Jump to content
Dogomania

Poszukiwany behawiorysta - Toruń


kasiorek85

Recommended Posts

Hmm, troche mlodziutki psiak jak na takie poszukiwania.
Odezwij sie moze do Puli, Berka, poleca kogos madrego, moze odezwij sie na szkolenia do Cywila i tam porozmawiaj.
A moze cos wiecej, dlaczego takie poszukiwania? Bo kiepski 'behawiorysta' wiecej szkody niz pozytku przyniesie.

Link to comment
Share on other sites

Skad poszukiwania? Dlatego iż nie mogę sobie poradzić z ciągnięciem na smyczy i nie przychodzeniem na zawołanie. Chcę aby ktoś mi wskazał jak mam pracować z moim ukochanym psiakiem. Sama nie potrafie, więc chciałabym aby ktoś wskazał mi drogę, w jaki sposob mamy RAZEM pracować. Zdaje sobie sprawę, że to raczej nie wina psiaka tylko moja, że nie potrafię do niego dotrzeć ;)
Sama wyprobowalam wiele metod dotyczacych wyeliminowania ciagniecia na smyczy ( fizycznie nie daje rady jak 29kg wyzel orze asfalt) ;-)
Chciałabym sie wiele nauczyc i stad poszukiwania dobrego specjalisty :-)

Link to comment
Share on other sites

dlaczego za młody??? ja z moją shih byłam na szkoleniu z psiego przedszkola jako szczeniaczek - szkolenie było tylko dla psiaków do 6 miesiąca życia. to fajna sprawa, bo oprócz komend nauczyłam się jak komunikowac się z psiakiem, teraz już sama we własnym zakresie się dokształcam :) moja druga sunia uczyła się już od starszej dobrych zachowań :)

POlecam przy okazji książkę: Zapomniany język psów - powinna Ci również pomóc :) ja byłam nią zachwycona ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do szkolenia - jak najbardziej, zacząć można już ze szczeniakiem, warto jednak znaleźc dobrego szkoleniowca. Z tego, co pisze kasiorek o swoich kłopotach, to właśnie porządny szkoleniowiec jest jej potrzebny, bo wzywać behawiorystę do psa, bo ciągnie na smyczy, to trochę pomylenie pojęć. Popytaj raczej o dobrą szkołę w Twojej okolicy. Psiak jest młody, pełen życia i - chyba - jeszcze niezbyt dobrze wychowany, więc szkółki mu potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']dlaczego za młody??? ja z moją shih byłam na szkoleniu z psiego przedszkola jako szczeniaczek - szkolenie było tylko dla psiaków do 6 miesiąca życia. to fajna sprawa, bo oprócz komend nauczyłam się jak komunikowac się z psiakiem, teraz już sama we własnym zakresie się dokształcam :) moja druga sunia uczyła się już od starszej dobrych zachowań :)

POlecam przy okazji książkę: Zapomniany język psów - powinna Ci również pomóc :) ja byłam nią zachwycona ;)[/QUOTE]
Za mlody na problemy behawioralne, to raz.
Dwa, ze Fishera i Fennelowa mozna sobie do poduszki, jako ciekawostke poczytac, a nie testowac silowo na szczylku.
A psiakowi jak najbardziej brak dobrego szkoleniowca, akurat bledy wynikaja z braku wiedzy opiekunki, problem zupelnie standartowy.
Na poczatek poczytaj Kasiorku tu:
[URL]http://pies.onet.pl/3930,13,17,a_pies_ciagnie,artykul.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Haha no być może pomyliłam pojęcia ;) co do behawiorysty :) Już znalazłam dobrą (mam nadzieję) szkołę - podstawowy kurs posłuszeństwa. Zaczynamy w sobote :-) A za arytukuł dziękuję zaraz poczytam :-) Psiak jest mega rozpieszczony - może to stad sie bierze - no ale nie moge go nie rozpieszczac, jak i reszta rodziny hahahaha no jakos nam nie wychodzi hihihihi. Jednakze musze przyznac, ze oprocz maskarycznego ciagniecia na smyczy i wybiurczym sluchaniu to musze z ręką na sercu przyznać, że nie mamy wiecej zadnych problemow wychowawczych :-) No nic od soboty zaczynamy ''się szkolić'' oboje i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że można - wybrałam Vigor Team FCI w Dąbrowie Chełmińskiej. Szczerze powiedziawszy w Toruniu i okolicach wybór jest raczej zerowy :-/ Szukałam też jakiegoś szkoleniowca na lekcje indywidualne- ale też nic. Akutalnie przebywam w Toruniu u rodziców, dlatego tutaj też szukam jakieś szkoły. W Trójmieście gdzie mieszkam takich szkół jest mnóstwo, no ale narazie muszę znaleść coś tutaj :-) Może ktoś z was coś wie o tej szkole??? Przyznam się szczerze, że w temacie szkoleń jestem ''zielona'' ;-) Chciałabym trafić na dobrego i kompetentnego fachowca bez względu na cene. Chciałabym poprostu raz dobrze zainwestować, a nie tułać się od szkoły do szkoły :-/
Może ktoś z was ma doświadczenie na tym pole i mógłby mi poradzić na co zwracać uwagę itd. itp. Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi :-)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byliśmy w tej ''szkole'' jak dla mnie masakra - byc może nie znam się na profesjonalnym szkoleniu, ale... chyba nie jest normalnym to, że jak piesek zrobi siusiu na placu treningowym (kawałek pola ogrodzonego siatką) to właściciel stawia cytuje ''flaszke'' !! Ponadto czy na normlanym szkoleniu psu wkłada się po zakończonym ćwiczeniu do drewnianej klatki z małym metalowym luftem?? a w tym czasie własciciele pierd...za przeproszeniem farmazony a potem poćwiczą 5 minut i psy z powrotem do tych zabitych dechami metr na metr boksów. psy wystraszone itd. No i oczywiscie pierwsze to kolczatka...Pan ''uprzejmie" zapytał czy przewidujemy koczatke? Ja odparłam, że absolutnie nie bo chce psa nauczyć normalnie posłuszeństwa. On na to, że kiedyś to odrazu podziękował by kursantowi, za to, że nie chce kolczatki. Jak dla mnie cała ta pseudo szkoła to wielka pomyłka. Takie jest moje zdanie, być może ktoś ma inne i mu się te metody podobają, ja zabrałam psa i pojechałam do domu. Jak narazie odechciało mi się wszelkich szkoleń :-(

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się horror :-/ w ogole nie rozumiem tego zamykania psów w drenianych klitach gdzie ledwo sie mieszcza i niczego nie widzą maja jedynie lufcik z metalowych pretów. rozumiem, ze maja odsapnąć po ćwiczeniach ale są chyba na to inne metody, a ten motyw ze stawianiem flaszki, jeśli psiak zrobi siusiu na placu treningowym???!! ja rozumiem, ze nie powinnym tam robić. No, ale jesli powiedzialam to temu ''treserowi" to odpowiedział mi w następujący sposób w bardzo zresztą butny sposób: '' a co ?! pies robi pod siebie?" ja mu odpowiedziałam, ze pies nie robi pod siebie, a pan nie prowadzi zajec w mieszkaniu, tylko na polu! a psiak nie odroznia pola ogrodzonego siatką, od tego poaza siatką. Jak dla mnie to wielka porażka i szczerze współczuje tym osobom które kontynuują tam ''naukę". Echhh .... za całą pewnością zgłoszę się do szkoły jaką podałaś :-) dzięki wielkie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Witam serdecznie! Jestem pod wrażeniem tego co czytam. Dla mnie to szok. Prowadzę szkołę tresury od roku 2004 w Toruniu. I jestem zdziwiony że pisze pani że mnie nie znalazła. Bo w wyszukiwarce wyświetlam się zawsze od 2004 roku. Jestem jedynym treserem w Toruniu i okolicy który nigdy nie użył kolczatki ani żadnych smakołyków. A tresowałem już psy nawet Toruńskim behawiorystą. Trafiają też do mnie psy z innych szkół szczególnie te trudne z którymi inni sobie nie radzą. Szkole indywidualnie i grupowo choć to drugie tylko celem sprawdzenia a nie uczenia się podstaw bo to zwykłe naciąganie. Co do cywila to tam też stosuje się kolczatki "niestety". Problem ciągnięcia na smyczy likwiduję na pierwszej godzinie lekcyjnej i to żaden wyczyn tylko uczciwe podejście do psa i właściciela. Zapraszam Tresura Psów "Jackwiat" Jacek Kwiatkowski.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Panie Kwiatkowski niech pan nie tworzy herezji Komu pan psy szkolił? Behawiorystom? Omijajcie tego tresera psów jak najdalej! Po kompromitacji tego pana na jego stronie na fb Gdzie szkoleniowcy dyplomowani i behawiorysci wręcz zlinczowali to co Pan wyprawia z psami usunął pan strone. Nie ma Pan żadnego zezwolenia ani wykształcenia na takie praktyki Samozwańczy treser to w cyrku. Pan twierdzi że używa pozytywnej szkoły do psa a psy szarpane i 100 kemend na minute Porażka 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...