Jump to content
Dogomania

blaira

Members
  • Posts

    2402
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by blaira

  1. ja bede pewnie ale jako obserwator i pewnie bede stala przy ringu bullowatych wrecz napewno moze sie zaopatrze w chuste dogo zeby ktos mogl mnie rozpoznac :D (jak jej nie zapomne)
  2. takie pytanko czy ktos moze kojarzy od kiedy zaczynaja sie we wrzesniu szkolenie na PT 1 ?? czy to jeszcze za wczesnie na takie pytanie??
  3. hmm o nim tez slyszalam alenie wiem gdzie go w wawie moge dostac i za jaka cene co do szkiel to raczej specjalni nie bede po nich chodzic ,tylko boje sie ze pies mi moze sobie poobcierac czy pokaleczyc lapy od szlaku na ktory sie wybieram dlatego sie wypytuje i szukam
  4. ehhh widze ze tu temat o opuszkach wiec tu sie wtrace i sie zapytam czy znacie jakis preparat najlepeij w s[pray zeby wzmocnic opuszki w razie skaleczen czy optarc tez tym leczyc ???
  5. wiecie wszystko byloby ok gdyby ludzie kupowali od hodowcow ,bo wielu osobom bylo by trudno i ciezko wydac na psa rodowoowego 1500 zl czy wiecej,ale od cholery jest handlarzy ktorzy wprowadzaja metlik . No nic mam nadzieje ze cos pomyslowego Tufi wykombinujesz liczymy na Ciebie :D i pochwal sie :wink:
  6. Akita Inu Japonski pies w typie duzego,pierwotnego szpica,hodowany na wyspie akita i poczatkowo uzywany jako pomocnik podczas polowania oraz sojusznik rybakow,ktorym ponoc naganial nawet ryby do sieci. Pozniej byl podobno wykorzystywany w wlakach psow co, jak podkreslaja Japonczycy ,sprawilo, ze rasa ta nie wyginela jak wiele innych lokalnych odmian(widocznie te pozostale nie byly dosc bojowe) do tej rasy zaliczal sie ponoc jeden z najpopularniejszych psow swaita,niejaki Hachiko byl psem dr Uemo ,wykladowcy szkoly rolniczej w Tokio. Dr uemo mieszkal w pobliskiej Sibuji i codziennie dojezdzal do pracy koleja, a Hachiko towarzyszyl mu na stacje,gdzie nastepnie oczekiwal powrotu swego pana.Dr Uemo zginal w katastrofie kolejowej, lecz mimo to wierny pies przez 11 lat ,az do swej smierci w roku 1936,codziennie oczekiwal swego pana na dworcu .Kiedy hachiko zakonczyl zycie, w jego ceremonii pogrzebowej bralo udzial 13 buddyjskich kaplanow, a po tygodniu na dworcu zostala odslonieta brazowa statua wiernego czworonoga Jednak jeszcze za zycia Hachiko stal sie najbardziej znanym psem calej japonii,a rase akita inu uznano w roku 1931 za jeden z symboli narodowych "kraju wschodzacego slonca" na rowni z kwitnacymi wisniami,sake i kimonem. Wizerunki szpiczastoustych pieskow suza takze jako prezenty majace przynosic szczescie. Po II wojnie swiatowej Amerykanie wracajac do ojczyzny zabrali ze soba grupe psow tej rasy , ktore daly poczatek amerykanskie hodowli i to na tyle o akicie 8)
  7. to trzeba poprosic asia&focus zeby wkleila bo przyznaje ze troche tego bylo i przepisywac jeszcze raz mi sie nie chce ,heh sorki za moje lenistwo ale jakby co sluze jeszcze innymi rasami z przesadnika :wink:
  8. ja juz Ci wyslalam PW mam nadzieje ze doszlo bo troche sie nameczylam zeby to napisac bo malo tego nie bylo hihi :wink:
  9. ehh ponoc cale lato tak ma wygladac buuuuuuuu :(
  10. moja niunia zwariowala dla ciasteczek watrobowych naprawde jej smakowaly i zrobila by dla nich wszystko zreszta jamniorowi mojemu tez smakowaly no i tchorzofretce tez :D
  11. Jborowy tez tak mysle przez 5 dni jej sie nic nie stanie a karme je ale na wszelki wypadek nawet dla zachety jedna puszke moge upchnac :D
  12. ehhh nie zle mnie zrozumiales i ja tez popelnilam blad ... jade na 5 dni na ta wyprawe i na ten czas zastanawiam sie czy poprostu nie moge zabrac samego suchego zarcia ktore dostaje do tej pory czyli nutre o ktorej juz wspomnialam ,zmienic jej nie zmienie bo jest to jedna z bardzo nielicznych karm ktora bardzo mi odpowiada .A z tym gotowaniem to nie wiem jak to dokladnie bedzie bo nie wiem co bede miala do dyspozycji a nie chce brac duzo tobolow bo nie na tym polega ta wyprawa ,a przez reszte wakacji (ktore bede spedzala juz raczej w domu swoim albo i nie) bede miala dostep do kuchenki wiec wtedy nie bedzie problemu
  13. Wiec juz odpowiadam zywic bedziemy sie w pobliskich sklepach czyli pewnie bedziemy zyli na kanapkach no i jakas mala butla z gazem bedzie wiec ciepla woda tez powinna byc Briards wielkie dzieki zaraz do nich napisze i zobaczymy czego sie ciekawego dowiem co do uczulenia to jest uczulona na mieso kurczaka(karmie ja czerwona nutra)
  14. hmm a gdzie mozna kupic lub dostac taka probke?? moja ogolnie jest uczulona na kurczaka wic to jest drugi problem co do suchego to ogolnie dostaje suche ale ostatnio i tak zauwazylam ze mniej jada belcando duck & rice poraz pierwszy slysze hmm ale brzmi ciekawie
  15. gdzie mozna kupic dla psa juke, sakwe?? w rozsadnej cenie ale tez zeby byla pojemna tzn zeby miala jakies kieszonki zeby byla wodoodporna ladnie sie dopasowywala do grzbietu i piersi i zeby nie obtarla psiaka
  16. Hej mam pytanko moja 3 letnia sunia dostaje normalnie w domu 2x posilki ok 100-150g nutry czerwonej a wiczorkiem trcoeh musli(lub ryzu) z miesem jednakl za niedlugo wybieramy sie na wyprawe pod namiotem w lasy+gory i z tego wzgeldu ze nie moge zabrac miesa i nigdzie nie ugotuje ryzu zastanawiam sie czy mozna by ja przezucic na okres letni (raczej nie caly) na samo suche ?? Zastanawiam soe czy bedzie miala wiekszy apetyt czy bedzie zmeczona i duzo nie bedzie chciala jesc co uwazacie na ten temat i jakie macie rady??
  17. hmm moja narazie duzych wpadek nie miala procz zjedzonej parasolki i jakis karton po mleku ale uwielbia czasem pod nieobecnosc pogmerac w smieciach :D
  18. heh no i jak narazie Pancelotowi sie udalo mnie namowic ,wiec raczej jade,ale jak juz to moja ASTka jedzie ze mna :wink:
  19. hmm a jakie znacie dobre pre[paraty na zeby tz do czysczenia i jaka jest ich cena??
  20. blaira

    BOSCH

    bosch dla psa 15kg w granicach 200-250g 30-35 kg od ok 380-500g nutra to wiem ze ok dla 20 kg psa tak ok 200g a innych nie wiem
  21. :o oh kurde speed z twoim psemtez juz bym miala problem odroznic czy to AST czy APBT :oops:
  22. no tak przepraszam nie dodalam ze u mojego psa powiedziano ze powinnam oprozniac gruczoly co 2 miesiace ,ale jednak postanowilam robic o radziej w tkaihc przypadkach wole uzywac czopkow a ten glupi jas hmm nie wiem samam i do tej pory nie mam pojecia po co ,moze wet mlody i bardziej sie stresuje bo to jego poczatki?? i woli nie ryzykowac no nie wiem czekamy na dalsze relacje :D
  23. tak jak juz pisalam z wiekeim psu juz tak dobrze gruczol nie funkcjonuje ,dlatego powinno sie go wyciskac co ok 2 miesiace albo i czesciej zalezy od psa a zapalenie dlatego ze gruczol nie zostal wycisniety i wdala sie infekcja
  24. gruczoly odbytowe obecnie u psa nie maja zadnej funkcji zostalo im to poprostu od przodkow :-)ktorymi puszali gruczoly poto by znaczyc teren i dostraszyc rywalow z wiekiem psiakom gruczol odbytpwy tak juz nie funkcjonuje wiec zapalenie gruczolu odbytowego jest to zapachnie sie gruczolu gdzie zamiast wydzieliny jest tez juz ropa-stan zapalny .Wiec zabieg bedzie polegal na wycisnieciu bo i podaniu przeciw zapalnych zastrzykow itp masci lub czopki Jednak nie wiem oco chodzi z tym czy pies jest naczczo co to ma wspolnego z wycisnieciem tego nie wiem
  25. blaira

    Fizykoterapia

    fizykoterapia zajmuje sie leczeniem za pomoca przyadow mechanicznych czyli np laserami rozgrzewajacymi itp
×
×
  • Create New...