Jump to content
Dogomania

Bauceron w schronisku


Alicja

Recommended Posts

wklejam link i treść ...krew mnie zalewa jak patrzę na ludzką głupotę i próżność :mad::mad::mad:

[URL]http://www.jasnet.pl/pies/zwierzak2.php?id_zwierz=283[/URL]

Dora
Rasa:
BAUCERON - owczarek francuski Wiek:
8 miesięcy Kontakt:
519 117 065
Niedawno (w pon. 11/01/2010) oddałam do schroniska cudownego pieska rasy BAUCERON. Piesek kupiony z hodowli, posiada kartę szczepień, niesamowicie zadbany i bardzo ładny! Niestety ze względu na swój wiek i specyfikę tej rasy (aktywna i lubiąca się wybiegać) nie mogłam się nim opiekować więc musiałam oddać go do schroniska w JASTRZĘBIU ZDROJU, ale bardzo bym chciała aby piesek znalazł porządny dom. Jest doskonałym stróżem i bardzo dobrym przyjacielem. BARDZO LUBI DZIECI! URODZONY W MAJU 2009r a więc młody!
[COLOR=#cc0000][CENTER] [B]Czekam na odpowiedzialnego opiekuna![/B]


PIES JEST w schronisku w Jastrzębiu Zdroju na Śląsku ( niedaleko Żory / Rybnik)
[/CENTER]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']wklejam link i treść ...krew mnie zalewa jak patrzę na ludzką głupotę i próżność :mad::mad::mad:

[URL]http://www.jasnet.pl/pies/zwierzak2.php?id_zwierz=283[/URL]

Dora
Rasa:
BAUCERON - owczarek francuski Wiek:
8 miesięcy Kontakt:
519 117 065
Niedawno (w pon. 11/01/2010) oddałam do schroniska cudownego pieska rasy BAUCERON. Piesek kupiony z hodowli, posiada kartę szczepień, niesamowicie zadbany i bardzo ładny! Niestety ze względu na swój wiek i specyfikę tej rasy (aktywna i lubiąca się wybiegać) nie mogłam się nim opiekować więc musiałam oddać go do schroniska w JASTRZĘBIU ZDROJU, ale bardzo bym chciała aby piesek znalazł porządny dom. Jest doskonałym stróżem i bardzo dobrym przyjacielem. BARDZO LUBI DZIECI! URODZONY W MAJU 2009r a więc młody!

[CENTER][COLOR=#cc0000][B]Czekam na odpowiedzialnego opiekuna![/B] [/COLOR][/CENTER]



[CENTER][COLOR=#cc0000]PIES JEST w schronisku w Jastrzębiu Zdroju na Śląsku ( niedaleko Żory / Rybnik) [/COLOR][/CENTER]

[/QUOTE]


Dzwoniłam do schroniska, jest to suczka po rodzicach Bellatrix Mengo Astra Canina x Ufo de la Montagne du Seigneur.
Suczka jest bardzo, bardzo aktywna.
Na razie czekamy na decyzję hodowczyni czy weźmie suczkę do siebie.

Postępowania byłej właścicielki nie komentuję bo nie znajduję słów....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VIATOR']Dzwoniłam do schroniska, jest to suczka po rodzicach Bellatrix Mengo Astra Canina x Ufo de la Montagne du Seigneur.
Suczka jest bardzo, bardzo aktywna.
Na razie czekamy na decyzję hodowczyni czy weźmie suczkę do siebie.

Postępowania byłej właścicielki nie komentuję bo nie znajduję słów....[/QUOTE]

[B]dzięki wielkie ....
no decyzja BYŁEJ właścicielki mnie powaliła na łopatki
mam nadzieję , że hodowczyni weźmie sunię [/B]

Link to comment
Share on other sites

Alicjo, nie ogłaszalismy Dory nigdzie, bo wiemy że ona musi iść w odpowiedzialne ręce.
Pierwszą rzeczą byłby kontakt z jej hodowcą, bo wiem, że może mieć prawo do niej, niestety wiesz jak to jest w jzk, trzeba czasu na pewne decyzje.
Dzieki Viator za telefon, bardzo mi pomogłaś:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanti']Alicjo, nie ogłaszalismy Dory nigdzie, bo wiemy że ona musi iść w odpowiedzialne ręce.
Pierwszą rzeczą byłby kontakt z jej hodowcą, bo wiem, że może mieć prawo do niej, niestety wiesz jak to jest w jzk, trzeba czasu na pewne decyzje.[/QUOTE]

[B]wy nie ale ta BABA ją ogłosiła ..... grrrrrrrrrrrr

Shanti , WY macie prawo decydować czy psiak do wydania ;) ...zawsze z wetem można sie dogadać i daje zaswiadczenie , a sunia moze iść tylko do znawcy rasy , to nie pies dla kazdego jak TTB [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanti']A jej córka prawdopodobnie wydzwania do schroniska i pyta o zdrowie Dory:roll:
Wet schroniskowy Dore też zna, bo u niego była szczepiona i ma ją w ewidencji.[/QUOTE]

boshe ...co za tupet , zawracać jeszcze głowę ...

Shanti , wet to pan Bartek ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanti']Tak, pan Bartek.:lol:
Jutro sie dowiem z kim mozna rozmawiać na temat adopcji Dory. U nas na razie prowizorka, nie ma własciwie kierownictwa schroniska i nie ma osoby uprawnionej do takich decyzji.[/QUOTE]

z weta się cieszę .... Ozzy bardzo lubi wujka Bartka ;)...to jego osobisty pan dr ;)

masz gadane ...dasz radę ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam pozwoliłem sobie zadzwonić do byłej właścicielki Dory Pani twierdzi, że nie jest w stanie opiekować się Dorą, ze względu na swój wiek (62 lata), do oddania Dory namówił ją syn, który mieszka w Wawie. Z tego co opowiadała Dore odwiedziła szkoleniowiec i suczka jest naprawdę kontaktowa. Pani twierdzi, że jest w stałym kontakcie ze schroniskiem i jeśli do niedzieli Dora nie trafi do nowego domu, to ona ją zabierze do siebie z powrotem (ma już zakupioną karmę). Myślę, że jeśli do tego dojdzie to Dora za jakiś czas znowu będzie szukać domu, gdyż wg. mnie Pani ewidentnie nie będzie w stanie sią nią zaopiekować. Jeśli hodowczyni nie będzie mogła zabrać Dory do siebie, a Wy nie znajdziecie jej odpowiedniego opiekuna, to mógłbym zapytać się czy jej adpocją nie byłby zainteresowany szkoleniowiec, do którego chodzimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Don Kichot']Witam pozwoliłem sobie zadzwonić do byłej właścicielki Dory Pani twierdzi, że nie jest w stanie opiekować się Dorą, ze względu na swój wiek (62 lata), do oddania Dory namówił ją syn, który mieszka w Wawie. Z tego co opowiadała Dore odwiedziła szkoleniowiec i suczka jest naprawdę kontaktowa. Pani twierdzi, że jest w stałym kontakcie ze schroniskiem i jeśli do niedzieli Dora nie trafi do nowego domu, to ona ją zabierze do siebie z powrotem (ma już zakupioną karmę). Myślę, że jeśli do tego dojdzie to Dora za jakiś czas znowu będzie szukać domu, gdyż wg. mnie Pani ewidentnie nie będzie w stanie sią nią zaopiekować. Jeśli hodowczyni nie będzie mogła zabrać Dory do siebie, a Wy nie znajdziecie jej odpowiedniego opiekuna, to mógłbym zapytać się czy jej adpocją nie byłby zainteresowany szkoleniowiec, do którego chodzimy.[/QUOTE]

jeśli ja bym miała decydować to nie oddałabym już tej kobiecie DORY ...chyba ma swój rozum i przed zakupem takigo psiaka powinna była pomyśleć , pani ma teraz 62 lata i co będzie za kolejnych kilka lat ?? ....mam nadzieje że hodowczyni szybko da znać o tym co zdecydowała w sprawie Dory .... myśle że w ostateczności należy rozmawiać z paniami ze schroniska

Link to comment
Share on other sites

Pani Dory nie ma już nic do powiedzenia w tej sprawie. Dom wybierze schronisko, a właściwie Pani z hodowli której wyszła Dora lub też Viator. To osoby, które wiedzą kto może tego psiaka dostać. Była Pani Dory na pewno jej też nie odzyska. To nie wchodzi w gre. Jeśli znajdzie się nowy dom dla Dory, polecony przez w/w osoby, skontaktuję go z kierownictwem i już szczegóły sobie ustalą między sobą. Słyszałam jakoby była Pani Dory chciała przyjechać po nią w niedzielę, ale nic z tego nie będzie bo psa nie dostanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanti']Pani Dory nie ma już nic do powiedzenia w tej sprawie. Dom wybierze schronisko, a właściwie Pani z hodowli której wyszła Dora lub też Viator. To osoby, które wiedzą kto może tego psiaka dostać. Była Pani Dory na pewno jej też nie odzyska. To nie wchodzi w gre.[/QUOTE]

uspokoiłaś mnie tym postem ...uffff

Link to comment
Share on other sites

Tak to się dzieje, kiedy sprzedaje się psy niewłaściwym ludziom...
Mając o rok starszą siostrę Dory i znając osobiście jej rodzoną siostrę, jestem w stanie sobie wyobrazic, że nie każdy może sobie poradzic z takim temperamentem.
Zakładam, że i Dora ma turbinę w tyłku!
Rozejrzę się, kto chciałby takiego ancymona.
I jeszcze jedno, w tym miocie urodziły się szczeniaki bez ostróg więc wielce prawdopodobne, że i Dora jest niewystawowa.

Link to comment
Share on other sites

Dora została wyadoptowana przez Fundację Pro Animals państwu z Jastrzebia Zdroju. Zobowiązali się , że pójdą z nią na szkolenie, oraz wysterylizują ją na koszt Fundacji u naszego schroniskowego weterynarza. Ludzie są odpowiedzialni i świadomi potrzeb tego właśnie psa. Pan weterynarz schroniskowy zna Dorę, bo poprzedni jej właściciele korzystali z jego usług, więc będzie miał nad nią kontrolę. Myślę że to najlepsze rozwiązanie, adopcja na miejscu, bo dopilnujemy żeby jej nowi państwo jej nie zawiedli.
Z tego co zrozumiałam, państwo zostali przysłani przez była właścicielkę Dory. Miałam z tego powodu pewne obawy, ale po zastanowieniu i po konsultacji z panem weterynarzem, że lepiej jednak będzie ją sterylizować w domu docelowym, podjęłam ten krok. Mam nadzieję że państwo wywiążą się ze swoich zobowiązań i uda im się Dorę wychować. Cieszyła sie przeogromnie że wychodzi, była państwem zachwycona a oni nią. Oby tak pozostało!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanti']Dora została wyadoptowana przez Fundację Pro Animals państwu z Jastrzebia Zdroju. Zobowiązali się , że pójdą z nią na szkolenie, oraz wysterylizują ją na koszt Fundacji u naszego schroniskowego weterynarza. Ludzie są odpowiedzialni i świadomi potrzeb tego właśnie psa. Pan weterynarz schroniskowy zna Dorę, bo poprzedni jej właściciele korzystali z jego usług, więc będzie miał nad nią kontrolę. Myślę że to najlepsze rozwiązanie, adopcja na miejscu, bo dopilnujemy żeby jej nowi państwo jej nie zawiedli.
Z tego co zrozumiałam, państwo zostali przysłani przez była właścicielkę Dory. Miałam z tego powodu pewne obawy, ale po zastanowieniu i po konsultacji z panem weterynarzem, że lepiej jednak będzie ją sterylizować w domu docelowym, podjęłam ten krok. Mam nadzieję że państwo wywiążą się ze swoich zobowiązań i uda im się Dorę wychować. Cieszyła sie przeogromnie że wychodzi, była państwem zachwycona a oni nią. Oby tak pozostało![/QUOTE]
[FONT=Arial]
Dorciu :kciuki:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Wobec zarzutów pewnej osoby o handel Dorą informuję, że owszem Dora została "sprzedana" za dwa 10 kilowe worki karmy i dobrowolny datek do puszki fundacyjnej:evil_lol: Kwoty nie znam bo dyskretnie się odwróciłam. Żadna to tajemnica.
Schronisko poniosło stratę w postaci dwóch zdewastowanych bud, kilku rozdartych na strzępy kołder i koców. Fundacja opłaci Dorze sterylkę. Państwo poniosą koszty związane ze szkoleniem suni, szczeniaków na sprzedaz mieć niestety nie będą:evil_lol: Aleśmy się wszyscy na Dorze wzbogacili:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanti']Wobec zarzutów pewnej osoby o handel Dorą informuję, że owszem Dora została "sprzedana" za dwa 10 kilowe worki karmy i dobrowolny datek do puszki fundacyjnej:evil_lol: Kwoty nie znam bo dyskretnie się odwróciłam. Żadna to tajemnica.
Schronisko poniosło stratę w postaci dwóch zdewastowanych bud, kilku rozdartych na strzępy kołder i koców. Fundacja opłaci Dorze sterylkę. Państwo poniosą koszty związane ze szkoleniem suni, szczeniaków na sprzedaz mieć niestety nie będą:evil_lol: Aleśmy się wszyscy na Dorze wzbogacili:diabloti:[/QUOTE]

czyżby duchy dawnych czasów się obudziły ;) i sądzą według siebie ....bo jak znam życie pewnie podczytują wątek jak to czynili wcześniej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...