Jump to content
Dogomania

orsini

Members
  • Posts

    11814
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by orsini

  1. nie wiem nie zauwazylam:)))))a halowe wystawki najbardziej lubie! a pies na wystawce musi wspolpracowac, zeby odniesc sukces:)))) wlasciwie najwieksze moje wygrane to sa z...halowek:diabloti: :diabloti: :diabloti: a jest tam halas, tlok itp. wiec z uporem maniaka bede obstawac przy swoim, ze jak pies sie boi wystrzalow to o niczym nie swiadczy:))))))
  2. [quote name='Elitesse']ale ostatnio jest tendencja ze na allegro czesci do kompow sa drozsze niz nowe w sklepach ! ludzi pogielo ... :roll:[/quote] no ale laptopy ogladam i za 1500 to juz mozna kupic calkiem calkiem
  3. moje sie boja wystrzalow, ale w agility sie super sprawdzaja!!! wiec powtarzam to NIE MA NIC WSPOLNEGO!!!!:diabloti: :diabloti: :diabloti:
  4. to czemu nie moge wyhodowac sobie, ani inni takiego SHOW psa???? skoro to sie tak prosto dziedziczy??????? to 50% potomstwa po takim SHOW psie powinno tez byc takich fajnych, a jakos nawet 1% nie jest!!!!:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
  5. no kazy piszac swoje posty dokladnie to robi! rady wydawane przez kogos kto twierdzi, ze whipet za wyscigowa szyje nie bedzie championem sa chyba tak samo warte jak te stwierdzenie hahahaha bo znam whipety rewelacyjnie biegajace i pokazujace sie hahahahaha intery!!!!a chyba z wieloma sedziami bo nie sadze, ze suczka tylko raz przegrala i na podstawie 1 wystawki wlasciciel stwierdzil, ze nie bedzie championem hahahahhahahahahahahaha
  6. podalam prosty przyklad z suszarka. Moje szczeniaki sie jej potem nie baly, bo je tego nauczylam. Szczeniak kupiony gdzie indziej przez znajoma na widok suszarki w wieku juz doroslym dostawal zawalu. W genach odziedziczyl?????bo ja uwazam, ze to jego hodowca popelnil bardzo duzy blad, ze nie zajmowal sie szczeniakami, nie socjalizowal ich, nie pokazywal, ze swiata sie nie nalezy bac bo np. suszarka nie gryzie
  7. ale to kupujac szczeniaka widac!!! a 2. wtedy hodowca poinformowal kolezance, ze bedzie miala z nia kupe pracy 3. szelciaki nawet we wzorcu maja napisane ze maja wykazywac nieufnosc wobec obcych-nieufnosc nie lekliwosc, ale w tej rasie akurat jest to duzy problem. Tu bym nie zaryzykowala stwierdzenia ze wiekszosc psiakow ma normalna psychike,ale u sznaucerkow mini z reka na sercu powiem, ze 80% to psiaki zupelnie normalne jesli chodzi o psychike, a jesli nie sa to w wiekszosci wina hodowcy, bo nie socjalizowal maluchow
  8. [quote name='wolfi']Orsini- czy Twoja znajomość genetyki ogranicza się do praw Mendla ?! Robi sie śmieszno i straszno.[/quote] nie, udowadniam ci raczej twoja niewiedze!ale widze ze nie zalapalas! a ja poprosze fote tej whipetki co to za szyje nie bedzie championem. Serio w to wierzysz????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: tzn. jesli za szyje to ma ja zle osadzona, a wiec niezgodna ze wzorcem, a wiec nie tylko championka nie bedzie, ale i nie powinna zostac suka hodowlana!!!bo nie bardzo rozumiem te szyje wyscigowa:))))))hahahahaha znam whipety chamiony coursingowe i do tego INTERCHAMPIONY wiec wyscigowa szyja nie ma nic do championatu hahahahahhahahahahahahahahhahahaha:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy hahahahahahhahahahaha Puenta widzisz????nie kryj suki bo sie boi mowia Ci osoby ktore wierza w wyscigowa szyje u whipeta, ze to przez nia nie zrobi championatu suka:)))))to da Ci do myslenia hahahahaha
  9. aaaa czy ktos kupowal kompa na allegro? bo tak ogladam to ceny sa korzystne!!!!niektorych np. laptopow itp
  10. rozny, ale po 2 nazwijmy to odwaznych rodzicach wychodzi tchorz????czyli to jest dziedziczone recesywnie tak???a jesli recesywnie to maxymalnie 25%:)))a nie 50%,autor ktorego podajesz za guru nie zna podstawy genetyki a wiec praw mendla w takim wypadku!:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti:
  11. [quote name='wolfi']Co to ma do tematu o dziedziczeniu temperamentu czy nie ? ! Wychowanie ma wpływ na zachowanie psa ale to nie wychowanie decyduje o tym co pies przekazuje w genach ! Jeśli tego nie rozumiecie jako hodowczynie to :crazyeye:[/quote] WLASNIE ZROZUMIALYSMY!!!!!!!!!!!!!! ale to wy nie rozumiecie, ze najwiekszy wplyw ma otoczenie , sposob wychowania itp. na pozniejsza psychike doroslego psa!!!!!!!!!!!!!!!! wolfi to tak ciezko zrozumiec??? czy tego w twoich madrych knigach nie ma?:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: patrz ja ich nie czytalam, a wiem, co trzeba robic ze szczeniakami, zeby wyrosly na normalne , niezwichrowane psychicznie psiaki-to nie jest trudne!:))troche wiecej pracy przy miocie wystarczy
  12. [quote name='Mrzewinska'] Ale nadal pozostanie to pies np. o nadwrazliwosci na halas, o nieumiejetnosci odreagowania stresu, Zofia[/quote] no a na czym to polega????? bo jakos ja u swoich nie zauwazylam, zeby nie potrafily odreagowac stresu?????zeby w ogole sie stresowaly poza chowaniem po katach. A nadwrazliwosc na halas??????co to????bo glosnej musyki sie nie boja, a wystrzaly chyba maja prawo bo nie sa psami pracujacymi??????!!!!!
  13. [quote name='FILOFANY']Mam suczke Cardiganke jest bardzo stabilna, odwazna niczego sie nie boi, natomiast jej siostra jest niezmiernie lekliwa, jak sie do niej podchodzi to sie cofa, widac ze psiak boi sie wlasnego cienia. a przeciez maja bardzo podobny material genetyczny??!! [/quote] no dokladnie, ja tez pisalam, ze mam identyczna sytuacje-z jednego miotu bralysmy szelciaki. I moja jak na szelciaka super odwazna, a kolezanki-strachajlo i bardzo duzo pracy w nia wlozyla , dworce nie dworce i teraz jest zupelnie taka sama jak moja suka:)))aaaaa, oboje rodzice sa tez odwazni, wiec co???jakas recesywna cecha zaraz sie okaze????
  14. [quote name='wolfi']Jeśli Filofany dysponujesz wynikami własnych badań-chętnie przeczytam.[/quote] no wnioskujac z rozmowu to Filofany pisala na podstawie wlasnych i nie tylko, ale jednak doswiadczen. A ja sie pytam: jak to jest: szczeniak za pierwszym razem jak sie go wykapie boi sie panicznie suszarki. Wiec jak???jest lekliwy????????ale za kazdym kolejnym razem juz jest lepiej i nawet 3miesieczny bobasek potrafi stac grzecznie. Ale jakby trafil na hodowce co nie kapie, a wiec nie przyzwyczaja to przeciez pojdzie do ludzi i bedzie dostawal zawalu na widok suszarki. Ale czy tu zawinila psychika????bo ja mowie: zawinil hodowca ktory nie pokazal szczeniakowi swiata!!!
  15. [quote name='wolfi']Czy możesz podać źródła takich opinii ?[/quote] WLASNE DOSWIADCZENIE i DOSWIADCZENIE INNYCH WIELOLETNICH HODOWCOW????? wystarczy????? czy musi to byc jakas naukowa pozycja????
  16. Filofany dziekuje!!! ja z Toba tez!!!:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  17. [quote name='FILOFANY'] Jak juz pisalam na podstawie moich doswiadczen zauwazam ze to srodowisko i wychowanie maja NAJWIEKSZY wplyw na uksztaltowanie charakteru. Oczywiscie pomijam tu pewne cechy charakterystyczne dla rasy oraz instynkty. [/quote] ja tez tak uwazam!!!! nie wiem tylko w ktorym momencie najgorsze sa bledy popelniane przy wychowie szczeniat, ale to wlasciwie od hodowcy zalezy czy szczeniak bedzie histerykiem czy tez nie-jak sie odpowiednio wczesnie zwierzaka socjalizuje to nie ma potem problemu!Z suszarka np. za pierwszym razem???masakra!ale juz kolejne razy przeciez sa normalne!ale jak hodowca nie nauczy szczeniaka ze suszarka nie gryzie, to co?potem zwali sie na to ze w genach ma strach przed suszarka????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
  18. wolfi alenikt tu teorii nie wymysla!:)))) ja tez uwazam, ze lekliwe , a juz na 100% agresywne osobniki nie powinny byc kryte!!!bo i po co? ale pytanie brzmi co to lekliwosc?bo dla mnie to lekliwosc-strach przed otaczajacym swiatem wynikajaca nie z traumatycznych przezyc, a nie strach przed niektorymi rzeczami jak np. huk wystrzalow. Bo dla mnie to absurc zeby nie hodowac psow (malych ras jak sznaucerki) tylko dlatego ze sie boja huku!!!bzdura!!!!totalna!!!!!
  19. eeee temperament to chyba w 0%!!! mi sie marzy taki pies SHOW, taki co lubi wystawki, co kocha sie pokazywac itd. Ale one rodza sie niezmiernie zadko, zdecydowana wiekszosc to jest poprostu tylko normalna, a ja kcem takiego EXTRA z temperamentu
  20. nie wiem mi nie przeszkadza w ogole, ze amerykanskie sznaucery maja charaktery zblizone do olbrzyma-czyli, ze sa spokojniejsze o niebo i nie krzycza i nie skacza jak wsciekle.
  21. [quote name='Berek']"O sznaucerkach mini nie wspomnę - w morzu bardzo kiepskich psychicznie (nad czym cierpię to sznaucery to moj konik i w ogole ukochanie) wyłowi się perłę, a nawet brylancik.[/quote] no chyba poza tym , ze sa Twoja ulubiona rasa to za wielkiego pojecia o nich nie masz, bo na wystawach wlasciwie w 80% sa to osobniki jak najbardziej normalne psychicznie, a nie , ze jedna perelka sie trafi:))))))
  22. [quote name='Berek']yorek musi być bojaźliwy i dostawać zawału serca na widok dużego psa sznaucerek mini musi dziamgać bezustannie ... i :mad:[/quote] o przepraszam STEREOTYPY!!!!!!!!!!!!!!! sznaucer amerykanski nie drze japy:))))jak sie ma 1 sztuke to sie czasem nie wie ze to umie szczekac w ogole:))))
  23. [quote name='FILOFANY']Idea moze i piekna ale nie wykonalna i mysle ze pozbawiona sensu, bo czy nie latwiej kupic po prostu innego psa jesli szukamy takiego o stabilnej psychice??[/quote] no i wracamy do punktu wyjscia!!! co to jest stabilna psychika????? bo ja uwazam, ze moje maja jaknajbardziej stabilna psychike , bo nie sa agresywne ani lekliwe, a to ze sie boja burzy czy odkurzacza???to co z tego???????????????
  24. zwlaszcza jak nie znasz ludzi to juz na bank wez z gory kaske, bo jak Ci nie zaplaca to juz przepadlo:))))
  25. no moja Majke to ktos musial straszliwie zbic, bo takiej histerii to ja w zyciu u psa nie widzialam!!!!ale z tego tez pies wychodzi, bo na poczatku to byla mega histeria - pazurki to cielysmy we 3 osoby: 2 siedzialy na suce i jedna ciela, uszy tak samo, a po kilku latach juz sama moglam wszystkie zabiegi wykonac:))))))wlacznie ze szczepieniem-tak znormalniala!ale az boje sie pomyslec przec co musiala przejsc, ze at tak jej wtedy odbilo!:-( :-( :-(
×
×
  • Create New...