-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Dlaczego tak uważasz, że w tym przypadku tak nie jest? Tutaj też są kryteria- jeżeli pies ma zaliczoną klasę wyżej to już nie może wystartować w klasie niżej- to jest kryterium, prawda?[/quote]Jak napisałam - może nie mam racji i te kryteria sa dokładnie gdzieś opisane. Żeby to jednak sprawdzić, muszę wiedzieć, gdzie tego szukać. Jak mi podasz źródło, to sprawdzę. Żeby była jasność, chodzi o kryteria odnośnie tego, jakie psy mogą startować w Mistrzostwach Polski obedience w ogóle, oraz w każdej klasie. [quote name='zachraniarka']Wydaje mi się, że od siebie jako organizatorzy zadbaliśmy, dlaczego uważasz inaczej? Chętnie się dowiem, bo jest jeszcze na tyle czasu by coś poprawić :)[/quote]Może tylko dlatego, że nie wiem, gdzie znaleźć powyższe kryteria. [quote name='zachraniarak']Zgadzam się! Dlatego przed Mistrzostwami będzie wysłany do każdego regulamin(prawdopodobnie dziś), według którego będzie się odbywało sędziowanie. [/quote]Dla mnie to troszkę za mało czasu jeśli ten regulamin będzie się różnił od tego, który obowiązuje obecnie. Gdy nauczyłam się (i psa) robić coś w konkretny sposób, zgodny z (bardzo nieprecyzyjnym) wcześniejszym regulaminem, a teraz dowiem się, że robiłam to inaczej, niż każecie mi robić na zawodach, to nie bardzo mam czas, żeby to poprawić... Nie mówiąć już o tym, że niektórzy zawodnicy mogą w ogóle nie dostać już tego regulaminu (mnie się tak często zdarza z potwierdzeniami udziału w wystawach, które przychodzą już po tym, gdy wyruszyłam w podróż na tę wystawę :roll: ). Co nagle, to po diable - nieprzestrzeganie tej reguły spowodowało obecną sytuację i mogę tylko miec nadzieję, że tego błedu nie powtórzycie. ;-) [quote name='zachraniarka']Poza tym na miejscu przed każdą klasą będzie odprawa, czyli dokładne omówienie każdego ćwiczenia- czas na wyjaśnienie sobie wszystkiego i zadawanie pytań. Wszystko to by były możliwie jasne zasady.. [/quote]To bardzo dobrze - chociaż ewentualnie może prowadzić do takich samych problemów, jak wyżej. [quote name='zachraniarka']Co uważasz byśmy mogli jeszcze od siebie zrobić- jako organizatorzy by było lepiej?[/quote]Niestety, tutaj nie ma magicznych, łatwych, szybkich rozwiązań. Na mój gust, pewnie pospieszyliście się trochę z nazywaniem tych zawodów "Mistrzostwami Polski" gdy obowiązujący regulamin jest w takim stanie, w jakim jest i w sytuacji, gdzie może będzie inny, dostępny na trzy dni przed zawodami. Ale ja jestem stara i ostrożna i zdaję sobie sprawę, że takie ostrożne podejście nie tylko wymaga cierpliwości, ale czasem wręcz powoduje, że coś ciągnie się latami, bo ciągle nie jest dokładnie tak, jak powinno być. :roll: ;-) -
[quote name='zachraniarka']Ja lubię u psów odwrotne podejście. Pamiętam jak podjechałam pod hodowlę Ludwika po raz pierwszy, by zobaczyć warunki i poznać psy. Podchodzę do ogrodzenia- a tam 7 erdeli i nikogo z ludzi. Mieliśmy wejść do środka- ale ja tak sobie myślę, całe stado, ich teren- no nie jest fajnie.. Ale weszliśmy i się zaczęło- pisk, szczek, szaleństwo! Wszystkie razem się na nas rzuciły i zaczeły się łasić, ocierać, skakać- wielka radość na widok gości. I to mi się bardzo spodobało :loveu: :loveu: :loveu: [/quote]I to jest moja najulubieńsza cecha tej rasy. Misia ją ma w nieograniczonych ilościach, Lotka troszkę mniej, ale się wyrabia. ;-) :loveu: [quote name='Fuka']wszystko zależy od człowieka i warunków rozwoju jakie zapewni swojemu psu. Można spieprzyć znakomitego psa [/quote]Jak najbardziej się zgadzam! Tylko należy pamiętać, że każdy z nas ma inne wymagania i inne kryteria oceny, więc co to jest "znakomity pies" i co to znaczy "spieprzyć" też się różni. ;-) zach bardzo szczegółowo napisała, jakich cech ona wymaga od psa, z którym pracuje. Ale znam ją - mam nadzieję ;-) - na tyle dobrze, żeby wiedzieć, że pies, który tych cech nie wykazuje, też może być, w jej mniemaniu, świetnym psem - tyle że zaspakajającym inne niż jej potrzeby. I pies, którego styl pracy jest inny niż ktoś inny preferuje też nie jest koniecznie "spieprzony". "Spieprzony" jest raczej ten pies, którego właściciel nie potrafi prowadzić tak, żeby zaspakajał jego wymagania.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Generalnie można się zastanawiać co znaczy być Mistrzem.. Mistrzem klasy 0? Mistrzem klasy 3? Mistrzem Śląska? Miss Polonią :cool3: :cool3: :cool3: [/quote]W wielu przypadkach określone sa dokładnie kryteria, kto w danej konkurencji może startować - i wtedy łatwiej jest zrozumieć, co znaczy jej wygranie. Ale w przypadku tych konkretnych mistrzostw tak nie jest i chyba nie tylko ja nie do końca te kryteria rozumiem. Ale może się mylę. [quote name='zachraniarka']Dla mnie to wszystko dobra zabawa i odrobina więcej smaczku i adrenalinki, a przecież i to ma dla niektórych znaczenie.. Więc jeżeli można podneść poziom przyjemności to czemu nie?[/quote]Aby podnieść poziom adrenaliny, przynajmniej u mnie, taki tytuł musi coś znaczyć i ja muszę rozumieć, co on znaczy. Więcej, jeśli tytuł nazwie się słowem, które już coś znaczy w języku polskim, to piwnno się zadbać o to, żeby konkurencja odzwierciedlała to właśnie znaczenie. A jeśli sam tytuł nie ma znaczenia i chodzi tylko o to, żeby była dobra zabawa czy większa adrenalina, to możemy powiedzieć, że organizujemy jedyne w Polsce zawody, na których będzie przyznawany tytuł Pidunk-didunk! Nikt nie rozumie, co to znaczy, ale co z tego, skoro zapewnimy dobrą zabawę? A przynajmniej nikogo nie wprowadzimy w błąd. [quote name='zachraniarka']A kryteriów nigdy nie ma równych dla wszystkich.. Rzadko znajdziesz dwa takie same psy.. zawsze można powiedzieć, że jeden debiutuje, a drugi ma 10 startów za sobą, a zaraz kolejny się odezwie, że ten ćwiczy w profesjonalnym klubie, a ten sam na podwórku u siebie, a ktoś inny krzyknie, a ja startuję z 6 miesięcznym szczeniakiem, a tamten ma 3 lata. No a ja mam buldoga, a konkuruję z border collie.. [/quote]Ale ja nie narzekam, że coś jest nie fair, tylko że nie ma jasnych zasad. [quote name='zachraniarka']Zawsze można znaleźć argumenty na to by było niesprawiedliwie, albo bez sensu.. Ale to już problem tych ludzi, dla których jest to zmartwieniem. Ja tam wolę należeć do tych, którzy po prostu dobrze się bawią :D[/quote]Dla mnie, żeby się dobrze bawić, muszę najpierw rozumieć zasady gry. Gdy ich nie rozumiem, dobra zabawa często zmienia się we frustrację. Dlatego mam takie problemy z polskim regulaminem obedience - on kiepsko, bardzo niejednoznacznie okresla zasady gry. Określenie zasad Mistrzostw Polski podchodzi pewnie również pod ten regulamin i dobrze by było te zasady określić przed, albo przynajmniej przy okazji, organizowania takich mistrzostw. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60']Gdzie sa wszyscy ???:niewiem: :niewiem: :niewiem:[/quote]No ja na przykład pracuję... A zaraz idę z psami. :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura']Flaire, czy Misia lub Apcia wystąpią w zawodach obi?[/quote]Jura, nie wystąpią. :-( W sumie planowałam Misię zgłosić, ale przegapiłam termin - a teraz myślę, że to i dobrze, bo nie ćwiczyłam z nią od niepamiętnych czasów... A już jak termin przegapiłam, to wyszłam z nią któregoś wieczoru zobaczyć, jak by przeszła taki program i w sumie poszło jej całkiem nieźle (jak na Misię ;-) - no i porównując z poziomem, jaki widziałam na zawodach zorganizowanych przez Klub Aki w Łącku ;-) ), chociaż spaprała jedno ćwiczenie... A zach, gdy postawiłam jej zagadkę, które, zgadła dobrze. ;-) Więc w końcu nie żałuję, że nie startuję - szczególnie, że te zawody mają rangę Mistrzostw Polski (choć zgadzam się z głosami, które kwestionują, co to znaczy być Mistrzem Polski w obedience na poziomie 0, zważywszy, że z tego co wiem, nie ma żadnych kryteriów, które psy mają prawo w każdej klasie startować - więc np. w zerówce są zgłoszeni debiutanci, ale również psy, które już zerówkę zaliczyły i to bardzo dobrze). Zadebiutujemy sobie pewnie na jakichś zawodach mniejszej rangi. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Ps. Posłałam cosik na mail..[/quote]Komuż to? (Po prostu "Komu?" było za krótkim postem. :angryy: ) -
Ech, psycholodzy już dawno udowodnili, że każdy z nas zauważa te zjawiska, które popierają to, w co chce wierzyć, a ignoruje te, które je obalają. :roll: A uogólnianie charakteru rasy na podstawie jednego wyjątkowego psa jest z grubsza tak samo bezpodstawne, jak uogólnianie na podstawie kilku znanych osobiście egzemplarzy, lub jeszcze kilku, o których się czytało na dogomanii. :roll:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Sopocka wystawa jest super ;) [/quote]O ile ja pamiętam, to cienia jak na lekarstwo. :angryy: -
[quote name='zachraniarka']Tu już byłabym ostrożna.. Są psy o tak silnym intynkcie mysliwskim, które przy kontakcie ze zwierzyną po prostu tracą rozum i dają się ponieść pokusie.. [/quote]Jeszcze o tym. Dokładnie to samo starałam się powiedzieć, niewątpliwie o wiele mniej elokwentnie ;-) , gdy pisałam, że ponieważ ja nie hoduję psów na polowania, to taki silny instynkt myśliwski jest dla mnie wadą raczej niż zaletą. O wiele ważniejsze jest dla mnie np. to, co zach nazywa "socjalem". :loveu: Niestety, nie jest dla mnie jeszcze jasne, czy Lotka naprawdę woli ludzi od gonienia gołębi. :mad:
-
[quote name='zachraniarka']Tu już byłabym ostrożna.. Są psy o tak silnym intynkcie mysliwskim, które przy kontakcie ze zwierzyną po prostu tracą rozum i dają się ponieść pokusie.. Ja nie lubię pracować z psem przeciwko jego wrodzonym predyspozycjom, wolę je wykorzystywać w pracy. Także ja osobiście chyba bałabym się brać psa o polujących rodzicach.. co by się nie okazało, że zew krwi silniejszy jest od szkolenia.. Zwłaszcza gdy poszukiwania człowieka trwają kilka godzin i go ani widu ani słychu, a tu na drodze wyrasta króliczek, który daje przyjemność pogoni tu i teraz :)[/quote]No właśnie. :-) Ja pamiętam, że gdy decydowałaś się na AT, jeszcze zanim miałaś Ludwika, to podawałaś jako jedną z cech, która Ci w AT odpowiada fakt, że one z reguły tak bardzo lgną do ludzi - bo to może być pomocne w motywowaniu psa do szukania człowieka. Ja bym powiedziała, że Ludi ciągnie do ludzi trochę mniej entuzjastycznie niż przeciętny AT, pomimo, że pamiętam, jak w szczenięctwie bardzo go do tego zachęcałaś, pozwalając skakać na obcych w parku ;-) - i pewnie to, że lgnie mniej mu w ratownictwie nie zaszkodzi, bo uzupełnia to innymi cechami, ale ciekawa jestem, w jakim stopniu jest to kwestia "coś za coś".
-
[quote name='zachraniarka'] Np. tak, że wystawy są obecnie bardziej popularne niż szkolenie.. I coś w tym chyba jest, patrząc przykładowo na wystawę Sopot.. gdzie zgłoszonych psów do wystawiania jest ponad 3000, a na zawody posłuszeństwa ponad 30.. [/quote]A, ale to tylko dowodzi, że udział w wystawach jest bardziej popularny, niż udział w zawodach posłuszeństwa, a niekoniecznie bardziej popularny niż samo szkolenie. To po pierwsze. ;-) A po drugie, należy zapytać, dlaczego udział w wystawach jest o tyle bardziej popularny. I jak to przeanalizować, to okazuje się, że jednym ważnym powodem jest fakt, że udział w wystawach jest wymagany, aby uzyskać uprawnienia hodowlane. A udział w szkoleniu - nie. ;-) [quote name='zachraniarka']Acha, tylko zapomniałam dlaczego zaczęła się tu znów ta dyskusja.. [/quote]No właśnie. ;-) [quote name='zachraniarka']Chodziło o to że łatwiej o psa wystawowego z super predyspozycjami do pracy, niż o ładnego użytka..[/quote]Ja akurat tego nie twierdziłam... zresztą chyba wiesz, że tak nie myślę. Raczej, obecnie argumentuje coś niemal odwrotnego ;-). Mianowicie, że dużo trudniej jest uzyskać IPO 3 niż nawet int. ch., więc nie mozna int. ch przyrównywać do IPO 3. [quote name='zachraniarka']No ale jak się ma to do tego, że użytki hodowane tylko do pracy muszą przejść wystawy by uzyskać uprawnienia hodowlane, natomiast na odwrót to nie działa.. Także w jedną stronę jest sito, a w drugą już nie. I to jest fakt.[/quote]W niektórych rasach wymagane są testy psychiczne, które działają jako sito z grubsza tak samo skutecznie jak wystawy :roll:. Niestety.
-
bos, fajnie, że Ty nawet na wywczasach na dogomanię zaglądasz! Coponiektórzy powiedzieliby, że to chore ;-), ale ja mówię, że fajne! ;-)
-
[quote name='bos']No to się cieszę......i na pewno sie spotkamy.........:evil_lol: :lol: :lol: To niedaleko mnie....:lol:[/quote]A dokiedy Ty tam będziesz? Bo my do niedzieli zostajemy w Sopocie (będziemy kibicować zach w obedience), a potem dopiero tam jedziemy. :-)
-
bosik, :loveu: jeszcze raz dzięki ogromniaste za znalezienie nam noclegu! :loveu: Już mamy rezerwację i wszystko cudownie się udało! :lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']Rodowód to pewnie Flaire tylko rozgryzie bo to ze Stanów[/quote]Ej, no ;-). Nie wiem, czy "tylko" Flaire, ale Flaire rozgryzie na pewno ;-). Szczególnie, że Wyndridge to już dzisiaj dosyć stara hodowla, która oryginalnie oparta była na synku mojego psa! :loveu: Później wprowadzili do tej hodowli również inne linie (konkretnie Traymar) i Twoja suka właśnie z tych innych linii pochodzi, więc nie jest w żaden bliski sposób spokrewniona z tamtym moim psem. Natomiast... dziadkiem ze strony ojca Ty'a jest wspaniały reproduktor, Terrydale's Int'l Affair :loveu: , który często-gęsto figuruje w rodowodzie mojej Lotki. A dziadkiem ze strony mamy Ty'a był MJ's Stone Ridge Chosen One, który był sprowadzony to Europy i jest w rodowodach wielu europejskich psów. Więc może jesteś również blisko spokrewniona z innymi dogomaniackimi psami! Tak czy inaczej, Ty ma bardzo szlachetny rodowód! :loveu: -
[quote name='zachraniarka']No ale chyba właśnie interchampionat wystawowy to takie wysokiej rangi zawody IPO3.. [/quote]Absolutnie nie!!! Int. ch. wystawowy to o wiele, [B]wiele[/B] mniej niż nawet niskiej rangi zawody IPO 3. Szczegółowo dlaczego tak uważam wyjaśnię najlepiej, gdy się spotkamy, bo tu raczej kiespko się wysławiam. :roll: Ale pomyśl: aby uzyskać int. ch., AT może mieć (do wyboru) albo 4 caciby, albo 2 caciby i certyfikat użytkowości, czyli np. zdany egzamin IPO 1. Czyli 2 caciby (pół int. ch) to równowartość tylko byle jak, choćby na ocenę dost. zdanego egzaminu IPO 1... :roll: Albo porównaj statystyki: ile mamy w Polsce psów z zaliczonym IPO 3, a ile int. ch. ... Nawet licząc tylko int. ch. w rasach, które mogą się o IPO 3 ubiegać, int. ch w tych rasach masz wielokrotnie więcej niż psów z zaliczonym IPO 3 - i nie piszę tutaj o żadnych wygranych zawodach, a tylko o byle jakim zaliczeniu na tym poziomie. Skoro nawet takich byle jak zaliczonych IPO 3 jest wielokrotnie mniej niż int. ch. - to też powinno świadczyć, że te poziomy nie moga być uważane za równoważne. Więcej osobiście... ;-) Już niedługo! :multi:
-
[quote name='zachraniarka']Wybacz (mam nadzieje, że się nie obrazisz), ale jeżeli chodzi o posłuszeństwo tylko to też jeżeli chodzi o Polskę uważam jedyny AT (z tych które widziałam), który jest dobrze wyszkolony to Eyk.[/quote]Broń Boże się nie obrażę, tylko wytknę raz jeszcze, że tutaj popełniasz tę samą niesprawiedliwość, o którą post czy dwa wyżej oskarżałaś Fukę, tylko w przeciwną stronę. ;-) Fuce zarzucałaś, ze jako dowód użytkowości, od interchampionów, wymaga tylko dyplomu użytkowości i sugerowałaś, że aby wyrównać wymagania: [quote name='zachraniarka']Albo postawić, że psy z różnych linii, mają zdobyć tylko dyplom i tylko hodowlankę, albo interchampionat eksterieru i pracy? No wystarczyłoy, że wygrały jakieś międzynarodowe zawody, albo chociaż jakieś klubowe mistrzostwa? :roll: :roll: :roll: [/quote] Ale w swoim następnym poscie, do eksterierowego osiągnięcia reprezentowanego przez interchampionat, jako poziom "dobrego" wyszkolenia przyrównujesz szkoleniowy poziom mistrza Polski IPO 3... Czyli nie tylko najlepiej wyszkolonego AT w Polsce, ale najlepiej wyszkolonego psa wszystkich ras. Pisząc, że tylko pies na tym poziomie jest dobrze wyszkolony jest równoważne z pisanim, że tylko pies, który wygra BISa na Poznańskiej (tylko tam przyznawają tytuł Zw. Polski) wystawie jest piękny. ;-) Więc tylko o to mnie z kolei chodziło. Wymaganie, jako dowód wyszkolenia, poziomu reprezentowanego przez mistrza Polski IPO 3 jest wymaganiem niewspółmiernie bardziej wygórowanym niż wymagania jako dowód "piękności" choćby championatu Polski, którego uzyskanie jest w naszej rasie - niestety - wymaganiem naprawdę minimalnym (nb zdecydowanie osiągalnym dla psa o pokroju Ludwika). Innym problemem w tej dyskusji może być fakt, że miarka, którą mierzysz osiągnięcia szkoleniowe różni się od tej, którą mierzysz osiągnięcia wystawowe. Mianowicie, jako dowód osiągnięć wystawowych uznajesz ocenę sędziów (np. interchampionat), a jako dowód osiągnięć szkoleniowych - swoje własne kryteria ("Ja w ocenie nie patrzę na punkty, bo wiemy jak to z sędziami może być różnie.. "). Natomiast ja, aby użyć tej samej miarki, mierzyłam obydwie domeny właśnie poprzez pryzmat sędziów - bowiem mierząc moimi kryteriami, w Polsce nie znalazłam w ogóle psa, któryby mi eksterierowo odpowiadał (dlatego kryłam za granicą), a mierząc pracę Eyka moimi kryteriami (tylko posłuszeństwo, bo na obronie się nie znam, a śladu nie widziałam) również mam zastrzeżenia. ;-)
-
Ja zmieniam na karmę dla szczeniąt bądź typu "performance" (30% białka) od początku ciąży, ale przez pierwszą połowę ciąży nie zwiększam porcji. Dopiero po ok. 5 tygodniach stopniowo daję więcej, a ile więcej - zależy od tego, jak duży jest spodziewany miot (a w tym okresie już co nieco o tym wiadomo). Pod koniec ciąży, moje suki dostawały od 10 (to misina parka :roll:) do 50% więcej karmy niż normalnie - zależnie od wielkości miotu. Ważne jest, żeby nie przekarmiać, bo nie chcesz, żeby szczenięta rosły zbyt szybko, ani żeby urosły zbyt wielkie. Dodatkowo, ważne jest, żeby ograniczyć suplementy - w szczególności, nie dodawać do diety dodatkowego wapnia, jak to często doradzają weci i hodowcy nie do końca na bierząco z wiedzą na ten temat! Ponieważ częstym powikłaniem poporodowym jest tężyczka spowodowana niedoborem wapnia, kiedyś uważano, że aby temu zapobiec, należy sukom w ciąży podawać wapń profilaktycznie. Ale okazało się, że takie postępowanie ma skutek wręcz przeciwny - prowadzi do częstszego występowania tężyczki poporodowej! Dodatkowe dawki wapnia podczas diąży niejako "usypiają" gruczoł odpowiedzialny za mobilizację wapnia z organizmu i gdy dochodzi do ogromnego zapotrzebowania na wapń podczas produkcji mleka, ten "uśpiony" gruczoł nie daje sobie rady, powodując spadek poziomu wapnia w organiźmie i tężyczką. Uff, to by było na tyle ;-).
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='lothia']jest bardzo duży i szczeka jak sika a ja poprostu nie znam tej rasy[szybciej złapałabym dobermana][/quote]Hmmm. Co to znaczy "bardzo duży"? Airedale określiłabym jako spore, ale na pewno nie "bardzo duże" - zdecydowanie mniejsze od dobermana (którego wzorzec określa go jako psa "średniej wielkości"). -
[quote name='zachraniarka'][B]Fuka[/B] ale czy aby teraz nie jesteś niesprawiedliwa? Z jednej strony stawiasz zrobienie tylko dyplomu użytkowości- co w przypadku realnej pracy ma mało wspólnego, a z drugiej strony piszesz o interchampionacie.. Może by tak wyrównać wymagania? Albo postawić, że psy z różnych linii, mają zdobyć tylko dyplom i tylko hodowlankę, albo interchampionat eksterieru i pracy? [/quote]Tu w pełni się zgadzam. ;-) [quote name='zachraniarka']Na dogo dużo się pisało o tym, że psy wystawowe są piękne, a jeszcze można je dobrze wyszkolić.. Niestety jakoś w praktyce mało na to dowodów, przynajmniej ja o takim nie słyszałam.. [/quote]Ale tu już chyba jesteś troszkę niesprawiedliwa ;-). I Misia, i Api mają zdany egzamin PT na 196 i 194 punkty (w każdym przypadku pierwsze miejsce z kilkunastu psów różnych ras). Fakt - to były tylko egzaminy, nie zawody, więc i sędziowane może trochę łatwiej, chociaż po tym, jak widziałam, jak są sędziowane zawody obedience, to raczej już tak nie uważam. :roll: Dodatkowo, egzamin Apci był eksternistyczny, czyli bardziej przypominał zawody, odbywał się w niesamowitym upale, no i Api zdawała go nie z osobą, która ją szkoli, tylko ze mną :crazyeye: (choć to ostatnie było w pewien sposób pomocne, bo ja mam więcej doświadczenia w takich imprezach), a Misia zdawała swój egzamin z 5 świeżymi szwami w łapie (boląca łapa kosztowała ją jeden punkt). Poza tym, Misia ma zaliczony egzamin PTT na 197 punktów (w tym 99 z pracy węchowej), również na pierwszym miejscu - ale to było łatwe, bo była jedyna ;-). Niemniej jej oceny z pracy węchowej i posłuszeństwa były najwyższe z całej zdającej grupy, która również zawierała psy zdające IPO I i IPO II (w sumie chyba kilkanaście psów). W końcu, żeby dać jakąś międzynarodową perspektywę tym wynikom ;-) , ma też "nogę" z obedience w USA, gdzie wylądowała na 3 miejscu z ponad 20 psów w upale tak nieprawdopodobnym, że mi się gorąco robi jak tylko o tym myślę :angryy: , więc pozwól, że oceną się tutaj nie pochwalę ("doskonała", ale najniższa, jaką kiedykolwiek dostałam :roll: - w sumie zaliczenie dostały tylko 4 psy na te ponad 20). Nie próbuję broń Boże argumentować, że te osiągnięcia w szkoleniu są równe z Interchampionatem (który Misia też ma). Ale chyba o czymś jednak świadczą i myślę, że reprezentują CO NAJMNIEJ równowartość hodowlanki - a moim zdaniem, więcej (tę opinię opieram na moim doświadczeniu na temat tego, jak łatwo jest zrobić hodowlankę - w sumie dałoby się takową załatwić prędzej czy później dla każdej suki z rodowodem :roll: ). No i mam nadzieję, że wystarczą, jako świadectwo psa "dobrze wyszkolonego" - nie doskonale, nie na międzynarodowym poziomie, ale po prostu "dobrze". A jeśli wystarczą, to dowód jest i Ty o nim słyszałaś. ;-) Wiem, że są inne wystawowe AT z przyzwoicie zdanymi egzaminami PT, ale nie znam szczegółów i dlatego piszę tylko o tych, które znam. Oczywiście z USA mogę podać bardzo liczne przykłady wystawowych AT z osiągnięciami szkoleniowymi o wiele znaczniejszymi niż te powyżej. No i jak jak wiesz, zamierzam w końcu ( :roll: - nie mogę się zebrać) startować z Misią w obedience i mam nadzieję, że wtedy będą kolejne dowody. ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='lothia']nikomu nie zginął piesek w Izabelinie koło Warszawy, bo biega taki po ulicach , zadbany z obróżką p/pchelną, nie wiem czy ucieka z działki do suk,czy komus uciekł czy ktoś go wywalił, nie znam sie na terierach ale sądząc po fotach to airedal,jest dość wysoki i nie wiem czy je się trymuje czy goli ale szata wyglada na zadbaną[choć nie dotykałam i widziałam go z kilku metrów] widziałam go już trzy razy w oklicy ul.Tetmajera i Krasińskiego niestety nie mogę go wziąć , bo nasze psy by go zjadły[/quote]lothia, a mogłabyś go odłowić i wtedy się skontaktować? Podałabym Ci nr komórki i ewentualnie przyjechała po niego? Bo jechać do Izabelina po to, żeby mooooże zobaczyć psa, którego Ty widziałaś trzy razy, a nawet jeśli uda mi się go znaleźć, to nie wiadomo, czy on się da złapać, to trochę dla mnie bez sensu... Albo może miałabyś możliwość pstryknąć mu zdjęcie? Wtedy wiedzielibyśmy lepiej, czy to AT... Jeszcze jeden pomysł, to zadzwonić na Paluch - może są też jakiś bliższe schroniska - i sprawdzić, czy nikt nie zgłosił zaginionego AT. -
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Flaire Ty też tak raniutko wstajesz? [/COLOR][/quote]Ano - o 5. Z natury jestem nocny marek, ale do wszystkiego się można przyzwyczaić. ;-) [SIZE=1]Najgorzej jest w zimie... :-([/SIZE]
-
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Heyka :multi: Ja już wstałam troszkę popracować :razz: ale jak dobrze pójdzie to od jutra mam URLOP!!! Nareszcie !![/COLOR][/quote]To może się machniesz do Sopotu? :-)
-
[quote name='Ali26762']Hmmmm... W niedzielę przez pół dnia usiłowałam się do [B]bosa[/B] dodzwonić, ale nie odbierał telefonu, nie oddzwonił... [/quote]On był w niedzielę bardzo zajęty szukaniem dla mnie kwater ;-) (dzięki raz jeszcze bosik :buzi: ). A w wolnych chwilach łatał cieknący dach ;-) ;-).
-
[quote name='[JakubiAnia'] Tia.....kolega pszym głupoty wypisuje:smile:)) Niech się kolega wstydzi:smile:)) [/quote] [quote name='Jakub&Ania']. Albo koleżanka udaje niezorientowaną albo faktycznie taka jest. Wybieram drugie rozwiązanie.[/quote]Takie słowa nie wnoszą do dyskusji absolutnie nic i trudno się w nich dopatrzeć jakiegokolwiek celu poza tym, że ewidentnie mają być obraźliwe - a to jest zabronione regulaminem. [quote name='Jakub&Ania']Ale, ale nie będę złośliwy. [/quote]Już kilkakrotnie byłeś - patrz wyżej - więc cieszę się, że obiecujesz, że to się nie powtórzy. [quote name='Jakub&Ania']My tu powaznie dyskutujemy o uzytkowości psów.[/quote]Nie wiem, kogo rozumiesz tu dokładnie przez "my". Ty w tej dyskusji raczej udziału specjalnie nie bierzesz, poza tym, że od czasu do czasu wrzucasz obraźliwe posty, wyzywając ludzi od niezorientowanych czy plecących głupstwa - i to bez względu na to, na jaki temat piszą. Wychodzi na to, że tylko Ty jesteś ekspertem na wszystkie tematy, choć czytając treść tego, co piszesz, gdy zdarza Ci się napisać coś innego niz kolejna złośliwość, możnaby polemizować. W każdym razie nikt Ci nie zabrania chwalić się tą Twoją wiedzą, i w tej dyskusji, i w innych, ale bez najazdów na innych użytkowników. Tego typu najazdy są zabronione regulaminem i będą kasowane.