-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='Unbelievable'] Justa, możliwe że będę w przyszły weekend w wawie z młodą ;)[/QUOTE] Ojaoja ! Jeśli o mnie chodzi to myślę, że znajdę chwilę, aczkolwiek raczej bez Galiny ;) Masz mój numer?
-
Miotła jest prześliczna, a przecież weszła w wiek brzydkości szczeniąt :mdleje:
-
[quote name='Marta_Ares']a okucia w tej M-ce są zgrzewane/ odlewane ?? jeśli dobrze pamiętam Martyna chyba kiedyś wstawiała obrożę z rozgiętym kółkiem bo okazało się, że nie było zgrzewane....[/QUOTE] Hmm.. Jakbyś mi pokazała różnicę między czymś zgrzanym a odlewanym, to mogę odpowiedzieć na to pytanie ;) Generalnie kółko w miejscu łączenia jest zespolone - a w jaki sposób, to mogę zrobić zdjęcie, bo nie znam się na tym. Smyczy M-ki przepinanej z każdej innej serii (ze wzorkiem, miękkie i lekkie) raczej bym dla kilkunasto kg psa nie poleciła, ale akurat ta seria z nitką jest naprawdę toporna, dlatego spokojnie sobie ją trzymam dla średniego sznaucera w mam nadzieję nieodległej przyszłości.
-
[quote name='klaudusia0219']a potem odrasta szybciej niż po zwykłym trymowaniu czy to na tej samej zasadzie, ? :)[/QUOTE] A co rozumiesz przez zwykłe trymowanie? ;) Niestety ciężko mi to porównać, bo od zawsze Galinę robię w ten sposób, ale na zdrowy rozum wydaje mi się, że każde trymowanie (czyli de fakto wyrwanie włosa z cebulką) wyzwala podobny (indywidualny dla danego psa) okres odrastania włosa.
-
[quote name='klaudusia0219']nie, no ja właśnie nie chce na łyso o to chodzi :D a twoim sposobem to bym się zamotała :D[/QUOTE] Zamotała? Ja Galinę wyrwałam 2 tygodnie rękawiczką z okrywówki. Czekam, aż okrywówka odrośnie i wyczeszę jej trymerem podszerstek. Ot, cała filozofia ;)
-
[quote name='klaudusia0219']podszerstek załóżmy marsem, a okrywówkę rękawiczką ? a to się wtedy na łyso nie wyrywa? :)[/QUOTE] Ja wyrywam partiami - sama okrywówka/sam podszerstek jak okrywówka odrośnie trochę. Możesz próbować na łyso, ale moim zdaniem potrzeba do tego trochę doświadczenia ;)
-
Ja nie wiem na ile u olbrzyma, ale ja Galinę rwę z okrywówki rękawiczką lateksową ;)
-
[quote name='gops']przepinana Mka rogza ma malusie kółeczka od przepięć , według mnie za małe na kilkunasto kg psa.[/QUOTE] Moim zdaniem bez przesady. Mka przepinana jest naprawdę porządnie uszyta i mocna, dla mojej 8kg suczki nawet trochę zbyt toporna, spokojnie da radę kilkunasto kilogramowemu psu.
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
Myślę, że nie ma większego znaczenia w jakiej formie - tak jak Tobie będzie wygodniej ;) Z tego co rozmawiałam, to po pieskach dość szybko widać poprawę i możesz stopniowo zwiększać jej ruch, zwłaszcza że ona nie lata jak potłuczona za piłką, a chodzi chyba o długość spaceru dość równomiernego? Sama wyczujesz i będziesz wiedziała. Galcia biegała właściwie przez całą zimę (problemy miała ostatnio w październiku) i ostatnio znów chyba przedobrzyłam, w związku z czym zdecydowałam się na suplementy. Póki co nie mam serca wogóle przestać myśleć o piłce, mam nadzieję, że jeszcze trochę pobiega jak się podkurujemy ;) A zwyrodnienia mogą być w jednej łapie, jednym stawie. W razie czego mam namiary na fajnych ortopedów, ale póki co spokojnie - obserwuj. -
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
Przeciwzapalny swoją drogą, ale to o czym mówię działa regeneracyjnie na stawy, a w wieku naszych suczek uważam, że warto o nie zacząć dbać. Jest jeszcze jeden taki środek Caniviton - przy dużym psie chyba nawet lepiej - bo taniej wychodzi. Przynajmniej z tego co rozmawiałam u mnie w klinice. Galina też po dłuższych szaleństwach kolejnego dnia ma czasem problemy z wchodzeniem po schodach - póki co daję jej od tygodnia ten Arthroflex, póki co szaleństwa jej ogarniczyłam, za 2 tygodnie planuję powoli wracać to aktywności. Zobaczymy, jak to będzie. Niestety pieski nie młodnieją i chociaż chciałyby wciąż szaleć jak te kilka lat temu, to musimy trochę zacząć myśleć za nie.. -
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
Tosia ma już swoje lata i mogą to być problemy zwyrodnieniowe stawów.. Jeśli będzie się to nasilać to polecam odwiedzić ortopedę. Ja Galci daję Artroflex wspomagająco na stawy - na pewno nie zaszkodzi, a podobno daje niezłe efekty ! -
[quote name='Doginka']A-ha, pies ma P1, aż 4 P1 - są za kłami, bo te przednie ząbki to nie jedynki;-)[/QUOTE] Pierwsze zęby sieczne to nie jedynki? Ja myślę, że bez problemu można tak potocznie powiedzieć ;)
-
[quote name='#Etna#']Wpadłam zajrzeć po małej przerwie i co? obiecanych fotek Galinki nie ma:roll: [/QUOTE] Walczyłam z sesją poprawkową, ale miło mi poinformować, że wczoraj rozwaliłam ostatni egzamin przewidziany w tym semestrze :loveu: Galinka wyrwana i zrobiona na ultrakrótko, mam nadzieję, że w końcu uda mi się zrobić jakieś zdjęcia, ale nie dziś, bo niebawem lecę do kliniki ;) Pozdrawiam wiosennie !
-
[quote name='jonQuilla'] a na wystawę takiego łysego można zabrać? ;):evil_lol:[/QUOTE] Jak ludzie zabierają zjechane maszynką na wystawę, to sądzę, że wyrwańca również można :diabloti:
- 21590 replies
-
[quote name='eria']co by nie było, i tak jest genialne! :)[/QUOTE] Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że farba olejna jest o wiele bardziej hardkorowa niż pastel, stąd mój omdleniec :p
-
[quote name='eria']boski portret !!! jestem pod wrażeniem błysku w oku, gdyby było wstawione samo oko myślałabym,że to zdjęcie a nie pastel , brawo MISTRZU!!![/QUOTE] Z tego co się orientuję to farba olejna a nie pastel :mdleje:
-
Nicole, Sonia, Augie, Korba - York, Hiena, Nagi peruwiańczyk i mixy
Justa replied to Chantell's topic in Foto Blogi
[quote name='Chantell']przepraszam, że jeszcze nie zrobiłam, ale mamy straszne urwanie głowy teraz. Szukałam go wstępnie i jeszcze nie został odnaleziony... Jak tylko go odkopię to wrzucę[/QUOTE] W porządku, będę czekać :) -
Nicole, Sonia, Augie, Korba - York, Hiena, Nagi peruwiańczyk i mixy
Justa replied to Chantell's topic in Foto Blogi
A ja się przypomnę może z fotką kubraczka :p -
Mayka chyba trochę schudła? Czy to złudzenie optyczne? ;)
-
To ja się może pochwalę jakie cudo nam Kojot namalował :mdleje: :loveu: :loveu: :loveu: Jeszcze raz bardzo bardzo bardzo dziękuję :loveu: [IMG]http://pastelworks.net/art/sznaucer-miniaturowy-czarny-portret-olejny.jpg[/IMG]
-
[quote name='Doginka']Źle wycięła i musiałam skrócić do maximum:mad::lol:[/QUOTE] Hehe, ja nie będę potępiać, bo sama nie umiem ujarzmić Galińskich :lol:
-
Ale łysol ! :loveu: Monte, widzisz niebawe tak się wprawisz, że sama będziesz go robić ! Pochwała od Sylwii to nie jest taka prosta sprawa :razz:
- 21590 replies
-
Moim zdaniem pierwsza jest mega, jakby miał zaraz wyjść z tej koszulki :)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']znalazłam taki trovet, ale cena jest taka jak acany i buntuje się we mnie wszystko przeciwko takiej cenie karmy :shock: [url]http://www.krakvet.pl/trovet-venison-rice-diet-psow-10kg-p-13026.html[/url][/QUOTE] Hmmm czyli, że dużo? Ja karmię tą [url]http://animalia.pl/produkt,523,Trovet_RRD_(rabbit_rice_diet).html[/url] Galinę od jakichś 2-3 lat, po Hillsie i RC cena mi się bardzo podoba ;) No nie wiem, do przemyślenia sprawa ;) Tylko nie kupuj może od razu 12/10 kg worka, bo jak Ci się Luna znów uczuli, to kiedy one przejedzą te wszystkie eksperymenty? ;)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']no niby ta josera była z jagnięciną najgorsze, że nie wiem czego szukać - jakiej karmy, bo czemu orijen ją uczulił a acana nie jak zawierają to samo i pochodzą z tego samego miejsca[/QUOTE] Może mają inny konserwant, inny dodatek. Mnie przestało już to dziwić po tym jak Galina nie jest uczulona ani na ryż, ani na jagnięcinę ani na soję, a na karmę z tymi 3 składnikami uczulona była :mdleje: Tam niestety jest duuuużo więcej dodatków niż mogłoby nam się wydawać i sądzę, że nie o wszystkim tak jasno piszą na opakowaniach. Może spróbuj troveta? Z królikiem na przykład? Mało psiaków jest uczulonych na królika, może się uda. Chociaż tak w ciemno to coraz ciężej będzie Ci dobrać karmę. Testy alergiczne można zrobić np z krwi (One są wysyłane gdzieś potem - do Niemiec chyba?) na kilkadziesiąt podstawowych alergenów. Minusem są koszty, które małe nie są niestety oraz fakt, że oznaczysz podstawowe alergeny (mięso, warzywa, owoce itp) ale konkretnej karmy nie. Tu przytaczam historię Galiny, która na poszczególne składniki uczulona nie była, a na karmę jako całość owszem.- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)