Jump to content
Dogomania

Pysia

Members
  • Posts

    6911
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Pysia

  1. Podoba mi się to miejsce .Tylko szkoda ,że innym nie . Dzwoniłam dzisiaj do radia katowice i poinformowałam ich o spotkaniu niufów .A teraz najlepsze .Rozmawiałam tam z panem ,który twierdzi ,że nie wolno trzymać niufa w bloku! A sam ma owczarka niemieckiego ! Powiedział ,że to wbrew naturze ! Hm.Chyba nie łapę .Owczarek w bloku ok a flegmatyczny i cichy niuf nie ? No cóż -każdemu wolno mieć swoje zdanie . :D
  2. Linieje od dwóch miesięcy ? Dziwię ci się ,że jeszcze nie byłaś u weta .Ja po 4 dniach poleciałam na skrzydłach ! A linienie trwało 10 dni ! Wcześniej miałam owczarka i liniał 2 tyg. ! Koleżanka ma rottweilerkę i mówi ,że ona linieje też przez 10 do 14 dni ! Może stosujesz nieprawidłową karmę ? Wiem że ta rasa wymaga nieco innej diety .
  3. Cały problem polega na tym ,że musisz pokazać jej miejsce w stadzie .Znając życie pewnie z nią śpisz .Trzeba trzymać się pewnych zasad .Zakaz spania z Tobą ,karmienia podczas Twojego posiłku ( Ty jeseś Alfa wiec jesz pierwsza ),wchodzisz lub wychodzisz zawsze przed nią ,bawisz się jak Ty chcesz itp .Używaj słowa nie !Przydatny jest łańcuszek dławikowy i kedy robi coś nie tak lekko ale stanowczo szarpnij dodając stanowcze nie .A jeżeli jesteś naprawdę odpowiedzialna ,to znajdź tresera i poradź się go .Może psie przedszkole ?
  4. Znowu w sklepie widziałam pseudo niufa za 1000 zł. Malutkie to było i gładką miało sięrść .A sprzedawca poinformował mnie ,że to nowofundland .Chciałam zrobić zdjęcie ale ochrona nie pozwoliła !Jutro "niufa " pewnie już nie będzie a sklep się wyprze .Wiem bo już raz tak miałam .
  5. Hmmmmmmm .Fajnie byłoby jakbym wiedziała jak zmniejszyć te obrazki .Kiedyś próbowałam ,ale wszystkie mam w jpg a tego już chyba nie da się zmniejszyć .Może ktoś wie jak to zrobić ? Podałabyś mi przez komurkę swój nr. GG bo straciłam wszystkie a tak jest łatwiej niż przez dogomanie . Jeszcze jedno . Zapraszam nowofundlandziarzy na spotkanie w Dąbrowie Górniczej .Szczegóły na stronie www.nowofundland.pl . Będzie spotkanie z wetem ,treserem ,osobą z ZK ,a na następny dzień staramy się ściągnąć telewizję Katowice i parę gazet .Nasze Psy już wyraziły chęć przybycia .ZAPRASZAMY ! :)
  6. Acha! I jeszcze jedno .Czy ktoś oświeci mnie jak zrobić aby mieć fajny obrazek obok loginu? Nie mogę za licho tego znaleźć .Próbuję i nic.... :-?
  7. :o Ups! Zaczynam się bać ! Mam nadzieję ,że jak mi się nie uda to ktoś chociaż po mnie zapłacze... :D
  8. Jedziemy do Krosna .Mój "biedny " blokowy pies znowu będzie się nudził.Dużo ludzi i psów to dla niej nie nowość .Nie trzeba było przyzwyczajać jej do wystaw .Ona wystawę ma codziennie na spacerku w mieście . "Jaki piękny misiu !"-i głaskanie ,przytulanie obcych ludzi .Myślę ,że to dla niej miłe bo nie wygląda na nieszczęśliwą . :D Zabajko ! Jesteś bardzo potrzebna! I gratuluję Ci CACIB-a suczki z Twojej hodowli ! Zamorduję Cię jak nie zrobicia Inter !
  9. :D Ja Ci pomogę Zabajko. Czego wymagają ludzie od właściciela psa w bloku : aby nie szczekał i nie był agresywny .Nowofundland spełnia te warunki całkowicie .A cego pragnie niuf ? Być zawsze ze swoim panem lub pańcią .Czy mieszkający na ogrodzie pies ma to zapewnione ? NIE!! Niufy są spokojne ,nie szczekają i nie wymagają tyle ruchu co np. owczarek niemiecki lub małe teriery .Zabajki Ułanka -jamniczka będzie w przyszłości wymagała więcej ruchu niż jej niufka .Wyspacerowany pies w domu śpi .Jestem często z moją suczką nad wodą ,ale wiem ,że wiele osób tego nie robi i ich psy też są szczęśliwe .Nie trzeba mieć dużego metrażu dla nowofundlanda .Trzeba tylko zastanowić się ,czy mam dość czasu ,ąby z nim być .Jeżeli chodzi o koszt jedzenia to jest dość wysoki .Niuf potrzebuje bardzo dobrej jakości karmy .Ale to chyba wszystkie psy ?A ile je ? Suczka niufa połowę porcji suczki owczarka niemieckiego .Naprawdę ! Czyli koszt karmy jest połowę tańszy . Co do szczęścia niufa w bloku to jestem za ! Spacerujemy ciągle w inne miejsca .Suczka jest aktywna ,bo ma nowe zapachy .Czy ludzie mieszkający w domach prywatnych kilka razy na dzień zapewniają to swoim psom? Mam wielu znajomych i raczej wygląda to tak ,że raz w tygodniu pies wychodzi poza plac . Ludzie często mówią ,że psy z bloków żyją dł€żej .To prawda .Dlaczego ?To jak ze starym człowiekiem .Jak nie ma nowych atrakcji to szybko się starzeje .Aktywni żyją dłużej .I nie tylko ruchowo ale i umysłowo .Te nowe miejsca i nowe zapachy trzymają psiaki blokowe przy życiu .Zresztą wystarczy popatrzeć na wystawach .Łatwo odróżnić psa z bloku od psa z podwórka .Te pierwsze są spokojne ,socjalizowane ,pewne siebie .Te drugie wyrywają się, często boją .Nie wszystkie ale większość . Moja suczka najszczęśliwsza jest kiedy jesteśmy całą rodzinką na spacerku .Uśmiech z jej pycholka nie schodzi .A na działce męczy się .Nie widzi nas wszystkich i łazi od jednego do drugiego .Potrafi tak przez wiele godzin .Nie zauważyłam ,ąby była wtedy szczęśliwa....Raczej nieszczęśliwa jest ...Biorę ją wtedy do lasu na spacerek i koję jjej męczarnie .A wieczorem w salonie jesteśmy razem -cała rodzinka i dopiero biedny wykończony pies może zasnąć .Bardzo lubi wracać do mieszkania w bloku .Znowu ma nas na oku.... :wink:
  10. na moją jak była mała wołali "jaki śliczny chow-chow !" -kurcze-przecież ogon ma prosty i do ziemi prawie...ale cóż .Teraz muszę powiedzieć ,że większość ludzi już wie i poznaje . teraz słyszę "O! Wodołaz idzie ! A umie pływać? " No i niestety wiele osób oglądało telewizję i wie ,że one są łagodne .A ja chciałam robić nią wrażenie bez strachu o dalszy ciąg (pogryzienie )
×
×
  • Create New...