-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Cerber']Właśnie o to chodzi, że ja mu nigdy 2 razy tego samego nie daje, bo nie można tak, znaczy nie można - można, ale Cerber jak już coś jeden raz zję to jak mu na drugi dzień to samo daje to on nie je, bo mu już się to nudzi i prosze mam takiego wybrednego, głupiego psa :/[/quote]Masz takiego, jakiego sobie wychowałaś... ;-) Ty mu dogadzasz, a on robi się coraż większym niejadkiem. Moja rada: dawaj dzień w dzień to samo, stawiaj miskę na 15 minut, a potem zabieraj do następnego posiłku. Trochę to potrwa zanim pies się ureguluje, no i podczas nieobecności mamy może jeść mniej, ale z czasem ureguluje się na pewno.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ana, fajny psiakl. [quote name='coztego']A po trymowaniu wygląda tak :p [/quote]A czy on aby na pewno trymowany jest? Bo mnie wygląda na mocno strzyżonego... ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Ana&dalma']Mam nadzieje ,że jeszcze go w to lato zobacze i wreszcie dowiem się jak to jest jak się sprząta kupska po psie... :angryy: [/quote]Hej, po to nie musisz do Stanów jechać! Wystarczy do mnie na Mokotów ;-) - ja zawsze sprzątam po moich piesach i chętnie Ci pokażę! :-) A wczoraj byłam na spacerku w Ogrodzie Saskim i po całym ogrodzie są porozstawiane tabliczki skłaniające właścicieli do sprzątania po psach, a pojemniki na śmieci mają pieski namalowane, żeby nikt nie miał wątpliwości, co robić z psimi kupami! Na Ochocie koło mojej Babci już też pojawiły się takie pojemniki. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ana, Jak się nazywa piesek Cioci "oficjalnie"? Może to jakaś "rodzinka"? :-) -
Ola_Fasola_, fajnie by było, żebyś zanim dostaniesz pieska, czyli do środy, nauczyła się, jak nazywa się ta rasa... ;-) A z jakiej hodowli piesek? I jakie ma imię w metryczce?
-
[quote name='Tundra']Lekerz po badaniu moczu stwierdzil zapalenie drog noczowych. Od 4 dni dostaje antybiotyki, ale jest raczej gorzej=czesciej sa kaluze.[/quote]Czy częścią badania był posiew, żeby sprawdzić jakie to bakterie i odpowiednio dobrać antybiotyk? W przypadku zapalenia dróg moczowych po czterech dniach antybiotyku raczej już powinnaś widzieć jakąś poprawę - jeśli poprawy nie ma, to może należy zmienić antybiotyk. :niewiem: Drugie pytanie: czy sunia jest wysterylizowana?
-
[quote name='bogula']nakręcaj mnie, nakręcaj! :lol: :lol: :lol: [/quote]To ja się dołączę do nakręcaczy! Fajnie by było spotkać Cię w Krakowie! :-) Ta wystawa nie jest dla mnie najszczęśliwsza - może więcej dogomaniackiego dopingu zmieniłoby tę passę? AT o 10:15.
-
[quote name='ElGreco']:stormy-sad: a może nie. Bo nabór ma się odbywać we wrześniu.[/quote]Ale to jest drugi nabór. Jedna grupa już się szkoli.
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
Z niektórych badań wynika, że lepto nawet na rok nie wystarcza, ale to tylko początek złych wiadomości na temat tej szczepionki... Najgorsze jest to, że istnieje ponad 100 różnych rodzajów lepto, a szczepionka chroni przeciw tylko dwóm z tych 100 ... i to, według badań amerykańskich, dwóm, na które psy nie chorują (przynajmniej w Stanach, i może na skutek tego, że psy są szczepione - tego nie wiem). Tak więc dobrego zabezpieczenia przeciw lepto nie ma... :-( A do tego z tą szczepionką łączy się najwięcej skutków ubocznych. Szkoda, że nie wiecie na pewno, że to lepto - a jeszcze ciekawsze byłoby wiedzieć, jaki rodzaj. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']a może powinnam napisać FORÓW ???[/quote]Według mojego słownika - dopełniacz liczby mnogiej to właśnie "forów". :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica'] myslę sobie,że czytając powyższa definicje nie będziesz chciała żadnych for dla Api ;);)[/quote]Ale widzisz, dlatego właśnie sprawdziłam w słowniku, że mnie się wydawało, że to słowo ma również to drugie znaczenie. I według mojego słownika też: 2. "poparcie, protekcja, łaska, względy". Jak w "mieć u kogoś fory". I takie właśnie chcę dla Apci! ;-) ("Nowy słownik języka polskiego" PWN). NB, u Ciebie jest ta liczba pojedyncza, a u mnie jest napisane, że jej nie ma... :niewiem: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja Wam powiem coś śmiesznego z tymi forami. Jak zobaczyłam tę literówkę, to zaraz skojarzyło mi się ze słowem, które pamiętałam z dzieciństwa. Ale nie byłam tego słowa pewna, więc zanim napisałam, że chcę, zajrzałam do słownika. Pod "fory" nic nie znalazłam... Więc myślę sobie, może zle to słowo pamiętam, albo może znajdę pod liczbą pojedynczą - ale czy to ta "fora", czy ten "for"? :niewiem: Więc patrzę w słowniku pod na początku f-o-r i co znajduję? Nie ma ani słowa "fora", ani słowa "for", natomiast właśnie tam, na pierwszym miejscu jest "fory", zaznaczone [I]blp[/I] (bez liczby pojedynczej). Następne słowo na f-o-r to fordanserka, a potem foremka. Może mi ktoś wyłumaczyć, dlaczego "fory" występuje w słowniku przed "fordanserka"? :stupid: -
A więc to jednak ta grupa, o której tu pisałam. :-( Pan Janek miał mnie powiadomić, jak się coś zacznie, ale widocznie zapomniał. :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Fory postaram sie tez zrobić . [/quote]Ja chcę fory, ja chcę, pliiiiiz! ;-) -
Z tego co wiem, ta grupa, o której pisałam zakładając ten topik nie ruszyła. Grupa, o której pisze zachraniarka to chyba inna grupa. zach, masz do nich kontakt jakiś inny, niż przez labowe forum? Jakoś głupio mi się tam rejestrować tylko po to, żeby zadać kilka pytań na temat tej grupy...
-
Ja się opycham truskawkami, więc mam nadzieję, że jednak u nas będą dłużej :eviltong: . Tak naprawdę to najbardziej smakują mi koktajle mleczno-truskawkowe. I za to jestem wdzięczna Wind, bo to właśnie u niej pierwszy raz odkąd jestem w Polsce coś takiego próbowałam - a było to rok czy dwa lata temu... W każdym razie Wind powitała mnie u drzwi z ofertą takiego koktajla, który czekał przyrządzony w lodówce i od tego czasu robię sobie taki pyszności jak tylko są truskawki - na przykład dzisiaj na... obiad. :-) A jak truskawki znikają, to przerzucam się na inne owoce. Mmmmmm, pycha! A u nas zaraz lunie.........
-
[quote name='PALATINA']Co do reszty, ja tez uważam, że jesli pies ma na pysku cos, co zostało zakupione jako kaganiec, to znaczy, że pies ma kaganiec.[/quote]Tak naprawdę to pytanie jest, kto jest odpowiedzialny prawnie jeśli pies, który ma taki kaganiec kogoś ugryzie. Ty uważasz, że sklep, który sprzedał kaganiec? A może producent kagańca? Bo ja myślę, że jednak właściciel psa.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']Hmmm ... kwadrat jest przynajmniej wg mnie inna komenda do nauczenia anizeli komenda np. zostan, ktora uczysz systematycznie zaczynajac od 1 sekundy a konczysz na wielu minutach. [/quote]Oczywiście, że tak - nikt nie twierdzi inaczej! :niewiem: [quote name='Wind']Zgodze sie natomiast, ze nauka musi byc wieloetapowa, ale jej uwienczeniem jest zrozumienie przez psa, ze ma sie znalezc w pewnej dosc abstrakcyjnej dla niego przestrzeni. [...] Mamy z Majka metode nauki kwadrata, ktora powoli zaczyna dzialac. Po poczatkowej euforii, ze "latwe" przyszedl czas weryfikacji, utrudniania, wielu zmian a przede wszystkim swiadomosci, ze tylko systematycznosc i czas pozwola nam wypracowac ja do konca. Dla nas to trudna komenda, a co wiecej bardzo malo psow w Polsce ma ja opanowana, wiec jak mniemam nie tylko dla nas ;) Zobaczymy jak nam pojdzie dalej, wierze jednak ze w koncu bez wzgledu z ilu metrow bede puszczala psa, bez wzgledu z ktorej strony i bez wzgledu gdzie beda ustawione pacholki, pies bedzie wbiegal centralnie do tej przestrzeni ;)[/quote] Wind, to, co napisałam, miało być tylko odpowiedzią na Twoje wcześniejsze pytanie tu zadane, co zrobić, jak pies idzie krzywo lub nie dochodzi do kwadratu. Twoje pytanie nie podało metody, którą używasz, więc musiałam zrobić jakieś założenia co do przynajmniej części tej metody. Tak więc w mojej odpowiedzi założyłam, najwyraźniej błędnie, że zaczynasz od bliskiej odległości od kwadratu i stopniowo ją powiększasz. Oczywiście moja odpowiedź nie ma sensu jeśli uczysz inaczej. Ale żeby móc odpowiedzieć na pytanie, które zadałaś, trzeba wiedzieć, jak uczysz - a tego nie napisałaś - więc jedyne, co mogłam zrobić, żeby spróbować odpowiedzieć, to wyszczególnić założenie co do metody i odpowiedzieć w tym kontekscie. :niewiem: Oczywiście jest to ćwiczenie trudne. Mnie osobiście stukanie w pachołki jako metoda nie przekonuje (wydaje mi się zbyt abstrakcyjne, żeby pies - przynajmniej mój - zrozumiał, o co chodzi), a Kiara pisała wielokrotnie, że ma z kwadratem problemy... Ale może to było zanim zaaczęła stukać w pachołki. :niewiem: Powinnam dodać, że wysyłania do kwadratu nigdy wcześniej nie uczyłam, uczyłam tylko nieco podobnego ćwiczenia (a właściwie części ćwiczenia) w amerykańskim obedience; tam nie ma kwadratu, ale pomimo to, wydaje mi się podobne. No i w końcu: Wind, Ty z tym kwadratem masz fajnie, bo masz małego pieska, a taki ma w kwadracie dużo więcej miejsca niż większy! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']A ja mam inne pytanie. Jak korygujecie prace na odleglosc. Konkretnie interesuje mnie kwadrat ;) Wysylacie psa, pies biegnie troche w bok, troche za blisko, ogolnie zle. I co?[/quote]Nie dopuszczam do błędu. ;-) Zakładam, że uczysz zaczynając od bliskiej odległości, a potem powoli zwiększasz, tak? Jeśli w pewnym momencie pies zaczyna nie pokonywać całej odległości, bądź biec krzywo, to dla mnie jest znak, że zwiększyłaś odległość zbyt wcześnie. Muszę lecieć - więc jeśli coś źle zrozumiałam, to więcej ewentualnie wieczorkiem. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']Gdy sie zagapie a pies wykona ta komende np. przychodzenie do lewej nogi z krzywym siad, blyskawicznie przesuwam sie w bok, wesolo nawolujac "rownaj", w rece smakolyk przed nosem psa i wrecz naprowadzenie na idealne siad przy nodze. [/quote]Aaa, ok. To właśnie ja bym nazwała "komendą poprawiającą". Więc rozumiem, że gdy pisałaś, że nie uznajesz komend poprawiających, chodziło Ci o to, że nie używasz komend, które brzmią inaczej (np. "popraw"). Ja myślę, że to akurat nie ma większego znaczenia i widzę argumenty po obu stronach. Natomiast kluczowym jest fakt, że wydać komendę i poprawić trzeba tak czy siak. ;-) -
[quote name='BORA']A ja wyciągam taki wniosek, że nie mamy przestrzegać tego co jest w słowniku tylko tego co jest w regulaminie, a skoro tam było napisane kaganiec i ja kupuje w sklepie coś i na opakowaniu jest napisane kaganiec to chyba jednak ja mam rację, a nie kierowca :evil_lol:[/quote]No, mój wniosek tu jest inny. Ja raczej patrzę na cel tego, co ma być na psim pysku - czyli uniemożliwienie ugryzienia przez psa. Jeśli to, co pies miał na pysku spełniało tę funkcję, to przestrzegałaś prawa (i jest to kaganiec, moim zdaniem). A jeśli Twój "kaganiec" nie spełniał tej funkcji, to moim zdaniem prawo łamałaś, bez względu na to, co było napisane na opakowaniu. Każdy może sobie sprzedawać co chce i nazywać to sobie jak chce, więc sam fakt, że coś ma napisane na opakowaniu "kaganiec" z punktu widzenia prawnego chyba raczej nic by nie znaczyło.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']Ja w ogole nie stosuje i nie widze celowosci stosowania komend poprawiajacych. Wole prewencje, czyli robienie tak, aby nie dopuscic do tego aby pies zrobil zle, a potem go w statyce poprawiac. [/quote]I to jest ogólnie rzecz biorąc bardzo dobre podejście - ja też staram się nie dopuścić do błędu. Ale mam pytanko: [quote name='Wind'] Oczywiscie nie zawsze jest to wykonalne, ale ucze sie przewidywac czy to co robi pies na zakonczeniu bedzie ok czy tez nie. [/quote]Co robisz, jak się nie uda? -
[quote name='BORA']Ma taką minę jakby wcale nie był zadowolony z tego kagańca :evil_lol: [/quote]Mało który pies jest zadowolony. ;-) Ja tak sobie myślę o tym topiku i jeden wnosek, który wyciągnęłam na pewno, to że definicja słowa "kaganiec" w słowniku (moim również - jest taka sama) jest wyjątkowo durna. :roll: Przecież to, co czyni kaganiec kagańcem to nie jest materiał, z którego jest zrobiony, tylko funkcja zapobiegania gryzieniu! Jeżeli słownik podaje materiał, z którego kaganiec jest zrobiony, a potem ktoś wymyśli nowy materiał - np. plastik! - idealny do tego celu, to albo potrzebne jest nowe słowo na ten "kaganiec" z plastiku - bo to przecież nie jest już kaganiec ;-) - albo słownik staje się nieaktualny... Więc definicja, moim zdaniem, wyjątkowo kiepska. Dla prównania, sprawdziłam w angielskim [URL="http://www.m-w.com"]słowniku [/URL]słowo muzzle - o tym, z czego ma być zrobione to ustrojstwo nie ma tam ani słowa, jest tylko, że ma zapobiegać gryzieniu i jedzeniu.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Stawka AT w Krakowie: [FONT=Arial]PSY[/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial][B]Klasa Młodzieży[/B][/FONT] [FONT=Arial]CURT CLARK Adia Avi[/FONT] [FONT=Arial]WŁÓCZYKIJ Kementari[/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial][B]Klasa Otwarta[/B][/FONT] [FONT=Arial]CARAT Erbetki[/FONT] [FONT=Arial]IDOL Marakita[/FONT] [FONT=Arial]IGOR Marakita[/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]PUBLICO BONO Aluzja[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial][B]Klasa Użytkowa[/B][/FONT] [FONT=Arial]BENNY Panda z Różanego Dworu[/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial][B]Klasa Championów[/B][/FONT] [FONT=Arial]NANDO Ramir[/FONT] [FONT=Arial]NIMROD of Malton[/FONT] [FONT=Arial]Saredon’s ST. ELMO’S FIRE[/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial]SUKI[/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial][B]Klasa Młodzieży[/B][/FONT] [FONT=Arial]AMERICAN MATTER OF TIME of Malton[/FONT] [FONT=Arial]IPANEMA Poezja Ruchu[/FONT] [FONT=Arial]SANDRA Aluzja[/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial][B]Klasa Pośrednia[/B][/FONT] [FONT=Arial]MAHONKA Poezja Ruchu[/FONT] [FONT=Arial]Prima GRENADA[/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial][B]Klasa Otwarta[/B][/FONT] [FONT=Arial]COCA Wirom[/FONT] [FONT=Arial]Flaire ANNAPURNA[/FONT] [FONT=Arial]JASMINE Ramir[/FONT] [FONT=Arial]SARBI Herbu Szeliga[/FONT] [FONT=Arial] [/FONT] [FONT=Arial][B]Klasa Championów[/B][/FONT] [FONT=Arial]COCO CHANEL Erbetki[/FONT] -
A pełna stawka już jest dostępna na stronach krakowskiego oddziału. :cool3: