-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='Bonsai']Cieszę się, że pierwszy tydzień praktyk był taki udany. :) Jak widać strach ma wielkie oczy, będę musiała wziąć z Ciebie przykład. A tak poza tym, to liczę, że gdy się spotkamy, to poopowiadasz mi więcej o swojej pracy, to na pewno bardzo ciekawe. :) Gdzieś pisałaś, że pasuje Ci piątek... Jeśli to nadal aktualne, to ja się piszę z Piegusem. Jesteśmy bez Pikselka :( ,więc jesteśmy mobilni i w związku z tym to nie muszą być już pola . ;)[/QUOTE] Ten piątek? Ja chętnie, chyba że wypadnie mi coś pilnego, ale nie sądzę ;) A mogłabyś przyjechać tutaj do nas na Bemowo? Mamy las, gdzie można połazić.. A jeśli chodzi o Galeństwo to ona długo nigdzie nie jeździła i ogólnie panienka się nieco stresuje niestety i długie wyprawy to troche odpadają. Od metra masz jeden autobus do nas który jedzie 10-15 minut. Masz moje GG? 1886751. Może tak łatwiej będzie się umówić ;)
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
Co tam słychac Beatko? -
Nowy nabytek ma 3 lata i jest rasy trakeńskiej. [B]Agnes[/B], tak ta sama i sądzę że możesz ją znać z forum końskiego, ale nie wiem jaki ma nick. Konik nazywa się Dragon Heart.
-
A który maluch? I jakiej płci? A rodziców fociszki masz? Bo ten czarno biały to tatuś?
-
Sama bym chętnie wzięła, szkoda że nie mieszkam sama.. Ale takie śliczne są, że na pewno znajdą szybko domki :)
-
Ale maluchy :loveu: Ja się zakochałam w kotach przez praktyki. A wszystkie mają już domki?
-
[B]Agnes[/B], tak wiem - mówiłaś, ale nie byłabym sobą gdybym trochę nie ponarzekała ;) [B]Ola[/B], ja nie wiem jak to u Was wygląda, ale u nas wystarczającej ilości praktyk uczelnia nie zapewnia i po prostu nie mam gdzie tego wszystkiego się nauczyć - stąd decyzja o poświęceniu części wakacji. Ale nie żałuję, czas szybko leci, nie chodzę tam z przymusu i nie mam poczucia, że coś mnie omija ;) [B]Shel[/B], zapewniam Cię, że w Polsce też są takie dyżury - chociażby na ratownictwie w karetce. [B]Ewcia[/B], wieki Cie nie było i nie odpisujesz mi na gg :placz: Też się stęskniłam bardzo bardzo ! I musimy się w końcu zobaczyć ! Może wyślę Ci mój cudowny grafik to jakoś się umówimy, mmm? Gdyby wszystko układało się po mojej myśli, to byłoby zbyt pięknie.. Ale jeśli chodzi o praktyk, studia i i rasę to prawda, jest doskonale ;) [B]haho[/B], dziękuję - jeszcze 3 tygodnie :] Jestem już lekko zmęczona po pierwszym tygodniu, ale daję radę. Podstawowe rzeczy ogarnęłam, czas leci nadwyraz szybko (w porównaniu do tych ciagnących sie godzin w MC'syfie), ludzie bardzo fajni, więc nie narzekam. Postanowiłam w końcu wziąć się z Galiny uzębienie, bo jest w opłakanym stanie, porozmawiałam z lekarzami i mam nadzieję, że uda się to załatwić w tym miesiącu.. Musze na poczatek tylko zrobić testy na leki znieczulające, przebadać krewkę, a przy zabiegu konieczna jest obecnośc anestezjologa ze względu na alergię. Mam nadzieję, że nie ma żadnych zmian w nerkach, wątrobie i serduchu przez ten kamień, bo niestety dowiedziałam się wielu nieciekawych rzeczy na temat spustoszeń w organizmie prze to :shake: A pozatym tak udało mi się poustawiać dyżury, że na 5 dni pod koniec sierpia urywam się nad nasze polskie morze, nad którym nie byłam przeszło 8 lat :loveu: Galiny resztki z działki [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/2609/dsc0141nj.jpg[/IMG] [IMG]http://img52.imageshack.us/img52/8774/dsc0054nyi.jpg[/IMG] I nowy nabytek mojej przyjaciółki - wspaniały jest :loveu: [IMG]http://img41.imageshack.us/img41/3316/dsc0294c.jpg[/IMG] [IMG]http://img198.imageshack.us/img198/3158/dsc0672d.jpg[/IMG] Tylko niestety ja + moje 70mm + konie to nie jest dobre połączenie.. Miłego dnia (tygodnia) dla Was ;)
-
Ola, :calus: to dzięki WAM mały będzie miał swój i tylko swój domek. Jesteście wspaniali !
-
Niekoniecznie. Może swędzieć wszystko, ale nie musi, za to inne świądy mają raczej swoje określone miejsca, więc można je ew. wykluczać w ten sposób.
-
Najważniejsze, że temperatury, wymiotów, biegunki i wysypki nie ma.. Nie jest to więc sytuacja podbramkowa. Wiem, że jest coś takiego jak alergia kontaktowa i często może ona wystąpić nawet po kilku miesiącach (np pies je przez pół roku z tej samej miski i nagle występują objawy - wydawałoby się z nikąd) ale jak to jest w praktyce to niestety nie wiem, bo póki co miałam tylko teorię.
-
To zawsze jest gdybanie dopóki nie zrobisz badań albo nie wprowadzisz prawdziwej diety eliminacyjnej.. A drapie się w jakichś konkretnych zmiejscach? Czy jest to ogólne drapanie po całym ciele? Pewnie nie masz takiego termometru dla zwierząt.. Ale czuć jak pies ma gorączkę chociażby na brzuszku. Nie ma jakichś wykwitów na brzuszku? Kurcze, chciałabym pomóc, ale to jeszcze nie ta wiedza niestety..
-
No dla mnie wygląda to bardzo prawdopodobnie niestety :shake: I ja przestawiłabym ją na nowe żarcie, a póki co dawała ryż z jakimś mięchem póki nie pojawiają się inne objawy.
-
Dzisiaj doczytałam na dyżurze, że objawy alergii pojawiają się najczęściej po 2-48h od podania karmy (typu wczesnego). A steryd kiedy był dawany? Bo pewnie juz przestał działać..
-
A ta rodzinka z 4-letnim dzieciątkiem sensowna? Trzymma mocno kciuki za chłopaka ! Olu, może udałoby się nam umówić w przyszłym tygodniu? Bo mam czwartek-niedziela wolne (z dużym naciskiem na czwartek lub piątek) ;)
-
Ogólnie jestem najmłodszą studntką tam, bo są tylko dziewczyny z IV roku i stażyski na chirurgii. Ale staram się. W przyszłym tygodniu mam 12godzinny dyżur :mdleje: [IMG]http://img801.imageshack.us/img801/4630/dsc0197b.jpg[/IMG]
-
Kochani, jestem po drugim dyżurze i już i jestem póki co bardzo zadowolona :) Sama robię zastrzyki, zdjemuję wenflony, zakładam kroplówki, zapuszczam kropelki, mierzę temperatury, dzisiaj pobierałam krew. A tak to jest tak duża klinika, że właściwie cały czas coś się dzieje (choć jestem tylko na dole w szpitalu) - z tych ciekawszych rzeczy dzisiaj byłam przy cesarce i pomagałam badać kociaka chorego na panleukopenię. Także jak zwykle nie było czego się bać ;)
-
Idź Ty - sznaucera lepiej kup, a nie łowczarka :diabloti:
-
Mnie też żaden rogz nie rdzewiał a najstarszy ma jakieś 4 lata.
-
No niestety - tak jak mówisz, to może być wszystko. Ale jeśli nie było wymiotów i biegunki to wydaje mi się, że to coś środowiskowego. Raczej pokarmówka łączy się z tymi objawami, bo przewód pokarmowy nie pracuje jak należy przez proces zapalny. A na objawy ponowne jeśli się pojawią trochę poczekasz, bo teraz psina jest po sterydzie. A ten zanim się zmetabolizuje to kilka dni minąć musi.
-
Myślę, że teoretycznie jest możliwe - alergeny środowiskowe są wszędzie - może jakaś roślina wodna?
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']taakk ocZywiście - zamroziłam go jak zaczął umierać i czekam, aż wymyslą sposób na odhibernowanie żywcem :diabloti: tylko czekaj.... muszę zerknąć czy przypadkiem nie pomyliłam z piersią z kurczaka :shock:[/QUOTE] tak myślałam :p- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']zabił mi bros aksolola w zeszłym roku :cry: a i ja czuję go w powietrzu... oczami... - dlatego chciałam kupić dziś raid bo jego tak nie czułam, ale nie było kurna... teraz nie mam jeszcze akwarium więc luz... tylko o psią wodę się martwię więc ją zabrałam na razie...[/QUOTE] Waszko a dalej trzymasz go w zamrażarce?- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[B]Ola[/B], jaki tam deszcz - toć aparat mi zamoknie :diabloti: Ale mogłyby być chmury i moje ulubione miękkie światełko :loveu: [B]Kashdog[/B], jak możecie :placz: A Galina mi zakulała, pewnie przez wilczego pazura znowu, bo już długi i złamać się nie chce :shake: [IMG]http://img535.imageshack.us/img535/1389/dsc0268iii.jpg[/IMG]
-
[quote name='Bonsai']To skoro jesteś już w W-wie to jakieś spotkanko? Może jeszcze zdążysz poznać rudzielca. ;)[/QUOTE] No ja bardzo chętnie ! W poniedziałek będę znała grafik to dam znać kiedy mam wolne ;) Bardzo chciałabym w końcu poznać i Ciebie i Piega i Pikselka :loveu: Tylko nie wiem czy czarnuchę wezmę ze sobą - zależy od upałów i jej samopoczucia.
-
[quote name='Kora-']Ostatnio wzięłam się za siebie i zaczełam więcej fotografować. Przy fotografii ludzi mam jeden znaczący problem. Nie potrafię ująć ich duszy, czegoś co sprawi, że inni zatrzymają się przy jakimś zdjęciu na dłużej... [url]http://img44.imageshack.us/img44/1862/tndsc0277.jpg[/url][/QUOTE] Ja przy tym zdjęciu zatrzymałam się na dłużej. Przenikliwe spojrzenie modelki.. Choc chyba wolałabym żeby głowę miała odwrócona bardziej w prawo (byłby lepszy efekt pociągania za włosy) Niemniej zdjęcie magiczne, kolory bardzo klimatyczne, modelka pasuje, kadr bardzo wyważony. Chociaż wystrzegałabym się robienia jej strzałów na wprost (ostatnie) ;) Pozdrawiam i dziękuję za miły poczatek dnia.