Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. P.S. Oczywiście gratulacje dla wszystkich, a szczególnie dla mojej ulubiennicy Gai!
  2. Ja chcę tylko napisać, że bardzo mnie pokrzepiła... kondycja walijczyków w Warszawie. Było ich wszystkiego trzy sztuki, ale wszystkie trzy były porządnie, ładnie przygotowane. Brawo, dziewczyny, i oby więcej takich wystaw. Aż miło było patrzeć! A co do weteranów, to ja bym chciała, żeby mogły brać udział w porównaniu o BOB. Tak jest w niektórych przynajmniej innych krajach i ja nie widzę, czemu u nas tak nie jest.
  3. [quote name='rita60']A tak na marginesie,chciałam zapytac,kto sie wybiera do Lodzi na agility za tydzien ?[/quote] Ja i Misia! :-)
  4. [quote name='zachraniarka']od samego początku mały był zabierany na dalekie wojaże i bardzo dobrze je znosił :D[/quote] No więc Lotka, jak sama nazwa wskazuje ;-), lepiej lata niż jeździ samochodem. :evil_lol: Bo pomimo tak doskonale zniesionego lotu, to gdy jako młodego szczyla brałam ją gdzieś samochodem, strasznie się śliniła i potrafiła nawet rzygnąć. Ale moje psy w tej kwestii nie mają wyboru - muszą jeździć i tyle - więc po kilku razach jej przeszło. :-)
  5. [quote name='aga_67']Proszę, pomóżcie, napiszcie, co można mu włożyć do konga bez szkody dla jego zdrowia.[/quote] aga_67, jeśli "posiadasz" j. angielski, to wrzuć w google hasło kong recipes i ukaże Ci się bardzo wiele stron z przepisami i radami na ten temat, np ta: [URL]http://thefuntimesguide.com/movabletype/archives/2005/11/dogkongrecipes.html[/URL] . Po polsku może też coś jest, ale nie próbowałam (hasło byłoby kong przepisy czy jakoś tak).
  6. [quote name='zachraniarka']Tak próbowałam, ale przy moich umiejętnościach wyszły mi dziury i wygląda to jakby był przez mole nadgryziony..[/quote]Bo to jest generalnie trudne. Właściwie to robisz dwie rzeczy: 1. przerzedzasz włos nad tą linią, w ten sposób ją łagodząc i 2. czekasz, aż to co zrobiłaś na łyso troszkę odrośnie :-) bo wtedy wygląd się poprawia.
  7. Ha! A ja mam rekord! Bo Locia, w wieku 8 tygodni, właściwie całą drogę z Chicago do Warszawy przespała! A co najdziwniejsze, nawet się nie zsiusiała! Wszystko to załatwiła dopiero na miejscu! :loveu:
  8. [quote name='Nitencja']Tequila jest trymowana tak samo jak jej brat ( co zreszta widac bo nie odrosla - nie mowiac o Tysonie ktory byl zupelnie lysy) [/quote]No mnie właśnie również z tych zdjęć wyglądało, że wytrymowana na łyso, ale się nie wypowiadałam, bo zdjęcia małe, a psów na żywo nie widziałam. Słyszałam o tej awanturze na rignu, a teraz, jak bos wstawił zdjęcia, to muszę powiedzieć, że jestem jeszcze bardziej tym zdumiona... Awantury na ringu oczywiście nie robi się bez względu na to, co sędzia zadecydyje, ale robić awanturę o to, jak przygotowany jest pies, który wygrał, gdy własne psy są, no powiedzmy delikatnie, w nienajlepszej kondycji? :shake: Może trzeba było być obecnym, żeby to zrozumieć. :niewiem:
  9. [quote name='Wind']I chyba ta fryzura to taka bardziej na AT, niz na walijczyka... [/quote]A jaka jest różnica we fryzurze AT i walijczyka? :crazyeye:
  10. [quote name='Anisha']Swoją drogą fajna taka psia waga - dokładna, na poziomie podlogi, z dużą powierzchnią, tylko dlaczego jej czymś antypoślizgowym nie pokryją? [/quote]W naszej leczniecy - pokryli! :-)
  11. [quote name='trygon']Problem jedynie w tym, że narzeczona stwierdziła że jak ja kupię sobie pieska to ona chce kotka syberyjskiego :roll: A mieć w tym samym czasie szczeniaczka i koteczka to chyba ponad moje zrozumienie. (Ech, kiedy ja się nauczę jej odmawiać? :placz:) Tak więc chyba niech się to kocisko odchowa ciut troszkę, a pies będzie musiał zaczekać[/quote] A jaki to problem? :niewiem: Ja bardzo polecam takie właśnie rozwiązanie. Sama wprowadziłam kiedyś do domu szczeniaka i kociaka w tym samym czasie, kot syczał na psa przez pierwszy dzień, a potem rozwinęła się prawdziwa, bardzo mocna przyjaźń. Bawiły się razem, spały razem, piły (i czasem jadły - pomimo że starałam się każdemu dawać co inego) z jednej miski. AT żyją krócej niż koty i gdy piesek odszedł, kotka popadła w depresję. :-( Wyciągnął ją z tego dopiero następny szczeniak i to też nie od razu, a dopiero jak trochę podrósł (wcześniej kotka szczeniaka nie rozpoznawała chyba jako potencjalnego przyjaciela i dosyć terroryzowała). W każdym razie bardzo polecam wprowadzenie obydwu towarzyszy na raz!
  12. No a ja się z życzeniami spóźniłam, ale te spóźnone nie są wcale mniej szczere! bogula, wszystkiego naj, naj, naj, a przede wszystkim zdrowia dla Ciebie całej Twej rodzinki!
  13. [quote name='Anisha'] [B]Flaire[/B], czyli mój psi idol ( w wieku ok. 10-12 lat) z "Przez ciebie, Drabie" istniał naprawdę? Ja tę książkę czytałam co najmniej kilka razy i całymi dniami wgapiałam się w zdjęcie doga niemieckiego w albumie o psach... No, proszę, a on był prawdziwy... :crazyeye:[/quote]Tak, Drab był prawdziwy - chociaż już opowieść w tej książce - nie. Jeśli masz jedno z wcześniejszych wydań, takie ze zdjęciem przeciągającego się Draba na okładce, i otworzysz tę książkę, to zobaczysz duży portret Draba, a pod spodem dedykację - "Hani, Michałowi, Wackowi - Drab". Ta Hania to ja. :-) Z nowego wydania wyrzucili zdjęcie Draba i dedykację. :-(
  14. Keira, 36 kg dla nieutuczonego AT to naprawdę bardzo, bardzo dużo. Takie egzemplarze się zdarzają, ale raczej bardzo rzadko. Jeśli wybierzasz pieska po rodzicach normalnego rozmiaru - mogłabyś nawet wybrać po rodzicach celowo niewielkich - to zwiększasz jeszcze szanse, że żaden brytan Ci nie wyrośnie. A mam z dobrego źródła, że pewien niezbyt duży reproduktor sporo ostatnio kryje. ;-)
  15. [quote name='bogula']zastanawiam się ,dlaczego mówią na niego "foksterier"...[/quote] Bo się nie znają. bogula, jak zobaczyłam tego psa na zdjęciu, to pomyślałam, to jest ON - pies dla boguli... Ty też, chociaż troszkę? Fajowski jest, a ja nie moge sobie Ciebie wyobrazić bez teriera... :buzi:
  16. Potencjalne skutki uboczne zastrzków wczesnoporonnych są na pewno mniejsze niż potencjalne skutki ciąży i porodu - te u psów sa dużo bardziej niebezpieczne niz u ludzi. Jeśli rozważasz te zastrzyki, to powinnaś się udać do weta jak najszybciej, bo trzeba je podać w jakieś określone dni (nie pamiętam, które) po kryciu. Ale zanim zaczniesz panikować, to ja bym przeprowadziła szczegółowy wywiad z dziećmi, co tam dokładnie się stało. Bo to, że piesek "wskoczył" może znaczyć różne rzeczy, ale całkiem prawdopodobnie właśnie tylko tyle, że wskoczył - a samym wskoczeniem jeszcze suczki nie zapłodnił. ;-)
  17. [quote name='borsaf']Kochani, chyba sie nie rozumiemy, albo ja coś opacznie pojęłam, co najbliższe prawdy. NSwR to tytuł, który może, ale nie musi być przyznany? Jeśli tak, to oczywiste, że mógł go sędzia nie dać.[/quote] borsaf, dokładnie tak - to tytuł, który może, ale nie musi, być przyznany. Jak już pisałam, np. Misia raz go nie dostała, pomimo że była "bezkonkurencyjna" . ;-) Według tego sędziego, nie była ona dostatecznie dobrym AT na ten tytuł. I zgadzam się z Jurą, że przyznając te tytuły psom, którym one się nie należą, sędziowie potęgują problem brzydoty na rignach i w hodowlach. No bo Nitencja z kolei ma rację, że wielu hodowców sprzedaje "wystawowe" szczenięta, które potem wyrastają na... no już wiecie. A niedoświadczeni właściciele, przekonani przez hodowcę, że mają wystawowego pieska, biorą takie coś na wystawę i to coś wygrywa ocenę doskonałą, CWC, NSwR, BOB, a czasem jeszcze miejsce na grupie. No to przepraszam, skąd taki nowy właściciel ma się nauczyć, że tak naprawdę to Airedale powinien wyglądać zupełnie inaczej? :niewiem: [quote name='carragan']Przykladem moze byc np.pies o ktorym czyta sie,ze utytulowany bo ma np.6CACIBow,ale juz nie ma slowa o tym,ze ma owe 6CACIBow z 50 miedzynarodowek...[/quote]OK, to ja napiszę, że Misia ma 6 CACIBów z 11 międzynarodówek, ale jeszcze dodam, że z tych 6 tylko jeden jest od polskiego sędziego. A na tej (krajowej) wystawie, gdzie sędzia nie przyznał jej CWC ani NSwR to właśnie polski sędzia był. Cokolwiek to znaczy. :roll:
  18. Prawdopodobnie ma zapalenie gruczołów okołoodbytowych. Idź do weta, wet opróżni gruczoły i powinno być lepiej, przynajmniej na jakiś czas.
  19. [quote name='aburkowa']ja zbieram a one ogryzaja patyki[/quote] I to gryzienie patyków to dopiero jest dla psa niebezpieczne! Mój pies już kilkakrotnie miał patyk zaklinowany w pysku, w tym raz musiał być ów patyk usuwany przez weta na głupim jasiu. A słyszałam również o psie, który zginął gdy połknięty kawałek patyka przebił mu tchawicę. Ja moim na gryzienie patyków nie pozwalam i piszę o tym, gdzie się da.
  20. [quote name='borsaf']NSwR to ona dostała, ponieważ uznano, ze jest lepsza od konkurentki. W Toruniu miala liczniejsza stawke więc nic z tytułów jej sie nie dostało. To nic nie daje ,a w koncu sędzie musial wybrać tą NSwR i tegoNPwR z tego, co mial na ringu.[/quote] NIE! Sędzia nie ma obowiązku przyznawać tytułów. I niektórzy sędziowie tytułów nie przyznają gdy uważają, że nie ma z czego wybierać. Na przykład Misia, u jednego polskiego sędziego, CWC ani żadnych innych tytułów nie dostała, pomimo że była jedyną wystawianą suczką. :roll:
  21. [quote name='Minio']eeee... po ostatnim spotkaniu Eliza chyba zmieniła zdanie :lol: [/quote]Chyba nie - rozmawiałam z nią właśnie chyba po tym. [quote name='Minio']Zostałam zaprowadzona do stoiska z trymerami w celu nabycia kilku odpowiednich noży;)[/quote]Nie zapominaj, że jeden z Twoich trymerów ciągle u mnie mieszka... (Mam nadzieję, że uda mi się go odnaleźć... :roll:)
  22. [quote name='Minio']Jakoś nie wyobrażam sobie Kory w roli agresora . [/quote] Bo agresorką to ona pewnie nigdy nie będzie - Misia też nie jest. Natomiast u Misi zmieniła się jej reakcja na agresorów i ja bym zgadywała, że w jakimś stopniu to się zmieni też u Kory (chociaż chyba bardziej to się zmienia u suk po szczeniakach, więc trochę to od tego zależy).
  23. [quote name='Nitencja']Flaire czytajac twoj post wychgodzi na to ze to wszystko wina sedziow.....[/quote] Nie, ja absolutnie tak nie uważam! Reagowałam tylko na to, co właśnie Ty napisałaś: [quote name='Nitencja']kochani wybaczcie ....ale jesli ta suka dostala NSwR..... ideal siegnal bruku........[/quote] Bo kogo, jeśli nie sędziego, winisz tu za przyznanie tej suce na tej wystawie (teraz - nic sędzia nie musiał przewidywać!) tytułu NSwR?
  24. [quote name='Minio']Jełśi chodzi o trymowanie to moja Kora należy do tych gorzej wytrymowanych. [/quote] Minio, z tego co sama pamiętam, jak i z tego, co słyszałam od Elizy, to Twoje trymowanie jest super - szczególnie biorąc pod uwagę niewielkie doświadczenie. Wiem, że masz do tego świetne oko, więc nie wątpię, że Twoje psy na wystawie nie będą należały do tego grona, na które skarży się Nitencja. ;-)
  25. [quote name='Nitencja']CARPE DIEM QUAM MNIMUM CREDULA POSTERO i to jest najlepsze :)[/quote] Tak jak napisałam: ja tak "carpuję" to "diem", że suczydła zwiewają od nadmiaru pieszczot. :evil_lol: I słyszę, jak mruczą pod nosami "odbiło jej, nawet pospać psu nie da". :evil_lol:
×
×
  • Create New...