Jump to content
Dogomania

Cookie - Kilka pytan natemat szczeniaczka


fatgrandma

Recommended Posts

Witam,

od 4 dni jestem - wraz z moja narzeczona - wlascicielem 12-tygodniowego szczeniaczka bulldoga francuskiego. Poniewaz to nasz pierwszy psiak, to mam kilka pytan:

- Generalnie mala jest dosc leniwa, duzo spi i malo sie bawi. Rano jest rozbrykana, potem kladzie sie i lezy do popoludina, potem znowu sie na chwile rozbryka a nastepnie spi juz do nastepnego dnia. To normalne zachowanie? Czytalem ze ta rasa to nie sportowcy, ale myslalem ze szczeniaczki sa jednak bardziej rozbawione.

- Pani, od ktorej kupilismy psiaka, dala nam 4kg karmy Royal Canin (Junior Medium) - mowila ze mala do tej pory to jadla i lepiej zeby jadla dalej przynajmniej przez jakis czas. Tylko ze mala chyba za malo je. Tzn. je praktycznie tylko z reki - wtedy potrafi zjesc okolo 150g na dzien. Z miski po prostu nie chce jakos jesc, czasami podejdzie i cos przegryzie ale nie wiecej niz 70g na dzien. Wedlug tableki na opakowaniu RC powinna jesc cos kolo 200g.

- Na "spacerkach" mala nic nie robi. Kupilismy ubranko bo bulldogi francuskie ponoc latwo sie przeziebiaja i pani od ktorej kupilismy Cookie tez nam tak radzila. Wiec ubieramy ja i wychodzimy na "spacerek" a ona albo tylko stoi i sie trzesie, albo siada i sie trzesie. Po prostu sie nie rusza...

Moze mozecie mi podowiedziec czy to normalne zachowanie, moze to tylko dlatego ze dopiero co byla ze swoja psia rodzinka, a teraz jest "sama"? Czy moze cos jest z nia nie tak?

Pozdrawiam
Marcin

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...