Jump to content
Dogomania

hesia

Members
  • Posts

    855
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by hesia

  1. Agnieszko, ja zagladam, tylko tez nie mam konta na Allegro aby pomoc. Poprosze dzisiaj Mantis. Jestem pewna ze ona nie odmowi i wstawi tarnowskie pieski na rozne strony. A ze z komputera potrafi wyczarowac cuda, to moze i nas nauczy.
  2. Aga, budy sa sliczne! Dzieki. Mam nadzieje, ze pieski beda mialy cieplej.
  3. Murka, ja w dalszym ciagu nie widze adopcji wirtualnych. Tzn. wczoraj w pracy widzialam, teraz w domu znowu nie, a w obu przypadkach mam ta sama przegladarke (Explorer).
  4. [quote name='Monia70']Acha , jeszcze jedno na ta chwile. Malina widzi Tosie lezaca na łóżku i co????? :-? Tosia poleguje czasem w dzien czasem w nocy.Maline wyganiam konsekwentnie ale bumerang wraca :D . Tak chyba już zostanie my i Tosia w łózku a Malinka wspieta nałapkach i patzraca na nas .Wiem ze to niezbyt fajowy widok dla niej ale co zrobic??? Monia[/quote] Moniu, mnie szkoda Malinki! :wink:. Mysle, ze AskaK miala na mysli to, ze zadna z sun nie powinna wchodzic na lozko, bo pisala ze nie wolno Tosi faworyzowac. Inaczej Malinka wyczuje ze nie jest jeszcze traktowana tak jak domownicy i bedzie starala sie walczyc o swoje miejsce. Sama bym chyba tak robila :wink: .
  5. Murka, ja tez nie widze adopcji wirtualnych. A przy okazji pytanie do Ulki18. Czy pan stolarz robi tez budy podwojne dla malych pieskow, takie z jedna sciana wspolna?
  6. Ok, wiec ja "zaklepuje" sunie z boksu 116, "zone" bialego boksera.
  7. Jak sie porowna te ostatnie zdjecia z tym na pierwszej stronie, to z radosci, ze przynajmniej niektore Hektorki maja w koncu szczescie, lzy same sie cisna do oczu. Hektor tak dlugo czekal, ale warto bylo. A Ty, Mefimej, masz wspanialego przyjaciela!
  8. Jak pisalam (str 2) dolacze w poniedzialek
  9. Erka, ale wlasnie o to chodzi zeby zmusic urzednikow do przestrzegania i egzekwowania prawa, a jesli jest ono niedobre, doprowadzic do jego zmiany. Ale do tego potrzebujemy prawnikow. Bez nich jestesmy juz zupelnie bezsilni, tak jak bezsilana byla inspektorka TOZu ktora wspominasz. Zdaje sobie sprawe, ze to wymaga czasu i energii, nie stanie sie jutro, ale od czegos trzeba zaczac. Inaczej na kazdego uratowanego pieska zawsze pojawiac sie beda 3 nowe nieszczecia. Musimy doprowadzic do tego, aby zagrozeni o swoje posady czuli sie ci, ktorzy biora pieniadze i ponosza odpowiedzialnosc za przestrzeganie ustaw. Sa oni wymienieni w artykulach podanych przez Mecenasa. A wtedy, sami czujac sie zagrozeni, postaraja sie, aby tacy jak ten o ktorym piszesz, nie robili tego co robia. Sprobujmy! Dziekuje Ci za oferte skontaktowania Mecenasa z TOZem.
  10. [quote]nie czlowiekiem zajmiemy sie pozniej teraz trzeba ratowac psy[/quote] [b]Chrupku[/b], tu nie chodzi o jednego czlowieka, ale o wiele psow. TOZ w Kielcach ma unikalna szanse miec radce prawnego oddanego sprawie i to non profit. Osobe, ktora bedzie reprezentowala TOZ w sprawie tego tematu, ale tez w sprawie Starachowic, jak i tej o ktorej pisze Eruane w Strach, bol.... Poza tym jest nas tylu, ze mozemy sie podzielic zadaniami. W takiej sytuacji mam pytanie. Czy jest na forum dogomanii ktos z kieleckiego TOZu? Jesli nie, to czy ktos ma kontakt z ta instytucja i moglby zaprosic ich na forum, albo posredniczyc w sprawie?
  11. [b]Mecenas[/b], dzieki za odpowiedz. Natychmiast zaczne wykorzystywac te informacje od cytownia odpowiednich artykulow w listach do wladz, aby z gory uprzedzic odpowiedzi w typie bredni: na terenie Gminy Starachowice, nie funkcjonuje żadne schronisko dla zwierząt, wiec nie mozemy nic zrobic. Ale...wiem, ze listy to za malo. Niestety nie naleze do zadnej organizacji i nie mieszkam w Polsce, wiec dzialanie mam troche utrudnione. Iza O. mowila mi, ze jej znajomy skutecznie wykorzystywal przepisy do walki o prawa koni wysylanych na rzez. Skontaktuje sie z nia aby dowiedziec sie wiecej, moze cos z jego doswiadczen bedzie mozna wykorzystac. Podstawy prawne juz mamy.
  12. Ja tez dolacze do zrzutki, ale moge dopiero w poniedzialek. Problem tylko gdzie tego psa ulokowac, jesli z hotelami krucho... AlmaMater napisala to, o czym myslimy pewnie wszyscy, ze te swietokrzyskie przypadki przerastaja nasze mozliwosci i potrzebna bylaby jakas ogolnopolska akcja, i to bardziej uciazliwa dla wladz niz tylko maile to UM, choc i to dobre. [b]Mecenas[/b], mam podstawy przypuszczac ze jestes prawnikiem. Sa jakies szanse na prawne rozwiazanie takich przypadkow?
  13. MalGosiu, jestem pod wrazeniem! Wasze wielunskie schronisko mozna wszystkim stawiac za wzor. A moze tak powiedzialabys na forum dogomaniakom z innych miast jak Wy to robicie? Kilka rad, taki kurs w pigulce, i moze za Wami pojda inni. W wielu schroniskach przydalyby sie takie akcje na sterylizacje.
×
×
  • Create New...