Jump to content
Dogomania

kinga

Members
  • Posts

    5623
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kinga

  1. DZIEWCZYNY - mam dwa dobki w Koszalinie - suńkę - sliczna i młodą - i psa w średnim wieku. Nie wiem, czy Magda, z którą robię stronę schronu, wstawi je na nią przed Swiętami, bo ma poślizg ze wstawianiem materiałów. gdzie podesłać te psy - zdjęcia i opisy? ( sorry, powinnam przeczytać stronę dobkową i tam poszukać info - natomiast zupełnie nie mam czasu :oops:- mam straszny młyn w pracy i multum kolejnych psów w schronie - bardzo proszę, podajcie mi krótką ścieżką adres, gdzie dobeczki podesłać - dziękuję ;)) Rambo: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img150.imageshack.us/img150/8899/rambo4pn0.jpg[/IMG][/URL] Wiera: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img150.imageshack.us/img150/3986/wiera3yb5.jpg[/IMG][/URL]
  2. [quote name='samoglow']ten Krezus to duzy bedzie? Oglaszac w necie czy trzymasz go dla dobrych znajomych?:evil_lol:[/quote] dobrzy znajomi nie chcą :shake: - sama widzisz :shake: Gosia, ja myślę, ze nie najmniejszy - bo ma łapska sporawe - przy tym jest wydłużony - ale za nic w świecie nie chciał ustać, zeby się pokazać, tylko caly czas wywalał się kołami do góry z Melki - Nufki też wyrosła spora sucz - a absolutnie nie spodziewałabym sie tego po niej w schronie, jak była szczeniorem ;)
  3. [B]tanitka [/B]- nie umiem :shake::placz: [B]Angelika [/B]- wiesz, jak to jest w schronie. Ona siedzi w boksie z kilkoma psami, boksy sprząta się raz dziennie ( mam nadzieję :roll:). Na brak psich nieszcześc pracownicy nie narzekają, co rusz dochodzą do budynku biurowego nowe szczeniaki, z czego częsc potwornie zarobaczona, chora... komu by sie chciało obserwować Nukę? - zresztą praktycznie rzecz biorąc - nie ma na to szans :shake:
  4. [quote name='Camara'] Ano właśnie, Gapulina na Gwiazdkę dostała PSA :evil_lol: [URL="http://adopcjadogow.pl/pies9.html"]l[/URL][/quote] he he - dobre :lol: ja też tak kcem :roll: dostać na Gwiazdkę psa :loveu:
  5. [quote name='Biafra']Kinga :mad: gdzie jest śliczna obgryziona książeczka ? Mam nadzieję ,że moja wiejska poczta jej nie zgubiłą :angryy: Jedyna nadzieja w Tobie , że ją dalej nosisz w torebce :razz: [/quote] dalej ją noszę w torebce :multi: - czyli Twoja wiejska poczta jest ok :lol: ( uspokoiłam się, ze już mam Twój adres - czyli PIERWSZE kroki w celu odesłania książeczki poczyniłam :lol:. Z kolejnymi krokami zawsze bywa dużo gorzej...:niewiem:) a co do Igora - Biafra - jestem pod wrażeniem. Na zdjęciach WOKÓŁ Igora błocko jak diabli, a Ty go pięknie na zielonej kępce trawki posadziłaś, ze niby on tak zawsze po zielonych pastwiskach...:hmmmm: - bardzo dobra i uspokajająca scenografia :lol:
  6. [B]Usia[/B] - śliczna ta Twoja Nufka. skąd Ty masz takiego pięknego psa? :crazyeye: [B]Angelika [/B]- słowo najświętsze honoru - nie do Ciebie piję :oops: - ani z Nuką, ani z Sabą, ani z innymi. Wiem, ze twój TZ osiagnął już Poziom Absolutnego Nasycenia - podobnie, jak mój :placz: - i wiem, ze dla dobra tzw. stosunków małżeńskich nie można przeciągać struny :shake: ...ale cóz nam szkodzi poszerzać grono dobrych znajomych - kolejnych właścicieli koszalinskich psów? :p tak przecież Ty, Angelika, wpadłaś na Fridę na wątku Marleya, tak Karina wpadła na Pytię na wątku Lincolna, itd., itp... - wiec ja korzystam z każdej, każdziutkiej sposobności ;) a propos - macie jakiegoś miłośnika husky? Mamy dwie suki w schronie - prze-pię-kne :loveu:, ale wokól jednej już sie kręcą jacyś nieciekawi ludzie :razz:
  7. [quote name='Usia_82']nie wykluczone że wpadniemy (ja i Nufa) na wakacje do Ciebie po to żeby wrócić we trójkę (z jakimś mały kudłaty :eviltong: :loveu:) :dog:[/quote] [B]Krezus :loveu::loveu::loveu:[/B]- kudłaty, 3,5 mies. - największe cudo w schronisku: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img255.imageshack.us/img255/9030/krezus1lg5.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img511.imageshack.us/img511/5222/krezus3bm4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/3171/krezus6se0.jpg[/IMG][/URL]
  8. martwię sie o nią :shake: - że nie zdążymy, że odejdzie, jak tyle starych, niepotrzebnych psów nagle odchodziło... [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img255.imageshack.us/img255/8425/nuka2ne6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/2745/nuka6wu8.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img159.imageshack.us/img159/3820/nuka1mg0.jpg[/IMG][/URL]
  9. uszy są the best :evil_lol: a Ty się [B]Camara[/B] nie śmiej z tych uszu :shake: - bo sobie zaraz przypomnę, ze masz coś monotonnie z opadnietymi uszami w twoim domu - i czem prędzej postaram się pomóc Ci w nadrobieniu tych braków :p [B]Usia [/B]- no coś Ty. ja to jestem taka franca - do rany przyłóż, jeśli mozna komuś wcisnąć jakiegoś psa - wtedy jestem miód nie kobieta. Cudo, nie zwykła koleżanka. - spytaj Camary, Pauliny, Kariny, Angeliki... :razz: - ale potem to ściągam haracz :diabloti:- czyli wkręcam się jak termit, drążę, mędzę, wciskam kolejne psy, podsyłam wątki z kolejnymi koszalinskimi psami, ew. podrzucam na przetrzymanie te psy... no koszmar :shake: ...a koszalinskie psy to nie są takie ZWYKŁE psy :diabloti: a. albo chore b. albo bardzo chore c. albo pokrzywione jak jasna cholera d. albo nad wyraz inteligentne, przez co właściciele siwieją i rwą włosy z głowy e. ...w każdym razie są nieprzeciętne na pewno :p f. dlatego ja je wysyłam baaardzo daleko od koszalina - żeby nie było później zwrotów :oops: ...a Nufka jest bez najmniejszych wątpliwości - KOSZALINSKIM psem :eviltong:
  10. [quote name='Usia_82'] a nawet wręcz przeciwnie rozmawia nam się bardzo miło :p Uważam że Kinga to przemiła, bardzo ciepła osóbka :loveu: (to czysta prawda, nie wazelina :cool1:)[/quote] oj, ja też tak uważam :loveu: - no słowo w słowo, wszystko to święta prawda, co napisałaś :loveu::loveu: ( choc podejrzewam, ze czynisz to z wdzięczności, ze cię ostrzegłam, zebyś schowała przed Nufą swoje jedyne buty - martensy :razz: ) taaa, Drogie Koleżanki - Kinga jest jak najbardziej ok :multi: - wiec bierzcie, bierzcie, kochane, wszystkie moje koszalińskie psy :p - one też są jak najbardziej ok :multi:
  11. jest śliczna i naprawdę nie wygląda na swoje lata :shake: ;) ja mam wielką nadzieję na cud - ze się zdarzy - i ze Nuka nie odejdzie w schronisku :shake:
  12. no to wielkie gratulacje dla Coli :multi: przypomniało mi się coś. u nas w schronie była mix-dalmatynka, która wraz z siostrą została znaleziona w lesie...w zamkniętym worku ( obie duże!!!) w schronisku bała się okropnie - wręcz trzęsła jak galareta - na zdjęcia wyszła z boksu na ugiętych łapach miała trafić do domu przejściowego - została tam na stałe...gdyż właściciele przepadli z zachwytu dla niej - i co mnie najbardziej rozczuliło - pani mówiła, ze m.in. dlatego tak strasznie ją kochaja - bo jej ( suce) po nocach śni się ciągle ten worek :-( popatrzcie - musi być jakaś przeciwwaga dla okrucieństwa, prawda? "moja" Nina wygrała - i Twoim maluchom się uda ;)
  13. odhaczam i odnotowuję :multi: niniejszym kol. Paulina spełniła swój PSI :evil_lol: obowiązek zachwytów nad Melą - Nufą - przez co oświadczamy, że kochamy ją bardzo :loveu:
  14. wątek Nuki jamniczki: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101927"][SIZE=3][COLOR=sienna][B]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101927[/B][/COLOR][/SIZE][/URL] bardzo się o nią martwię, czy zdażymy... :shake:
  15. [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]NUKA.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]długa, mocno zbudowana, szorstkowłosa[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]radośnie drepcząca po trawie i tropiąca rozliczne ślady[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]ruda - tylko jaśniejszy pyszczek pozwala domyślać się, że nie ma kilku lat - że ma ich znacznie więcej[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]NUKA ma 15 lat[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat przeżytych z ludźmi, których kochała[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat merdania ogonem i wiernego patrzenia w oczy[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat smutków - kiedy rano zostawała sama, bo właściciele wychodzili do szkoły czy pracy[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat wielkiej radości przy powitaniu - gdy wracali[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat, podczas których przedreptała na spacerach wiele kilometrów[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat - kiedy każdy spacer kończył się powrotem do własnego domu[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat, które niefrasobliwie przekreślono[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat - którym dano przeciwwagę w postaci czystego mieszkania, które Nuka może zabrudzić - bo stara i posikuje[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]15 lat - które człowiek, z którym Nuka mieszkała, przekreślił jednym zdaniem: [/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange]- że on chyba ma prawo wreszcie pomieszkać w czystym domu[/COLOR][/SIZE][/FONT] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img152.imageshack.us/img152/1380/nuka1iq1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img520.imageshack.us/img520/6295/nuka2yb7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img145.imageshack.us/img145/1049/nuka3uy1.jpg[/IMG][/URL]
  16. witajcie :multi: czemu nikt - ale to nikt się nie zachwyca Melką vel Nufką? :shake: a dziś mija tydzień, odkad ja nie mam Meli, a Ula ma Nufę :evil_lol: tak więc czekamy we trzy na zachwyty, ... bo :mad:
  17. nowa, od paru dni - jest w tym boksie, gdzie były bohaterki tego watku :shake: ( dwa posty wcześniej napisałam, jak tu trafiła)
  18. zobaczcie :-(:-(:-(: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/2294/bdsc04887bu5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/4213/adsc04879yh6.jpg[/IMG][/URL] [U][URL=http://imageshack.us][IMG]http://img266.imageshack.us/img266/2181/cdsc04883nq9.jpg[/IMG][/URL] [/U]
  19. wiecie, co mamy w schronie? :placz::placz::placz: 15-letnią szorstkowłosą jamniczkę, rudą i przepiękną :-( oddaną przez właściciela, bo... posikuje w domu. a on ma chyba prawo pomieszkać w czystości - tak powiedział. poraziło mnie to :shake: - a kierowniczka skomentowała, ze zaczął sie okres przedświatecznych porządków... :shake: zdjecia wkleję jutro, ale ona domu potrzebuje juz na dziś - zeby nie podzieliła losu jamniczki Tiny :placz:
  20. dziewczyny, sprawy z Dodą przybrały nieco inny obrót - mam nadzieję, ze dobry ponieważ ja ostatnio w schronie bywam rzadko z powodu nawału pracy, to i niedoinformowana jestem znacznie bardziej, niż zwykle okazało się, ze kierowniczka szukała Dodzie domu nie tylko przeze mnie - zresztą u mnie był brak progresji - i jedna babka obiecała jej już jakiś czas temu ( nie wiedziałam), ze jeśli Doda nie znajdzie domu do grudnia - to ją weźmie dziś kierowniczka zadzwoniła do mnie ucieszona, ze najprawdopodobniej Dodę wreszcie wyda, i to na dniach ;) ...ale nie znam zadnych szczegółow :shake::cool3: a propos hotelu w schronie: hotel to rzecz bardzo umowna, Doda siedzi właśnie w boksie hotelowym ( tam została przetransportowana po sterylce), tyle, ze bez rutynowych spacerów. czasem któryś pracownik się zlituje i ją na chwilę zabierze na małą przechadzkę - więc jak na schron w zimie - to ma najbardziej optymalne warunki. ...a ta głupia końcówka opłaty za dobę wynika ponoć z VATu ;)
  21. [quote name='karina1002'] A jak przypomnę sobie podróż z Malborka, to ona nic wtedy nie zwracała.:crazyeye:[/quote] bo była na głodzie :diabloti: cholera, odtad nam będzie każda butelka piwa stawała w gardle :placz: - na myśl, że biedny Robert ma przymusową abstynencję :shake: ale pomijając wszystko to siem martwiem :-(
  22. a jak tak naprawdę można sprawdzić poziom agresji tudzież innych zachowań - u psa, który od jakiegoś czasu siedzi bez najmniejszego kontaktu z człowiekiem ( poza dozowaniem zarcia i czyszczeniem boksu), bez ruchu, odizolowany od innych psów, gapiąc się od rana do nocy w naprzeciwległą ścianę? jest to zupełnie niemożliwe - i póki pies nie będzie w innych warunkach - opierać się mozemy jedynie na hipotezach, bo w schronie dochodzi tyle innych negatywnych bodźców, ze nie sposób wyłapać typowego zachowania psa co do Dody - przyprowadzona do biura na oględziny - chciała zeżreć z marszu On-kę rezydentkę i starą dobermankę - bez wstępnych sygnałów, więc tylko dlatego,z e pracowników było kilku, nie doszło do jatki jak dla mnie okolicznoscią łagodzacą jest fakt, że to były dwie duze suki - ale nikt z pracowników nie będzie jej testował pod tym kątem na innych psach - więc po prostu nie wiemy nic więcej natomiast do ludzi jest bardzo ok - oczywiście o tyle, o ile można zaobserwować w schronie, gdzie psów się nie wyprowadza na spacery
  23. :oops::oops:to ja napisałam na stronie schronu koszalińskiego, ze jest b. agresywna w stos. do zwierzat :oops::oops: i ze jest to typowe :roll: źle? :shake: w dużej mierze stronę czytają laicy, którzy szukają dla siebie jakiegoś psa, i autorowi ( czyli mnie ;)) chodziło o to, ze Doda nie jest jakimś zwyrodniałym potworem, tylko psem z tych trudnych - nie dla każdego- w domyśle: do przemyślenia, czy sobie człowieku z nią poradzisz :roll: a poza tym - jest już po sterylce :multi: - i kierowniczka b. prosi, aby jej szukac tego domu intensywnie, bo ona siedzi sama ( w budynku co prawda) w malutkim kojcu, oczywiście bez spacerów - i głupieje :shake:
  24. Paulina - ja tylko mocno kibicuję :shake: moze edytuj tytuł - napisz cos dramatycznego, bo w końcu masz nóż na gardle :-(
  25. [quote name='Angelika8']Usia czy Melcia Cię pożarła ;), żyjesz?[/quote] Melcia :crazyeye: pożarła :crazyeye::crazyeye::crazyeye: ten słodki aniołek? :loveu::loveu::loveu: Melcia nikogo nie pożarła, spieszę uspokoic wszystkich zaniepokojonych :p - Usia w związku z przeprowadzką nie ma na razie netu, ale dziś ma pojawić sie przelotnie na wątku ;) natomiast Melcia zaczęla zaprowadzac nowe zwyczaje u Usi :multi:: 1. pokazała okolicznym, dokarmianym kotom - ze ich miejsce jest na drzewie :p - a nie przy miskach z żarciem. Koty zrozumiały i dnia drugiego sie nie pojawiły :eviltong:. 2. pokazała Usi, ze miejsce głodnego psa jest [U]na[/U] stole z jedzeniem :p 3. pokazała Usi ponadto, ze ona, Mela - nie zna co prawda jakichs prymitywnych, prostackich komend typu: siad! :shake: ...ale za to zna grzeczną i kulturalną komendę: Usiądź. :lol::lol::lol: ...bo gdy sępiła w sposób niemożliwy przy stole, ktos zniecierpliwiony rzucił jej : - a moze byś chociaż usiadła! :razz: ...a Melka...siadła :crazyeye::crazyeye::crazyeye: no i metodą prób i błędów Usia doszła do tego, ze w sposób elegancki można sie z Melką porozumieć - komenda : usiądź! - jest jak najbardziej poważana :evil_lol: - wiadziałam, ze z niej będą ludzie :loveu::loveu::loveu:
×
×
  • Create New...