Jump to content
Dogomania

PATIszon

Members
  • Posts

    5462
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PATIszon

  1. Hmmm zrobimy tak: Jeśli pogoda będzie ładna to przyjadę, a jeżeli do kitu to nie. Już jedne wagary zaliczyłam przy okazji wystawy w Poznaniu... a zjazdy mam co 3 tygodnie, więc szkoda trochę....ale zobaczę.
  2. Obawiam się, Wind, że przyjmą Cię z otwartymi łapami! Kurczę, tylko, że ja nie mogę w ten weekend. Mam cholerną szkołę! :wallbash:
  3. PATIszon

    ONki i agility

    Myślę, że trzeba spróbować. Ale ona jest bardzo zabawowa i potrzebuje, żeby się nią ktoś zajął. Lubi jak się jej coś każe robić. Lubi się uczyć. Więc jest szansa! :lol:
  4. PATIszon

    ONki i agility

    A mam pomysł. Ty w niedziele jesteś bez Brutuska, prawda??? :lol:
  5. PATIszon

    ONki i agility

    To będziemy! A oto Kobra:
  6. Co do tego cytatu to P. Fisher trochę przegiął. Myślę, że pies , mój pies wygłodniały rzuciłby sie na michę i starał ją zjeść w mgnieniu oka. Jestem w 100% pewna, że Keja by mnie nie ugryzła. A co do postu Madziary.... No cóż. Wiele razy spotkałam się z krytyką TD, ale jeszcze częściej spotykam się z kompletnym jej niezrozumieniem. Psa się nie dominuje przez zabieranie mu jedzenia, niewpuszczanie do łóżka, czy wpychanie się przed psa w drzwiach. To wszystko są skutki uzyskania przewodnictwa w stadzie, a nie metody do zdobycia go!
  7. PATIszon

    ONki i agility

    Elka, masz to załatwione! :lol: Moi rodzice mają ON-kę, młodą, której troszku się nuda na ogródku, więc mogę z nią przyjechać! Skoczna jest , bestyja! :wink:
  8. Tak? :o Sio na priwa! :lol:
  9. Co do rady Madziary nasuwa mi się tylko jedno zadnie: Nie próbujcie tego w domu... :lol:
  10. Oczywisssie, tylko cole, a ktoś pomyślał o czymś innym :niewiem: To ja obiecuje, że będę b. grzeczna. I czekam na nowe hopki.
  11. Ale chyba już nie od przedszkola??? :lol:
  12. Tiaaa, my tam głównie pijemy, dla tego przeszkody nam sie rozsypują... :lol:
  13. Zaglądaj częściej do kefejki, albo wpadnij do mnie. To se razem poklikamy! :lol:
  14. PATIszon

    dominacja

    W Warszawie też dostaniesz bez problemu! Pytaj o kantarek dla psa! BTW. Wczoraj widziałam wieczorem AST-a prowadzonego w kagańcu, szelkach i kolczatce! Fajny widok! Ktoś nie miał, jak rozumiem za grosz zaufania do pieska :lol:
  15. Nie, bo tego sie nie wyrabia, tylko zdobywa na wystawach. Musisz z dorosłym już pieskiem zaliczyć ocenę conajmniej bdb, na 3 wystawach, od różnych sędziów, w tym jedna wystawa musi mieć rangę międzynarodowej, ale tego nie jestem pewna.
  16. Nebu,Aga2 sobie żartowała.chyba, więc sie nie denerwuj. A co do perwersji...nie mam pojęcia skąd jej to przyszło do głowy :hmmmm: Aga2, gdzie Ty na Dogomanii widziałaj perwersję :o ???
  17. PATIszon

    dominacja

    Nikaa Rozumiem, że nie puszczasz swojego psa ze smyczy na spacerach? Jeśli tak, to zaopatrz się w długą linkę (15-20m) i pozwól psu na troche swobody, a następnie przez chwile poćwicz chodzenie bez ciągnięcia. Kiedy pies zrobi choć minimalny postęp-pochwał i wydłuz linkę, znowu daj troche luzu. I tak kilka razy na KAŻDYM spacerze. To oczywiste, że nie można od psa wymagać, żeby tylko i wyłącznie na spacerze chodził powolutku na smyczy. Pies też człowiek, musi się wyszaleć. :lol: Jeśli puszczasz psa luzem to wyganiaj go pożądnie i dopiero wtedy poćwicz chodzenie na smyczy. Króciutko, tak, żeby zobaczył, że to nic strasznego. (króciutko poćwicz, nie króciutko smycz). Dużo pochwał i nagród...powinno być dobrze. Tylko nie wolno psu pozwalać ciągnąć już nigdy. Trzeba być konsekwentnym ZAWSZE. Acha, jeszcze cos mi przyszło do głowy . Dziś zauważyłam jak moja mama stara sie oduczyć swojego psa ciągnięcia. Po założeniu smyczy natychmiast ją skraca (tak,że pies jest przy nodze, jak przy komendzie: równaj) i zaczyna "szkolić" to znaczy bawić sie z psem w "kto silniejszy". Kazałam jej wydłużyć maxymalnie smycz i pozwolic psu na swobodny ruch do przodu, a ewentualną próbę pociągnięcia jej korygować króciutkim, energicznym szarpnięciem. Trochę się zdziwiła, ale to poskutkowało. Pies jakby zaczął kojarzyć o co chodzi. Niestety nie sądzę , żeby oduczyła sie ciągnąć, gdyż mojej mamie brakuje silnej woli. Podejrzewam, że rano znowu pozwoli się psu zaciągnąć do sklepu po bułki... :niewiem:
  18. Mysza, zostaw, szkoda paluszków.... :lol:
  19. Rotti, jedno pytanie mam: To o psach było? :o Bo jak nie to musisz mi koniecznie opisac to otwieranie okna lufą (podoba mi sie to określenie). Moze byc na priw. :lol:
  20. To pozwól, że ci zacytuję "bzdurę", a ty ją sobie łykniesz , albo nie. "Wnętrostwo u zwierząt nie powoduje na ogół poważnych zmian chorobowych. Stwierdza sie jednak psychiczne odchylenia od normy. Psy takie sa często agresywne, niespokojne, nerwowe. Dzieje sie tak dla tego, że u wnętrów występują zaburzenia hormonalne, które zmieniają usposobienie psa. U takich zwierząt zdażają sie schorzenia skórne połączone ze świądem i wypadaniem włosów. U psów starych wnętrostwo doprowadza niekiedy do zmian nowotworowych w jądrach. Nieprawidłowośc ta wystepuje zarówno u psów rasowych, jak tez u mieszańców. Szczególnie często stwierdza sie ją jednak u bokserów".
  21. To znaczy, że jest wnętrem? W takim razie dochodzą jeszcze względy zdrowotne.
  22. Ja jestem przeciwna rozmnażaniu bez sensu. I nie ma znaczenia dla mnie czy to jest kundel, czy pies rasowy. Na hodowli trzeba się znać i już. I jeszcze jadno, nie wiem czy masz o tym pojęcie, ale żeby rozmnożyc sukę potrzeba też psa. Ty niepanując nad swoim psem tak samo przyczyniasz się do produkcji szczeniąt jak właściciele suk, rozmnażanych "dla zdrowotności".
  23. Jasne. W końcu włóczęgostwo leży w psiej naturze, tak jak kopanie dołów....po co więc go tego oduczać :niewiem:
  24. Zgadza sie , mądrze piszesz. I to by było na tyle tego mądrego pisania... :cry:
  25. O ile dobrze się orietuje to długowłose rodzą się czasami w hodowlach i są wtedy sprzedawane taniej, jako pety, gdyż FCI uznaje tylko krótkowłose. Proponuję napisz tego posta na "Hodowli", może ktoś się odezwie. A nie myślałeś o piesku ze schroniska? Tam jest bardzo dużo (niestety) piesków w typie ON-ów. Na pewno znalazłbyś jakiegoś psiurka dla siebie... Powodzenia!
×
×
  • Create New...