Jump to content
Dogomania

PATIszon

Members
  • Posts

    5462
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PATIszon

  1. Sluchajcie. Ostatnio bylam u znajomych, ktorzy maja 2 psy: Rottweilera i kundla (ON-opodobnego) oba samce i oba zyja ze soba w pelnej zgodzie. Przyjechalam do nich z Kenia i nawet o nia sie nie pozarly. Oczywiscie pogratulowalam znajomym dobrego wychowania psiakow, na co oni odpowiedzieli mi, że to glownie zasluga tego, że Rottweiler był zabrany od hodowcy w wieku 4 tygodni (!) specjalnie po to,zeby byl nastawiony na ludzi i zeby nie mial okazji nauczyc sie jakiejkolwiek agresji od braci i siostr (walka o cyca, miske, itp.) Powiedzcie, co o tym myslicie, bo ja mialam mieszane uczucia.
  2. Zaraz do Niej wysle sesemesa! :lol:
  3. Tak sobie przegladalam Forum i zastanawia mnie jedna rzecz. Dla czego skoro ja zalozylam topic "Cavano..." w rubryczce pt. "autor" stoi napisane Flaire? :hmmmm: Nie zeby mi to jakos specjalnie przeszkadzalo, ale chcem wiedzieć.,
  4. Wind, Dziekuje za gratulacje. Samopoczucie dobre (jak dotad) jutro jedzieny na kilkudniowa podroz poslubna nad morze. :lol: Kuruj sie, cobys nas nie opuszczala na treningach. Acha, zmienily sie godziny spotkan. Ja mam zajecia w soboty od 9 do 11 a w niedziele od 11-13. Druga grupa spotyka sie odwrotnie, czyli sobota 11-13 niedziela 9-11. Tylko nie wiem, w ktorej grupie jestes z Majka. Najlepiej jakby tu zajrzala Elka. Kurcze, najgorsze jest to, że bylam dzis u pani doktor i mam zakaz biegania i nakaz polegiwania (fuj co to za slowo). No nic zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. :hmmmm:
  5. Co do przemocy to trzeba umiec wyczuc kiedy mazna jej uzyc. Tak jak piszesz, w Twoim wypadku mogłoby to psa sprowokowac do walki, wiec nie jest to metoda w tym przypadku. Moze trzeba zaczac od poczatku cale ustatlanie hierarchii (odizolowanie psa od reszty domownikow jest dobrym rozwiazaniem i daje psu duzo do myslenia). To co napisalam o mnie i Kenii wydazylo sie jakies 2 tygodnie po zabraniu jej od hodowcy do domu. Miala wtedy 2 miesiace i sprawdzala na ile moze sobie w nowym domu pozwolic. Teraz juz wie, ze nie na wiele i nie probuje nowych "sztuczek". :lol:
  6. Tiaaa, to rzeczywiscie duzo wyjasnia. :roll:
  7. Sluszna racja. Kenia warknela na mnie jak chcialam wcisnac sie na jej poslanie. Zlapalam ja za kark i stanowczo zepchnelam z poslania, po czym sama sie na nim ulozylam. Po chwili wstalam i przenioslam sie na kanape, jej pozostawiajac poslanie. Dodam, ze to bylo na samym poczatku naszej znajomosci. Teraz nic takiego jej do lebka nie przychodzi :lol:
  8. Ewo, Hodowca nie dostarcza rodowodu. Rodowod sama wyrabiasz na podstawie metryki, ktora (mam nadzieje) dostalas ze szczeniakiem?
  9. Dolaczm sie do zyczen (zwlaszcza tych dotyczacych przeszkod w Cavano), oraz zdrowych wesolych, cieplych, spokojnych! :lol: Flaire napisz ja tam choinka? Stoi jak trza po takiej ilosci grzanca??? :lol: Tomku, zapytaj Robulla na Sporcie on powinien sie orientowac w klubach to Ci odpowie. Tylko zdjec nie wklejaj, bo on tego bardzo nie lubi :nono: sorki nie moglam sie powstrzymac :lol:
  10. Ja sie postaram byc 28. Ale nie obiecuję. :roll: Potem to już jak leci! Raz tylko w sobotę mam jakieś dwa egzaminy, a potem jest luzik.
  11. NIe dostał, niestety! Chyba, że nieopisaną jeszczę dysplazję mózgu wredota jedna! :lol: Takie to było słodkie, a teraz z wielką łaską daje sie czasami pogłaskac! Moja mama wymyslila nawet teorię, ze go skora boli i dla tego nie daje sie głaskać! :hmmmm:
  12. A ty wiesz, że jak pierwszy raz zobaczyłam z daleka boksa z ogonem to wydał mi się jakiś taki grozny! Zastanawiałaj się tez nawet co to za rasa? :lol:
  13. Ja ci dobrze radzę, zmień szkoleniowca i to prędko. Najlepiej na kogoś kto zna sie na psychice psa!
  14. Niuka, to nie klep w klawiaturę, tylko zakładaj trampki i na dwór ćwiczyć biegi! A ja jestem wściekła na siebie, że się dałam chorobie! :wallbash: Kurcze, przepadł mi taki fajny trening, a następny dopiero w przyszłym roku :evil:
  15. Nie wiesz, bo napisałaś żę właśnie się dowiedziałaś. A drażnią to mnie muchy i komary w lecie. Ludzka głupota mnie przeraża!
  16. Łomatko, znowu to samo. Zapraszam do poczytania Rasowy=rodowodowy na Wszystko o Psach, Może zrozumiesz o co nam chodzi.
  17. Mi ostatnio myjnia złamała antenkę :evil:
  18. To moja Keja Kochana, jak mi jej brakuje... :cry: To rude, małe teraz jest duże i wredne! :lol: Mieszka u moich rodziców i nie lubi jak się go głaszcze! :evil:
  19. Wystarczy poczytać Dogomanię tutaj i tutaj i tutaj i jeszcze tutaj i tu tu tu oraz tu. i tu Dobra, starczy, resztę sama! Był gdzieś strasznie długo temat "Siusianie-matoda gazet", ale nie mogę znależć. :lol:
  20. Pies i kot to slodki widok. A co do hierarchii się to myślę, że kot ma w głebokim poważaniu cała teorię dominacji, pana Fishera i panią Fennell, ale za to z psem potrafi dogadać się lepiej od niejednego wyznawcy tej teorii.:)
  21. Jeśli psiak jest z kojca to myślę, że ma zakodowane, że sika się na dworzu. Powinno byc dobrze, nie sądze, żeby nauka czystości sprawiła wam jakiś problem. Dużo postów jest na Dogomanii na temat "oddawania moczu przez psa w miejscach do tego nie przeznaczonych". :lol:
  22. Ewa, Jedno mnie martwi. Każesz temu bidakowi tak długo czekać w schronisku? Będziesz go chociaż odwiedzać, zabierać na spacery.... :cry:
  23. Za długo nie odpowiadałaś! Wyszłam na spacer tradycyjnie :evil:
  24. Możesz to opisać, bo nie bardzo wiem jak to wykonać, a pora na dwór...?
  25. A może owijać psa folią spożywczą na czas spaceru :hmmmm:
×
×
  • Create New...