Jump to content
Dogomania

rodzice

Members
  • Posts

    11625
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by rodzice

  1. Ja opisałam konkretnie moj przypadek , syn miał punkcję z jelita cieńkiego stąd dokladnie wiem co mu dolegało .Było to ładnych pare lat temu , teraz juz sam jest tatą a wnusia często u mnie przebywa wiec bardzo dbam o odrobaczanie moich psów . Mam co roku po 2 mioty i każdy bez wyjatku jest bardzo zarobaczony pomimo prowadzonej rzetelnie profilaktyki ( odrobaczanie co 3 miesiace wszystkich suk ) . Moje szczenieta zanim opuszczą moj dom są co najmniej 3 krotnie odrobaczone a dalsze zalecenia to odrobaczanie co miesiac do ukończenia pierwszego roku zycia . Każda suka na poczatku cieczki takze dodatkowo jest odrobaczana przed kryciem a i tak sa robale u małych , wiec uwazam ,ze problem jest i należy zwracać uwagę na to jak czują sie domownicy i chociaż raz po raz wykonać kontrolne badanie kału . Aha dodam ,ze syn miał takie badania wykonywane i nic nie wykazało chudł , miał bóle brzucha , glowy i nie mógł sie skoncentrowac w szkole .Dopiero punkcja wykazala co jest grane . Z marszu odroczaczaliśmy sie wtedy wszyscy .
  2. a więc do zobaczenia
  3. Też jestem ciekawa nazwy tych ziół .
  4. My już się odrobaczaliśmy wszyscy ze 2 razy - fatalnie sie po tym czułam . Syn wylądował w szpitalu , bardzo źle sie czuł , wykryto lambie które zniszczyły mu totalnie kosmki w jelitach . Musiał byc potem na restrykcyjnej diecie bezglutenowej przez 2 lata . Od tego czasu odrobaczam psy co 3 miesiace ( powtaraz po 10 dniach ) . Kiedy znowu poczuliśmy się gorzej odrobaczenie rodziny poszło juz z marszu . Bardzo pilnujcie orobaczeń zwierzat a zwykły ból glowy u czlowieka tez moze sygnalizować zarobaczenie - moja córka tak miała .Kiedy zglosilam w szkole ,ze syn ma lambie to na drugi dzień był już remont łazienek , pojawilo sie mydlo i papier toaletowy . Chociaz jedno dobre z tego wyniklo .
  5. Rozmawialam kiedyś z myśliwym i pytałam się czy zabite przez nich zwierzaki leśne typu dzik maja robale w jelitach . On powiedział ,ze rzadko bo jedza dziki czosnek i to je chroni .Ile w tym prawdy ?
  6. [quote name='MSMIMI']nam wet stwierdzil ciaze za pomoca usg chyba w 25 dniu krycia pierwszym razem. od razu widzial 4 zarodki. urodzilo sie dwa razy tyle. :p jesli chodzi o rtg - czy to bezpieczne? nie wiem nic na ten temat, ale byc moze przez niewiedze boje sie, zeby rtg nie zaszkodzilo maluchom... ?[/quote] Moja suczka miała ciążę zagrozoną . USG wykonywalismy wielokrotnie co kilka dni w drugim miesiacu ciąży . Przed porodem zrobiłam RTG bo generalnie nastawiłam sie na cesarke ale gdyby udalo jej sie urodzic samej to chciałam miec pewnośc czy urodziły sie wszystkie maluszki .RTG wykonane bylo 2 razy bo jedno wyszlo niewyraźne .Potwierdzona została liczba szczeniat z USG . Suka urodziła samodzielnie w niedziele rano ( wiec byłby problem ze zorganizowaniem cesarki ) 8 szczeniat . Wszystkie sa zdrowe a maja juz 4 miesiace .
  7. W Poznaniu Takze
  8. [quote name='Marihuana']Kupiłam dzis ten kwasik :) Mam ja zawinac w folie aluminiowa czy zwykla?? hahahaha sorki za głupie pytanie ale wole wiedziec. :) no pewnie ,ze w zwykła ale naprawde nie pamietam ile czasu sie trzyma ten kompres
  9. U nas początek cieczki , chyba jakoś pod koniec przyszlego tygodnia jedziemy do Warszawy , oczywiście najpierw badanie .
  10. Kupujesz gotowy roztwór kwasu bornego do okladow w aptece . Ja robilam tak ,ze nasaczalam wate i przykladałam do piersi , na to folia . Jak dlugo trzymalam nie pamietam ale pomagalo . A cycuchy mialam jak balony !
  11. skad wiesz ? Sama wróciła czy ktoś ja odnalazł ?
  12. Ja chyba tez byłabym za cytryną tyle ,ze moja sunia bardzo na mnie szczeka równiez wtedy kiedy się perfumuję lub używam lakieru do wlosów .
  13. Moja sunia ma 9 lat i szczeka jak opetana od zawsze . Moim rodzicom i sąsiadom już po prostu brakuje sił i każą mi cos z tym zrobić . Mam 3 dorosłe suki i szczenieta 2 x w roku z którymi wszystkie sunie się bawią . Wychodze na spacery , bawie sie z psami . 2 suki sa ciche a ta jedna jakby ja cos opetalo . Też myśle o obrozy antyszczekowej ale boje sie elektrycznej bo sunia miala napady padaczki które zostały zaleczone . Wspomne ,ze jak sie z nia bawie to szczeka jeszcze zajadlej . Mieszkam na wsi ale takiej z maleńkimi dzialkami , praktycznie dom na domu wiec pomimo ,ze psy sa na dworze ( bawia sie nie mieszkają ) to przeszkadza szczekanie innym mieszkańcom . Chcialabym aby poradził mi ktoś kto juz takiej obroży używał .
  14. Kapusta jest rewelacyjna i kwas borny tez - wiem z własnego doświadczenia .
  15. [quote name='Marihuana']Gratuluje wszystkim nowym mamusią:) U nas maluchy skonczyły 4 tygodnie. Matka zrezygnowała juz dawno z macierzynstwa i ewidetnie widac ze bycie mama to nie dla niej. Dlatego kochani hodowcy mam pytanie. Jakim sposobem moge ujedrnic ciało Marysi? Zgłosiłam ja na klubowa bokserów ktora jest za 2 tyg. Jeszcze mamy 2-3 cycuszki troche mocniej powiekszone. Słyszałam o smarowaniu jodyna i kremami dla kobiet w ciazy no i duzo ruchu. Ale moze ktos ma jakies inne sprawdzone metody?[/quote] A moze jakieś preparaty na ujędrnienie piersi dla kobiet ? Chociaz wydaje mi się ,ze ruch bedzie najlepszy bo przy ludzkich preparatach mozesz jeszcze wywolać uczulenie . U nas oczekiwanie na cieczkę , kandydaci na mężów już od 2 tygodni pod furtką a sunia zrobiła sie bardzo przymilna dla nas a cieczki nie widać .:mad:
  16. Dostałam maila z taka trescia wiec mam juz psa przyjętego . [FONT=&quot]Hello,[/FONT] [FONT=&quot]Organisations Commitee of the International Dog Show " VILNIUS AUTUMN`2008" & „"GOLDEN CUP`2008" ( 2008 10 11 & 12), accepts aplication of the dog :[/FONT] Tibetan terrier, FIBI Z AKACJOWEJ DOLINY, female, open class
  17. Serdecznie gratuluję ! Ciekawa jestem foteczek .
  18. Nam nocleg załatwia znajomy wiec jak tylko coś juz bede wiedziała to chetnie podam namiary - ma być niedrogo i w pobliżu wystawy ..Co do przejazdu to nie zabieramy bo odwiedzamy rodzinę po drodze . Zreszta my zawsze wykorzystujemy przejazd żeby coś zwiedzić , gdzieś sie dodatkowo zatrzymac i odpocząc . Tak ,ze sorry .
  19. Ja tak samo zapłacilam za wystawe w Bratysławie z ktorej wczoraj wrócilam . Nie kazali mi nic doplacac wiec chyba bylo ok . W moim banku powiedzieli ,ze moga żądać np na wystawie doplaty .
  20. [quote name='Gazuś']Jak najlepiej przekazać im pieniądze na wystawę? Przelew zrobić w banku?[/quote] Ja poszłam do banku - koszt 15 zł przy podziale na 2 banki .
  21. [quote name='Gazuś']Rodzice - zgłaszałaś do jakiej klasy? Jeśli championy/użytki przeslij im tez kopie certyfikatów, bez tego mogą przesunąc...[/quote] Na poczatku wysłałam im kopie championatów a teraz jeszcze dowód wpłaty i rodowód .
  22. U mnie tez , jeszcze kazali przyslać kopie rodowodu . Zrobiłam fotkę dowodu wpłaty i rodowodu . Przeslałam im ale bez odzewu .
  23. jeszcze nic nie dostałam
  24. [quote name='BeataG']Wypełniasz w wordzie i wysyłasz mailem jako załącznik. Tak też wykombinowałam i zrobiłam .
  25. Ja zapłacilam dzisiaj a w zeszłym roku zglosilam w ostatnim terminie i płacilam na wystawie największa sumę z tych podanych .
×
×
  • Create New...