-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='ariss']na tej focie miała być gass skacząca przez moją nogę:roll:hmmm:evil_lol:[/QUOTE] no to spoko.. wszystko jest tylko Gassiry nie ma :evil_lol:
-
[quote name='ariss']dopiero jak zakręcony szczurek to wtedy jest kiepsko:roll:[/QUOTE] :diabloti::diabloti::diabloti:
-
Ojejejjj.. moja ulubienica Hebe :loveu::loveu::loveu:
-
A to wszystko dla Was ! :loveu::diabloti: Flaki z siebie wypruwam.. Śniegowych nie będzie, bo sądzę, że zanim Galina przestanie cieknąć, to po śniegu nie będzie śladu :diabloti: Pozatym to już tak wiosennie powiedziałabym :loveu:
-
[quote name='Samturia'][url]http://i36.tinypic.com/28sbtrb.jpg[/url] to byłoby całkiem fajne, gdyby nie brak ostrości i bałagan w tle ; )[/QUOTE] Nie zapominajmy, że to nie portret, tylko reportaż - a takie fotki nieco innymi kategoriami się ocenia ;)
-
Prawidłowa reakcja :loveu::diabloti: [IMG]http://img187.imageshack.us/img187/3316/dsc0017un9.jpg[/IMG] [IMG]http://img513.imageshack.us/img513/144/dsc0066al5.jpg[/IMG]
-
[quote name='ariss']ktoś tu chyba niedawno mówił że staroci nie posiada:mad:;)[/QUOTE] I zamiast sie cieszyć, że coś jest, to teraz bedziemy wypominać, tak? :diabloti:
-
[quote name='ariss'][B]Justa,[/B] to chyba nasze dziewuchy podobne troszke;)[/QUOTE] W jakim sensie? :razz:
-
[quote name='Bzikowa']i 3 wory śmieci :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] Tak to jest jak się nie ma pudełek na cały swój majątek :diabloti: To kiedy parapetówa? :razz::diabloti:
-
[quote name='puzzle']Bron Boze!:modla:[/QUOTE] Daje w kość, co? :razz:
-
[quote name='Saint']pewnie.. ja cisnę.. zwal wszystko na mnie.. ehhh.. kobiety..[/QUOTE] Pewnie.. wrzuć mnie do jednego wora z połowa społeczeństwa.. Pfff..:shake: Przedzimowa Galina [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/5241/dsc0122wk9.jpg[/IMG]
-
[quote name='Saint']Betty to nazywasz dokuczaniem? :razz: Musiałabyś w takim razie usłyszeć jedną, przeciętną naszą rozmowę.. :razz: Prawda Makrelo? :evil_lol:[/QUOTE] Nic nie poradzę, że mi ciśniesz - mogę się tylko bronić :diabloti:
-
[quote name='puzzle']zeby nie byly w stanie zjechac tak nisko, tylko zatrzymywac sie na "obojczyku"[/QUOTE] Żeby nie mylić.. Raczej w miejscu gdzie on powinien być - bo pies obojczyka nie posiada ;)
-
[B]Ewcia[/B], Galina już kończy cieknąć, teraz będzie już tylko gorzej :diabloti:
-
A to rude zostaje u ciebie? :cool3::loveu:
-
[quote name='betty_labrador']hahaha ale sobie dokuczacie :diabloti: :evil_lol:[/QUOTE] my? to jest jeszcze nic :diabloti:
-
[quote name='ariss'] [B]Justa,[/B]właśnie też się bałam,ale to był chyba syf na filtrze tylko. a czemu tam był????bo ktoś mi wsadził wielki czarny nochal:mad::evil_lol:[/QUOTE] No to całe szczęście ;)
-
[quote name='Ela38']Nie no, Rosa drapie coraz więcej grzbiet :( Ale oczy nie są opuchnięte ani zaczerwienione. Czy to możliwe że przetłuścił się grzbiet i dlatego zaczęła drapac? Ale jak często kąpac wtedy takiego psa gdy sie grzbiet przetłuszcza? Gdzieś czytałam żeby nie za często bo wtedy nie ma bariery ochronnej i może łapac bakterie. Nie wiem co robic, czy to drapanie bo przetłuszczony grzbiet czy może już od karmy? :( Wariatkowo![/QUOTE] Gdzieś kiedyś czytałam, że sierść i skóra mówią o kondycji wewnętrznej organizmu. Jeżeli ze skórą coś jest nie tak, to znaczy że prawdopodobnie coś niedobrego dzieje się w środku. Ja potrafię mojego psa nie kąpac pół roku i dłużej a sierść wcale nie wydaje się być jakaś specjalnie tłusta. I mówiąc szczerze, to całkiem możliwe, że od karmy.. Tylko co w takiej sytuacji? Nie mając żadnego punktu zaczepienia, ciężko podać małej cokolwiek innego - nawet jeśli to będzie ryż z jakimś gotowanym mięchem.. Moim zdaniem te testy trzeba koniecznie zrobić - psa męczy drapanie, a ciebie jego choroba. Może jednak warto się poświęcić i pojechac nawet taki kawał drogi? Powiem Ci, że jak u nas zaczynaja się problemy alergiczne, to testy robimy od razu i od razu wiadomo na co dalej się uczuliła i jaką dietą można to zastąpić. Rezonans jest totalnie nieinwazyjny i samopoczucie psa nie ma wpływu na wynik badania. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz.
-
[quote name='Saint'][url=http://dano2005.wrzuta.pl/audio/b5tLeeLbwE/]Wrzuta.pl - Roan - Ten zimowy czas[/url] :diabloti:[/QUOTE] Pfff.. w pierwszej chwili nie mogłam dostrzec podobieństwa Twojego wykonania :evil_lol::eviltong:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Pepcia jakaś dlugołapa sie zrobiła :-o:loveu:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[URL="http://images40.fotosik.pl/46/96aad7c0bc2f78a1.jpg"]http://images40.fotosik.pl/46/96aad7c0bc2f78a1.jpg[/URL] Ewcia masz syfki na matrycy !
-
[quote name='Ela38']No to widac Trovet całkiem ładnie się spisuje. A dlaczego na pozostałych tylko rok byłyście? Uczuliły z czasem czy jak? Mojej widac służy narazie Eukanuba bo weselsza jest no i z pyszczka mniej śmierdzi, wycisza się pewnie w środku stan zapalny, wcześniej też drapała grzbiet non stop ale teraz tylko od czasu do czasu nie codziennie. Ale jeszcze zbiera się łojotok na grzbiecie, mam nadzieję że to już pozostałości po jedzeniu uczulającym. Jeszcze jest problem z dziąsłami, może i dlatego nie chce za bardzo chrupac karmy, bolą ją czy co? Są dalej zaognione mocno, opuchnięte i jakby takie malutkie nadżerki były na granicy dziąseł a zębów. Ciekawe ile goją się błony śluzowe? I czy w ogole to zejdzie? Bo jak sięgam pamięcią to ona ma to od zawsze.[/QUOTE] Tak, wcześniej z czasem się uczulała i licze się z tym, że może i na Troveta sie uczuli. Grunt, że znam pierwsze objawy uczulenia i mogę dzięki temu szybko zareagować. Tak - zmiany skórne które miała po długim kontakcie z alergenem znikną, ale potrzeba na to czasu. Jeśli chodzi o dziąsła, mogą ja boleć, skoro pojawiają się nadżerki, ale nie mam pojęcia jak to się leczy :shake:
-
Całkiem możliwe, że to też te alergeny środowiskowe. Zresztą trzeba pamiętać, że teraz w mieszkaniach się grzeje - nam oczy łzawią, a psy mogą również różnie reagować. Damiernym złuszczaniem naskórna na przykład. Przypomniało mi się, że Ka-Vangi sznaucerka też wydrapywała pyszczek i było to uczulenie na roztocza. Moja raczej drapała się po grzbiecie, brzuchu. Przed zdiagnozowaniem alergii Galina miała na grzbiecie takie przysuszone krostki, które po miesiącu stosowania karmy same z siebie zniknęły. Nie pamiętam czy drapała, ale nawet jeżeli to jest w pełni zrozumiałe. Zaminy skórne znikną - zniknie i swędzenie. Taką mam przynajmniej nadzieję. Ważne, że je i wszystko inne w porządku - bo samo swędzenie to raczej łagodne objawy - pisałam Ci o tych silniejszych już. Spokojnie czekaj, jeśli nie będzie się polepszać, a co ważniejsze - zacznie sie pogarszać trzeba będzie karmę zmienić. My na trovecie jesteśmy już od 1,5 roku ! (odpukać!) Wcześniej Eukanuba i RC dawały radę max rok.. Oby tak dalej, bo może choroba w końcu nieco ucichła, zatrzymała się.. ;)
-
Jeśli chodzi o przekąski - wiesz, mój pies ma zdiagnozowane co jeśc może a czego nie, dlatego wiem co mogę podac bez obawy przed objawami alergii.. I dostaje jabłka, dostaje żeberko od czasu do czasu, ser żółty dostaje.. Ale generalnie nie dokarmiamy jej, bo ma skłonności do gromadzenia tłuszczu więc to może i lepiej ;) Ciasteczka? Wiesz, tam tego strusia to pewnie wogóle nie ma.. :roll: Bo że co? Mięso ze strusia? Wolne żarty.. Pozatym takie ciastko ma też drożdże i mnóstwo innych dodatków (drożdże uczulają - moja uczulona). Nie trzeba żyć w przeświadczeniu - ale alergika - to będzie wszystko super. Alergenów są tysiące i zawsze jakiś może się trafić. [B]Ela[/B], nic jej w tej chwili nie dawaj - żadnych przekąsek, bo nigdy nie dojdziesz do tego co ją uczula. Taki urok diety eliminacyjnej, którą stosujesz. Będziesz podawać - to straci to sens. Jeśli chodzi o to drapanie - różnie bywa - reakcja może być od razu niemal, a może wyjść po kilku tygodniach. U nas po sensacji alergicznej jest lekkie żarcie (ryż + jakieś mięcho na które nie jest uczulona) ale u Was to loteria.. Potem wprowadzam suche żarcie, które równiez było sprawdzane pod kątem alergii i generalnie drapanie ustaje niemal natychmiast.. Naprawdę nie wiem co Ci poradzić, bo można spróbować z tym ryżem, tylko nie ma żadnej pewności, że nie jest uczulona.. A wtedy możemy jeszcze porogszyć sytuację. Nie mam doświadczenia z dietą eliminacyjną.. Wszystko więc czysto teoretycznie.. Rozumiem, że cięzko Ci patrzeć jak się mała męczy, znam ten ból.
-
Zimowo może i tak, ale jakoś tak mało Szpilkowo :crazyeye: Czemu ona stoi/siedzi? :crazyeye: