Jump to content
Dogomania

hesia

Members
  • Posts

    855
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by hesia

  1. Zawalu mozna dostac. Ludzie nie maja za grosz... powiedzmy wyobrazni. Na szczescie Mike jest madry i juz najwyrazniej wie gdzie jego dom. Aleksandra, czy wszystkie psy z Palucha sa czipowane? Zapraszam na watek nastepnych podopiecznych Dziewczyn z Palucha ;) - na watek Saby i Lasucha. Zalozylam im razem, mam nadzieje, ze tym sposobem beda czesciej odwiedzane. Ogloszenia maja zamowione.
  2. Banerki dla Lasucha [URL="http://www.dogomania.pl/threads/184209-%C5%81asuch-i-Saba-%E2%80%93-one-te%C5%BC-pragn%C4%85-mi%C5%82o%C5%9Bci-i-ciep%C5%82a-domowego-szukamy-DS"][IMG]http://img293.imageshack.us/img293/2097/asuch3l.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/184209-%C5%81asuch-i-Saba-%E2%80%93-one-te%C5%BC-pragn%C4%85-mi%C5%82o%C5%9Bci-i-ciep%C5%82a-domowego-szukamy-DS"] [U][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/3499/asuch12.jpg[/IMG][/U] [/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/184209-%C5%81asuch-i-Saba-%E2%80%93-one-te%C5%BC-pragn%C4%85-mi%C5%82o%C5%9Bci-i-ciep%C5%82a-domowego-szukamy-DS"][IMG]http://img156.imageshack.us/img156/2313/asuch1.jpg[/IMG][/URL] i Saby [URL="http://www.dogomania.pl/threads/184209-%C5%81asuch-i-Saba-%E2%80%93-one-te%C5%BC-pragn%C4%85-mi%C5%82o%C5%9Bci-i-ciep%C5%82a-domowego-szukamy-DS"][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/8493/dsc06858x1.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/184209-%C5%81asuch-i-Saba-%E2%80%93-one-te%C5%BC-pragn%C4%85-mi%C5%82o%C5%9Bci-i-ciep%C5%82a-domowego-szukamy-DS"] [IMG]http://img87.imageshack.us/img87/2941/dsc06825m2.jpg[/IMG] [/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/184209-%C5%81asuch-i-Saba-%E2%80%93-one-te%C5%BC-pragn%C4%85-mi%C5%82o%C5%9Bci-i-ciep%C5%82a-domowego-szukamy-DS"][IMG]http://img143.imageshack.us/img143/4959/dsc06825m1.jpg[/IMG][/URL]
  3. Łasuch i Saba to dwa psiaki ktore dziela smutny los tych niechcianych. Nie pozwól[COLOR=windowtext]my[/COLOR] aby [COLOR=windowtext]ich[/COLOR] czas w schronisku zamienił się w dożywocie! [B]Saba ma juz swoj domek! Lasuch tez juz w domku![/B] [SIZE=3][B]Łasuch [/B][/SIZE] to prawdziwa maskotka. Jest miłym, niedużym pieskiem w typie liska, o okazałym rudym futrze, z ciemniejszą łatką ma grzbiecie. To jeden z tych psiaków, który ma zawsze „uśmiechniętą” mordkę. Jest bardzo kontaktowy, łasi się do człowieka, przy każdej nadarzającej się okazji nadstawia do głaskania i drapania swój kark, boczki i brzuch, a czesanie futerka sprawia mu ogromną przyjemność. Swoją radością i pogodnym usposobieniem wprost „zaraża” innych, nawet za niewielkie oznaki zainteresowania okazuje swoją autentyczną wdzięczność. To prawdziwy pieszczoch i pełna życia przylepka. Jest niekłopotliwy, na spacerach bardzo zdyscyplinowany, posłuszny i chętny do nauki, nie ciągnie, więc nadaje się również jako towarzysz dla starszej osoby lub rodziny z dziećmi. Można go prowadzić bez smyczy, bo Łasuszek przybiega na każde wezwanie. A gdy nie jest przywoływany wciąż sprawdza, gdzie przebywa osoba, która go wyprowadza. Niestety, mimo tak przyjaznego i przyjacielskiego usposobienia oraz pełnej otwartości i ufności, jakimi darzy człowieka piesek ten spędził w zapomnianej, przepełnionej klatce na końcu schroniska większość, bo 5 lat swojego życia. Niedawno jego nowemu opiekunowi pomyliły się klatki i wrzucił Łasucha do dużych, źle nastawionych psów. Łasuch był mocno poturbowany, ledwo przeżył. Mimo tak trudnego życia nie wykazuje żadnej agresji w stosunku do ludzi czy innych psów. Dziś jest psem w średnim wieku (ok 7 lat), który zasługuje na nowy ciepły dom. Łasuch wymaga leczenia kardiologicznego, bo lekko sapie w trakcie chodzenia, ale przy właściwej opiece weterynaryjnej i w ciepłym domu mógłby przeżyć jeszcze wiele wspaniałych lat sprawiając radość człowiekowi, który okaże mu troskę i serce. [SIZE=3][B]Saba[/B][/SIZE][B] (juz ma dom[/B] :multi::multi::multi:[B])[/B] jest brązową proporcjonalnie zbudowaną sunią, już nie przypomina szkieletu, którym była, kiedy trafiła do schroniska, od początku była psem bardzo kontaktowym, lubiącym towarzystwo ludzi. Saba zgadza się z innymi psami, na spacerach jest bardzo grzeczna, nie ciągnie smyczy, nie reaguje na zaczepki psów. Zdaniem wolontariuszy schroniska jest psem idealnym. Niestety Saba nie miała dotychczas szczęścia i nawet jeśli ktoś się nią interesował to na wieść o tym, ze ma ona 6-8 lat, zainteresowani rezygnowali i adoptowali młodsze pieski. Saba nie wygląda i nie zachowuje się jak 8 letni pies, jest spokojna, grzeczna, lubi się bawić, będzie idealną towarzyszką rodzin i osób w każdym wieku. Jej szanse na adopcję zmniejszają się z każdym następnym rokiem w schronisku. Saba bardzo czeka na swoją szansę, wystawia łapki zza krat, nawiązuje kontakt, potrzebuje domu, jest bardzo mądrą sunią o wdzięcznym spojrzeniu, swoim opiekunom w schronisku nie sprawiła nigdy żadnego kłopotu. Tak o Sabie wypowiadają się jej opiekunowie w schronisku: "To dość duża sunia, wielkiej urody, w dojrzałym wieku. Została znaleziona wraz z wycieńczonym potomstwem w sierpniu 09. Była wówczas bardzo wychudzona, miała na ciele liczne ślady drobnych pokąsań /okaleczeń/- prawdopodobnie przez inne psy, przez pierwsze tygodnie pobytu w schronisku wymagała specjalnej opieki ze względu na stan wycieńczenia, obecnie jest w bardzo dobrej kondycji" [FONT=&quot][SIZE=3]Łasuch i Saba przebywają w schronisku w Warszawie, kontakt dla osób zainteresowanych Asia 604 133 894 Aleksandra 798 159 427 mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/SIZE][/FONT][SIZE=3] [/SIZE] [FONT=&quot][SIZE=3] Łasuch: [/SIZE][/FONT] [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/2313/asuch1.jpg[/IMG] [FONT=&quot][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/2130/asuch.jpg[/IMG][/FONT] [IMG]http://img293.imageshack.us/img293/9936/asuch3.jpg[/IMG] [SIZE=3]Saba[/SIZE]: [IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8653/dsc06858x.jpg[/IMG] [IMG]http://img444.imageshack.us/img444/9995/dsc06837x.jpg[/IMG] [IMG]http://img535.imageshack.us/img535/668/dsc06825m.jpg[/IMG] [IMG]http://img339.imageshack.us/img339/9720/dsc06856u.jpg[/IMG]
  4. Bjuta, z ogloszeniami slicznotek w dalszym ciagu cisza?
  5. Dowiem sie, co z ogloszeniami Lali. Mam nadzieje, ze Lusia szybko sie znajdzie - najlepiej w dobrym domku. Wyslalam tekst i zdjecia Saby i Lasucha do kossiek. Jutro zaloze watek.
  6. Aleksandra, dostalas linki do uaktualnienia do ogloszen Lali?
  7. [quote name='DORA1020']To chyba hesia wyslala dla Dorka:lol:[/QUOTE] Tak, to ja. Dziwne, ze nie bylo napisane dla kogo, bo wpisalam, ale wazne, ze doszlo :lol:.
  8. I dalej nic? Bubu, bedziesz jeszcze rozmawiac z pania? Moze z czasem skruszeje, widzac ze nie ma domkow. Nie ma szans chociaz na sterylki? Czy Jacus tam zostal?
  9. [quote name='Piromanka']Dorek na hotelik także potrzebuje.[/QUOTE] Tak wiem, a poniewaz ogloszenia juz ma, to w zamian cos mu podrzuce.
  10. Luka, jeden z psiakow ktoremu zamowilam na bazarku ogloszenia (2 x 25, dwie serie po 25 ogloszen), znalazl dom po pierwwszej serii. Koosiek napisala, ze w takiej sytuacji druga seria moze byc przeniesiona na innego psiaka. Jesli chcesz, to wybierz jednego, adres do wysylki zdjec i tekstu podam ci na pm.
  11. Eliza, psiaki z Palucha sa wydawane tylko opiekunowi, nigdy osobie posredniczacej, czy nawet wolontariuszowi, wiec odleglosc jest problemem i pewnie rowniez dlatego Aleksandra odradzala. A po tym co o pani napisala Malawaszka, sprawa jest nieco dziwna.
  12. Ok, ogloszenia bazarkowe zalatwione, cioteczka koosiek czeka na tekst i zdjecia. Napisalam, ze beda chyba w srode, ale mysle ze dzien w ta, czy w ta nie robi roznicy. Tekst nie musi byc gotowy, koosiek moze napisac taki wzruszajacy, ale musi miec jak najwiecej informacji.
  13. Aleksandra, ja wiem, ze Ty i Twoje kolezanki robicie wiecej niz mozecie i to nie byla wymowka. Napisalam do Koosiek w sprawie dodania kontaktu do Asi, mam nadzieje, ze zdazylam, ale jesli nie to tak jak napisalas, przekazesz Jej sprawe. Awit, ludzie sa straszni! Ja tez mam mala, szczekajaca sunie i jakos mi to nie przeszkadza i nikt nie narzeka. Male psiaki czesto maja to do siebie, ze szczekaja, taka ich uroda. Jak sie chce pozbyc psa, to kazdy pretekst dobry.
  14. [quote name='Isadora7']I allegro cały czas chodzi cyklicznie wznawiane na moim koncie[/QUOTE] Isadora, a takie piekne jak to, ktore zrobilas dla Artusia, takie z bajerami? I nikt go nie chce :-(:-(:-(? Jesli tak, to zamiast za allegro wplace cos na hotelik.
  15. Aleksandra, to poczekajmy do srody. Ustawilam sie w kolejce, ale napisalam, ze zdjecia i tekst pozniej ;).
  16. Aleksandra, ale w ogloszeniach Lusi nie bylo kontaktu do Asi. Napisze do koosiek, zeby dodala, ale nie wiem, czy nie zrobila juz odnowien. A te ida automatycznie, identyczne jak pierwsze. Tak, wydawanie psow ze schronu to loteria, nie wiadomo do kogo pojda. Dlatego z innych schronow dziewczyny najpierw wyciagaja psy na DT, a potem sprawdzaja dom staly. Wiem, ze nie ma takiej opcji na Paluchu, ale jesli nie napiszemy gdzie pies jest, to moze przynajmniej bedziesz mogla umowic sie z osoba adoptujaca tak, aby przyszla jak ktoras z Was jest w schronie. To troszke zwiekszy szanse na dobry wybor. Mozemy nawet wczesniej umowic wizyte przedadopcyjna i sprawdzic dom przez osobe niezwiazana z Paluchem.
  17. Majqa, a gdzie jest Twoj tekst? Troche info jest na pierwszej stronie, troche podala Monika, ale moze tez skradne troche od Ciebie.
  18. Ok, to umowmy sie tak, ze zaloze watek Sabie, a ogloszenia zaplace dla obu. Czekam na info potrzebne do tekstow i na zdjecia. Tylko czy "opiekunowie" szczeniaczka przesla zdjecia, bo bez tego szanse sa zerowe? Dowiedz sie tez , prosze, dlaczego chca go oddac, zeby bylo wiadomo czy jest z nim jakis problem, jakiego szukac domu.
  19. Jesli mozna, to czy poza zdjeciami zimowymi sa, lub ewentualnie moga byc jakies juz wiosenne? Macie jakies dodatkowe dane do tych z pierwszej strony? Na kogo podac kontakt, email, telefon?
  20. No to moze przeslij mi jak najwiecej info (koosiek napisze z tego tekst) i zdjecia Saby, bo to ona zdaje sie najbardziej potrzebowac czlowieka. Po niej pojda nastepni. Ciezko tak wybierac, serce sie kraje.
  21. Ala, ale ja oplace. Tylko nie potrafie pisac wzruszajacych tekstow (matematyk jestem), i nie mam konta na allegro. Dorek ma zyciorys na lamanie serc, a zauwazylam, ze taki tekst i rzucajace sie oczy ogloszenie, to 95% na znalezienie domku ze starszymi, chorymi, mniej adoptowalnymi psiakami. Reszta to szczescie. Po tekscie Majqi i slicznym allegro Isadory, Artus - 10 letni psiak, znalazl dom w 10 dni.
  22. Ciotki, a moze oplace mu takie super allegro ze wszystkimi bajerami i wzruszajacym tekstem (Majqa, co Ty na to :evil_lol:) ? Kto potrafilby zrobic oprawe graficzna? Taki sliczny grubcio i nie ma szczescia.
  23. Czy Kumpla mozna juz oglaszac, czy trzeba najpierw troche doprowadzic go do odpowiedniego stanu? Jesli mozna juz, to moge wykupic mu zestaw 25 ogloszen wraz z napisaniem tekstu. Potrzebne bylyby tylko aktualne zdjecia i troche danych + kontakt.
  24. [quote name='Alekssandra']Na tą chwilę miałam jedno zapytanie o Lusię na maila, udzieliłam odpowiedzi odnośnie jej numeru, miejsca przebywania, sytuacji, poprosiłam o ewentualne pytania i zaprosiłam do schr, niestety nie dostałam odp. [/QUOTE] Aleksandro, przepraszam, ze cos radze, ale moze w przypadku Lusi podawaj jej numer dopiero po rozmowie lub wymianie maili, kiedy bedziesz przekonana, ze to bylby odpowiedzialny dom. Zeby znow nie wzial jej ktos taki jak poprzednio, a Ty nawet nie bedziesz wiedziala kto. Dosyc juz przeszla.
  25. [quote name='Alekssandra'] Także czekamy na info od Pani właścicielki ale tak jak napisałam Mike nigdy już nie będzie psem schroniskowym, za dużo było samotności w życiu tego mądrego psa. ;):multi:;) Oczywiście każdego dnia trafiaja następne a my znowu się dziwimy, skąd biora się takie ilości fajnych psów w schroniskach, jak to możliwe, że ich nikt nie chce, a może ludzie po prostu o nuch nie wiedzą. [/QUOTE] Co to za radosc zmieniac tytul na "juz w nowym domku" :bigcool:! Mam nadzieje, ze sie uda i wszystko bedzie dobrze. Dziekuje wszystkim, ktorzy zagladali do Mikea, pomagali mu i go wspierali :Rose: . Aleksandra, teraz, kiedy Mike w domu, moge zalozyc watek nastepnemu. Jesli chcesz, prosze, przeslij mi na maila tekst i zdjecia jakiejs biduli. Bazarek ogloszeniowy jest otwarty chyba do konca kwietnia, to sie jeszcze zalapiemy :lol:.
×
×
  • Create New...