-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
OlaAB napisała -ja bym zaczęła w ten sposób: jedną sukę przywiązała/wsadziła do klatki - tak aby była widoczna ale aby nie mogła bawić się z drugą Ty w dłoni smakołyk/zabawka - coś za co Twoja suka da się pociąć i każde jej przybiegnięcie do ciebie to zabawa/smakołyk, odbiegnięcie do "mamy" powoduje nudę - nie można się bawić, przybiegnięcie do pańci - super zabawa generalnie "pokazać" suce, że to TY (zabawa z Tobą) jesteś NAJATRACYJNIEJSZYM obiektem na świecie dopiero gdy zauważysz brak reakcji na drugą sukę, możesz powoli ją "puszczać" w sensie dawania jej większej swobody Ale Uwaga: jeżeli okaże się, że "córka" traci kontakt z Tobą na rzecz "mamy" wracacie "krok w tył" - czyli "mama" do klatki to samo z drugą suką powodzenia[/quote] Dostosowałam sie do rady i oto efekty . Po spacerze ( czytaj - bieganiu po łące - wszystkie razem ) przed śniadaniem , przywiązalam starsze suki a młodą wzięłam w obroty . Dawalam smakolyki ( parówka ) za kazde wykonane polecenie , kiedy biegła w stronę mamy ,zaraz wolalam " do mnie " i sluchajcie - ONA WRACAŁA i natychmiast dostała smakolyk . Oczywiście rozplywałam sie w zachwytach . po chwili patrzala juz tylko na mnie i czekała na polecenie . [IMG]http://img124.imageshack.us/img124/37/tresura32vz.jpg[/IMG] Teraz nie wiem czy zrobilam dobrze , ale kiedy byla rozbawiona , zamienilam ją na matkę .Fibi z emocji piszczala ale po chwili uspokoiła się a mama o dziwo wogóle nie zwracala na nią uwagi tylko widząc ,ze poprzednio rozdawalam smakolyki czekała na swoją porcję . Specjalnie stawalam przy przywiązanych psach i wolałam do siebie a potem zostawialam przywolanego psa przy tamtej dwójce i odchodzilam . Wszystkie byly we mnie wpatrzone i kazda przywiązana zazdrościła tej na luzie . [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2066/tresura4a6nc.jpg[/IMG] Mogłam spokojnie zrobić zdjęcie . Potem uwolnilam ostatnia suczke i z nią zrobilam to samo . Na koniec cała trójka razem . [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/1620/tresura56vi.jpg[/IMG] Zajęło mi to chyba z pół godziny i myślę ,że powtarzając 2 x dziennie osiągnę efekt . Zobaczymy już w sobote czy coś się zmieniło jak będą poza domem . Teraz śpią pośniadanku .
-
Słuchaj to całkiem niegłupie . Od jutra zaczynamy w ten sposób trenować . Tyle ,ze nie mam klatki tylko mogę Akirą przywiązać na poslaniu . To da im niestety możliwość dotykania się . Ale spróbujemy . Dzieki .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Aha , wreszcie zaczęła trochę broić bo już mi było zal ,ze zachowuje się tak dorośle . Mam katar więc tylko patrzy gdzie zostawię husteczki i zwiewa z opakowaniem . No i zmusiła męża wreszcie do zmiany paputów domowych ,które podgryzła Akira przy zmianie zębów ( 3 lata temu ) . Tak je pośliniła i wynuplała ,ze nie miał odwagi ich założyć . Na gwiazdkę dostał nowe więc wreszcie je założył . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Fibi ma duży apetyt , ale kiedy nasyci pierwszy głód to leży przy misce i je dalej . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Słuchajcie pamiętacie może ile ważyły wasze psy w wieku kolo poł roku ? Moze Fibucha jest za gruba ? -
Sama juz nie wiem co robić . Dzisiaj byłam z całą trójką na zakupach , nawet poszlo skladnie , ale nie mijał nas zaden pies . Moje zalozenie jest takie ,zeby nie reagowaly na spacerach na nic . W sobotę na zajęciach mamy pojawić sie ze smyczami ( tasmami ) kolo 5 metrow ,zeby bylo latwiej je łapac . Kurde w pojedynkę jest super ! Powiedział trener ,ze bedzie zwracał większą uwagę na pracę córki z psem . Zobaczymy co będzie to napiszę moje spostrzeżenia . Muszę się zapytać czy one mają mieć calkowity zakaz zabawy ze sobą zawsze , czy tylko w okresie szkolenia .
-
Napisz mi na maila .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Hmmmmmmmm Fibi waży obecnie 8 kg . Akira 11 kg. -
Mieszkanie jest na piętrze ale nie piętrowe, schody są częscią mieszkania . Kręgosłup uszkodzilam na silowni i teraz go leczę . Jestem sprawna jeśli pamietam o zasadach prawidlowego schylania sie itp. Czasami jednak coś zrobie nie tak i wtedy na kilka godzin córa przejmuje obowiązki dotyczace psów . Mamy hodowlę ale robimy wszystko ,zeby żyjace z nami psy były szczęśliwe i my z nimi - stąd tresura . Wyjeżdzamy co roku na wakacje tam gdzie mogą z nami jechać psy , nie traktujemy ich przedmiotowo ,podchodzimy poważnie do naszego życia i dlatego pytam jeśli mam problem .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Moje też uwielbiają suche kromki i sucharki . Dzisiaj nawet byla bitwa o kawalek suchego chleba - a miski pełne . Hana w ciąży więc to nie dziwi . Sprajt piękny - gdzie on mieszka ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Lunadino nie daj się prosić i wstawiaj fotki championów ! Już nie pamiętam kiedy widziałam Bajeczkę . -
Widzisz Anulko ja nie mam nic przeciwko, tylko ,ze nie mam w domu miejsca na 3 klatki . Sytuacja wygląda tak ,ze Hana ( najstarsza - cieplolubna ) ma kocyk w salonie i tam za radą tresera jest przywiązywana na smyczy wtedy kiedy tego chcę , Fibi i jej mama śpią na półpiętrze i tam jest bramka , mogę więc oddzielić Hanę od nich, ale one nie mają z nami kontaktu wzrokowego , są odosobnione . Miejsca osobnego dla trzeciej suki w domu nie ma . Jest natomiast w ogrodzie duży kojec do odchowu szczeniąt i osobno buda w odgrodzonej częsci ogrodu tam gdzie jest kojec .Akira moglaby być na dworze ( co bardzo lubi ) ale to bialy pies i kiedy pada powinna być w domu . Na szkoleniu siedzialy najpierw kolo siebie i tylko myślały o zabawie , oddalone - szukały się . W domu cala trójka siedzi na komendę i zostaje , mogę się oddalić nawet do drugiego pokoju i one grzecznie siedza w kuchni i czekają na wezwanie . Na szkoleniu razem - kicha ! Treser kazał mi się zastanowić czy chcę walczyć o całkowite posłuszeństwo i rozdzielić , czy też osiągnąć co się da ( czyli niewiele ) i zostawić tak jak jest . Zaznaczam ,ze choruję na kręgoslup i bywa że to córka wyprowadza je na spacer lub są wypuszczane na ogród ( wszystkie razem ) żeby się wybiegały i zalatwiły . Boję się ,ze zrobię im wodę z mózgu raz rozdzialając , raz łącząc .
-
Treserowi chodzi o to ,ze jeśli my decydujemy o tym kiedy pies ma się z nami bawić i kiedy my chcemy z nim być to potraktuje nas jak guru , jeśli zaś ma dostęp do innych psów to wiadomo ,ze będzie wolał ich towarzystwo . Kiedy przywiązaliśmy małą do palika i oddaliliśmy się z matką to po komendzie do mnie ona pobiergla do małej a nie do nas . Bardziej są związane ze sobą niż z nami . A tak nie powinno być .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Serdecznie gratulujemy !!!!!!!!! -
Mam 3 suczki Hana ( 6 letnia suka posokowiec bawarski , Akira 3 letnia suka terier tybetański , Fibi 5 miesięczna córka Akiry ) . Akira i Fibi chodzą na szkolenie , ponieważ Akira nie zawsze przychodzi na wezwanie kiedy jest na spacerze . Wraca czasami wtedy kiedy ona chce . Nie chcę popełnić błędu z młoda sunią i dlatego obydwie poszły do psiej szkoły , pozatym chodzę zawsze z trójką psów na smyczach w miejscu publicznym iciągną jak widza obcego psa . Chcę to wyeliminować .Dzisiaj na tresurze treser zabił mi ćwieka - powiedział ,ze jeśli chcę osiągnąć wysoki poziom to muszę rozdzielić psy . Fibi i Akira pięknie sluchają na zajęciach ale jak są pojedyńczo tzn .jedna zostaje w domu lub w aucie . Dzisiaj przerabialiśmy znowu pozostawanie wśród innych psów w pozycji siad i oczywiście albo Akira biegła do Fibi albo odwrotnie robiąc demolkę wśród innych bardzo "skupionych " uczniów .Zaznaczę ,ze ja bylam z Fibuchą w jednym końcu grupy a Sandra( córka ) z Akirą w drugim , tak ze się nie widziały . Facet kazał mi się zastanowić co chcę osiągnąć w tresurze - suczki są bardzo inteligentne ale też bardzo z sobą zżyte i dopóki ich nie rozdzielę zawsze wybiorą swoje towarzystwo . Oczywiście Akira będzie bardziej cierpiała bo jest starsza .Generalnie chodzi o to ,żeby psy miały swoje oddzielne miejsca , klatki kub kojce i były wypuszczane tylko na zabawę z nami i na spacer . Nie chcę mieć geniusza na smyczy , ale zalezy mi na tym ,zeby słuchały mnie i Sandrę kiedy będziemy na wystawie czy też na naszej działce no a najważniejsze ,żeby nie wyrywały się do innych psów kiedy są z nami . Człowiek patrząc na psa myśli o nim jak o innym człowieku a zwierze ma inną psychikę a jednak zastanawiam się ,ze będzie im przykro jak nie będą się ze sobą bawić . Poradżcie inni posiadacze wielu psów co robić . W domu u mnie obowiązuje hierarchia i zaznaczam ,że nie mam absolutnie żadnych problemów z psami . Chodzi o wychodzenie na spacery - trójka to nie dwójka i psy mają być karne . __________________
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Nie mam zielonego pojęcia nawet kto startował - oczywiście oprócz Apolla , którego widziałam w telewizji . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Przed chwilą w Teleskopie ( telewizja regionalna )widziałam relację z wystawy w Lesznie . Po raz pierwszy pokazywali teriera tybetańskiego jako rzadką rasę . Pani Aniu gratuluję udzielenia wywiadu . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Dzisiaj na tresurze treser zabił mi ćwieka - powiedział ,ze jeśli chcę osiągnąć wysoki poziom to muszę rozdzielić psy . Fibi i Akira pięknie sluchają na zajęciach ale jak są pojedyńczo tzn .jedna zostaje w domu lub w aucie . Dzisiaj przerabialiśmy znowu pozostawanie wśród innych psów w pozycji siad i oczywiście albo Akira biegła do Fibi albo odwrotnie robiąc demolkę wśród innych bardzo "skupionych " uczniów .Zaznaczę ,ze ja bylam z Fibuchą w jednym końcu grupy a Sandra z Akirą w drugim , tak ze się nie widziały . Facet kazał mi się zastanowić co chcę osiągnąć w tresurze - suczki są bardzo inteligentne ale też bardzo z sobą zżyte i dopóki ich nie rozdzielę zawsze wybiorą swoje towarzystwo . Oczywiście Akira będzie bardziej cierpiała bo jest starsza .Generalnie chodzi o to ,żeby psy miały swoje oddzielne miejsca , klatki kub kojce i były wypuszczane tylko na zabawę z nami i na spacer . Nie chcę mieć geniusza na smyczy , ale zalezy mi na tym ,zeby słuchały mnie i Sandrę kiedy będziemy na wystawie czy też na naszej działce no a najważniejsze ,żeby nie wyrywały się do innych psów kiedy są z nami . Człowiek patrząc na psa myśli o nim jak o innym człowieku a zwierze ma inną psychikę a jednak zastanawiam się ,ze będzie im przykro jak nie będą się ze sobą bawić . Poradżcie inni posiadacze wielu psów co robić . W domu u mnie obowiązuje hierarchia i zaznaczam ,że nie mam absolutnie żadnych problemów z psami . Chodzi o wychodzenie na spacery - trójka to nie dwójka i psy mają być karne . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Tak , to wielkie osiągnięcie . Należą się gratulacje . A ja pogoniona przez Jolę wstawiam zdjęcie Fibuchy , prosto z podwórka . [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/2775/fibulina0ja.jpg[/IMG] Robiąc tę fotkę przekonalam się ,ze mloda bardzo boi się jak jej nie trzymam . Musimy popracować nad tym . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
No pożyjemy zobaczymy . Tybetów przybywa więc myślę ,ze cena za krycie nie może być jakaś kosmiczna . Pani Magda już pisała ,ze ma nadzieję ,ze przyjedziemy . Z drugiej strony ciekawa jestem ile ten mały kosztował . Ceny tam są trochę inne niż u nas . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[URL="http://www.bodjul.com/jacko.htm"]http://www.bodjul.com/jacko.htm[/URL]. To jego mamusia Alilah Caprice [IMG]http://img60.imageshack.us/img60/6582/caprice20june200411ty.jpg[/IMG] I tatuś Alilah Freddie [IMG]http://img60.imageshack.us/img60/6956/freddie16td.jpg[/IMG] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[IMG]http://img505.imageshack.us/img505/4397/jacko18pa.jpg[/IMG] Psiak jest w rękach p. Magdy Srutowej i wabi się Jacko . Pani Magda będzie miala niedługo swoją stronę internetową i będziemy mogły śledzić jego karierę . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Spójrzcie jaki piękny kawaler rośnie nam w Czechach . Mam go na oku dla Fibi . [IMG]http://img57.imageshack.us/img57/694/jacko62wj.jpg[/IMG] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Nam w maju wreszcie zrobią drogę i chodnik wiec nie bedziemy tonąć w błocie , ale co za tym idzie będziemy zrywać chodnik kolo domu i polozymy poz-bruk . W domu też będzie wesolo bo popekał nam sufit i musimy coś z tym zrobić . Ale kiedy Asia zjedzie do nas jesienią , myślę ,ze będziemy mieli już czyściutko . Oby majster zjechał z Niemiec . Nadbudowę przeżywaliśmy 5 lat temu . Współczuję ! -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Jak to możliwe ,ze wszyscy się remontują w tym roku ? Ja czekam na naszego pana fachowca . Jak wróci z robótki w Niemczech ( Ki-Wi a może robi u Ciebie ? ) to weźmie się za naszą chałupkę . Czeka nas rozbiórka komina i malowanie całości . Już to widzę ! A my chodzimy na tresurę i jestem w szoku . Akira wczoraj leżała sama a wokół niej leżało 10 innych piesków , a my odeszliśmy na bok . Fibi jeszcze tego nie potrafi , ponoć jest za młoda jeszcze na komendę - zostań . Ale szybciej reaguje na inne komendy . Uczymy się chodzenia w 2 psy i wykonywanie poleceń w czasie marszu . Zjadają kolo 200 kawałków kiełbaski na jednych zajęciach .