Jump to content
Dogomania

rodzice

Members
  • Posts

    11625
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by rodzice

  1. [quote name='KatarzynkaB']Witam wszystkich:) Mam suczke owczarka szkockiego i dzisiaj mija 56 dzien od I terminu krycia(II byl dwa dni pozniej) To jej pierwsze szczeniaki wiec ona i ja strasznie sie denerwujemy. Po tym co tutaj przeczytalam jestem na maxa przerazona. Wczoraj zadzwonilam do weterynarza i bedzie pod telefonem jakby co. Powiedzial ze sobie poradze ... Trzymam kciuki za wszystkie ciezarne suczki :lol:[/quote] Przede wszystkim jak juz zacznie rodzić to nie dopatruj się na siłę komplikacji .Sunie w 90 % radzą sobie same znakomicie . Po prostu dyskretnie obserwuj co się dzieje .
  2. No wlasnie - i co??????????
  3. Ja jestem po 12 porodach . Było kilka tężyczek , byla reanimacja młodych ,łacznie ze sztucznym oddychaniem , było wyciaganie łozyska ze suki , było wyciaganie małego który utkwił a matka nie miała siły rodzić , było masowanie sromu ,zeby przywrócić akcje porodową . Bywało różnie ale całe szczęscie nigdy nie miałam cesarki i oby tak zostało .co do tężyczki to raz przedobrzyłam , myślałam ,ze sobie sama poradze , zbyt późno zawiozlam sunie do lecznicy i o malo nie bylo tragedii . Uratowano ja w ostatniej chwili . Potem gnalam juz przy pierwszych objawach .
  4. Teraz doczytałam - ja licze date porodu od pierwszego bzykniecia . Akira wlazla mi pod biurko i dyszy - czyżby cosik się mialo zdarzyc tej nocy ?
  5. Aha i jeszcze jedno , kiedy Hana ( posokowiec ) rodziła ten ostatni raz pytałam weta czy zdążę do domu , powiedział ,ze spokojnie mam jeszcze kilka godzin bo sunia ma 38,4 stopnie . No i nie zdążylam a do domu miałam jakies 20 minut drogi ( noca nie ma ruchu ) . Pierwsze szczenię urodzilo się martwe - niestety . Moze gdybym jej nie przewozila w ostatniej fazie porodu mialoby szansę .
  6. [quote name='Dzidtka_Gl']no ja jak rodzice ale może u basków inaczej... dla mnie terminem ostatecznym jest 64 dzień od ostatniego krycia, jeszcze sie nie zdarzyło by któraś z suń ( PON i lhasa ) przekroczyły tę date ale plan mój jest taki : 65 dzień od ostatniego bzyku to do weta jedziemy na cesarke.... wet kolegi kazał czekać ( fakt, że to york, maleństwo) i płody były tak wielkie , ze sunia nie doczekała... zgniotły ja w środku....[/quote] Moja posokówka rodziła przewaznie w 67 dniu ale za kazdym razem kilka godzin przed porodem dostawała tężyczki - zawsze w nocy ! Po pomocy udzielonej w lecznicy wracała do domu i rodziła samodzielnie . Ostatni poród w aucie w drodze powrotnej . Ten dzień uznaję za ostateczną granicę do której czekam spokojnie .
  7. Dodatkowo za tym ,ze w najbliższych godzinach nie urodzi przemawia fakt ,ze zjada wszystko co dostanie . Dzisiaj 3 pełne miski !
  8. [quote name='Asiaczek']Czekamy, po prostu. Felka ma dzisiaj 69 dzień i jeżeli w nocy nie urodzi, rano zawożę ją do lecznicy i niech tam zdecydują czy cesarka czy sztuczne wywołanie porodu. zobaczymy.. Ja już tutaj niczego nie wymyślę. Pzdr.[/quote] Kurcze ja bym czekała najwyzej do 37 dnia . Płody są zywe ?
  9. A moja miala rano 36,8 potem przyjechał syn , z synowa i chorym dzieckiem ( mam sie jutro zająć małą ) wiec zajęli pokój goscinny tam gdzie jest porodówka . Suka poznecała sie nad wycieraczkami i poszła spac . zmierzyłam jej temperature - wzrosła do 37,8 . Wyglada na to ,ze z powodu nieprzewidzianej wizyty , wstrzymala porod . Spotkaliscie sie kiedyś z czymś takim ?
  10. Trzymamy kciuki . Moja od jutra ma termin ale na razie wcina aż milo .
  11. Wielkie gratki . My od poniedziałku wchodzimy w 58 dzień .
  12. Trzeba pstrykać kilka fotek bo sa zakłócenia [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img219.imageshack.us/img219/5002/img3101bh7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img219/img3101bh7.jpg/1/][IMG]http://img219.imageshack.us/img219/img3101bh7.jpg/1/w640.png[/IMG][/URL]
  13. Kochana ja biorę ze sobą aparat fotograficzny i bez lampy pstrykam monitor . I tak to wygląda [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/6319/img3099mx6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img220/img3099mx6.jpg/1/][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/img3099mx6.jpg/1/w583.png[/IMG][/URL]
  14. Jestem ciekawa jak wyglada mama kotka . Gratulacje .
  15. Matko jakie slodziaki ! gratulacje . My czekamy do wystawy poznańskiej - mama ma rodzić a córkę wystawiamy . mam nadzieję ,że uda nam się i poród i wystawa - oby nie równocześnie .
  16. [quote name='karolka']No to czekamy razem :razz: Ja się stresuje bo moja sunia ma prawie 8 lat, to jej ostatni miot.[/quote] Jak jest w dobrej kondycji i daje ładne potomstwo to mozesz kryć jeszcze nawet 2 razy .
  17. [quote name='karolka']Trzymam kciuki za twoją sunię, bądź dzielna, wszystko się ułozy :loveu:[/quote] Karolko nie spojrzalaś na datę mojej wypowiedzi . ;) Szczeniaczki urodziły się zdrowe w ilości 8 sztuk i maja juz 6 miesiecy . Kilkoro z nich wystapi juz na wystawie poznańskiej w klasie szczeniąt .Niemniej jednak dziękuję bardzo za trzymanie kciuków .Ciąża faktycznie do końca była zagrożona ale udało się !:multi:
  18. Ja powiklan nie zglaszalam tam gdzie sunia była operowana - własciwie powinnam zadzwonić ale lekarz po sterylce powiedział ,ze nie gwarantuje ,ze cieczek nie bedzie , wiec mozna powiedzieć ,ze liczył sie z tym faktem .
  19. moja Hana jest w doskonałej kondycji , ma juz 9,5 roku , nie siwieje , jest jak mloda sunia - dokazuje z innymi psami . Dopóki nie bedzie koniecznosci nic nie bede robila . Ta cieczka to pare kropek na podlodze jak na razie i jeden samiec pod furtką .Zobacze czy cos sie rozwinie czy minie , bo wygląda ,ze mija .
  20. Nie przejmuj sie wogóle ! - moja Fibi ostatnio dostala ocene bardzo dobra w niedzielę na Litwie a w sobote ukończyła championat litewski i zgarnęła wszystko . Mam nadzieję ,ze sie nie podlamalaś i zobaczymy się w Poznaniu . Pozdrawiam Cie serdecznie .
  21. [quote name='Dzidtka_Gl']i tak sędziowie powinni robić z każdym awanturującym się czy źle zachowywującym po ocenie ( nie przyjmowanie ocen, albo darcie oceny na oczach sędziego ) wpisać do karty ocen zachowanie handlera i już ( pewnie w różnych krajach ma to różne konsekwencje ) ps rodzice coś mi się Wasza stronka nie otwiera[/quote] w regulaminie pisze ,ze ocena sedziego jest niepodważalna - szkoda nerwów na kłotnie - można sobie co najwyzej zakląć po zejsciu z ringu , lub tak jak ja serdecznie się usmiechnąć .
  22. Faktycznie się nie otwiera :mad:- moze to przejsciowe bo wczoraj jeszcze była widoczna
  23. Ja tego faceta widziałam pierwszy raz na oczy , ciekawa jestem jak ocenił innych , wiem tylko ,ze druga polka która była zemną dostała goła doskonała - szkoda . stronkę zaraz sprawdzę .
  24. Mąż obserwował scenę kiedy to 2 panie podeszły do niego i zaczęły się kłócić , , on zabrał im dokumenty i coś kazał napisac , one zaczęły płakac i wyrywac papiery dziewczynie która pisała . Zrobilo sie zamieszanie , scena podobno o dość gwałtownym przebiegu . Ja niestety tego nie widziałam - żałuję ! Facet oceniał bardzo ostro , moja Fibi w sobotę dostała wszystko i skończyła championat a w niedziele u niego zeszla z bardzo dobrą . Uśmiechnęłam sie , podziękowałam i życzylam zdrowia :cool3:
  25. Roberto Schill
×
×
  • Create New...