-
Posts
384 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by nani ni
-
Gratulacje! Glupia jestem- dopiero teraz skojarzylam Twoja czwarta suczke! :oops:
-
To zycze wam powodzenia na wystawie no i pieknej pogody! A ktory to czwarty PONik, bo ja kojarze tylko trzy? Pozdrowienia!
-
Milo powitac kolejnego PONiarza! Nawet sie chyba widzialysmy na niedawnych wystawach. Kojarze, bo w Kielcach falami ( z kazdym nawrotem deszczu bardziej) marzylam o takim namiocie, jak wasz! :wink: Paulina& Oda Agajax
-
W Kielcach miala byc klasa baby, przyjmowali nawet zgloszenia a potem przyszlo pisemko z Zarzadu Glownego, ze ma nie byc i juz. O ile pamietam, argumentacja byla taka, ze wystawcy- hodowcy wykorzystuja klase baby, zeby sprzedac "zalegajace" jeszcze szczeniaki. Nie wiem tylko, czy bylo to zarzadzenie ogolne, czy dotyczylo tylko tej wystawy.
-
Kamilapon- zebys tylko nie zdradzila PONow dla Juzakow! :wink: Palatina- wlasnie o Jagnie pomyslalam, jak zobaczylam to "podbite" oczko! Jak sie mala chowa? Jingli rozpoczela sezon plywacki i nie nadazam z rozczesywaniem koltunow - jak widzi wode, to jest zwykle szybsza ode mnie :-?
-
Sliczna sunia-podobaja mi sie takie niesymetryczne plamki na pyszczku! Wielka szkoda, ze wlasciciele suki nie postarali sie o papierowy miot. To przeciez w gruncie rzeczy nic az tak trudnego! Widze tez, ze ma dlugi ogonek- jest tymze dopiero drugim polskim PONem z dlugim ogonem, jakiego widzialam :wink: Jesli rodzice nie mieli przeswietlenia na dysplazje, to zrob malej jak dorosnie- lepiej dmuchac na zimne! pozdrowienia
-
W Niemczech wbrew pozorom tez nie jest latwo wygrac- u niemieckiego sedziego oczywiscie. Oni preferuja swoj typ i jak zobacza psa z ( o Boze!) niewyczesanym podszerstkiem, szczatkowym ogonem i do tego jeszcze z Polski to odnosza sie do niego automatycznie z rezerwa. Poza tym wystaw jest duzo mniej niz w Polsce, wiec automatycznie jest wieksza konkurencja- stawki po osiem psow nie sa rzadkoscia. Fido- ciekawiloby mnie, moze byc na PW, od jakiego sedziego ten niemiecki CACIB, to tez sie do niego wybiore, bo jak widac nie uwaza szczatkowych ogonow za wynaturzenie!
-
Ja tez sie melduje z maratonu wystawowego ( 5 wystaw w 5 weekendow) :morning: . Dzisiaj przywiozlysmy kolejnego niemieckiego CAC ml. Dzingli wzielaby i rase ale.... w porownaniu uciekla mi z ringu :D . Chyba miala juz tak samo dosc jak ja. Ja jestem czlowiek wygodny i nie moge zyc co weekend jak koczownik. :wink: Wracam na kanape a Dzingli do obgryzania CACowego swinskiego ucha.
-
Ja mam olejek Humectant All Systems- co prawda od niedawna, ale sobie chwale. Rozciencza sie go z woda i naprawde dobrze sie psa rozczesuje!
-
Rotti- trzymaj sie! Nie taki diabel straszny, jak go maluja ( mowia moi znajomi w liczbie 3, ktorzy juz przez to przeszli). Mam nadzieje, ze poznamy sie na jakiejs wystawie! Numer Twojego konta znalazlam juz na pierwszej stronie. Pozdrowienia!
-
Jesli to dlugowlosy samiec, to mozliwe, ze sobie oblewa na spacerku futerko na podbrzuszu. Mozesz mu po prostu skrocic wlos w okolicy odbytu i " interesu"- z zewnatrz nic nie bedzie widac! Sukom oczywiscie tez mozna zrobic fryzurke na irokezika- nie zaszkodzi! :wink:
-
Zamowilam wlasnie Crisp Coat i jeszcze tysiac innych rzeczy za laczna sume prawie 100 Euro... Czego sie nie robi dla ukochanego psa! :wink:
-
Dzieki Dzidtka, wyprobuje wszystko! Na codzien moja suka ma sztywny, prosty wlos, tylko wlasnie po kapieli robi sie miekki. Cos wreszcie dopasuje, ma na razie 15 miesiecy i caly czas eksperymentuje. Jednak dobra pielegnacja duzo zmienia- przez zla mozna PONa praktycznie pozbawic calego wlosa z lap i podwozia- efekt jest straszliwy.
-
Ten zel All Systemu tez mam- mysle, ze jest dobry, ale malo usztywnia wlos. Za to po uzyciu w ogole go nie widac na siersci. Bede dalej eksperymentowac :wink: A czego uzywacie do czesania na mokro? Sama woda, mam wrazenie, nie wystarcza, ale jesli olejek norkowy zmiekcza wlos, to juz nie wiem, co wymyslic. Przydaloby sie cos tlustego.
-
No niby nie wolno uzywac zadnych kosmetykow i nikt tego przy ringu nie robi, bo to mogloby prowadzic do dyskwalifikacji. Ale wystawcy z tymi naprawde dobrymi psami " robia" je po prostu krotko przed wystawa. W Holandii za to psy czysciutkie, zadbane- milo popatrzec. Ja w kazdym razie dalej bede kapac mojego psa! :wink:
-
Wielkie dzieki!!! Ten dla westikow to All Systems czy jakis inny? Probowalam tez takiego dla szorstkowlosych Bio Groom, ale tez zmiekczal. :-? A co sadzisz o olejku norkowym? Niby M. Redlicki pisal, ze sie sprawdza. Zebys ty widziala, jakie PONy byly w Berlinie- serce sie krajalo :-?
-
Zastanawiam sie, jak usztywnic ( przed wystawa ale i ogolnie) wlos PONa? Mam problem, bo jednak wlos wykapanego PONa (uzywam Whitening Shampoo& odzywka Super Rich #1All Systems) jest bardziej miekki od wlosa wiekszosci niemieckich PONow, ktore nie sa NIGDY kapane ( i wlos czesto jest po prostu sztywny od brudu).Niemcy zwracaja wieksza uwage na sztywnosc wlosa, niz na jego dlugosc i jakosc. :-? Do czesania uzywam olejku norkowego, ale wlasnie mnie oswiecono, ze zmiekcza siersc. :roll: Nigdy nie wyjde z brudnym psem na ring, bo by mi bylo wstyd, wiec musze wymyslic alternatywe. Moze zmienic szampon? Odstawic olejek? Kapac dlugo przed wystawa? ( kapie tydzien przed- dluzszy czas mija sie z celem, bo pies znowu jest brudny) Macie jakies pomysly?
-
Moja suka od malego robi kupki na srodku chodnika, sciezki itp- wazne, zeby twarde podloze bylo. Nie widze w tym zadnego problemu, bo mi sie jej robotke nawet latwiej sprzata z betonu- nie musze grzebac w trawie. Szybko w torebke i do najblizszego kosza- i po sprawie! :wink:
-
Tego pierwszego nie polecam- koncowka ma na tyle szeroki styk, ze nie da sie zlapac delikwenta za szyje- miedzy lbem a kuprem. Mozna go tym co najwyzej udusic albo splaszczyc mu kuper. :evilbat: To drugie jest o niebo lepsze! :P
-
Daje wam linka do tematu z wynikami testow roznych srodkow na kleszcze: http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10716&highlight=kleszcze Tabletki czosnkowe nie dzialaja ponoc w ogole :-?
-
No to " cioteczne" odnosilo sie wlasnie do Zwinki, zeby uproscic relacje! :wink: Wystepu Obryska jestem bardzo ciekawa- on juz w wieku 9 miesiecy na wystawie w Turynie zgarnal BOBa :o ( tylko nie wiem, w jakiej konkurencji) Ogolnie wystawa bedzie chyba ciekawa, bo widzialam, ze duzo PONow sie zglosilo i juz nawet Malina wraca na ring! :wink:
-
Dzieki, przekaze! :wink: No i pozdrowienia dla Latam od siostry ciotecznej! :wink:
-
Dzieki za wspolczucie- mimo tego jak do tej pory wygrywamy, mimo tekstow w ocenie jak " wlascicielka twierdzi, ze ogon jest naturalnie krotki" :wink: Co do wyzlow, to jest chyba tak, ze kopiowane moga byc ogony psow mysliwskich pracujacych- chyba cos w rodzaju ustepstwa na rzecz mysliwych, ktorzy sa mocna partia w Niemczech.
-
Sama mam PONke z naturalnie krotkim ogonem. Chodzilo mi o PONy z cietymi ogonami, przedstawiane jako naturalne- odnioslam sie do twojego posta, czy mozna stwierdzic, ze ogon byl ciety.
-
Juz teraz , jak sie wyjdzie w Niemczech na ring z PONem naturalnie krotkoogoniastym, jest sie w pierwszym momencie posadzanym o oszustwo i kombinatorstwo ( zwlaszcza po Dortmundzie i zwlaszcza jako Polak). Teksty w stylu : " pani ten pies zostal sprzedany jako krotkoogoniasty- no coz,ci Polacy", juz przerobilam i mam dosyc tlumaczenia, ze widzialam mojego psa kilka godzin po urodzeniu i definitywnie ogon byl krotki. Jak tak dalej pojdzie, to wizerunek polskich hodowcow na swiecie jeszcze bardziej sie pogorszy.