Faro
Members-
Posts
1489 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Faro
-
[B]Patia -[/B] wyślę Ci pw w/s tej suni.
-
Frotko - tym razem "przegiełaś" (żeby nie napisać, że Twoje zachowanie w tym momencie stało sie beszczelne !) - nie życzę sobie takich insynuacji , za leczenie psa jego właścicele płacą z własnej kieszeni . A jesli Cię to tak bardzo interesuję - to gdy był pod moją opieka również płaciłam za niego ze SWOJEJ KIESZENI ( nie "składkowej" ani TOZ-u ! ) Czy masz jeszcze jakieś pytania w tym temacie - bo myślę, że udzieliłam Ci wyczerpującej i jasnej odpowiedzi . (szkoda tylko , że w watku znów zrobiła sie "pyskówka", bo nie pomaga ona krakowskim psom, ale niestety nie moge nie zareagować na takie Twoje zachowanie))
-
Frotko - zastanawiam sie dlaczego tak uparcie usiłujesz kontynuowac tę wymianę zdań - nie masz pojęcia ani o jakie problemy zdrowotne psa chodzi , na dodatek nie czytasz ze zrozumieniem tego co jest napisane ( nigdzie nie pisałam o postawionej diagnozie, ze "tak jest" - tylko o konsultacjach czy sytuacja taka MOZE MIEĆ WPŁYW na problemy zdrowotne psa) . Czyżbyś usiłowała bronic schroniska "dla zasady" , bo ja wyraziłam negatywna opinię ??? (zwracam Ci uwagę , że opartą na fakcie , który jest zdecydowanie niedopatrzeniem ze str. schroniska i nic tej sytuacji nie zmieni ) Co do lekarzy, u których konsultujemy "nasze" psy - gwarantuje Ci, że są to specjaliści z (potocznie mówiąc) "najwyższej półki"(w kraju) - i podtrzymuję to co napisałam wyżej - nie widzę sensu w tym "odbijaniu piłeczki " , więc wybacz ;) , ale nie będę kontynuowac dalej tej dyskusji
-
[quote name='Frotka']Radzę Ci zmienić lekarza do konsultacji, skoro dotychczasowy przyczyn problemów zdrowotnych upartuje we wszczepieniu chipa. :loveu:[/quote] Nie będę z Tobą dyskutować , bo to nie ma sensu - czytaj ze zrozumieniem : nie chodzi o jednego chipa tylko dwa i ewentualne ich wzajemne oddziałowywanie .
-
[quote name='Patia']Jedenastomiesięczna sunia bokserka brązowa z krawatką i skarpetkami białymi szuka domu , bardzo pilne ! Nie mogę się dodzwonić do Faro , chyba ma nowy numer , kto jeszcze z Krakowa jest od bokserów , bardzo pilne ![/quote] Tak - mam zmieniony nr tel.- aktualny wysłałam Ci na pw. M.
-
[quote name='Frotka']Straszne przewinienie. Zgłoś wniosek do radnych miasta Krakowa o zamknięcie schroniska. A potem doczytaj o migracji chipów.[/quote] Frotko - o migracji chipów czytać nie muszę, a pies ma poważne problemy zdrowotne - jesli sie potwierdzi , ze to może mieć związek z tymi chipami ..... Konsultujemy to własnie .
-
Jeśli lekarz w gabinecie bez problemu (za to z wielkim zdziwieniem )odnalazł dwa chipy, to z pewnością oba były w typowych miejscach . \więc albo nie sprawdzili psa, albo świadomie wszczepili mu drugi chip :angryy:\
-
[quote name='Asior']tak, sprawdzają każdego psa, który trafi do schronu.. w ten sposób właśnie okfreślaą czy pies nie był wzięty ze schroniska np... jeśli ma chip, sprawdzają czy nie ma go w bazie schroniskowej... niestety nigdzie indziej nie dzwonią, bo jest kilka baz chipów i nie sposób obdzwonić wszystkich Bardziej mnie interesuje DLACZEGO WSZCZEPIAJĄ PSU DRUGI CHIP niż to czy gdzieś dzwonia czy nie ?
-
Skoro mają czytnik - to ja mam kolejne pytanie , a własciwie pytania : - czy sprawdzają znalezione psy pod kątem posiadania przez nie chipa ? - co jesli pies ma już chip ? (tzn . jak postępuja w takowym przypadku?)
-
mam pytanie do osób dobrze zorientowanych w/s schroniska : czy krakowskie schronisko ma czytnik chipów ?
-
Kraków: Mix bokserka - znowu w schronisku, potrzebna pomoc!
Faro replied to Trop's topic in Już w nowym domu
Myśleliście o tym rozmazie z krwi w kierunku chorób odkleszczowych ? Z pobraniem moczu jest problem nie tylko w przypadku "dziewczynek" - w zasadzie wszystkie psy tak reaguja . Jedyny w miare przynoszący efekt sposób to przetrzymać psa jak najdłużej po nocy i na pierwszym spacerze"polować" podkładając pojemnik jak jest juz silny strumień - wtedy trudno psu od razu "wyhamowac z sikaniem" ;) -
Kraków: Mix bokserka - znowu w schronisku, potrzebna pomoc!
Faro replied to Trop's topic in Już w nowym domu
A jak ona się czuje , jakie są objawy na dzień dzisiejszy ? -
Kraków: Mix bokserka - znowu w schronisku, potrzebna pomoc!
Faro replied to Trop's topic in Już w nowym domu
[quote name='Frotka']Była konsultowana w kilku miejscach, żeby porównać opinie ale nie ma na razie diagnozy. Jeśli macie pomysły komu pokazać wyniki - piszcie.[/quote] Maksa "postawił na łapy" dr Orzeł z Krakvetu choć było baaaardzo i żle i cięzko ze względu na charakter Maksymiliana . I szczerze mówiąc nie za bardzo było wiadomo co mu jest ...... -
Kraków: Mix bokserka - znowu w schronisku, potrzebna pomoc!
Faro replied to Trop's topic in Już w nowym domu
Wątpię by nietrzymanie moczy jako objaw uboczny sterylki miało cokolwiek wspólnego z objawami ktore sie pojawiły teraz . Czy nie ugryzł jej kleszcz ? Zresztą nawet włascicele mogli go nie zauwazyć . Myslę, że oprócz pełnej biochemii (zwłaszcza pełnego profilu nerkowego) trzeba jej też zrobic rozmaz krwi w kierunku obecności pierwotniaków przenoszonych przez kleszcze . [I]ps. Ona sterylkę miała dawno - jakos zbyt póżno pojawiłoby sie to nietrzymanie moczy jako skutek sterylki . [/I] [I]Do kogo chodzicie z Mordzią ? [/I] -
[quote name='Frotka']Ma dom. :loveu: Do 2 tygodni powinny być zdjęcia. [B][COLOR=red]BARDZO[/COLOR][/B] Wam wszystkim dziękuję.[/quote] To super :multi::multi: Rozumię, że możemy ją juz "zdjąć" z naszej fundacyjnej strony :lol:
-
[quote name='Bertanika']Witam, myślę że na pierwszym etapie robienia porządku z ewidencją - gminy nie muszą inwestować - wystarczy, że Rozporządzeniem nałożą .........." Gwoli ścisłości : Bertaniko - Samorząd lokalny (gminny ) to nie poziom, który wydaje rozporządzenia . Taki akt prawny wydawany jest z poziomu ministerstwa . Aktem prawnym wydawanym na poziomie gminy/miasta jest ZARZĄDZENIE :razz: (lub uchwała jesli podejmuje ja rada samorządu ).
-
Kontakt juz podany w ogłoszeniu na Ciebie Doroto - jak sunia pójdzie do domku i wszystko będzie o'key daj znać , to zdejmiemy ogłoszenie ze strony. M.
-
Pomyłkowo kontakt podano do Zosi z zarządu Fundacji SOS , ale zostanie zmieniony na ten , który podała mi Frotka na pw (a może nie będzie już takiej konieczności ???;) - oby !)
-
Ale już wszystko jest o'key :lol: Ogłoszenie wkrótce ukaże się na naszej ogólnodostepnej stronie
-
Doszły dziś zdjęcia i informacja (od Karina ....) . Podajcie tylko proszę jakis kontakt (nr tel. ) do umieszczenia w ogłoszeniu . Może być do mnie na pw , a ja przekażę , by zamieszczono go w ogłoszeniu
-
[quote name='Soema']Frotko, do SOS nie dotarły żadne zdjęcia. Wyślesz ponownie, czy to zrobić? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Zdjęcia + informację o suni.[/quote] Potwierdzam - do wczoraj nic nie doszło.
-
[quote name='A&S']Poszukam jeszcze jakiś bokserkowych stron, może coś bęzie.[/quote] [URL="http://www.forum.boksery.pl"]www.forum.boksery.pl[/URL] [URL="http://www.bokserkowo.pl"]www.bokserkowo.pl[/URL] Można o niej jeszcze napisać tam w działach bokserów potrzebujących pomocy. Oba fora są do ogólnodostępne - nie trzeba być zarejestrowanym i logować sie by czytac o bokserach potrzebujących pomocy.
-
[quote name='Frotka']Jest na stonie bokserów w potrzebie. Kilka dni temu wysłałam też zdjęcia do Sos bokserom....... Frotko - niestety Soema ma rację, sunia do tej pory nie jest ogłoszona na stronie fundacji "Boksery w Potrzebie" (owszem, jest o niej wzmianka od 3.IV na ich forum, ale szanse na adopcje nikłe , bowiem by ją ktoś tam dojrzał musi być zarejestrowany i zalogowany na tym forum, więc ludzie "obcy" szukający boksera jej "nie widzą") Na naszej stronie (SOS -bokserom) będzie wkrótce (sprawdzę dziś czy info od Ciebie Frotko doszło - jeśli tak będzie przy najbliższej aktualizacji )
-
Patula w cudnym domku!!! Można już płakać z radości !!!!
Faro replied to irenaka's topic in Już w nowym domu
[SIZE=1]Skrzynka już opróżniona [/SIZE] -
Szkoda tego psiaka - śledzę jego wątek prawie od początku i myślę, że bez profesjonalnej pomocy psiak ma małe szanse. Czy nie mysleliście o umieszczeniu go w hotelu z profesjonalnym (z uprawnieniami) szkoleniowcem. Co innego praca i opinia o psie wolontariuszy a co innego opinia i praca dobrego szkoleniowca . (jesli ktoś zna historie boksera Dakara - wie o czym mówię). Jesli osoby odpowiedzialne za Fobsa będą zainteresowane takim rozwiązaniem możemy polecić sprawdzonego szkoleniowca (z uprawnieniami pracującego metodami pozytywnymi) prowadzacego hotel - jako fundacja korzystamy z jego pomocy jesli mamy jakiegoś "problematycznego" boksera .