Jump to content
Dogomania

Książka o wychowaniu szczenięcia w duchu zasad szkolenia pozytywnego - jaka?


bajkowaaaaaa

Recommended Posts

Witam,

Niedługo do mojego domu zawita 8 tygodniowy bokser. Czytałam już wiele książek na temat wychowywania szczeniąt. Jednak żadna nie przypadła mi do gustu ponieważ są tam opisane takie metody jak np. "Aby oduczyć szczeniaka gryzienia po rękach, wsadź mu palec do gardła" i wiele innych - cytat akurat z książki autorstwa Mnichów z New Skate pt. "Jak wychować szczenię?". Już jestem zdecydowana, że będę szkolić szczeniaka tylko i wyłącznie metodami pozytywnymi. Będziemy uczęszczać do psiego przedszkola, a potem na kurs PT. Wszystko w duchu zasad szkolenia pozytywnego. Jednak chciałabym mieć jakąś podstawową wiedzę na temat wychowywania szczeniaka... dodam, że posiadam książkę[SIZE=2] "Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów[/SIZE]" - Pamela Dennison, jednak nie jest ona pozycją dotycząca wychowania szczeniaka, lecz ogólnie pozytywnego szkolenia. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Karolina

Link to comment
Share on other sites

ja polecam książkę "jak rozmawiać z psem" p. Zofia Mrzewińska
jest opisane jak nauczyć poszczególnych komend i opisana złota 20- te komendy które są potrzebne aby mieć ułożonego psa. I poszczególne etapy szkolenia i oczywiście wszystko pozytywne :)
a później dorzucić można tej samej autorki: "psim zdaniem' i "po obu końcach smyczy" :)
sporo osób poleca właśnie te książki i opiera się na nich :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...