie załatwi c) nagradzaj gdy uda mu się załatwić na trawie d) nie napinaj smyczy, pozwalaj węszyć 3) spryskuj kocyk DAP-em kilka minut wcześniej, zanim zamkniesz Reks w klatce a) rzucaj mu smakołyki do klatki i wkładaj kość wypełnioną serem i karmą, gdy wychodzisz z domu b) ucz go spokojnego zostawania w klatce dając coś do żucia i wychodząc na chwilkę c) nigdy nie otwieraj klatki, gdy właśnie piszczy, szczeka czy drapie, poczekaj aż chociaż na chwilkę przestanie Gościom nie pozwalaj od razu biec do psa i go głaskać. Niech pies się z nimi oswoi,a goście niech rzucają mu smaki na podłogę i podają z ręki, kucając przy nim.
  16. Myślę, że szybko znajdą domy. Tutaj jest album Umbry: [url]http://www.facebook.com/album.php?fbid=156913901032883&id=100001428228748&aid=33544[/url]
  17. Mama ma około 2 lat, jest wesoła, sympatyczna, ale warczała gdy próbowano jej odebrać ucho świńskie i warczała na Tosię, gdy siedziała z maluchami w klatce. Trzeba popracować u niej nad pilnowaniem zasobów. W kontaktach z ludźmi zachowuje się przyjaźnie. Nie ma szczepień. Dopiero co karmiła maluchy.
  18. Maluchami zajmuje się Monika W.- z facebooka Szczeniaki mają po 7 tygodni, docelowo będą małe. Maluchy po kolei: Uncja [URL="http://img833.imageshack.us/i/img7350b.jpg/"][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/684/img7350b.jpg[/IMG][/URL] Urwis [URL="http://img97.imageshack.us/i/img7375n.jpg/"][IMG]http://img97.imageshack.us/img97/2097/img7375n.jpg[/IMG][/URL] Uffi- piesek [URL="http://img96.imageshack.us/i/img7405l.jpg/"][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/9179/img7405l.jpg[/IMG][/URL] Una [URL="http://img846.imageshack.us/i/img7430.jpg/"][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/1279/img7430.jpg[/IMG][/URL] Ultima [URL="http://img138.imageshack.us/i/img7461.jpg/"][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/3869/img7461.jpg[/IMG][/URL]
  19. Szybciutko wyzdrowieje :-) Wczoraj do W-wy przyjechało 5 bąbli, rodzeństwo Umbry. Maluchy szukają dobrych domów, a ich mama wreszcie może odpocząć. Tak wygląda Umbra [URL=http://img684.imageshack.us/i/img7391m.jpg/][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/3244/img7391m.jpg[/IMG][/URL] A to jest jej mama [URL=http://img27.imageshack.us/i/img7499n.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/5514/img7499n.jpg[/IMG][/URL]
  20. Pewna znajoma napisała tekst do ogłoszeń dla Reksa. Pozwoliłam sobie go lekko zmienić: Zwierzę kocha nas bezwarunkowo i bezgranicznie dopóki nie dozna od nas krzywdy, a często pomimo zaznanego zła. Krzywdą jest także nieustanna zmiana miejsc i brak stabilności. Zwierzęta, choćby nawet wyglądały jak zabawki, nimi nie są .One dają nam tyle uczucia i zaufania ile od nas otrzymują. Nierzadko więcej! Budowanie tych relacji powinno się rozpocząć w młodym wieku, a Reksio właśnie jest w najlepszym do tego, okresie swego życia. Reksio, dziś mała, puszysta kuleczka, jutro stanie się dużym psem , zdolnym bronić do utraty życia dobrego domu i dobrych właścicieli. Ale dobrego , bezpiecznego domu dla niego! Wystarczy tylko chcieć. Możesz mieć dom z ogrodem, a może tylko ciepły kąt dla Reksia w zwykłym mieszkaniu, najważniejsze abyś był człowiekiem pełnym empatii dla zagubionych , samotnych i potrzebujących. Człowieku, obudź w sobie to dobro, które w tobie z pewnością tkwi i daj szansę nie tylko sobie, ale i Reksiowi. Poznaj uroki niezwykłych więzi łączących świat psi i ludzki. Może i nie pogadasz z Reksiem o futbolu czy formule 1, ale gdy wejrzysz w jego duszę, gdy dasz mu dom i obdarzysz uczuciem, sam poczujesz wielkość swego czynu i dobra, które zdominuje twoje istnienie. Odważ się dać cząstkę siebie innej istocie. Naprawdę warto!! Takich przyjaciół wśród ludzi znaleźć trudno. Kontakt w sprawie adopcji: 601-293-337- Beata, 607-077-350- Justyna e-mail: [email][email protected][/email]
  21. Witamy, witamy :-) Ułatwi nam się troszkę komunikacja dzięki dogo ;-)
  22. Suka mała do średnia, czyli do 15kg, jak sądzę.
  23. Nie, dt jest u sympatycznej osoby, która zgłosiła się przez facebooka. Niemniej beam6 mi wczoraj oświadczyła, że niewiele brakowało, żeby do domu wróciła z psem ;-) Baardzo się jej spodobał :-)
×
×
  • Create New...