Jump to content
Dogomania

Od Okiego po Melisę - konie pod opieką Biafry - wątek zbiorczy :)


3 x

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

muszę też kiedyś wziąć aparat do Niepołomic! Jak jechałam z lekami do Okiego to o tym nie pomyslałam i potem żałowałam- piękny zachód słońca i konie na łące... gdyby nie to , że z Okim sytuacja była poważna stałabym i gapiłabym się na nie...
A potem jak przechodziły przez drogę to stanęły na chwilę obok nas... niesamowite uczucie-koń to jednak wielkie zwierzę.. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewikS']muszę też kiedyś wziąć aparat do Niepołomic! Jak jechałam z lekami do Okiego to o tym nie pomyslałam i potem żałowałam- piękny zachód słońca i konie na łące... gdyby nie to , że z Okim sytuacja była poważna stałabym i gapiłabym się na nie...
A potem jak przechodziły przez drogę to stanęły na chwilę obok nas... niesamowite uczucie-koń to jednak wielkie zwierzę.. ;)[/QUOTE]

koń jak kon a zwłaszcza Fart :)

ewik my jak pojechalismy wakacje do Izy na chwile do niepołomic zostawić musli aparat mielismy tyle ze bez karty - o zgrozo :crazyeye:
nasze konskie wakacyjne zdjęcia to z tel
widac musimy tam pojechac jeszcze raz zeby porobić porządne zdjęcia ;)

Link to comment
Share on other sites

ee tobie kazala machać
my nieświadomi wypuścilismy Chiarę na duże pastwisko a wtedy była chora i miała byc blisko stajni
i musieliśmy ganiac za nimi zeby je "zagonić" z powrotem
efektu mozna się domyslec ;)

to my byliśmy zganiani a nie one zagonione ;)



wiadomość dnia - Oki już nie ma wycieku :)
jest za to obrażony na Ize, że nie puścila go na dwór z innymi końmi :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda222']Melduję się na wątku ogólnokońskim :)[/QUOTE]

witamy :)


Melisa jednak jutro nie jedzie
Iza ma problemy z autem
i jedyne gdzie jedzie to do warsztatu
ale Melisa i jej wyjazd na operację jest priorytetem
wiec jak tylko bedzie to możliwe to Melisa pojedzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewikS']cosik koło 100zł. Może umówimy się na sto a resztę zostawcie mnie-macie i tak dość wydatków...:)[/QUOTE]

pieniązki właśnei przelalam :)
pozostałe 140 zł przelałam Izie aby mogła zapłacić za lek weterynaryjny

Link to comment
Share on other sites

nie jest dobrze

wczoraj November miał kolkę
dzisiaj okazało się, ze to nie kolka
November ma albo pękniętą kość udową
albo złamaną :(

być może dołączy do Melisy w drodze do kliniki

dokładniej będziemy wiedzieć co mu jest w poniedziałek


Chiara natomiast "wpadła" do "fosy", leży i nie może się wydostać
jest przerażona
jest ciemno
ona została już sama - reszta stada juz w stajni
godzine temu rozmawiałam z Izą - jechała własnie wyciągac Chiarę :(

Link to comment
Share on other sites

Chiara "wstała"
tzn Iza postawiła ją na nogi za pomocą koparki i pasów
bo sama nie była w stanie wstac
była przerażona (ciemno, ona sama na pastwisku)
jest poobijna - od rzucania się i wierzgania nogami
znów ma obtarte biodro
dostała całą gamę leków i paletę witamin przy okazji
ech biedny konik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']nie jest dobrze

wczoraj November miał kolkę
dzisiaj okazało się, ze to nie kolka
November ma albo pękniętą kość udową
albo złamaną :([/QUOTE]

kilka dni temu November miał robione badania, cytuję co wiem:
[QUOTE]
Na 90 % kość jest cała tylko porządnie stłuczone ma całe udo.
Dzisiaj pomału zaczął dotykać całym kopytem podłoża.
W piątek ciągnął nogę bez kontaktu po ziemi.
Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne mu pomagają a przy pęknięciu czy
odprysku kostnym nie byłoby takiej poprawy.

Noga dalej jest mocno spuchnieta, obrzęk rozlewa się na dół
(grawitacja) przez co cała noga jest dwa razy grubsza od zdrowej.
Po trzech dniach cierpienia i odmawiania jedzenia dzisiaj wrąbał
wszystko co miał w boksie. Zauważył też, że został w stajni ...
Tzn , że wszystkie konie są na pastwisku a ON - największa torpeda stoi w boksie .
Rżał przez pół dnia aż ochrypł.
Towarzystwo Okiego i poobijanej Chiary mu nie wystarczało.

[B]Potrzebna wcierka rozgrzewająca :-(
Jakaś dobra.
Może znajdzie się jakiś miłośnik folbluta-inwalidy ...
i wyśle mu paczkę z Animalii.[/B]

[/QUOTE]

link do preparatu: [URL="http://animalia.pl/produkt,10506,542,Eclipse_Blue.html"]żel rozgrzewający dla Novembera[/URL]

tutaj jest November z Mroczna
November to ten większy

[IMG]http://www.konie.sos.pl/galeria/konie/November%20i%20Mroczna_02.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

3 x , a glinka rozgrzewająca nie byłaby lepsza? we wtorek widze się ze znajomą, która ma takie rzeczy troszeczkę tańsze, może ma glinkę rozgrzewającą... dłużej trzyma ciepło i jest troszke mocniejsza, np też Eclipsowa [URL]http://sklep.bergo.pl/eclipse-herbflog-glinka-rozgrzewaj%C3%82%C4%85ca-p-457.html[/URL]

we wtorek bym, gdyby Ci pasowała bardziej i byłaby dostępna, mogła ją wysłac :) sprawdza się, pomogła Dziadkowi mojemu na zerwane ścięgna (prócz leków przeciwzapalnych dała dużo..a Dziadek, konisko po torach, nie dośc, ze 23 lata na karku, to nie ma ścięgien, a same zrosty! dziś popyla jak nienormalny - co prawda pod siodłem już cwałów nie uskuteczniamy, ograniczoną ilośc galopu zebranego mu funduję, ale na padoku... konisko jest regularne, nie kuleje, aż wet w szoku..ale to stara radziecka hodowla, czyli konie nie do zdarcia ;) )

tylko, że u niego to spory obszar...

nie mogę nic obiecac, ale zastanów się i może się uda coś załatwic :) pogadam tez o eclipsowej wciereczce :) i dam znac co i jak :D chwilowo jestem pod kreską, bo i kowal, odrobaczanie, dwa zwierzaki, plus psisko, które do weta będzie musiało iśc, ale po poniedziałku będzie juz normalnie i zadziałam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emhokr']3 x , a glinka rozgrzewająca nie byłaby lepsza? we wtorek widze się ze znajomą, która ma takie rzeczy troszeczkę tańsze, może ma glinkę rozgrzewającą... dłużej trzyma ciepło i jest troszke mocniejsza, np też Eclipsowa [URL]http://sklep.bergo.pl/eclipse-herbflog-glinka-rozgrzewaj%C3%82%C4%85ca-p-457.html[/URL]

we wtorek bym, gdyby Ci pasowała bardziej i byłaby dostępna, mogła ją wysłac :) sprawdza się, pomogła Dziadkowi mojemu na zerwane ścięgna (prócz leków przeciwzapalnych dała dużo..a Dziadek, konisko po torach, nie dośc, ze 23 lata na karku, to nie ma ścięgien, a same zrosty! dziś popyla jak nienormalny - co prawda pod siodłem już cwałów nie uskuteczniamy, ograniczoną ilośc galopu zebranego mu funduję, ale na padoku... konisko jest regularne, nie kuleje, aż wet w szoku..ale to stara radziecka hodowla, czyli konie nie do zdarcia ;) )

tylko, że u niego to spory obszar...

nie mogę nic obiecac, ale zastanów się i może się uda coś załatwic :) pogadam tez o eclipsowej wciereczce :) i dam znac co i jak :D chwilowo jestem pod kreską, bo i kowal, odrobaczanie, dwa zwierzaki, plus psisko, które do weta będzie musiało iśc, ale po poniedziałku będzie juz normalnie i zadziałam :)[/QUOTE]

podesle inf Izie
bo ja to się nie znam
ja je w sensie konie uwielbiam ale sie nie znam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

aktualne bazarki na biafrowe zwierzaki:

1. ksiażki ekonomia i zarzadzanie
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196162-zarządzanie-i-ekonomia-ksiązki-na-dług-kundelków-do-20.11"]ekonomia i zarządzanie - do 20.11[/URL]

2. gadzety fundacyjne
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196026-pilniki-pomadki-świeczniki-rózane-psiokocie-breloki-na-FZNJR-do-20.11"]Pilniki, pomadki, breloki z loo - do 20.11[/URL]

3. świąteczny
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196053-Świąteczne-rękodzieło-na-zwierzaki-FZNR-do-końca-listopada-)"]ręcznie robione cuda na święta - do 30.11 [/URL]

4. licznik siana
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/195992-2896-wielki-licznik-siana-POMÓŻ-przetrwać-ZIMĘ!"]Wielki licznik siana - do końca kwietnia 2011 ;)[/URL]

ten 4 pkt to najważniejszy
kicha jest po prostu z sianem z ilością z dostępnością


[B]może ktoś zechcw wspomóc konie 5 zł?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Therion']Co się dzieje z siwa klaczą Leną, która w opłakanym stanie z chora noga trafiła do fundacji, kiedyś wpłacałem na nia , ? Może jakieś zdjęcia.[/QUOTE]

jedyna Lenka jaką kojarzę z opowiadań Izy odeszła w tym roku
na pewno przed sierpniem - bo jak byłam w Niepołomicach to Lenki już nie było
dopytam Izę dokładnie

edit. zapraszam na bazarek: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/196245-Ryba-suszon-olej-rybi-pulpa-buraczana-II-edycja-do-24.11"]ryba suszona, olej rybi i pulpa buraczanado 24.11.2010[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...