-
Posts
3333 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by wiosna
-
Gliwickie schr. husky, wyzel i inne.. szukaja domu..
wiosna replied to Ania_w's topic in Już w nowym domu
huskiego juz dosc dawno nie ma - podeslalam tam jakis czas temu sprawdzonego chetnego, ale psa juz nie bylo. -
Demolka bez powodu :/ Pies w domu w kagańcu?
wiosna replied to Rumcajsowa's topic in Lęk seperacyjny
aha - bardzo, bardzo polecam też uczenie psa zostawania - zaczynając od 1 minutki, czekając (słuchając) pod drzwiami, nagradzając jak jest ok, a jak się złapie psa na gryzieniu, to kara i błyskawiczne wyjście z powrotem (i słuchanie). Na początek polecam 'trenowanie' na pokoju, a nei wychodzenie z domu - llepiej słychać (i ąsiedzi się dziwnie nie gapią..):hmmmm: :stupid: -
Jak nauczyc psa posłusznie chodzic na smyczy??
wiosna replied to KarolinaGdansk's topic in Wychowanie
ja pojęcie 'brzuchem po ziemii' rozumiem doskonale - tak wygląda zazwyczaj start zaprzęgu :evil_lol: i na spacerkach ojj, ręka boli ;) również polecam obroże uzdowe (halti, gentle leader), ewentualnie smycz z linkami - easy walker. jeśli połączysz to z nauką, pies będzie chodził później bez 'dodatków' grzecznie - jeśli nie, nauczysz psa chodzić grzecznie w kantarku, a bez dalej będzie ciągnął. -
Ja polecam zupełnie inną 'teorię dogadywania psów'. Większosćć osób, z którymi się spotkałam (a zajmuję się zaprzęgowcami, więc wielu znajomych na stadka psów) pozostawia ustalenie hierarchii psom - zgodnie z powyższymi wypowiedziami. Starszy samiec zdominował młodszego, młodszy się poddał, ale w pewnym momencie zawalczy.. Psy muszą ustalić hierarchię same - gryząc się, walcząc, i do tego co pewien czas na nowo podkreślać swoją pozycję lub właśnie 'zawalczyć' - również zębami.. Ja sama miałam 7 psiaków, i po kilku takich 'akcjach'm które skończyły się dziurami i szyciem (a u psów tych gabarytów, i w dodatku z taką sierścią, jak dobek, nie obędzie się bez tego), zezłościłam się po prostu i stwierdziłam KONIEC. Od tamtej pory karam psy za gryzienie się - ba - karam od początku - za 'jeżenie', sztywnienie, warczenie czy każdą inną formę agresji. Karanie takie samo, jak przy jedzeniu ze stołu (kradzieży), gryzieniu moich butów czy leżeniu na łóżku (zakazane bez pozwolenia). Oczywiście, jeśli psy już zaczęły się gryźć, kara musi być 'bardziej widoczna' - nie chodzi mi o mocne i drastyczne bicie psa, ale o wzięcie pod uwagę, że jest zdenerwowany i nie zareaguje tak, jak zareagowałby przy spokojnym, cichym łóżku. Psy same sobie mogą zrobić krzywdę i ją zrobią. Dobrze ułożony pies nie ma prawa rzucać się na innego. To ja jestem szefem psa, i nie pies ustala hierarchię, a ja. Taki układ jest najbezpieczniejszy i najmniej szkodliwy dla każdej ze stron. Polecam, aby właściciel owczarka nie pozwalał mu atakować - Ty, jak sądzę, jesteś 'nie-właścicielem', jeśli tak mogę to nazwać, a właściciel tutaj powinien działać, nie osoba trzecia. Kagańce narazie bym odłożyła, a uczyłabym psy na smyczach - kaganiec kiedyś trzeba zdjąć, więc, przynajmniej dopuki psy są na smyczach, można uczyć je relacji takiej, do jakiej chcesz dojść, czyli bez kagańców i bez smyczy (i bez bójek ;) ) Pozdrawiam, i jakby co, chętnie napiszę więcej :)
-
Demolka bez powodu :/ Pies w domu w kagańcu?
wiosna replied to Rumcajsowa's topic in Lęk seperacyjny
to ja może odezwę się do właścicielki haszczaka - jako że sama tą właśnie rasą zajmuję się na codzień.. Husky to bardzo specyficzne psy, i wymagają naprawdę 'innego' podejścia niż powiedzmy owczarek - zupełnie inaczej się z nimi pracuje, zupełnie inaczej się je uczy.. Mają ogromną potrzebę ruchu i Ty, jako właścicielka musisz tę potrzebę zaspokoić - inaczej pies będzie "rozładowywał się" tak jak teraz - na meblach, sprzętach czy firankach... A wybieganie haszczaka to nie spacerek - oj nie ;) Tutaj zapytam o wiek Twojego psa - być może możesz zacząć już treningi i po prostu dać psu PRACĘ - co jest w tym przypadku najczęściej jedynym sensownym rozwiązaniem. O treningu i układaniu haszczaków możesz poczytać więcej na [url]www.forum.stake-out.org[/url] - cobyśmy tutaj nie zrobiły wywodu odbiegając od tematu.. Ja jestem i tu, i tam, i jeśli tylko wyrazisz chęć współpracy, pomogę. -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
napisałam, zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie - dziękuję za adres. -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
uaktualniona pierwsza strona - tam wstawiłam zdjęcia. -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
kilka nowych psów na BS.. A CO Z CHĘTNYMI ??!! -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
mamy do adopcji dwie suczku sh - narazie bez zdjęć - jedna około 2 lat, druga trohę starsza, około 3, aktualnie przebywają w domu tymczasowym w lublinie. zostały znalezione. -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
ja uwazam ze takim podejsciem niewiele sie zdziala - bo psa mozna wziasc na kazdym rogu - czy z adopcji przez DGM, czy ze schroniska, czy znalezioneggo, z ogloszenia w gazecie, gdziekolwiek - psow jest masa. i jesli nikt dziewczynie nie wytlumaczy, ze ZANIM wezmie psa powinna wiedziec co i jak, to jakis pies za to oberwie - a po co.. mam nadzieje, ze Noami to czyta i nie bierze za zle, a przemysli - w koncu nawet jesli teraz ma 15 lat, to moze sie uczy i mysli o tym, co czyta - ja mam taka nadzieje :) Co do ASTow - mi sie cholernie podobaja, co prawda nie te teraz najbardziej modne, czyli szerszenizwyzsze, ale.. sa to naprawde piekne psy, i praca z nimi tez mnie kusi :) -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
i brak odzewu... ;/ -
co sie tam dokladnie dzieje i na jakich zasadach - nie wiem. odsylam do Starachowickiego watku na PWP: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=27278[/url] ja dostalam info o haszczaku, przekazalam dalej, przekazalam kontakty do osob, ktore zglosily sie do pomocy i czekam..
-
BARDZI PILNIE szuka domu husky ze strachowic - okolo 1,5 roku, czarno-bialy, niebieskie oczy - nic wiecej nie wiadomo. Pies, jesli nie zostanie zabrany, za 2-3 dni zostanie.. zakopany..
-
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
ja nie wiedzialam o wczesniejszych 'poszukiwaniach' psow przez Naomi. Jest to tak, ze jesli ktos wacha sie pomiedzy np. husky i malamutem, labradorem i goldenem, owczarkiem niemieckim i belgijskim - jest to ok, psy sa w miare podobne (chodzi o psychike, nie o wyglad). Jesli jednak ktos szukajac psa patrzy na husky i labka, rottwailera i goldena, charta i basseta - wtedy bierze pod uwage tylko wyglad psa, podoba mu sie jedna i druga (i czasem trzecia, czwarta) rasa, ale NIC nie wie o ich psychice. Ktos, kto ma pojecie jako takie o psychice, nie szuka w takim rozrzucie.. Najpierw, prosze, sprecyzuj czego od psa oczekujesz. Moze chcesz psa, ktory bedzie towarzyszyl Ci na dlugich wedrowkach, moze do pilnowania, moze do spania w poscieli, moze do agility, do sportu, do konnych przejazdzek, plywania na zaglowce, pokonywania tras autem, nie-bycia samotnym.. musisz zdecydowac, czego od psa oczekujesz - ma byc spokojny, mily, "ostry", zywy, przyjazny, grozny, malutki, poreczny, czysty, odporny.. pozniej wybierz wielkisc psa, biorac pod uwage swoje warunki (mieszkaniowe glownie), wiek (czy podolasz odchowaniu samodzielnie szczeniaka na porzadnego psa?), przelicz koszty, czy stac Cie, przelicz czas, rowniez pod katem przyszlosci - jesli chcesz studiowac weterynarie, nie bedziesz miala duzo czasu na psa.. wtedy opisz nam swoje oczekiwania, a na pewno pomozemy znalezc odpowiedniego psa.. chyba, ze wolisz wziasc psa tylko dlatego, ze ladnie wyglada, a jak sie okaze, ze zrobil kupe, zjadl kartki z ksiazek, wykopal dziure w ogrodzie mamy, nie slucha Cie, nie rozumie jak cos od niego chcesz, ciagnie na smyczy, jak zostaje sam to wyje i niszczy i wlasnie zjadl Twoje ulubione ciasto ktoro zostalo na stole, to go po prostu oddac albo uzerac sie i zepsuc jemu i sobie zycie na kilka ladnych lat... jak sie zdecysujesz, ja oferuje pomoc - mysle, ze nie tylko ja, tu jest duzo takich osob.. i jeszcze wiecej psow.. ;) -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
Naomi - jesli jestes zainteresowana adopcja zaprzegowca, a nie Lupim konkretnie, to odpisz na mojego maila.. Lupi jest nieaktualny, oddany, ma doskonaly dom, jeden z lepszych, jakie udalo sie znalezc w calej 'karierze' BS - nie ma opcji odebrania psu komus, bo chce go ktos inny.. jest masa wspanialych szpicow na naszej stronie. wszystkie w potrzebie. ale wszystkie to psy WYMAGAJACE - tak, jak napisala masienka - to nie jest pies o psychice owczarka. to nigdy nie bedzie pies, z ktorym pojdziesz na spacer, i puscisz go luzem idac spokojnie, ktory nie pozarzyna drobiu, w tym domowego krolika, ktory bedzie spokojnie patrzyl na otwarte drzwi lub brame - i, co moze najwazniejsze - ktory potrzebuje MASE RUCHU. i to nie ruchu na spacerkach, ale porzadnego treningu. szelki rower, zima, narty, las, dwie godziny biegania - to taka podstawa... ..wiec jesli chcesz - odpisz mi po prostu.. ;) a Ty, Boryna, wcale nie przeszlas naszego sprawdzania - ledwie liznelas, i przestalas sie odzywac... Ciebie tez dotyczy odpisywanie na maile albo na gg.. ;) -
do oddania roczna (rok i cztery mies.) suczka husky, wilczasta, roznooka, przyjazna, mila, grzeczna, ale poluje. W miare nie ucieka sama z siebie, (kojec ma 1,60 czy 1,70 wysokosci), sama z siebie nie wychodzi, choc kopie. ciagnela sanki, ale nie byl to zaden profesjonalny trening. sunia przebywa na slasku, kontakt do mnie - [email][email protected][/email], 506 935 278, albo pw.
-
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
jaknajszybciej postaram sie uaktualnic BS i pierwsza strone.. mam teraz zabieganie totalne i urwanie glowy, bo wlasnie otwieramy sklep internetowy - moze bedzie jeszcze dzis, najdalej w poniedzialek - wtedy na pewno zabiore sie za BS bardziej, bo teraz czasu nie mam prawie wcale.. Red jest nieaktualny - ma juz dom, jest natomiast nowy pies w Pabianicach - nie wiem, czy sie tu pojawil.. ja na forum niestety rzadko zagladam, znacznie latwiej jest dobic sie do mnie mailem albo telefonem, wiec jak co to bardzo prosze ([email protected], 506935278) -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
aktualne psy sa na naszej stronie - [url]www.bezdomne.szpice.zqahoryzontem.org[/url] jesli chodzi o transport, to ja dowoze psiaki, ale za koszty paliwa, mozna wiec to policzyc, chociaz to dosyc daleko.. jest jeszcze Borys z Gliwic, pamietajcie o nim, bo to pilne.. !! -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
Lupi ma domek. aktualna wersja na [url]www.bezdomne.szpice.zahoryzontem.org[/url] - nie mam teraz kiedy wstawic tutaj wszystkiego - chyba, ze ktos moze skopiowac nasze zdjecia i opisy psow - bardzo bede wdzieczna, na stronie wszystko powinno byc aktualne.. Masienka - dziekuje za podnoszenie tematu caly czas ;) -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
ja to jakas gupia jestem, albo chociaz niewyspana :crazyeye: chcialam napisac poprzedniego posta w watku Zorskim, bylam pewna ze tak zrobilam. i teraz sie pogubilam co gdzie kiedy i do kogo.. ehh.. :roll: -
Schronisko w Bytomiu szczeniaki, rasowe i inne
wiosna replied to grazyna9915's topic in Już w nowym domu
"Terier Rosyjski rodowodowy, pięcioletni, zadbany (co trzy m-ce strzyżenie, żywiony eukanubą) do oddania w dobre ręce... Powody standardowe ... planowane narodziny ludzkiego potomka, brak czasu i takie tam... (powody których ja nigdy nie zrozumiem). Sprawa dość pilan, z tego co słyszałam wchodzi w grę schronisko..." to ogloszenie z innego forum - komtakt moge podac na PW -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
podajcie mi prosze numer tatuazu, jak sie uda, to dojdziemy do wlasciciela przez hodowce, jak nie to popytam znajomych z Zor i okolic, moze cos wiedza. jutro mnie nie bedzie, bede wiec dowiadywac sie pojutrze, jak wroce z Uciechowa. ( [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28656[/url] ) -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
a w malopolsce tyle schronisk... :roll: dasz rade sie czegos wiecej dowiedziec ? -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
w poscie 38 jest Lupus - rowniez juz w nowym domu, i Bobik - psiak ze schroniska w Rzeszowie - TEZ W NOWYM DOMU !!! :multi: postaram sie jakos uporzadkowac pierwsza strone - zeby byly tam tylko aktualne psy. alle teraz mam urwanie glowy i nie wiem kiedy mi sie uda to zrobic.. -
HUSKY, MALAMUTY - w roznym wieku [bezdomne.szpice] - aktual. 2006.12.29
wiosna replied to wiosna's topic in Już w nowym domu
a oto zdjecia Bjorka, co juz w nowym domu jest: [IMG]http://i3.photobucket.com/albums/y97/wiosna/adopcje/57o1_a.jpg[/IMG] [IMG]http://i3.photobucket.com/albums/y97/wiosna/adopcje/57o1_b.jpg[/IMG]