Jump to content
Dogomania

nani ni

Members
  • Posts

    384
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by nani ni

  1. Gratulacje! Glupia jestem- dopiero teraz skojarzylam Twoja czwarta suczke! :oops:
  2. To zycze wam powodzenia na wystawie no i pieknej pogody! A ktory to czwarty PONik, bo ja kojarze tylko trzy? Pozdrowienia!
  3. Milo powitac kolejnego PONiarza! Nawet sie chyba widzialysmy na niedawnych wystawach. Kojarze, bo w Kielcach falami ( z kazdym nawrotem deszczu bardziej) marzylam o takim namiocie, jak wasz! :wink: Paulina& Oda Agajax
  4. W Kielcach miala byc klasa baby, przyjmowali nawet zgloszenia a potem przyszlo pisemko z Zarzadu Glownego, ze ma nie byc i juz. O ile pamietam, argumentacja byla taka, ze wystawcy- hodowcy wykorzystuja klase baby, zeby sprzedac "zalegajace" jeszcze szczeniaki. Nie wiem tylko, czy bylo to zarzadzenie ogolne, czy dotyczylo tylko tej wystawy.
  5. Kamilapon- zebys tylko nie zdradzila PONow dla Juzakow! :wink: Palatina- wlasnie o Jagnie pomyslalam, jak zobaczylam to "podbite" oczko! Jak sie mala chowa? Jingli rozpoczela sezon plywacki i nie nadazam z rozczesywaniem koltunow - jak widzi wode, to jest zwykle szybsza ode mnie :-?
  6. Sliczna sunia-podobaja mi sie takie niesymetryczne plamki na pyszczku! Wielka szkoda, ze wlasciciele suki nie postarali sie o papierowy miot. To przeciez w gruncie rzeczy nic az tak trudnego! Widze tez, ze ma dlugi ogonek- jest tymze dopiero drugim polskim PONem z dlugim ogonem, jakiego widzialam :wink: Jesli rodzice nie mieli przeswietlenia na dysplazje, to zrob malej jak dorosnie- lepiej dmuchac na zimne! pozdrowienia
  7. W Niemczech wbrew pozorom tez nie jest latwo wygrac- u niemieckiego sedziego oczywiscie. Oni preferuja swoj typ i jak zobacza psa z ( o Boze!) niewyczesanym podszerstkiem, szczatkowym ogonem i do tego jeszcze z Polski to odnosza sie do niego automatycznie z rezerwa. Poza tym wystaw jest duzo mniej niz w Polsce, wiec automatycznie jest wieksza konkurencja- stawki po osiem psow nie sa rzadkoscia. Fido- ciekawiloby mnie, moze byc na PW, od jakiego sedziego ten niemiecki CACIB, to tez sie do niego wybiore, bo jak widac nie uwaza szczatkowych ogonow za wynaturzenie!
  8. Ja tez sie melduje z maratonu wystawowego ( 5 wystaw w 5 weekendow) :morning: . Dzisiaj przywiozlysmy kolejnego niemieckiego CAC ml. Dzingli wzielaby i rase ale.... w porownaniu uciekla mi z ringu :D . Chyba miala juz tak samo dosc jak ja. Ja jestem czlowiek wygodny i nie moge zyc co weekend jak koczownik. :wink: Wracam na kanape a Dzingli do obgryzania CACowego swinskiego ucha.
  9. Ja mam olejek Humectant All Systems- co prawda od niedawna, ale sobie chwale. Rozciencza sie go z woda i naprawde dobrze sie psa rozczesuje!
  10. Rotti- trzymaj sie! Nie taki diabel straszny, jak go maluja ( mowia moi znajomi w liczbie 3, ktorzy juz przez to przeszli). Mam nadzieje, ze poznamy sie na jakiejs wystawie! Numer Twojego konta znalazlam juz na pierwszej stronie. Pozdrowienia!
  11. Jesli to dlugowlosy samiec, to mozliwe, ze sobie oblewa na spacerku futerko na podbrzuszu. Mozesz mu po prostu skrocic wlos w okolicy odbytu i " interesu"- z zewnatrz nic nie bedzie widac! Sukom oczywiscie tez mozna zrobic fryzurke na irokezika- nie zaszkodzi! :wink:
  12. Zamowilam wlasnie Crisp Coat i jeszcze tysiac innych rzeczy za laczna sume prawie 100 Euro... Czego sie nie robi dla ukochanego psa! :wink:
  13. Dzieki Dzidtka, wyprobuje wszystko! Na codzien moja suka ma sztywny, prosty wlos, tylko wlasnie po kapieli robi sie miekki. Cos wreszcie dopasuje, ma na razie 15 miesiecy i caly czas eksperymentuje. Jednak dobra pielegnacja duzo zmienia- przez zla mozna PONa praktycznie pozbawic calego wlosa z lap i podwozia- efekt jest straszliwy.
  14. Ten zel All Systemu tez mam- mysle, ze jest dobry, ale malo usztywnia wlos. Za to po uzyciu w ogole go nie widac na siersci. Bede dalej eksperymentowac :wink: A czego uzywacie do czesania na mokro? Sama woda, mam wrazenie, nie wystarcza, ale jesli olejek norkowy zmiekcza wlos, to juz nie wiem, co wymyslic. Przydaloby sie cos tlustego.
  15. No niby nie wolno uzywac zadnych kosmetykow i nikt tego przy ringu nie robi, bo to mogloby prowadzic do dyskwalifikacji. Ale wystawcy z tymi naprawde dobrymi psami " robia" je po prostu krotko przed wystawa. W Holandii za to psy czysciutkie, zadbane- milo popatrzec. Ja w kazdym razie dalej bede kapac mojego psa! :wink:
  16. Wielkie dzieki!!! Ten dla westikow to All Systems czy jakis inny? Probowalam tez takiego dla szorstkowlosych Bio Groom, ale tez zmiekczal. :-? A co sadzisz o olejku norkowym? Niby M. Redlicki pisal, ze sie sprawdza. Zebys ty widziala, jakie PONy byly w Berlinie- serce sie krajalo :-?
  17. Zastanawiam sie, jak usztywnic ( przed wystawa ale i ogolnie) wlos PONa? Mam problem, bo jednak wlos wykapanego PONa (uzywam Whitening Shampoo& odzywka Super Rich #1All Systems) jest bardziej miekki od wlosa wiekszosci niemieckich PONow, ktore nie sa NIGDY kapane ( i wlos czesto jest po prostu sztywny od brudu).Niemcy zwracaja wieksza uwage na sztywnosc wlosa, niz na jego dlugosc i jakosc. :-? Do czesania uzywam olejku norkowego, ale wlasnie mnie oswiecono, ze zmiekcza siersc. :roll: Nigdy nie wyjde z brudnym psem na ring, bo by mi bylo wstyd, wiec musze wymyslic alternatywe. Moze zmienic szampon? Odstawic olejek? Kapac dlugo przed wystawa? ( kapie tydzien przed- dluzszy czas mija sie z celem, bo pies znowu jest brudny) Macie jakies pomysly?
  18. Moja suka od malego robi kupki na srodku chodnika, sciezki itp- wazne, zeby twarde podloze bylo. Nie widze w tym zadnego problemu, bo mi sie jej robotke nawet latwiej sprzata z betonu- nie musze grzebac w trawie. Szybko w torebke i do najblizszego kosza- i po sprawie! :wink:
  19. nani ni

    Kleszcze!!!

    Tego pierwszego nie polecam- koncowka ma na tyle szeroki styk, ze nie da sie zlapac delikwenta za szyje- miedzy lbem a kuprem. Mozna go tym co najwyzej udusic albo splaszczyc mu kuper. :evilbat: To drugie jest o niebo lepsze! :P
  20. nani ni

    Kleszcze!!!

    Daje wam linka do tematu z wynikami testow roznych srodkow na kleszcze: http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10716&highlight=kleszcze Tabletki czosnkowe nie dzialaja ponoc w ogole :-?
  21. No to " cioteczne" odnosilo sie wlasnie do Zwinki, zeby uproscic relacje! :wink: Wystepu Obryska jestem bardzo ciekawa- on juz w wieku 9 miesiecy na wystawie w Turynie zgarnal BOBa :o ( tylko nie wiem, w jakiej konkurencji) Ogolnie wystawa bedzie chyba ciekawa, bo widzialam, ze duzo PONow sie zglosilo i juz nawet Malina wraca na ring! :wink:
  22. Dzieki, przekaze! :wink: No i pozdrowienia dla Latam od siostry ciotecznej! :wink:
  23. Dzieki za wspolczucie- mimo tego jak do tej pory wygrywamy, mimo tekstow w ocenie jak " wlascicielka twierdzi, ze ogon jest naturalnie krotki" :wink: Co do wyzlow, to jest chyba tak, ze kopiowane moga byc ogony psow mysliwskich pracujacych- chyba cos w rodzaju ustepstwa na rzecz mysliwych, ktorzy sa mocna partia w Niemczech.
  24. Sama mam PONke z naturalnie krotkim ogonem. Chodzilo mi o PONy z cietymi ogonami, przedstawiane jako naturalne- odnioslam sie do twojego posta, czy mozna stwierdzic, ze ogon byl ciety.
  25. Juz teraz , jak sie wyjdzie w Niemczech na ring z PONem naturalnie krotkoogoniastym, jest sie w pierwszym momencie posadzanym o oszustwo i kombinatorstwo ( zwlaszcza po Dortmundzie i zwlaszcza jako Polak). Teksty w stylu : " pani ten pies zostal sprzedany jako krotkoogoniasty- no coz,ci Polacy", juz przerobilam i mam dosyc tlumaczenia, ze widzialam mojego psa kilka godzin po urodzeniu i definitywnie ogon byl krotki. Jak tak dalej pojdzie, to wizerunek polskich hodowcow na swiecie jeszcze bardziej sie pogorszy.
×
×
  • Create New...