Jump to content
Dogomania

nani ni

Members
  • Posts

    384
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by nani ni

  1. Ze wstepnego obejrzenia sobie planu miasta: http://www.lodz.pl/plan/index.html z rownoczesnym studiowaniem rozkladu jazdy: http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp wyszlo mi, ze spod dworca z ul. Kilinskiego jedzie tramwaj nr. 4 do Helenowka i trzeba wysiasc gdzies przy skrzyzowaniu Zgierskiej ze Swieta Teresa- stamtad to juz tylko 2 kroki.
  2. Nie mam dokladnego. Jest bodajze Teresy, bo moze byc rowniez bodajze Jadwigi- zapomnialam. Ale przeciez wiesz jak trafic, bylas tam,- stadion Startu jest w polnocno- wschodniej czesci Lodzi- cos tam na pewno jezdzi.
  3. Klubowka bedzie sie odbywac na stadionie " Start", ulica Swietej bodajze Teresy- tam, gdzie odbywala sie miedzynarodowa w maju. Piekny teren. Ale chyba trudno tam dojechac bez samochodu.
  4. Nas nie bedzie, ale wysylam macke i trzymam kciuki za wszystkich! :wink: Za rok sie juz na pewno tam spotkamy.
  5. Ja mysle, ze tanie linie chca sobie po prostu oszczedzic klopotu z zywym stworzeniem- pewnie jeszcze jakies koszty tu graja role. Byc moze, ze w ogole transport zwierzat na takich krotkich odcinkach jest dla wszystkich linii uciazliwy i sie nie oplaca, dlatego Lot nie oferuje np. ceny za kilometr. Z ciekawosci pytam- jaka linia ty bedziesz leciec? A pociag bije w ogole wszystko- jak ostatni raz nim jechalam ( a watpie, zeby od tego czasu cos sie zmienilo), to koce na kuszetkach byly dokladnie takie same, jak je jeszcze pamietam z roznych panstwowych instytucji w ciezkim komunizmie...
  6. Ja mam pytanie odmiennej natury- znacie moze jakies linie lotnicze, ktore biora psy i nie licza sobie za to slono? Pojawilo sie ostatnio duzo tanich linii lotniczych- niestety wiekszosc w ogole nie bierze psow! ( ewentualnie tylko jako bagaz podreczny, do 8 kilo). Inne za to licza sobie jak za zboze. Mialam z tym straszny problem- ( trasa Niemcy- Warszawa- czas lotu gora poltorej godziny :evilbat: ) LOT zyczyl sobie niecale 10 euro za kilogram psa i klatki w jedna strone, co u mnie wynosiloby ok. 480 euro za bilet psi w dwie strony ( dla porownania- bilet w dwie strony dla czlowieka kosztuje 260 ) Lufthansa byla jeszcze drozsza- 14 euro za kg. W efekcie bede sie tluc pociagiem 11 godzin ( gdzie musialam wykupic caly przedzial ze wzgledu na psa - 400 euro :evil: ) Rozumiem takie koszty przy locie za ocean- ale przy skoku przez miedze, gdzie na wysokosci przelotowej znajduje sie gora 20 min i trzeba sie strasznie spieszyc, co by zjesc obiadek przed ladowaniem? :roll:
  7. Dzingli mi nosi portfel, jak idziemy na zakupy. Ale jakos nie pcha sie do wyrywania cudzych - musimy jeszcze potrenowac i bedzie maly biznesik! :wink:
  8. Adaam, mozesz rowniez sprobowac zmielic mieso z warzywami i nawet ryz- wyjdzie z tego rownomierna masa i pies nie bedzie w stanie rozdzielic skladnikow na te co lubi. A pachniec bedzie miesem. U moich psow to funkcjonuje, a jeden tez jest niejadek i wybredny.
  9. To tak jak moja. Jesli siersc na ogonie urosnie za dluga i bedzie tworzyc za wielka fontanne, zawsze mozecie obciac sierc pod ogonem i na czubku na krociutko, a na wierzchu zostawic. Wtedy sie ladniej uklada. :wink:
  10. Tlumaczenie: smiertelne przypadki pogryzien w latach 1968 do 2002 Po lewej rasy pisze jak leci: owczarek niemiecki i jego mieszanki 26,rottweiler, dog niemiecki, mieszance, pitbull, doberman, chart, husky, pies mysliwski, bokser, labrador, bernardyn, nie wyjasnione. Po prawej: rasy uznane za niebezpieczne wedlug ustawy w Bawarii i Brandenburgii. Swoja droga, to jak na 34 lata, to nawet owczarek niemiecki zagryzl duzo mniej ludzi niz nich samodzielnie wjechalo na drzewo. Po pijaku.
  11. Rambo, na zdjeciach twoj piesek wyglada tak, jakby mial kawalek ogona? Ma szczatkowy/ krotki czy dlugi ? A jesli szczatkowy, to po jakich rodzicach jest?
  12. My sie ostatnio bawimy tak: Dzingli okazala sie prawdziwym talentem! Tylko przez taki wiklinowy plot nie bedziemy skakac, ze wzgledu na futro. Aczkolwiek wystawowe kolaki, ktore z nami skacza, nie wygladaja na wylysiale. No ale sa wieksze.
  13. Nawet jesli sedzi lakier nie przeszkadza, to czesto znajduja sie "zyczliwi" ludzie a na ich skarge sedzia ma obowiazek zdyskwalifikowac psa. Chociaz ilosc takich zyczliwych zalezy pewnie od rasy, bo np. na ringu bobtaili odbywa sie kolektywne psikanie. :wink:
  14. Gratulacje dla wystawcow! Robil ktos moze zdjecia? Chetnie bym sobie popatrzyla, bo wyniki na stronie ponklubu cos ostatnio kuleja.
  15. PALATINA, moze nie tyle sie spodobalo, co jej sie zal tych psiakow zrobilo! Jak PONy o 12, to nie zdazy. :( Trzymam za wszystkich kciuki i samych sukcesow zycze! Napiszcie mi prosze wyniki- bede czekac niecierpliwie! :P
  16. Kamila, rzeczywiscie niesamowite zdjecie! Szkoda, ze Dzingli podchodzi do owiec z niesamowita rezerwa... W Niemczech od czasu do czasu organizowane sa weekendy pasienia owiec- moze kiedys sie wybierzemy.
  17. Czy orientuje sie ktos z was, o ktorej mniej wiecej beda PONy w Warszawie? Moze podano jakies godziny? Zamierzalam wyslac wam kibica, ale kibic bedzie tego dnia zajety w schronisku i pewnie nie zdazy... A schronisko jest wazniejsze. PALATINA: dostalam linka do "szczurkow" i byly tam sliczne zdjecia Twoich PONek! Jagna ladnie rosnie! :P
  18. Dzieki za tyle milych slow ! :D Na pewno sie postaramy, w koncu mamy mnostwo czasu. No i w Polsce sie tez spotkamy! :wink:
  19. My dopiero jakos na jesieni bedziemy w Polsce i na pewno postaram sie polaczyc urlop z wystawami! :P Ale do Warszawy wysle wam kibica ( z aparatem :wink: )
  20. Pomponiki, Kamila : gratulacje! My na pewno sprobujemy z tym doroslym championatem, chociaz w Niemczech dosyc trudno go zrobic: cztery CACe z czterech wystaw w odstepie co najmniej roku, przy czym jeden z wystawy o zwycieztwo Europy albo Niemiec ( ktore odbywaja sie raz do roku). A wszystkich wystaw jest rocznie ze dwanascie i suk w otwartej jest bardzo duzo. :-?
  21. A ja sie szybko pochwale, ze Dzingli ukonczyla wczoraj mlodziezowy championat Niemiec ! Nozka byla juz w porzadku, dzieki Bogu. :fadein:
  22. Nasza wystawa stoi pod wielkim znakiem zapytania :sadCyber: Dzingli tak szalala na spacerze, ze wpadla przednia lapa w nore krolicza i nadwerezyla sciegno. Dostaje Rimadyl, ale nie pomaga. To ostatni wystep w klasie mlodziezowej, a do ml. championatu Niemiec brakuje nam tylko jednego rezerwowego CAC ( drugiego miejsca) :( Szkoda, ze nie moge pobiec za nia.
  23. Na pewno wiekszym stresem dla psa jest pozostanie w schronisku... Ja jezdze z moja suka kilka razy do roku 1200 km tam i z powrotem i nie wyglada na zestresowana. Sama pcha sie do samochodu, uklada sie na swoim kocyku i spi. Wzglednie dostaje kosc, ktora sobie po drodze obgryza.
  24. W weekend bedziemy w Neumünster, na polnocy Niemiec, a potem zobaczymy... Nastepna wystawa w Niemczech bedzie dopiero we wrzesniu, ale mam blisko do Belgii i Holandii :wink: A w Polsce sie na pewno tez pojawie- juz chocby z samego sentymentu...
×
×
  • Create New...