Jump to content
Dogomania

orsini

Members
  • Posts

    11814
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by orsini

  1. [quote name='Ka-Vanga']Wreszcie mnie ktos docenia ;) :razz: :lol: .[/quote] pewnie ma jakis interes do Ciebie:))))))))))))))))
  2. [quote name='Ka-Vanga']Ja mysle ze najpierw trzeba napisac, a potem na wystawach lazic i uswiadamiac ludzi i zbierac podpisy. Tyle ze musi byc naprawde madrze napisane i tez od strony genetycznej, oczywiscie na tyle na ile wiemy.[/quote] uu jak madrze to Ty chyba mialas nie mnie na mysli:)))a Krysie:))))))))))
  3. napisac moge ino kto prucz nas sie podpisze:)))) nawet i 10 podpisow to ciutke malo:((((
  4. [quote name='Olivka']No koniecznie. Kto ma siłę przebicia? Ja się podpisze chętnie, pod żądaniem wprowadzenia obowiązkowego , regularnego badania wszystkich miniatur w Polsce.[/quote] JA TEZ!!!!!!!
  5. [quote name='Sisi']O jakim koledze mowisz zastanow sie, najpierw trzeba czlowieka znac i widziec na oczy zeby nazwac go znajomym a co dopiero kolega.[/quote] moze nie Twoj, ale trafil tu przez Ciebie, ale wiesz, ze i tak bedzie na kogos innego, choc ta osoba akurat z tym facetem nie ma NIC wspolnego, NIC!!!!!nie glupio Ci????
  6. [quote name='Ka-Vanga']Hmmmm wlasnie tez myslalam o klubie, to moze warto jakies pisemko wystosowac do szefa klubu i zebrac podpisy pod nim.[/quote] no!!!ciekawe jak to rozwiazaly inne rasy?
  7. [quote name='Sisi']No to kolko sie zamyka , bo badania nie sa obowiazkowe, wiec dyskusja zbedna i nie prowadzaca do niczego bo to NIC nie da . Ja tez wiem czy moja suka widzi czy nie , wedlug tej teorii nie musze jej badac dopuki widzi, wiec po co sie pytasz kiedy bedzie badana???? Przeciez to malo ISTOTNE!!!!![/quote] czemu pytam???to przeczytaj sobie swoj wczesniejszy post moze zrozumiesz a dyskusje tak jakby zaczal Twoj "kolega", wiec do niego miej pretensje:))))
  8. [quote name='Ka-Vanga']Po drugie jesli bedziemy zadac badan reproduktorow bo inaczej nie bedziemy nimy kryc, to wczesniej czy pozniej zmusimy wlascicieli do przebadania psow, moze nie wszystkich, ale chociaz czesc.[/quote] utopia!jedyne wyjscie to zadzialac na klub , zeby dostrzegl w chorobach oczu problem rasy i wprowadzil obowiazek badan jak np. na dysplazje u duzych psow
  9. [quote name='Sisi']Orsini na pewno przed nastepnym kryciem bedzie moja suka przebadana o to nie musisz sie martwic i to zapewne w najblizszym czasie , A Ty kiedy swoje przebadasz?????[/quote] ja juz Ci odpowiedzialam-co mi to da?????wiem czy moje suki widza czy nie, a pokryje i tak psem bez badan, bo nie znam w Polsce zadnego cz-sr z tymi badaniami i puki nie beda obowiazkowe i jawne to nic nie da, NIC!!!!
  10. Sisi a starsza suczke kiedy znowu zbadasz???bo zaraz jej minie rok od badania, wiec wypadaloby znowu prawda?:)))ja uwazam, ze dopuki nie beda te badania obowiazkowe i jawne to w ogole nie ma tematu!bo to nic nie da-co mi po zbadaniu psow -co ja nie widze czy sa slepe czy nie?????WIDZE!ale skad mam wiedziec ktory pies jest nosicielem, skoro nawet jak jakis slepak wyskoczy to sie robi wielka tajemnica i awantura. O cz-sr slepakach w Polsce to ja znam 1 tyle wiem, czarnych juz 5 czy to oznacza, ze PRA dotyczy czarnych???NIE, to tylko czysty przypadek ze o nich wiem-PRZYPADEK!!!a jakby wyniki byly jawne to kazdy by sobie mogl przeczytac, ze ten i ten pies daje PRA, a wiec krycie nim jest conajmniej ryzykowne.
  11. [quote name='Ka-Vanga']Ale jezeli nie zaczniemy badac, to nigdy nie uda sie tego wprowadzic, bo kazdy bedzie mowil, jak on nie bada to ja tez nie. To tak samo jak z HD u retieverow. No i jak sie zbada i wyjdza zle wyniki to od razu odsuwanie od hodowli, a nie jak u nas ukrywanie, a potem cierpia niczemu winne psiaki, ktore zupelnie nie wiedza o co chodzi :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: .[/quote] dokladnie!!dlatego ja jestem za OBOWIAZKOWYMI badaniami i JAWNYMI!!!ale to utopia:((((
  12. [quote name='Mek']Przeczytałem w całosci ta dyskusje i ...... 1 PRA jest to choroba genetyczna ale nie wiadomo w jaki sposób jest dziedziczona 2 nie ma w tej chwili testu , który na 100% wykrywa "chory " gen u psa. 3 badanie oczu psa daje nam jedynie pewność , ze w dniu badania pies nie jest chory na PRA ale nie daje nam jako takiej pewnosci co to pełnego zdrowia w tej sprawie. 4 choroba moze wystapic w róznym wieku psa nawet po 10 roku zycia Czy ja dobrze rozumuje ????[/quote] prawie:)))))co do dziedziczenia to Kreska jest fachowcem od genetyki:))))co do wystepowania to jak nie wystapi do 5tego roku zycia to juz raczej nie wystapi. Pozniej masz starcza katarakte-tez genetyczna slepota ale inna.testu na PRA nie ma zadnego(bo tego na typ A nie licze), mozna jedynie badac oczy i stwierdzac czy pies chory czy nie, ale nosiciela nie wykryjesz w ten sposob
  13. KaVang ja nie neguje badan-uwazam, ze powinny byc OBOWIAZKOWE I JAWNE!!!!a puki nie sa to tak naprawde co Ci to da?skoro pokryjesz i tak psem bez zbadanych oczu???a nosicielstwa i tak nie stwierdzisz. Tylko jawnosc tych badan pozwolilaby wyeliminowac sztuki chore, i wszyscy by poznali nosicieli przez to, a wiec psy ktorych trzeba unikac.A tak????co z tego ze ja wiem o wielu slepakach???nawet na czesc sa odpowiednie dokumenty, no ale co z tego???nic:((((
  14. Romas masz racje calkowicie sie chorob genetycznych nie wypleni, ale jesli sie zmniejszy czestotliwosc ich wystepowania to juz olbrzymi sukces bedzie. I wiele tragedii mniej. Tylko trzeba chciec, a poki w Polsce ludzie beda traktowac hodowle psow jak biznes to niestety sie nic nie da zrobic:(((
  15. [quote name='Agatka']ANie nie jestem naiwna, ale sama wiesz, ze tak naprawde przypadki PRA zdarzaja sie przedewszystkim u czarnych. ...[/quote] niestety NIE!!!to , ze akurat sie trafiaja czarne o ktorych wiemy to zupelnie co innego, ale sa i kolory i to sporo. Wlasciwie NIE MA linii czystych od PRA lub innych chorob oczu, tylko jedne hodowle z tym walcza i otwarcie o tym mowia, a inne nie. Tu akurat mowie o USA. Chociaz w Skandynawii tez do tego juz inaczej podchodza niz u nas:-( :-( :-( :-(
  16. [quote name='gruca']Na fotkach wygląda całkiem znośnie .[/quote] nie nie:))))ja sie ciagle nabijam:)))) CACUSZKO sie wzielo z Klubu Sznaucera i oznacza........:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ten pies nawet na fotach zle wyglada
  17. [quote name='góral']:lol: Orsini Ty już tyle nie dyskutuj, tylko przyjeżdzaj, bo nam sklepy pozamykają:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :lol: :lol:[/quote] ja nie dyskutuje, ja stwierdzam FAKTY:))))
  18. [quote name='malawaszka']:hmmmm: może jest jakoś super zbudowany, ale tego na fotkach nie widać :roll:[/quote] jest super!!!w sam raz dla wąskiego mowie Wam:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  19. :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: CACUSZKO normalnie!!!!!:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Wąski nie chcesz nim kryc????:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  20. Waszka w schronisku:)))) Jest WIELKA ze wziela Bolusia, bo by umarl w tym schronisku, bo kto by wzial starego i slepego psa? Chyle czola przed Waszka!!!!:modla: :modla: :modla: :modla: :modla:
  21. Ty masz slonia w domu:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  22. [quote name='Agatka'] A co do dysplazji to mi weterynarz mówił o dysplazji wrodzonej i nabytej... stad moje dywagacje.[/quote] tez mi sie tak wydawalo, ale przyznam sie szczerze ze nie bardzo mnie to interesowalo, bo na razie nie planuje duzej rasy
  23. [quote name='Agatka'] Wiem ze sa hodowcy którzy własnie takie kity wciskaja ludziom :([/quote] i dlatego te badania powinny byc obowiazkowe i JAWNE
  24. [quote name='Donio']Jestem zdecydowanie za polskimi, chociaż akurat Twoje mi się podobają. Moje pieski to będzie Jęzory Pasiukowski, Dyapanazy Nibek; sunie - Anastazja Nibek, może Zosia i Amelka (oczywiście Nibek), a jak nie będzie śliczna to Urszula Stechło:lol:[/quote] śliczne!!!!!!:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  25. oj zeby to bylo takie proste Agatko.... zawsze pozniej ta osoba powie ze to pierwszy przypadek po tym psie/suce i zamydli oczy:shake: :shake: :shake:
×
×
  • Create New...