-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Mrzewinska']kwestia tego, ze u nas prawdopodobnie hoduje sie takze na nadpobudliwych psach, ktore sa eliminowane z hodowli w krajach, gdzie na nadpobudliwe psy nie bedzie zbyt wielu chetnych. No ale przekonac naszych hodowcow do sensownych testow charakteru przed dopuszczeniem do rozrodu, to latwiej wode sitkiem nosic. [/quote]Szczególnie, że z moich obserwacji wynika, że w Polsce panuje moda na nadpobudliwe psy - przynajmniej porównując z tym, z czym się spotkałam w USA.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']Nawet nie wiecie jak spasc mozna malego yorasa :shake: I jak bardzo zaniedbac jego wychowanie :-([/quote]To ostatnie to akurat przerabiałam. Już kiedyś dawno pisałam, jak Misia biegła z yorkiem wczepionym w udo. Przedwczoraj znów nas jeden (a właściwie jedna) zaatakowała gdy szłam z dwoma sukami. Moje na smyczy, tamta bez. Pańcia: "przecież ona nic nie zrobi". Suka miała szczęście, że moje są łagodne, i że da się je kontrolować (szczeniaka jeszcze z trudem, ale się da). Może powinnam je nauczyć zachowywać się inaczej - oszczędziłabym na karmie. :angryy: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
INA, 60 cm i 25 kg wydaje mi się proporcjami zdecydowanie w normie... Mam jeszcze takie przemyślenia co do rozmiaru... Moje dwie suki różnia się obecnie 5 cm: Misia ma 59 cm, a Lotka - 54. Niby to mało, ale jak się na nie patrzy - różnica jest ogromna. Misia mieści się w górnej granicy wzorcowego wzrostu dla suki. Lotka ciągle jeszcze rośnie i jeśli urośni jeszcze 2 cm, to będzie się mieścić w dolnej granicy wzorca. W tym przypadku miałabym dwie suki, które mieściłyby się - obie - we wzorcu, a jednak "na oko" znacznie różniłyby się wzrostem. Jedna osoba może lubić większe AT lepiej, a inne - mniejsze. Dopóki te preferencje mieszczą się w granicach wzorca, nie ma to znaczenia. Sędziowie również mogą lubić bardziej AT w górnej czy dolnej granicy wzrostu, ale gdy sędziują, nie powinni takich osobistych upodobań brać pod uwagę, bo wzorzec dopuszcza wszystkie wzrosty w wyznaczonych granicach bez preferencji. Ja osobiście nie mam preferencji co do wzrostu. Dla mnie ważniejszy jest balans w budowie. A poza tym, lubię AT mocne i dobrze umięśnione (tak nakazuje wzorzec), szczególnie psy. U suczek dopuszczam troszkę drobniejszą kość i mniej mięśnia, bo zbyt mocna suka robi się samcza, a ja wolę suczki, po których widać, że są suczkami. :-) -
Misia też zjada w lesie poziomki. :-) Trochę się tego boję, bo na Mazurach straczyli jakimiś groźnymi tasiemcami podobno przenoszonymi przez odchody dzikich zwierząt. :niewiem:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']A co do wzrostu i wielkosci AT, to jak dla mnie totalnego laika[/quote] [quote name='Gosia_i_Luka']A dla mnie (jeszcze większego erdelowego laika:cool3: ) [...] taki pies po prostu fizycznie nie może być zbyt potężny. [/quote] Wszystkim laikom ;-) przypominam, że o ile z wzorca często trudno coś wywnioskować o cechach dosyć abstrakcyjnych (np. o tzw. "wyrazie" ;-) ), o tyle wzrost AT jest we wzorcu dokładnie opisany w cm. Budowa jest opisana może trochę mniej jednoznacznie (niektóre inne wzorce wymieniają również dopuszczalną wagę - wzorzec AT tego nie robi), niemniej figurują w niej słowa "cobby" (krępy) i "muscular" (muskularny). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']Chodzi mi o dużego psa (duży w centymetrach, bo wiadomo, że wielki i potężny charakterem będzie ;-) ) na ring do reprodukcji i do sportu (na razie ogólnie, choć bliżej polowanie na niedźwiedzie niż latanie za piłeczką między słupkami... ;-) ). Pytam o ruskie bo słyszałem o nich dużo dobrego, a także to, że są DUŻE. [/quote]Wojtek, ja spróbuję, a jak coś pokręcę, to moze ktoś mnie poprawi. Rosyjskie AT rzeczywiście KIEDYŚ były duże - tego zresztą wymagał ich wzorzec. I wtedy również nie były zbyt bliskie wzorcu FCI... Ale od tego czasu dużo wody w Wołdze upłynęło ;-) - otworzyły się granice i Rosjanie zaczęli importować AT z za granicy i orientować się, jak AT ma wyglądać. Najbardziej obecnie wpływowym reproduktorem w Rosji jest właśnie taki import: Rollinstone's TO RUSSIA WITH LOVE. Od niego zaczęło się - przynajmniej z tego co ja wiem - kilka linii pięknych rosyjskich AT, które jednakże zdecydowanie nie są większe od innych - odkąd Rosjanie dołączyli się do FCI, muszą przestrzegać tego samego wzorca. W tej chwili w Rosji podobno (bo sama nie widziałam) spotyka się AT i w starym typie (duże, ciężkie) i w nowym - ale na wystawach międzynarodowych i w renomowanych rosyjskich hodowlach królują już te w nowym typie. Tak więc te, o których tutaj czytałeś nie są większe od innych. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']Nitencja, Flaire potrzebuję DUŻEGO, potężnego serdela[/quote]No to Cię źle zrozumiałam, sorry. [quote name='Wojtek']tak jak we wzorcu. To będzie sportowiec. :cool3: Najlepiej 60 w kłębie.[/quote]A teraz już się pogubiłam... 60 cm to nie jest dużo jak na psa, chociaż powyżej maksymalnej granicy jak na sukę... Więc Tobie chodzi o niewielkiego psa, czy o DUŻĄ sukę? I do jakiego sportu ten pies ma być? Bo zależnie od sportu, mocna budowa i wzrost to niekoniecznie zaleta... ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Wojtek a co to znaczy to ostatnie pytanie .zwlaszcza najpotezniejsze?? [/quote]Nitencja, ja zakładam, że Wojtkowi chodziło o drugie znaczenie tego słowa, czyli nie o rozmiar, tylko "Mający przewagę nad innymi...". :niewiem: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']BOB w najbardziej prestizowej wystawie CRUFT wlasnie wziela rosyjska suka i to u angielskiego sedziego ktory jest wice prezesem od spraw hodowlanych w klubie A.T i hodowca od kilkudziesieciu lat[/quote]A pies z tej samej hodowli wygrał w tym roku wystawę europejską, podczas gdy suka była BOS - tyle że to było w Helsinkach, więc niewiele z Europy Zachodniej dojechało. Natomiast kilka lat temu, suka z tej samej hodowli wygrała wystawę europejską w Paryżu - więc jeśli chodzi o to, która hodowla, to właśnie ta jedna ma największe międzynarodowe sukcesy. -
[quote name='Mokka'][B]Łukasz[/B], musimy poważnie porozmawiać :diabloti: . Dokonałam kilku zakupów w Twojej intencji. [/quote]Łomatko, Mokka, Ty w nałóg wpadłaś! Niedługo nie będziesz miała na karmę dla psów, to i zdjęcia będą kiepskie, bo szkielety zbyt piknie siem nie prezentujom! ;-)
-
[quote name='Romas']Pozostaje tylko zalowac ,ze nie jestem bezdzietna studentka lub nudzaca sie emerytka[/quote]To tak grupa składa się z samych bezdzietnych studentek i nudzących się emerytek? :crazyeye: ;-)
-
Ja już od godzinki piję herbatkę i zastanawiam się, co zaserwować dzisiaj na śniadanko moim uczniom. :diabloti: Psy śpią. Dzień wczorajszy spędziłyśmy "na działce" :-) , a raczej na naszym placu agility, który znajduje się tuż za Warszawą, na granicy Puszczy Kampinoskiej. Tym razem jednak nie ćwiczywliśmy agility, tylko ludzie sprzątali "obejście" ;-), a nieliczne obecne psy harcowały! :loveu: Moje suczki miały dwóch przystojniaków do bałamucenia i były w siódmym niebie. A żeby nie było, że dla ludzi to tylko praca i praca, to zrobiliśmy sobie też grilla, a co! :-) Było bardzo miło - no i pożytecznie, bo pozbylismy się ogromniastej góry śmieci. A psy będę chyba musiała budzić na siłę, bo wczoraj od 8 do 17, cały dzień nda dworzu! :evil_lol:
-
[quote name='stereo']Gdyby chodziło tylko o siedzenie w niej podczas zawodów, to wystarczyłaby IV, ale musi w niej też spać w namiocie. Wsadziłam ją kiedyś do klatki Blue i nie miała za dużo miejsca. Poza tym w takim upale musi się sunia trochę rozłożyć, bo inaczej się ugotuje. :cool1:[/quote]stereo, klatka o podanych wyżej rozmiarów jest NAPRAWDę za duża dla przeciętnego laba - chyba że Twój lab jest bardzo mocno przerośnięty. Psy niemal zawsze preferują mniejsze klatki. Właściciele myślą, że robią swoim pupilkom wygodnie, kupując większą klatkę, a tak naprawdę jest na odwrót...
-
[quote name='Cerber']ale ja naprawdę nie rozumiem jak pies mógł się tak zmienić i nic nie jeść :( [/quote]Ale przecież puli Ci to wytłumaczyła.... Raz nie zjadł, a Ty mu dałaś coś lepszego - to wystarczy przeciętnemu pieskowi na wyciągnięcie odpowiednich wniosków - jak nie zjem, to dostanę coś lepszego... Natomiast jak mu zabierzesz i nic nie dasz do następnego posiłku, to w końcu wyciągnie inny wniosek - jak nie zjem, to będę głodny. Wyciągnięcie tego wniosku potrwa trochę dłużej, bo rezultat nie jest natychmiastowy (pies stanie się naprawdę głodny dopiero po pewnym czasie), ale w końcu się nauczy.
-
[quote name='Małgoś']Oficjalna to chyba nie. Ale nieoficjalnie to będą w sobotę 08.07. Więcej info nie mam.[/quote]To bardzo z góry są ogłaszane, zważywszy, że dzisiaj mamy 18 czerwca. A na zebraniu w oddziale poinformowano nas, że wszystkie terminy zawodów muszą być zgłoszone do końca lutego, czy jakoś tak. A w każdym razie, na co najmniej dwa miesiące z góry. :shake: Co wolno wojewodzie...?
-
[quote name='Cerber']Tak tak, na pewno dostposuję się do wszystkich zaleceń i za kilka dni powiem co się zmieniło. Martwi mnie jedynie to, ze jeśli Cerber nie bedzie chciał jeść to będę musiała wyrzucać jedzenie, a tym samym będę wyrzucała pieniądze w błoto :/ ale zobaczymy. Dzięki za rady PS. ja go tak nie wychowałam to on sobie coś w tymmałym głpkowatym łebku ubzdurał i nie chce jeść, kiedyś jadł normalnie, a teraz.[/quote]No nie wiem, piszesz powyżej, że mu dwa dni pod rząd tego samego nie dajesz, bo jak dajesz, to nie je. Czyli jak dla mnie, tak go wychowałaś. ;-) Jeśli zabierasz mu jedzenie po 15 minutach, to wstaw je do lodówki i podaj to samo następnym razem - nic nie musisz wyrzucać. Żeby "zdjąć chłodek" i trochę mu odświeżyć, możesz dodać trochę gorącej wody zanim podasz następnym razem. Ja karmię suchym, więc nie mam takich problemów.
-
[quote name='Jura']Ja mam znajomą, na którą mówi się "Mordzia"[/quote]A ja znam psa - a właściwie sukę, która ma na imię Morda. :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
zach, a fotki jakieś przywiozłaś ze swoich wojaży? -
[quote name='zakla']Dzięki za dobre chęci, ale raczej nie można ;)[/quote]W każdym razie pamiętaj, jakby co.
-
[quote name='zakla']Nie bój się, nie chodzi mi o psa ;) Raczej wręcz przeciwnie, zresztą to chyba nie ejst temat na publico...:roll:[/quote]zakla, jak można jakoś pomóc, to daj znać.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']A ile wzrostu ma Api, bo ostatnio to ja chyba w Toruniu widziałam i nie wydawała mi sie jakims pzrerośniętym potworem :diabloti:[/quote]niedzwiedzica, Api nie jest wyższa od Misi, może nawet ciut niższa, a Misia ma 59 cm. Ale Api jest baaaaaaaaaaaaardzo mocna, więc robi wrażenie większej niż jest. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Jura[/B] zapraszam do Gniezna, zobaczysz Mahonke na żywo za płotem, a do tego Regona też. Mahonka jest bardzo przyjaznym pieskiem. Mieszka niedaleko mojej kuzynki więc się przez płot z nia przywitałam. Ona często była zgłaszana na wystawy ale potem nie dojechała? Chyba powinni ja częściej pokazywać bo taka zestresowana jest na wystawie. W domu, nie ten sam pies.[/quote]Nie, nie, to inna mahoniowa suczka mieszka blisko Ciebie... Mahonka mieszka u Elizy w Poznaniu i chyba nigdy nie była zgłoszona ani wystawiana, bo podobno jest malutka... Ale teraz moda na malutkie ;-). Mam nadzieję, że moda potrwa do czasów Lotki, bo ona też chyba nie będzie duża. Ale póki co, Api będzie wyglądać jak Guliwer w kraju liliputów. ;-) -
[quote name='zadziorny']Dla szczeniaka szybkiego jak Wiatr jak najbardziej :cool3: :lol: ;)[/quote]Wiatr tak jakoś bardziej po polsku... ;-) Ja mam znajomego, który ma na nazwisko Notkin. Zawsze wydawało mi się, że to by było fajne imię dla psa! :-)
-
[quote name='zadziorny']A Ty będziesz :hmmmm: :niewiem: :roll:[/quote]:cool: .
-
[quote name='Czarne Gwiazdy']Wszyscy macie rację, ale mi chodziło bardziej o to, że pies ze schroniska przywiązuje się do właściciela dużo bardziej niż taki pies, którego mamy od szczenięcia. [/quote]:roll: Niewątpliwie z wdzięczności, bo jeśli nie, to dlaczego?