Jump to content
Dogomania

kinga

Members
  • Posts

    5623
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kinga

  1. [quote name='samoglow']...to nie wszystko - jeszcze blokuje aparaty, odmawia aktualnych zdjec i wchodzi juz tylko na swoj nowy watek :placz::shake:[/quote] straszna swołocz z tej kingi STRASZNA :placz:
  2. [quote name='ulvhedinn']Cholewka.... z opisu to ideał psa.... ciekawe, czy by się nauczyła czystości....chociaz moja Mi tez była raczej podwórzowa, a naumiała się błyskawicznie..........[/quote] tak, tak, ulv.... zdecydowanie ideał psa. :loveu: myślę, ze nauka czystości - to jest to, czego ona z pewnością nauczy sie w oka mgnieniu :lol:... wygląda, jakby była stworzona do tego ;)
  3. [quote name='samoglow']A ja tak niesmialo (troche sie Ciebie boje) - czy mozemy liczyc na AKTUALNE fotki ?:evil_lol:[/quote] mówisz, jak Camara. :roll: niby Anioł z tej Camary, a mendzi mi o nowych fotkach, jakby stare były już przeterminowane :crazyeye: póki co - nie możecie liczyć. 2 tygodnie temu w schronie zablokowałam swój aparat - do tej pory nie mam pojęcia, czemu ( a instrukcja obsługi ma ponad 150 stron :placz:) w ostatnią sobotę zablokowałam w schronie pożyczony aparat mojego brata :shake: ponieważ mam tylko jednego brata - na razie nie mam CZYM zrobić zdjęć :shake:
  4. [quote name='ulvhedinn'] Napiszta coś o niej więcej- jak ona jest do psów, kotów innej zywioły? I pewnei taka bardziej podwórkowa, co?[/quote] do kotow - nie mam pojęcia :shake: do psów mniej więcej tak: cały czas jest - najpierw w małym boksie, potem na dużym wybiegu - z psami ( płci obojga). Jest pozytywna, z lekkim wskazaniem na rządzenie, jednak to kaukaz... nie pożera wspólników, Boze bron :shake: - ale przepycha sie pierwsza po smakołyki, potrafi mruknąć, gdy motłoch nie respektuje Autorytetu... w tej chwili jest na dużym wybiegu, dumna z tego jak paw. Ma już postawę normalnego psa, bo na zdjęcia, ktore jej robiłam miesiąc temu, wyszła na gumowych łapach, trzęsąc się ze strachu a do ludzi - garnie się bardzo :loveu:, przez malutkie oczka siatki ogrodzenia usiłuje przecisnąć łeb do głaskania... ;)
  5. [quote name='Dorothy']Jezu jaka piekna :-( :-( :-( Kinga czy ona ma obciete uszy?? I na lapie wewnatrz jakas rane... :-( a na szyi to chyba slad po lancuchu...? ....[/quote] 1. tak 2. tak 3. tak 4. tak Granda bląkała sie pod Koszalinem, po jakichś lasach i wsiach. była tak potwornie chuda - pod tym gęstym futrem - że aż bałam sie ją dotknąć ręką; w życiu nie widziałam tak chudego psa tej postury :shake: prawdopodobnie została wywalona z jakiegoś obejścia - widocznie przestała nadawać się na ten lańcuch, od którego ma wytartą sierść i skórę na szyi
  6. [quote name='mar.gajko'] Ale nie rozdrapujmy już, moich, świeżych ran... I tak smutek wielki w moim sercu zalega... A dusza łka w bezmiarze rozpaczy...[/quote] Mariolu, bądź dzielna. co cie nie zabije - to cię wzmocni :razz:
  7. [COLOR=red][B][U]AKTUALIZACJA Z POCZĄTKU MAJA:[/U][/B][/COLOR] [COLOR=teal][B]Granda należy do tych nielicznych psów, które w schronisku... odżyły.[/B][/COLOR] [B][/B] [COLOR=teal][B]Jeśli na początku chodziła na ugiętych ze strachu łapach - teraz biega i dumnie pilnuje wybiegu, na którym przebywa.[/B][/COLOR] [B][/B] [COLOR=teal][B]jeśli na początku była szkieletem pokrytym zmierzwionym futrem - teraz, obcięta i wyczesana - znow przypomina psa w sile wieku.[/B][/COLOR] [B][/B] [COLOR=teal][B]jeśli na początku była uosobieniem rozpaczy i rezygnacji - teraz pysk jej się śmieje niemal przez cały czas.[/B][/COLOR] [COLOR=teal][B]jakie musiała mieć całe życie - skoro schroniskowy świat jest dla niej wybawieniem?[/B][/COLOR] [COLOR=teal][B]a jaką będzie miała starość [/B][/COLOR] [COLOR=teal][B]- skoro ciągle ma w sobie tyle - tak nikomu niepotrzebnej - woli życia?.....[/B][/COLOR] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img206.imageshack.us/img206/1337/granda6id0.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/8464/granda3do5.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/7159/granda11gt4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img206.imageshack.us/img206/5827/granda8nv7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/9387/granda1tm8.jpg[/IMG][/URL]
  8. [B][FONT=Arial][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Najpierw była rozkoszna, mała i puchata.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/B] [FONT=Arial][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Potem imponująca wyglądem i posturą.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Być może kochana.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Być może tylko użyteczna.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]W każdym razie starczyło na w miarę normalne życie.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Mijały lata.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Straciła wdzięk młodego psa.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Posiwiał jej pysk.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Zesztywniały stawy.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Być może przestała dobrze pilnować.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Być może zastąpił ją inny, młody pies.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Być moze człowiek, któremu ufała, odwrócił się po prostu od niej na pięcie i odszedł.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Miną kolejne lata.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Jeśli nic się nie zmieni, [/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]po pieskim życiu czeka ją pieska, byle jaka śmierć, której nikt nawet nie zauważy.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Jeśli nic się nie zmieni, [/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]nikt się nie dowie, [/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]że ona wciąż wszystko pamięta.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Że przecież wciąż umie pilnować domu.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Że w razie potrzeby spróbuje obronić.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Że potrafi merdać ogonem.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Być moze podawać zamaszyście łapę.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]Że wciąż ma w sobie tak dużo[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]tak niepotrzebnej [/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=dimgray]miłości do człowieka.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkorange][U]UWAGA[/U]: poniższe zdjęcia Grandy zostały zrobione po jej przybyciu do schroniska. Kolejne, z początku maja - są umieszczone parę postów niżej, na pierwszej stronie wątku[/COLOR][/SIZE][/FONT] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img256.imageshack.us/img256/7260/gandalf3zb6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img256.imageshack.us/img256/6403/gandalf1gh1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img518.imageshack.us/img518/1355/gandalf2nl7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img518.imageshack.us/img518/4696/gandalf4bg8.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img256.imageshack.us/img256/1638/gandalf5te0.jpg[/IMG][/URL] [/FONT]
  9. [quote name='mar.gajko']Moja Droga, poprzedni mój kompóterek miał... 12 latek; :-([/quote] Mariolu? to jest Muzeum Techniki - tam, gdzie Ty pracujesz.....? ...bo wydawało mi się, ze jakoś inaczej mówiłaś :roll:
  10. [quote name='mar.gajko'] Ale w końcu musiałam, przyszli odłączyli, zabrali:-([/quote] chamy jedne bezduszne :shake: tak podeptać ludzkie uczucia :-(
  11. [quote name='mar.gajko']A co tam będę opowiadać... Ten jest płaściutki i już.[/quote] nie darmo mówią, ze Kraków jest ostoją historii. cieszymy się, ze macie już płaściutkie monitory a jeszcze bardziej, ze w ogóle dotarł do was internet :multi:
  12. zdjęcia, zdjęcia, gdzie jesteście?!! hop!
  13. [quote name='mar.gajko']Duży, śliczny, [U]płaściutki.[/U] .[/quote] a poprzedni, co, kulisty miałaś? :crazyeye:
  14. [quote name='mar.gajko']Czy on wogóle WYJECHAŁ?!?![/quote] a moze to był sposób na uciszenie NAS na wątku? ...ten sfingowany dom? - moze trzeba mu dalej szukać, tego prawdziwego?
  15. [quote name='mar.gajko']NO, jestem mam komputerek. [/quote] Mariolu? i co z tym monitorem? duży? i JAK duży?
  16. zauważ, nawet PISANYCH wieści z nowego domu nie ma. przecież my NIC nie wiemy. czy on w ogóle dojechał?!!
  17. [B]samoglow[/B] :mad: bo zacznę żałować dnia, kiedy to Cię ściągnęłam na dogo :roll: ...a swoją drogą, taka wówczas byłaś dla niepoznaki uprzejma, elokwentna i kulturalna, ze [B]skąd[/B] mogłam się domyślać, co sie za tym kryje? :razz: ps: dla wyjaśnienia: 1. kot jest [U]jeden[/U], a nie cała zgraja 2. TZ też jeden. Wbrew pozorom odżywia się, korzystając ze stołu. 3. żyrandole są. Dwa. Służą, nie zgadniecie, do świecenia. 4. drabin jest kilka, z czego w/w jest nabytkiem najnowszym - przedmiot dumy Tz-a. Niezbędna w obejściu, jesienią służyła do ściągania kota z czubka drzewa, gdzie utknął. 5. stada proszę nie obrażać, ze niewyedukowane. Za kawałek szynki w mig przypomina sobie wszysciutkie komendy. Z wyjatkiem kota, ale kot od początku byl zwierzęciem podejrzanym.
  18. [quote name='samoglow'] ale mialam swoj pierwszy prawdziwy dogomaniacki wyczyn. Transportowalam mlodziutka amstafke - mix do Slupska. [/quote] samoglow - szacunek. ja nigdy nic do Słupska nie transportowałam :oops::oops:
  19. a w ślad za koleżanką ja :p hop hop
  20. [quote name='Lidan'] Pewnie macie wolny weekend, w przeciwieństwie do mnie. Szkoda, że nie mam w pracy internetu :shake: ?[/quote] nie mamy wolnego weekendu :placz: teraz jeszcze też siedzimy w pracy, pokutując za grzechy przedpołudnia :placz: i jutro nadal będziemy siedzieć w pracy, nadal pokutujac :placz::placz: ( oczywiście [B]ci[/B] pracowici :p) Lidan - ciesz się, ze nie masz w pracy internetu. Popatrz, jakie są zgubne tego skutki :-(
  21. [quote name='Camara']a ja mam jeszcze nie publikowane fotki Brutuska, to chyba mogą robić za nowe, co? 0X [SIZE=1](a tą emotkę wstawiłam, bo jakaś taka zaniedbana jest :cool1:, chyba nikt nigdy jeszcze jej nie wstawił, to mi się żal zrobiło. A niech se ma)[/SIZE][/quote] Dobra, dobra, kochana. ta emotka znaczy: [U]po moim trupie[/U] zobaczycie nowe zdjęcia Brutusa :angryy: ...czyż nie mam racji? :niewiem:
  22. a propos kotów: my mamy drabinę - taką dwustronną; na którymśtam stopniu jest położona deska, a na niej - miski. Konstrukcja stoi na tzw. werandzie, czyli w tylnym wiatrołapie, psy, mimo determinacji - nie sięgają. Kocica wskakuje po skrzyni. ...no ale nie wiem, co w zwiazku z nadchodzacą wiosną zrobi moj TZ bez drabiny...
  23. ona, Mariola, biedna robi resztkami sił :-( np. na weekend zapada w letarg, zeby jakoś się zregenerować do poniedziałku ... tymczasem przez weekend w Krakowie robia na gwałt te sałatki, pieką pączki, i te pe - zeby im starczyło, kiedy Mariola ZNÓW ZACZNIE JEŚĆ... no, nie ma lekko - a wcale sie nie skarży :-( a Cola hop, hop
  24. [quote name='PaulinaT'] Tylko uświadomi mnie proszę :placz: co to jest to na T.?? :placz:[/quote] noooo... to jest TO, co siedzi w brzuchu u Marioli :razz: - straszne, prawda? :placz:
  25. [quote name='PaulinaT']Jezu ale jazda :o[/quote] ale oczywiście Ty, jako Autorka Wątku, jesteś very happy, prawda? ;) i nie zrobisz się, jak Camara, Groźna i Strofująca...?
×
×
  • Create New...