Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. Oooo, nie wiedziałam :o A kociołek żeliwny faktycznie, jest na pieczone specjalny. I kładzie się na nim czapkę z darni. No i oczywiście, że mówi się po prostu... pieczone :wink: Te domowe tysz dobre, ale już nie takie... :lol:
  2. Olcia, to zostawisz do obeschnięcia i wyczeszesz :wink:
  3. Pierwsze duuuuużo lepsze :D
  4. [b]Agnes[/b], kiedyś sobie to sprawdzałam i właściwie w żadnej karmie nie ma na tyle dużo glukozaminy i chondroityny, żeby tylko na tym poprzestać :wink: Dlatego niezależnie od karmy i tak będę psy faszerowac jakimś preparatem na stawy.
  5. [quote name='niumzu']Psy po przejściach ,które sa agresywne do ludzi czy zwierząt przez złe wychowanie nie nadają sie do normalnego domu gdzie ktos nawet miał psy[/quote]No ok, ale chyba jest tak niezaleznie od rasy? :hmmmm: Nie każdy bull, który trafił do schroniska to potencjalny morderca i ni ekażdy pudelek ze schroniska, to potencjalny pieszczoch :roll:
  6. [quote name='mmbbaj'][b]W Chrzanowie[/b] :D Na Rynku [img]http://img276.imageshack.us/img276/5292/urbaniak0325003cs.jpg[/img] [img]http://img276.imageshack.us/img276/3872/urbaniak0375001nc.jpg[/img][/quote]Poznaję, poznaję :multi: A te pieczone to chyba jakaś regionalna potrawa, jak do babci jadę, to też zawsze jest rodzinny spęd przy pieczonych ziemniakach :eating:
  7. To też zbyt duże uproszczenie :roll: Z jednej strony walczycie z listami ras agresywnych, a z drugiej posługujecie się identycznymi stereotypami... Przecież to nie rasa, wielkośc, czy potencjalna siła psa powinna mieć wpływ na ewentualne uśmiercenie go, a jego faktyczny charakter, czy faktyczna, udokumentowana przeszłość.
  8. My i tak potem wrócimy do L&R. Kupiłam teraz tę, żeby Sabinie trochę dietę odmienić. Więc nawet, jak zacznie trochę gorzej wyglądac, to tragedii nie będzie, bo potem bez trudu to jagnięcinką nadrobimy :wink:
  9. [b]Magda[/b], nazwy, ani zadnych innych grzechów nie pamietam :wink: Browar Ciechanów, miodowe - tyle wiem. Szukaj, szukaj. Warto 8)
  10. [quote name='mag']To bardzo przykre co napisze, ale uwazam, ze jesli wlasciciel nie zglosi sie po psa w rozsadnym czasie, powinien on zostac uspiony. Nie dlatego, ze na to zasluzyl, ale dlatego, ze nie widze innej mozliwosci. Schroniska nie maja pieniedzy na zapewnienie godziwych warunkow zwierzetom a moim zdaniem nie wolno ich oddawac "zwyklym" ludziom do domow. Powinny trafic do specjalisty od psow, a takich jest duzo mniej niz poszkodowanych psow.[/quote]Zaraz, zaraz, bo nie rozumiem, o jakich psach tu piszesz? O WSZYSTKICH, jak leci w schroniskach? :o KAŻDY JEDEN porzucony pies powinien zostać uśpiony? :o Przecież to, że tobie trafiła się suczka z fobiami nie oznacza jeszcze, że wszystkie psy w schroniskach, czy te przygarniane wprost z ulicy to tykająca bomba zegarowa... Mnie rozsadek pozwolił na przygarnięcie dorosłej owczarzycy niemieckiej, którą ktos w lesie wyrzucił z samochodu. Nie zeżarła ani mnie, ani mojej rodziny, ani nawet naszego drugiego psa. Jest przesympatycznym psiskiem, fakt, ma swoje za uszami, ale nie są to problemy, z którymi średnio doświadczony właściciel psa nie mogłby sobie dać rady... Więc może jednak nie generalizuj?
  11. [quote name='Alicjarydzewska'][quote name='Maga100']o Olcia i żyje :o :angel: no, pare rzeczy się u nas pozmieniało, a przede wszystkim to (mówię w wielkiej tajemnicy), że Alicja R. się strasznie rozpiła - mówię ci 8)[/quote]Maga :evilbat: to nie Alicja się rozpiła tylko jakieś dogomaniaczki zrobiły sobie libację w Galerii Ozzulca :evil:[/quote]Bo jakieś dogomaniaczki mondre som i wiedzą do kogo iśc pić 8)
  12. Oooo, ciocia Magda do nas wpadła :multi: Hejka, hejka :hand: A pifko miodowe, pyyyszne, mioooodzio :facelick: Żałuj, że nie możesz spróbować 8) Ka-ka, nie wybrzydzaj, bierz tę robotę! Może dostąpisz przyjemności sfotografowania się w pętach kiełbasy na przykład, skoro to praca w żywności :lol:
  13. A tak w ogóle to chciałam pewne rzeczy zdementować :evil: Z całą stanowczością oświadczam, że nie przyniosłam na forty ANI KROPLI piwa :evil: Ktoś mi tu wrogą propagandę robi, czarny PR, to jakas grubsza polityczna sprawa :evil: Mamo, nie wierz im!!!!! Naprawdę nie musisz mnie zapisywać do AA :roll:
  14. [quote name='basia']Wybaczcie ale nie rozumiem tego problemu z ostrymi kawałkami kości. Pies gryzie kość - kawałek kości trafia do żołądka i poddany działaniu kwasów żołądkowych zostaje nadtrawiony. Skąd więc oste krawędzie? :o[/quote]Nie wiem. Musiałabyś spytać oto żołądek mojej suki :wink: [quote]Co do suchych karm i ich lepszego telerowania niż pozostałe formy żywienia. Czy nikt nie zastanowił się nad tym, że to może człowiek zawinił a nie psi organizm? Może to [b]źle[/b] przygotowany posiłek "domowy" nie służy psu, a nie "domowe" tak w ogóle?[/quote] To znaczy? Co to jest dobrze przygotowany posiłek domowy, a co to jest źle przygotowany posiłek domowy? :hmmmm: Te same posiłki, które powodowały (i powoduja nadal) problemy żołądkowe Sabiny, nie powodują żadnych dolegliwości u mojego drugiego psa. [quote]Ja dostałam ponad 4 miesiączną suczkę, która niemal od urodzenia była na suchej karmie. Kiedy podałam jej pierwszy raz coś innego niż suche, nieważne czy to było mięso, rosół czy biały ser, suczka dostawała wręcz torsji. Ponad pół roku walczyłam u niej z różnymi problemami aby przestawić ją na "domowe" i nie zważałam na to, że suche toleruje lepiej. Tak, tolerowała lepiej, bo nigdy niczego innego nie dostawała, więc układ pokarmowy nie umiał nic poza suchym trawić. [/quote]No wybacz, ale jeśli po ponad roku moja suka nie przestawiła się na gotowane (jest znajda, więc nie wiem, jak była karmiona wcześniej, ale podejrzewam, że właśnie suchą), to chyba jednak coś nie gra... Dodam tylko, że tego dnia, kiedy zdecydowałam się w końcu przestawić ją na suchą karmę (z BARFU), miała akurat posiłek mięsny - mielone wołowe. Wymieszałam jej to z suchą, której próbkę dostałam. I Sabina wybierała suchą karmę, a mięsem pluła z obrzydzeniem :o
  15. [quote name='Vectra']Zapytam więc nieśmiało KIEDY SPOTKANKO???[/quote]A któż to wie? :lol:
  16. Ooooo, Olcia, jesteś :multi: idziesz z nami na spacerek w weekend? 8) Chooodź, fajnie będzie :lol:
  17. [quote name='aga1215']wczoraj nie dość że wyotwierał w czasie naszej nieobecności drzwi na taras to otworzył też zamknięte na klucz (zębami??? :o )drzwi na jeden z balkonów :o :lol: [/quote] Ale z niego numer :o Inteligentna bestia 8) [quote name='aga1215'][b]Asher[/b] - to ostatnie z serii - Beata je dopiero teraz odgrzebała - za co jestem jej BARDZO wdzięczna :buzi:- widzicie, że jej na DG prawie nie ma :cry:[/quote]teraz to pewnie woli forum Miau :cry:
  18. Przybywaj, przybywaj. Jesli chodzi o wychowywanie krnąbenych przypadków, to Pikowa Saba jest całkiem niezła w te klocki :wink:
  19. Eeeee :hmmmm: Ale o so chozi? :lol: Agnes, czemu mi powiadomień nie przysyłasz? :evil:
  20. [quote name='malawaszka']8) [img]http://img362.imageshack.us/img362/3733/p10100025on.jpg[/img] [img]http://img483.imageshack.us/img483/4792/p10100011hs.jpg[/img][/quote][b]Magaaaaaa!!!![/b], chodź i oglądaj! I niby to moje boorki są dziwolągi, tak? 8) :lol:
  21. A ja chciałam tylko napisać, że Acana Adult Large smakuje... obu moim psom :o Bugajski, który generalnie takiego "świństwa", jak sucha karma z własnej nieprzymuszonej woli do pyska nie bierze, wcina ją ze smakiem. Jestem w szoku :o
  22. Vectra, no co ty! To ja mam durnego psa, nie ty i najwyżej, jak Sabina będzie fikac, to ją wezmę na smycz. Ona w takiej dużej grupie psów i tak się mało rusza, więc dużej róznicy jej to nie sprawi :wink: Chcę cię tylko uprzedzić, żebyś się nie zdziwiła, jak moja wariatka naskoczy na Tesę :-? Nie wiem czemu, ale Sabina nie cierpi suk ON, może odpowiedź na tę zagadkę kryje się w jej przeszłości, której nie znam? Na dodatek lubi robić pokazówki sukom które sa od niej psychicznie słabsze, przy czym taka pokazówka w jej wydaniu może się skończyć nieprzyjemnie, bo to nie jest niewinna przepychanka :roll: Własnie ze względu na te mało fajne upodobania - chodzi w kagańcu. Na dodatek Tesa jest podrostkiem - już nie szczeniak, ale jeszcze nie dorosła i nawet normalny pies nie ma dla takich wiele cierpliwości :wink: A co dopiero moja Sabina... Tak więc przybywaj i nami się nie przejmuj :wink:
  23. [quote name='Maga100']Ja chciałam oficjalnie potwierdzić, że jak tylko wkładałam reke do kieszeni, to zaraz morda Szpili była obok :lol: :lol: a na następnym spacerku (za tydzien mam nadzieję) bedzie nas jeszcze więcej 8)[/quote]O tak, tak, Szpilka ma szósty zmysł jeśli hcodzi o smakołyki :lol: Boogie się załamał, jest w tym lepsza od niego :lol:
  24. Dobra Haniu, pozwilimy ci isć spać, pod warunkiem, że jutro obfocisz dla nas Kraków o piątej rano 8)
  25. [quote name='Vectra']A moje Tesuli chyba się przyba małe "pranie" od starszych psów bo się strasznie krnąbrna robi chyba taki wiek 9 miechów .Taki mały szaleniec z niej się robi[/quote]Tylko, że moja Sabina robi to mało wychowaczo :roll: Kurde, 9 miesięcy, idę o zakład, że moja sucz uzna ją za wymarzoną ofiarę :(
×
×
  • Create New...