Jump to content
Dogomania

Moria w domu! Dziękujemy :)


Ajula

Recommended Posts

Po długiej nieobecności na dogomanii zaglądam, a tu taka niespodzianka! :D 

Moria piękna! I pomyśleć, że taka bezdomna bida, która swoje dzieci rodziła w norze wykopanej pod krzakami teraz ma takie fajne życie :)

A gdzie mieszkacie? Szwajcarię uwielbiam :)

Nie wiem co ze zdjęciami z imageshack, możliwe, że po kilku latach są po prostu usuwane. Ja też już raczej żadnych nie mam, w międzyczasie zaliczyłam awarię laptopa, dużo zdjęć i przepadło. Ale poszukam jeszcze, jak coś znajdę, to dam znać.

U nas też się dużo zmieniło, część osób z ekipy, która ratowała Morię i jej dzieci nie jest już w fundacji (tzn, jest w innej). A na dogo ze starej ekipy zaglądam chyba tylko ja. I to rzadko.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkoda ze zdjęciami! I dziękuję za ewentualne znaleziska:)

Cieszę się, że mimo zmian zespołu fundacja cały czas działa (inne z resztą też!).

 

Mieszkamy w kantonie Zurych, prawie na granicy ze Szwyz - daleko od miasta (uff). Fajne lasy dookoła, Morka wariuje jak do jakiegoś wchodzimy. Typowy wilk kanapowy.

Również gorąco pozdrawiam!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Drodzy,

na Święta dostałam (właściwie Morka dostała) psi test DNA. Od długiego czasu przymierzałam się, żeby to zrobić. Szczególnie po to, żeby udowodnić sobie, że w tym burku żadnego wilka nie ma:P

Wyczekiwany wynik przyszedł w tym tygodniu! I chciałabym się z wami podzielić tym, co w Morce siedzi.

Oto co wyszło:
- jeden z rodziców Morki to...mieszaniec dobermana
- drugi rodzic Morki to... mix akita inu i białego owczarka szwajcarskiego (Morka zrobiła wielki come back do korzeni :D)
- dziadkowie i pradziadkowie częściowo nie byli możliwi do zidentyfikowania, a jeśli tak, to rasy powtarzały się jak u rodziców.

Biorąc zdroworozsądkowo - jak popularne są w Wielkopolsce akity i białe owczarki szwajcarskie? Jakie jest prawdopodobieństwo, że dziadkowie Morki to akita i owczarek?
Niezależnie od prawdopodobieństwa, jesteśmy w stanie znaleźć cechy powyższych ras w Morce. "Oesu, faktycznie!" było kilkukrotnie wypowiedziane po otrzymaniu wyników :P.

Do wyników była też załączona bardzo fajna informacja. Podsumowanie tego, czego uczymy się w szkole i zgłębiamy na odpowiednich studiach. Jeśli badaniu poddany jest pies, który jest mieszańcem pochodzącym od mieszańców i tak dalej, jest niezwykle trudno dokładnie określić drzewo genealogiczne. ALE fragmenty genów pasujące do konkretnych ras zostały znalezione, więc skądś tam są, a prawdopodobieństwo, że pary zasad przypadkowo ułożyły się w taką, pasującą sekwencję, jest niezwykle małe. Podsumowując, mieliśmy duże szczęście, że stosunkowo wielu przodków Morki zostało zdefiniowanych.

Plik z wynikiem załączam, niestety jest po niemiecku ale jeśli ktoś czuje się na siłach, warto zajrzeć;)

Mały bonus - przodkowie, którzy zostali oznaczeni jako "nieznani", jeśli zostali zidentyfikowane, określono je jako "mało znaczące rasy". I oto one:
- puli
- boxer
- jamnik długowłosy
- basset
- wyżeł niemiecki szorstkowłosy.
Przypominam, że to są na tyle mało znaczące rasy, że nie zostały wymienione w "rodowodzie" Morki! Chociaż i tak przecierałam oczy :D.

 

Pozdrawiamy z Morką!

CG02993 - moria - paulina pawlak.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...