-
Posts
3333 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by wiosna
-
Wy chyba będziecie musiały mnie za te zdjęcia powiesić :oops: Ciągle mam tu tyle 'to tu, to tam', że ciągle mi to jakoś ucieka, ciągle mówię 'za chwilę', a tu coś, a tam coś.. Jutro na pewno mam kolejny mocno zalatany dzień - przed południem jadę załatwić 1000 spraw w Gliwicach, później - jeśli się uda - zdrzemnę się, a później - poniedziałek - aż strach myśleć... :shake: Tak czy siak - Monie dziś udało się coś przeskrobać - i to pojechała od razu 'z grubej rury' - zadusiła jedną z kur.. Będę teraz starała się - na ile tylko mi czas pozwoli - nauczyć ją, że to nie kurczak, a kura, mam nadzieję, że uda się to zrobić skutecznie.. Głupie jest to, że właściwie od początku biegała z tymi kurami po podwórku, nawet na nie nie patrzyła, a tu ciach.. no nic, zobaczymy co będzie dalej..
-
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
wiosna replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
sterylka pewnie okolo 200zl.. ;/ -
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
wiosna replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
Haank - wpłata dotarła, dziękuję. Na koncie suni jest więc już łącznie 330zł!! :loveu: Opłacony jest więc w całości pierwszy miesiąc, 50zł drugiego miesiąca, jest też 80zł ponadto - na szczepienia lub sterylkę. Myślę, że warto sterylkę zrobić jaknajszybciej, wtedy jaknajszybciej będzie można szukać na poważnie DS. Jaki będzie to koszt dokładnie zapytam weta jak zobaczy suńkę, bo zawsze jest to uzależnione od wielkości psa. Szczepienia - jeśli dobrze kojarzę to 55 lub 65zł (nie wiem nawet, bo u mnie zawsze szczepię wszystkie hurtowo, a ze ich sporo to juz sie pogubilam.. :oops:) -
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
wiosna replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
dotarły kolejne dwie wpłaty: 30zł i 50zł. Dziękuję. -
[quote name='ocelot']Natomiast gdyby Wiosna zadzwoniła - to kierownik by potraktował to serio, oczywiście nie jako właścicielka hoteliku, tylko osoba prywatna. Wiosna zadzwoń tylko mów o psie ze złamaną łapą i że wiesz o jego stanie...[/QUOTE] mogę prosić o numer tel ? gdzies byl, ale ja mam teraz tylko chwile.. :oops:
-
rozumiem, ze tak ma to wyglądać - ja biorę psa 'dla siebie', staję się jego właścicielem, po czym - gdy znajdziemy dla niego dom - 'oddaję' psa. Pytając miałam raczej na myśli to, czy mam teraz w jakiś sposób 'zamówić psa', aby ruszyć procedurę, czy powinnam osobiście odezwać się do schroniska mówiąc 'jestem zdecydowana' ? Myślę, że ogólnie zasada nie wydawania psów bez kastracji nie jest zła - martwi mnie jedynie to, że jeśli psa czeka operacja łapy, lub jakieś inne poważne leczenie, może kastracja nie byłaby teraz dobra. Pal licho transport, bo to się da zorganizować, chodzi mi przede wszystkim o to, aby psa nie obciążyć trochę za bardzo robiąc dwie duże rzeczy na raz.. Może na przykład podpisałabym zobowiązanie, że psa wykastruję, gdy tylko dojdziemy do ładu z łapą ? Na przykład na termin, w ciągu kilku miesięcy.. Jakaś warunkowa umowa alboco.. na pewno jakoś da się to rozwiązać.. Nie wiem.. łapy nie widziałam, dlatego może moje obawy są nie na miejscu, wydaje mi się jednak, że dobrze byłoby najpierw pozwolić psu 'stanąć na nogi' - tak w przenośni, jak i dosłownie - a później dopiero ciąć go na nowo. Operowanie - choć kastracja nie jest żadnym superpoważnym przedsięwzięciem - zawsze niesie ze sobą jakieśtam ryzyko, poza tym pies musi później chodzić w kołnierzu, na szwy - wiadomo.. Nie jest to operacja ratująca życie i niezbędna na teraz, może więc warto oszczędzić psu 'zmasowanych' atrakcji..?
-
mieszkam w okolicach Kluczborka, na północy woj. opolskiego. koszt to 250zl/miesiąc. Jest możliwość kastracji tutaj, wet też będzie musiał oczywiście zobaczyć łapę (swoją drogą, czy nie powinno się najpierw doprowadzić łapy do porządku, a później dopiero myśleć o kastracji ? czy kastracja nie będzie w żaden sposób ryzykowna..? ). Jeśli pies nie miałby być kastrowany w schronisku, może zulugula mogłaby pomóc z transportem.. ? Odbieram od niej w sobotę suńkę z Teofilowa...
-
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
wiosna replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
wpłaty które dotarły już do mnie: 40zł hotel 30zł hotel 50zł transport (szczepienia, sterylka ? ) 100zł hotel (z deklaracji 2 mies). suńkę na pewno trzeba będzie zaszczepić, odrobaczyć i zrobić sterylkę - dokładne koszty napiszę, jak już będzie u mnie. Mam nadzieję, że jest zdrowa i będą to jedyne koszty związane z wetem. -
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
wiosna replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
w sobotę Zulugula zabierze suńkę z Teofilowa do Katowic lub Sosnowca, i z tamtąd ja odbiorę ją w niedzielę i przywiozę do mnie. Poniedziałkowy poranek suńka przywita już tutaj ;) -
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
wiosna replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
Rybba - dotarla wplata od Ciebie - dziekuje. Na koncie sunki jest juz 70zł na hotel i 50 na transport. jesli jednak nie mam jechac po sunke, to prosze o dalsze instrukcje dla tych 50zl -
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
wiosna replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
jesli sa klopoty, podaje raz jeszcze - z odstepami posrodku, aby system nie rozpoznal tego jako numerow skype czy jakichkolwiek innych.. 4 1 1 0 5 0 1 2 9 8 1 0 0 0 0 0 2 3 1 9 4 2 8 6 7 4 -
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
wiosna replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
dziewczyny, zdecydujcie - ja moge jechac jutro, albo odebrac sunke z Katowic (wtedy nie wezme nic za paliwo, bo bede tam w swoich sprawach i tak)..