-
Posts
6911 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Pysia
-
Alergia to osobnicza sprawa. Nie ma jednak psów dla alergików. Ja tez alergiczka i psy mam trzy a obcuję z wieloma ;) Mnie uczula skóra i wydzielina z niej, więc krótkowłose psy powodują u mnie spadek odporności. Teraz mam w domu krótkowłosą kundelke odziedziczona po śmierci taty i odkąd jest to juz dwa razy powazne problemy z drogami oddechowymi. A mam niufa, miałam dwa i puli- dredziarza. Z tymi było bez problemów a przecież nikt o nich nie powie ze maja włos ;) A niufy linieją i to jak sie je czesze to kilka kg sie wyczesuje w wylince :evil_lol: Nie można więc reklamować jakiegokolwiek psa/kota jako dla alergików. Bo potem może byc wielki problem. Dla psa przede wszystkim :( A pies włosa mieć nie może bo jego geny a nasze są różne. Nikt jeszcze nie skrzyżował z człowiekiem psiaka wiec jest to niemożliwe przyrodniczo. Wystarczy znać genetyke....
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='cockermanka']Rany...co za brednie! Nie ma psów idealnych dla alergików! Każdy psi włos to sierść... A rady odnośnie pielęgnacji to już jakaś kosmiczna pomyłka... [/QUOTE] Ja też walczę z takim czymś. Nawet ostatnio na fb szukali domu dla psa w typie sznupa i w opisie było że ma włos a nie sierść i nadaje się dla alegrików. Oj ilu ja psom szukałam domów bo ludzie stwierdzali że jak jest alergik w domu to psa z włosem. Czyli yorka, shi lub w tym stylu.... A po jakimś czasie poważne problemy zdrowotne człowieka i pies fruuuuuuuuu na bruk!
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Monika zaraża hahaha :evil_lol: Czym bardziej sie z nią kumpluję tym częściej psy mnie znajdują :crazyeye: Czekamy na wiesci z lecznicy. Jak nie znajdą domku to mam w zanadrzu hotelik. Tylko że to kosztuje wrrrrrrrrrrrrr! To ostateczne wyjscie.
-
Ratunku! Dzwonili do mnie z lecznicy w DG. Młody człowiek przyszedł ze swoim psem i...z sunią szczeniaczkiem 2-3 m-ce. Zebrał ją z ulicy przy poczcie przy ruchliwej ulicy. Biegała zmarznięta sama. Nie mógł zamknąć oczu.... Nie może jej zatrzymać nawet na chwile bo ma szalonego psa i pracuje. W domu jest babcia 82 lata i nie da rady z jego psem i szczeniakiem. Szukają więc miejsca dla małej. Mała jest urocza. Została od razu odrobaczona i popsikana p/pchłom i kleszczom. Zostanie też zaszczepiona za kilka dni przez lecznice. To szczeniaczek. Szybko znajdzie dom jak tylko zrobi jej sie ogłoszenia i śliczne fotki. Już mi głowa zadymiła że jakby co to do mnie. Ale Perła tego nie wytrzyma. Będzie sajgon. Do tego duzo cieższa Zira ją zameczy. No i moja starowinka a dwa szczeniaki? Za dużo.... Nie dam rady :( Ratunku! Miejsce dla malizny! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Może hotelik by sie zgodził na jej przyjęcie ale to znowu kasa potrzebna buuuuuuuuu
-
Warto udać sie do Wrzoska. Miałam z nim wielokrotny kontakt. Leczył moja Zmorke. Ma wielki zmysł obserwacji i świetnie sobie radzi z psami. Do tego drąży i szuka do skutku. Szukał powodu choroby Zmorki jak ona już zdrowa była i ja zapomniałam o niej. Jest skuteczny i nie znosi "nie wiedzieć". To najlepszy neurolog w Polsce i żaden wet nie zastąpi jego wiedzy. Idź jednak do niego bo warto. A na klinikach ceny są mniejsze niż w normalnych gabinetach bo to państwowe jest ;) Tylko zabierz wszystkie wyniki badań jakie miał robione.
-
[quote name='zerduszko']Pysia, Ty chyba masz chrapkę na nią :evil_lol:[/QUOTE] Jakby to było półtora roku temu to nie zastanawiałabym się... Teraz to nawet sie zastanowic nie mogę :roll: A tak naprawdę gdy pies nie jest dziki tak do końca to i agresje da sie wytrzebić i nauczyć zycia normalnego. Tylko naprawde spokoju i cierpliwosci trzeba. Ani jednego ani drugiego w obcowaniu z psami mi nie brak. Tylko teraz brak.... wolności ;(
-
Ja tam bym ją wzięła gdyby nie powyższe. Zmieniło się moje życie i możliwości. Wielka szkoda dla wielu :( Dla psów chyba tez...
-
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
Pysia replied to arima's topic in Foto Blogi
Możesz go podawac Viki pod warunkiem że tarczyce ma ok. Bo muszę wspomnieć ze tarczycowcom wolno podawac tylko pod okiem weta ;) Algi zawierają jod. -
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
Pysia replied to arima's topic in Foto Blogi
Nie zrobi sie bo to nie zmienia genów tylko poprawia koloryt jaki jest w genach zapisany. Uwydatnia go ;) Podają w sklepach. Są różne preparaty. Ja ceniłam najbardziej [h=1][FONT=arial narrow][B][SIZE=2]BEAPHAR Algolith[/SIZE][/B] [SIZE=2][/SIZE][/FONT][/h]i algi firmy [B][FONT=arial]Lunderland[/FONT][/B] Ale firm jest wiele. Koebersa też są ok. Ile ludzi tyle opinii ;) -
No nie wiem :cool3: W klatce raczej nie nabierze. Ludzieeeeeeeeeeee!!! Ratunkuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Mała ruda sunia szuka tymczasuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Chyba wpadłam w panike :crazyeye:
-
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
Pysia replied to arima's topic in Foto Blogi
I naprawdę polecam algi morskie ;) Opis: Algi Atlantyckie - Ascophyllum nodosum - w diecie psów Algi Atlantyckie - inaczej zwane są algami brunatnymi pochodzą z głębin czystych wód płn. Atlantyku. Są źródłem wielu substancji odżywczych, których najważniejsze to: minerały (makro i mikroelementy), witaminy: A, C, E, ryboflawina, niacyna, kwas pantotenowy, aminokwasy (21 szt.) i węglowodany: kwas alginowy, mannit, metylopentozan, laminaryna oraz inne polisacharydy. Wyżej wymienione substancje znajdujące się w algach stanowią swoisty koktajl wzajemnie oddziałujących na siebie elementów pochodzenia organicznego, które dzięki m.in. różnicy potencjału elektrycznego mogą zastępować w komórkach zgromadzone tam szkodliwe połączenia nieograniczone np. metali ciężkich pochodzących z zanieczyszczeń środowiska m.in. spalin samochodowych, kurzu itp. Działanie w organizmie: ˇ stanowią materiał budulcowy dla tkanki łącznej: skóry, pazurów, ścięgien, chrząstek stawowych, dziąseł ˇ stymulują wiele procesów enzymatycznych dzięki zawartym w nich tzw. biokatalizatorom m.in. zawierają jod ˇ odtruwają organizm działając uspokajająco na psy nerwowe ˇ wspomagają leczenie schorzeń alergicznych, bakteryjnych, grzybicznych, pasożytniczych skóry ˇ wzmagają pigmentacje skóry, nosa i wpływają korzystnie na jakość sierści oraz zapach skóry psa ˇ podnoszą ogólną odporność organizmu ˇ sprzyjają regulacji procesów trawiennych - szczególnie przy antybiotykoterapii ˇ stanowią ważny składnik preparatów wspomagających wzrost i rozwój elementów narządu ruchu. Mają wiele zastosowań i naprawdę wzmacniaja pigmentacje. Nie tylko czarny robi się czarny. U psów z za jasnymi nosami poprawia koloryt itd. Do tego zapach psa jest lepszy ;) Wpływaja na wiele dziedzin zdrowia. Tran ma być do nich dodatkiej wspomagającym ;) -
[quote name='malawaszka']a w ogóle to muszę wypić meliskę, wziąć głębszy oddech i przestać panikować bo się bez sensu nakręcam... :splat: miałam ochotę iść z jakimś psem na szkolenie - może to własnie ona będzie tym psem? :evil_lol:[/QUOTE] A wiesz że to jest bardzo dobry pomysł? Zawsze człowiek może sie czegos nauczyć.
-
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
Pysia replied to arima's topic in Foto Blogi
Nienasycone kwasy tłuszczowe dostępne w oleju z wiesiołka lub w tranie. Do tego miód prawdziwy i wit. C od czasu do czasu i mamy pięknego, czarnego psa. Pod warunkiem ze nie mieszka na dworze bo nadmiar słońca i nasze kwasne deszcze też swoje robią. -
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
Pysia replied to arima's topic in Foto Blogi
NNKT ;) I algi morskie :) -
[quote name='malawaszka']no Bryzka gruba beka... niewiele chodzi a jeść owszem... lubi - po Kenzulku wyjadała... ale skończyło sie wyjadanie :lol: bosz jeszcze mała ruda nie przyjechała a ja juz mam dość - stresuje mnie to mega... będzie musiała siedzieć w klatce niestety bo Zgredek ją upoluje w końcu... chciałam mieć trochę spokoju aaa... opis ludzi u których jest teraz - masakra!!! kompletnie nieogarnięty, niewychowany pies - ona by musiała trafić do kogoś takiego jak Pysia, albo Danusia Brokatowa, do spokojnego domu a nie do mnie - tu nie ma warunków na naukę takiego stworka :placz:[/QUOTE] Pysia MIAŁA taki dom. Teraz ma mame i Perełke a te dwie osoby akurat niewspółgrają ze spokojnym domem. Perełka bo jest jaka jest a mama bo ta Perełka w końcu skadś taka jest....
-
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
Pysia replied to arima's topic in Foto Blogi
Ano trzeba dać co nieco i unikać niektórych karm/przysmaków ;) Np marchew jest niewskazana. Karmy Eukanuba, Husse, Arion i wiele innych zawierających karoten jest be ;) -
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
Pysia replied to arima's topic in Foto Blogi
Tak :) Bo czarny niuf jest na nieodpowiedniej diecie dla czarnych psów ;) Ale za to na odpowiedniej dla staruszek ;) Przypominam jak było 2 miesiace temu ;) [url]http://i869.photobucket.com/albums/ab256/edytafala/Zira/2299cz1l2_zps63f6c3ed.jpg[/url] -
Żeby tak a sio problemom, to Perełce dzisiaj dobrze. Jest zupełnie normalna. No.... moze oprócz apetytu bo mi prawie rekę zjadła porywajac smaczka przeznaczonego dla Ziry....
-
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
Pysia replied to arima's topic in Foto Blogi
Hahahaha jak miło mieć mężczyzne w galerii :loveu: Taka fotka [URL=http://s869.photobucket.com/user/edytafala/media/2299cz1l3_zps7476e78e.jpg.html][IMG]http://i869.photobucket.com/albums/ab256/edytafala/2299cz1l3_zps7476e78e.jpg[/IMG][/URL] -
Idzie i ma zupełnie inną postawe niz dawniej. Cudownie że wstawiłaś te filmiki :) Uśmiecham sie od ucha do ucha :)