-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja mam pytanko, a raczej kilka... Okazuje się, że ja mam i poniedziałek, i wtorek po wystawie w Sopocie wolny od pracy... I tak sobie myślę, że fajnie by było zostać jeszcze te dwa dni nad morzem, już raczej nie w Trójmieście, ale gdzieś w jakiejś zabitej dziurze, nie za daleko od plaży, na którą można wziąć psy... Zna ktoś takie miejsce? INA, mnie się już pokiełbasiło, Ty będziesz nad morzem kiedy dokładnie? I wie ktoś może, do kiedy tam jest bos? Albo może ktos mi może podesłać jego telefon komórkowy? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Flaire-z tą dziedzicznością lęku przed strzałem to różnie bywa.[/quote]Dlatego właśnie napisałam, że to "potrafi" być dzidziczne, a nie, że zawsze jest. Na pewno nie każdy taki lęk ma podłoże genetyczne i co więcej, mechanizm dziedziczenia tej cechy nie jest znany - pewnie nie jest to żaden prosty mechanizm, raczej cecha poligeniczna. Co gorsza, często jest to cecha, której młode psy nie wykazują, a która nasila się z wiekiem, ukazując się czasem dopiero po tym, jak zwierzę było już rozmnażane :-( - więc może to być cecha trudna do wyeliminowania z hodowli, nawet przy bardzo odpowiedzialnym postępowaniu. Z dysplazją jest zresztą podobnie, tyle że tam można zwierzę profilaktycznie prześwietlić, a tu takiego badania nie ma. :-( [quote name='zachraniarka']Ja jak wcześniej pisałam to o tych miotach wiem tylko w jakich hodowlach się szczeniaki urodziły. Więcej się nie dowiadywałam, bo nie byłabym zainteresowana takim miotem. [/quote]Coby była jasność - ja też nie jestem zainteresowana szczeniakiem z tych kryć, ale interesuje mnie ogólnie, co ludzie robią w Polsce z AT i dlaczego. A więc interesuje mnie, dlaczego właściciele suk wybierają do krycia te psy, które wybierają, jak i czym kierują się właściciele reproduktorów, gdy zgadzają się swoim psem kryć, bądź nie. Od tych indywidualnych decyzji w dużej mierze zależy przyszłość rasy w Polsce i dlatego mnie to interesuje. -
[quote name='MAKAron']Ale zaby miec pewnosc serio musze wychadzyc jakiegos rasoznawce. [/quote]Pewności nie będziesz miała nigdy, bo nawet najlepszy spec nie powie Ci, czy pies jest czystej krwi, czy nie. Kiedyś pewnie będziesz to mogła potwierdzić jakimiś badaniami DNA, ale jeszcze nie dzisiaj. Ale mnie bardziej interesuje, jaką to robi różnicę? ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
P.S. Mayę oczywiście pamiętam. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Flaire-mnie uczyli,zebym nie pytana dzioba nie otwierała, bo nadgorliwość gorsza jest od zaniedbania[/quote]Na szczęście nie zawsze się tej reguły trzymasz, bo gdybyś rzeczywiście mówiła cokolwiek tylko wtedy, gdy ktoś się Ciebie o coś konkretnego pyta, to kiepsko by z Tobą konwersacje szły ;-). (Znam takie osoby :shake: ), Dzięki za informacje o tych szczylach! Ciekawe, czy ich mamusia rzeczywiście boi się strzałów, bo to często potrafi być dziedziczne. :-( -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Jak się sama, Flaire, cytujesz, to cytuj dokładnie ;) mnie nie pytałaś, tylko zach :evil_lol:[/quote]Ło matko :roll:. Ty też nie mnie pytałaś, co chcę wiedzieć, tylko Jurę :evil_lol: - ale ja z natury pomocna jestem :-), więc i tak odpowiedziałam :cool3: . To, co cytowałam było odpowiedzią na Twoje pytanie, o jakie informacje chodzi, więc wydawało mi się, że do kogo wcześniej zwróciłam pytania o te informacje nie miało znaczenia... :niewiem: Ale jeśli to ważne ;-), to teraz zapytam [B]Ciebie[/B]: [B]NIEDŹWIEDZICO :-) , [/B]a wiesz może, po jakiej suczce były te szczeniaki? I czy to było "zagraniczne" krycie? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedźwiedzica']jura-a co chcesz wiedzieć o tych dzieciach Eyka ? wiem o tym ostatnim miocie,o poprzednim wie cos zach :p[/quote] Nie wiem jak Jura, ale tak na początek, ja zadałam jakiś czas temu następujące pytania: [quote name='Flaire']Po jakich suczkach? W jakim są wieku? Czy były kryte na podstawie jego niemieckich papierów, czy też on ma polskie uprawnienia hodowlane?[/quote] -
Gdy czytam takie historie, to chce mi się do moich piesków przytulić i je pomiziać. Właśnie tak zrobiłam z Lotką, która śpi na moim łóżku, a ona na takie poranne budzenie odpowiada nie podnosząc się, ale szybciutko pacając równomiernie ogonem o łóżko pac-pac-pac. Kiedyś tak zrobiła na wywczasach, a Mokka już chciała wpuszczać do pokoju gościa, co to tak wcześnie rano do drzwi puka! :lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60'][B]Flaire [/B]dzieki za informacje, ale to z modem to był zart............[/quote]Ok ;-) - od czasu do czasu ktoś się pyta, skąd się biorą modzi, więc - voila. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60']Słuchajcie ja dopiero teraz zauwazyłam, łapke nad swoim nickiem. Mode za co ja dostałam ?[/quote]Za ileśtam postów - chyba pierwsza łapka jest za 100, ale nie jestem pewna. [quote name='rita60']Ile trzeba miec zeby zostac mode:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: sama sie rozbawiłam.[/quote]Do tego nie ma "łapkowych" wymagań - modzi na dogo byli (dawno temu) nominowani przez innych użytkowników. A nowi modzi są, w miarę potrzeby, nominowani przez obecnych modów. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Z dumą donoszę, że Lotka dzisiaj nareszcie dobiła do minimalnego wzorcowego wzrostu w kłębie, czyli 56 cm! Oczywiście w porównaniu z 59 centymetrową i mocniejszą Misią to ona ciągle jest maleńką kruszynką, ale przynajmniej nikt nie może powiedzieć, że jest za mała! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60'][B]Flaire [/B]miałam informacje od Mozilla cos o przekroczeniu limitu czasu, moze to spowodowało,ze nie doszedł[/quote]Ot, to! . -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60']Mode dyzurna wysłalam taaaaaaakiego długiego posta na odpowiedz z cytatem......... i nie doszedł. Dlaczego ?[/quote]Nie mam pojęcia. Są dwie możliwości: albo system coś schrzanił, albo Ty coś schrzaniłaś. ;-) Tak czy inaczej, raczej wątpie, żeby to miało coś wspólnego z tym cytatem (chociaż oczywiście nie mogę tego wykluczyć). -
Brawo, Fafol! :klacz:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Z tego co wiem, uszy u irlandów układaja się długo, czasami nawet powyżej roku sa jeszcze nieustabilizowane ;)[/quote]To chyba właśnie dlatego, że są wyżej osadzone i noszone i przez to mniej stabilne - u foksów też tak bywa. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Mokka, dzięki! Warto dodać, że dla Lotki, Mokka rzucała tzw. "rollersy" - czyli talerzyk posuwał się na krawędzi po ziemi. Tak rzuca się psom początkującym i na zdjęciach mamy Locię goniącą właśnie tak rzucone talerzyki. Natomiast Misia, pomimo że tak naprawdę przedtem tego sportu nie uprawiała (miała wcześniej tylko jedną sesję z Mokką), potrafiła odpowiednio biec za talerzykiem rzuconym już normalnie w powietrzu i nawet od czasu do czasu go złapać. Chyba i mnie, i Mokkę tym zaskoczyła - no i tym, że robiła to z dużym entuzjazmem! (Właściwie jedyne, co jej się zdecydowanie w tej zabawie nie podobało to podnoszenie z ziemi talerzyka, którego nie udało jej się złapać! :evil_lol: ) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
niedźwiedzica, bardzo ciekawe są te dwa zdjęcia irlanda! :-) Chociaż porównywać stan ucha na nich jest dla mnie trudno, bo na pierwszym zdjęciu, uszy są bardziej zrelaksowane, raczej niż postawione(cały pies jest zresztą na pierwszym zdjęciu bardziej zrelaksowany - vide przymmknięte oczęta... :loveu: - rzadkość u nieśpiącego teriera ;-) ). Ale jestem ciekawa - w jakim wieku jest ten pies na pierwszym zdjęciu? Lotka ma bardzo leciutkie płaty ucha i potrafi przy odpowiednim ustawieniu głowy (troszkę przechylonej do tyłu) też uszka na bok odrzucić. Ale normalnie uszy ma na miejscu - ja zgaduję, że u pieska fjolki mamy zupełnie inną sytuację niż np. u Lotki, ale może się mylę... :niewiem: fjolka, czy szczyl kiedykolwiek uszy trzyma poprawnie, czy zawsze tak na boki? Czy ma jeszcze jedno zagięcie, w odpowiednim miejscu, tylko mniej wyraźne? Jak owiniesz ucho dookoła palca i spróbujesz je tym sposobem "namówić" do poprawnego stania (zginania się w innym miejscu), to czy zostanie w tej pozycji choćby na chwilę? Albo gdy spróbujesz z tyłu ucha podepchnąć do przodu u nasady - czy można je w ten sposób namówić do klapnięcia wzdłuż innego zgięcia? Ja w każdym razie będę bardzo ciekawa, co z tych ucholi wyrośnie!!! Więc pisz, pisz co robisz i wstawiaj zdjęcia ze swoich zmagań! -
Dołączam mój głos do zwolenników kolumienek. ;-) Te stożki to moim zdaniem jakaś pomyłka... Nawet w statyce dają wrażenie frontu w kształcie A raczej niż prostego, a już jak się pies rusza, patrząc z przodu naprawdę potrafi to wyglądać tragicznie... Kolumienki nie powinny dawać efektu odstającego łokcia jeśli łokieć jest wytrymowany na krótko, a dopiero poniżej łokcia sierść odpowiednio wycieniowana w tę kolumienkę. Trudno to opisać (zrobić też ;-) ), ale całkiem niedawno mieliśmy dyskusję o łokciach na Airedalach i wtedy wstawiłam tam zdjęcia.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='fjolka']zdjecia sa sprzed tygodna i widac chyba dokladnie jak to ucho sie ukladalo moze ktos z was spotkal sie juz z takim przypadkiem???[/quote]fjolka, pewnie, że się spotkałam. Jak dosyć szczyli obejrzysz, to rzadko zobaczysz coś, czego wcześniej nie widziałaś. ;-) Pychol słodziasty obłędnie! :loveu: W jakim wieku jest szczeniak? (Pewnie pisałaś, ale ja nie pamiętam...) To ucho jest przede wszystkim małe i bardzo lekkie. Szczerze, to ja nie rokuję mu dobrze, nawet z klejeniem. :-( Ale jeśli masz kleić, to w takim uchu najważniejsze jest, żeby mocno skleić wzdłuż zagięcia, które chcesz wypracować (a którego albo nie ma w ogóle, albo jest wtórne do tego nieprawidłowego, które się tworzy). Będę trzymać kciuki! :kciuki: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ja też proszę o więcej zdjęć szczeniaków-debeściaków! Tych nigdy nie ma za wiele! A może Mokka jeszcze coś wyskrobie? Dzięki, Mokka, ogromne za te zdjątka! Zakładam, że więcej nie wstawiłaś, bo wszystkie były takie same, czyli Leon goni szczeniaka w panierce. ;-) :evil_lol: (No bo przecież powodem nie mogło być, że pracujesz, czy takie tam... ;-) ) Aż cud, że Zawałowiec to przeżył, szczególnie przy takim upale! -
[quote name='swallow'][B]Flaire[/B] - wysłałam Ci maila z fotkami Lotki ale właśnie do mnie wrócił, bo masz za małą skrzynkę, albo zapchaną :shake: . [/quote]Dzięki wielkie!!! Hmmm... :stupid: Skrzynkę mam i dużą, i nie zapchaną... :stupid: Podejrzewam, że jakiś filtr uznał to może za spam? :niewiem: Podeślę Ci na priv kilka adresów, które możesz spróbować.
-
[quote name='swallow']Jakim sposobem może byc inaczej jesli wśród zwyciezców rasy nie wybiera się psów pieknie zrobionych i pięknie zaprezentowanych??[/quote]A gdzie ja pisałam, że takich psów się nie wybiera w rasach? ;-) Jak najbardziej się wybiera - ale zrobienie nie jest jedyną podstawą oceny. Tak więc na ringu honorowym zjawią się i psy zrobione świetnie, i psy zrobione gorzej. I na tym poziomie, moim zdaniem, sędzia powinien więcej wagi przywiązywać do zrobienia. Zwycięzcy grup i BISów powinni być przygotowani nienagannie - ale tego niestety na polskich ringach brak (przynajmniej w rasach, na których się znam). swallow, jeśli chcesz moją krytykę Cześki na wstawionym przez Ciebie zdjęciu, to poślę Ci na priwa, ale już nie dzisiaj, bo jutro muszę o 4 wstawać. :roll:
-
bogula, trzymam kciuki za zdrówko Fafola!
-
[quote name='Ali26762']Uuuu, szkoda. Nie jestem zwolenniczką przyznawania oceny doskonałej za sam start (chociaż jestem zagorzałą zwolenniczką sprawiedliwego i spójnego oceniania :cool3: ), ale z drugiej strony jak inaczej zachęcić ludzi do masowego uprawiania tej dyscypliny sportu? Trudne pytanie i pewnie jeszcze bardziej trudna jest na nie odpowiedź... Jeśli nie zachęci się dobrą oceną, nawet naciąganą, to pozostaje fundowanie atrakcyjnych nagród, np. za I miejsce dwutygodniowa wycieczka na Seszele... ;) :razz: :evil_lol:[/quote]Mnie się wydaje, że rzetelne, uczciwe i przede wszystkim konsekwentne sędziownie mało kogo zniechęci. Problem z sędziowaniem bardzo "chojnie" jest taki, że jest to nie fair wobec naprawdę dobrych psów. Bo jeśli pies z poważnymi błędami np. w chodzeniu przy nodze został już posędziowany na 9,5 punkta, to co może zrobić sędzia, gdy pojawia się pies, który chodzi doskonale, ale ma jeden bardzo krzywy siad? Może albo ten krzywy siad zignorować i dać pełńą punktację - co jest zdecydowanie nie fair - albo obciąć te same ,5 punkta za jeden krzywy siad, co za serię poważniejszych błędów... Takie sędziowanie "spłaszcza" krzywą u góry, niestety. Ja również obserwowałam troszkę te zawody obedience i muszę powiedzieć, że bardziej niż poziom zawodników zniesmaczyła mnie organizacja. Ale to osobny temat, nie na ten topik. ;-)
-
[quote name='swallow']Flaire może i przygotowanie nie jest najważniejsze, ale dlaczego np. brzydko zrobiona suka z klasy pośredniej dostaje CWC :crazyeye: Czy u polskich "czempionów" liczy się tylko anatomia????[/quote]Nie, na pewno nie tylko - również np. rodzaj włosa. ;-) Ale to, jak jest pies zrobiony nie jest wizytówką championa - za dwa-trzy tygodnie już tak może zrobiony nie będzie, a championem pozostanie. ;-) Natomiast, jak już pisałam, na ringu honorowym sprawa ma się całkiem inaczej.