Jump to content
Dogomania

Film Hachiko


Darius

Recommended Posts

Na ekrany kin wchodzi film z Richardem Gere "Hachiko". Jest to sfilmowana historia slynnego akity Hachiko, w ktorej Richard Gere gra japonskiego profesora. Juz pominawszy, ze Gere jako japonski profesor graniczy z utrata rozsadku, na sama mysl o tym filmie robi mi sie niedobrze. Wystarczy, ze czlowiek sobie przypomni, co po takich filmach stalo sie z collie i dalmatynczykami... Wylacznie z tego powodu nie robie zadnej reklamy tego filmu i gdzie sie da, prosze wszystkich, by tego tez nie robili.
To, czego sie obawialem, niestety zaczelo sie. Przytocze jedna korespondencje, ktora miala miejsce poprzez moja strone internetowa.


Pytanie do mnie
***********************
[I]Szanowna Pani, szanowny Panie,[/I]
[I]z jakimi kosztami nalezy sie liczyc przy kupnie akity?[/I]

[I]Z powazaniem[/I]
[I]Xxxxx[/I]
*************************


Moja odpowiedz



*****************************

[I]Szanowny Panie Xxxxx,[/I]
[I]przy kupnie akity nalezy liczyc sie z kosztem 1300-1700€, w przeciagu jego zycia sumuja sie koszty nowego samochodu malolitrazowego.[/I]

[I]Z powazaniem[/I]
[I]Darius[/I]
*****************************


Az sie we mnie gotuje! Wszystko funkcjonuje na zasadzie sklepu:

[I]"Panie, ile kosztuje ten telewizor?"
"2000 zl"
"A to wezme dwa!"[/I]

Ani slowa pytania, co to za rasa, jakie ma cechy, z czym nalezy sie liczyc, jak nalezy wychowywac i utrzymywac. Bo przeciez jak sie znudzi, mozna uspic lub laskawie przywiazac gdzies do drzewa...

Psiakrew!

@Kacedy
Niestety, na Ciebie i wspolwalczacych przychodza ciezkie czasy. Listy tragicznych losow akit wydluza sie :angryy:

Serwus
Darius

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f703/nagareboshi-gin-kazoku-kanshin-139482/index74.html[/URL]

Juz ten temat poruszalism i niestety po tym filmie nadejda ciezkie czasy dla Akit, natomiast swietne dla pseudohodowli...powiem szczerze ze ja jestem przerazona tym filmem...a juz znalazlam oferty akit na stronach tylu gratka we Wloszech gdzie ze Slowacji sprzedaja akity i akita ksztuje okolo 700 euro :placz:, w glowie mi sie to nie miesci, takie oferty to rewelka dla tych,ktorzy spotkali sie z odpowiedza od hodowli ze na akite musza czekac okolo roku, albo i wiecej i jest to koszt ponad 2000 euro, a tutuj prosze taniocha i od reki...ryczec mi sie chce !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']

@Kacedy
Niestety, na Ciebie i wspolwalczacych przychodza ciezkie czasy. Listy tragicznych losow akit wydluza sie :angryy:
[/QUOTE]

[B]Darius[/B]- najsmutniejsze jest to, [U]że niestety to na Akity[/U] przychodzą ciężkie czasy- nie na nas. My (jako ci walczący) już od dawna zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim uda się pomóc. Niestety :(. Co nie oznacza, że nie będziemy walczyć o każdego psa. Ale...taka "działalność" uczy pokory.
Gdzieś widziałam taki cytat:
"Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś"
Stojąc u progu ciężkich czasów dla tej rasy proszę zatem "powalczmy razem" i ponad podziałami. Bo tylko ponad nimi jest realna szansa na realną pomoc i przeciwdziałanie nieuchronnie zbliżającej się "modzie na rasę", a tym samym uratowanie od cierpienia wielu zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

dla uszczegółowienia - daty premier

Country Date
USA 13 June 2009 (Seattle International Film Festival)
Japan 8 July 2009 (Tokyo) (premiere)
Japan 8 August 2009
Brazil 25 September 2009 (Festival do Rio BR)
Italy 16 October 2009 (Rome Film Festival)
Spain 16 October 2009
Russia 22 October 2009
Brazil 24 October 2009 (Mostra BR de São Paulo)
Austria 30 October 2009
Germany 12 November 2009
Singapore 12 November 2009
Sweden 12 November 2009
Netherlands 17 December 2009
Canada 18 December 2009
USA 18 December 2009
Belgium 23 December 2009
Brazil 25 December 2009
Finland 22 January 2010


Dla Polski nie znalazłam.. może jest jeszcze nadzieja, że w naszym kraju nie będzie to film kinowy :roll:.. ja przynajmniej sie o to modle..

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]Jak już pisałam u siebie... gdy córeczka mówi do mamusi jaki piekny miś.. to odrazu zwalać z nóg nawet przesadnymi stwierdzeniami o akitkach! Ja mówie przede wszytkim o ich silnej psychice i sile fizycznej, o tym ,że są trudne w wychowaniu i sporo [I]kosztuje ich utrzymanie[/I] ( to najbardziej działa :evil_lol:). Wtedy zazwyczaj taka mama szybko wybija z głowy córeczce pomysł o ślicznym misiu do przytulania :p[/FONT][/B] [B][FONT=Comic Sans MS]No i można by przykładów mnożyć...[/FONT][/B]

[B][FONT=Comic Sans MS]Mam też propozycję aby np na allegro zrobić ogłoszenie, coś w typie jak była akcja rasowy=rodowodowy. Aby uświadomić ludziom, że film o Hachiko to nie od razu powód aby lecieć do hodowli kupować psiaka... nie mówiąc już o pseudo hodoflach :shake: A jedną taką mam niedaleko siebie na Kostuchnie i ciągle o niej słyszę i o tych chorych psach jakie tam sprzedają, mam ochotę iść tam i dać kolesiowi w mordę [/FONT][/B]:krach:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Film nie ma podanej premiery w Polsce więc nie planuja go u nas ekranizować problem może pojawić sie wtedy gdy film zacznie cieszyć sie zbyt dużą popularnością w innych krajach, wtedy z wielkim hukiem wejdzie do nas tak jak to było w przypadku Slumdog Milioner z Ulicy...

Link to comment
Share on other sites

Akity wchodzą na czerwony dywan - dosłownie:
[url=http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=19150]Richard Gere na czerwonym dywanie z psem (FOTO) - Kozaczek.pl[/url]

A czytając komentarze poniżej można się dowiedzieć, że akity to nie szpice (może zgłosić do ZK, że trzeba im zmienić grupę) :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']Akity wchodzą na czerwony dywan - dosłownie:
[url=http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=19150]Richard Gere na czerwonym dywanie z psem (FOTO) - Kozaczek.pl[/url]

A czytając komentarze poniżej można się dowiedzieć, że akity to nie szpice (może zgłosić do ZK, że trzeba im zmienić grupę) :roll:[/QUOTE]

na prawde zaczynam się bać tego filmu.. dopisałam kilka słów na "zachęte" kupna akity :diabloti:

z dwojga złego lepiej, żeby ludzie się bali akit niż kupowali na potęge

Jeśli gdzieś zobaczycie podobny poziom dyskusji to błagam Was piszcie, że to rasa trudna, może być agresywna i do ludzi i do psów..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']na prawde zaczynam się bać tego filmu.. dopisałam kilka słów na "zachęte" kupna akity :diabloti:

z dwojga złego lepiej, żeby ludzie się bali akit niż kupowali na potęge

Jeśli gdzieś zobaczycie podobny poziom dyskusji to błagam Was piszcie, że to rasa trudna, może być agresywna i do ludzi i do psów..[/QUOTE]

Daria jak znajdziesz takie glupoty to prosze podaj linki poniewaz ja to w sumie nie szukam takich rzeczy...juz od rana musilam sie wkurzyc....

Link to comment
Share on other sites

z tego co wiem na allegro jest....coś w stylu kup tanio akitę a pożałujesz....ja na arzie jedyne co robię to wdaję się w dyskusję z pseudo o ich psach i tym co robią:evil_lol:
niestety samo słowo droga w utrzymaniu nie wystarczy....co to jest kaka paka karmy z tesco dla psa czy kota....nie wydaje mi się żeby ktoś zastanawiał się nad dobrymi markami i zbilansowanym żywieniem.....
Ja mowie, ze jak rodzice nie sparwdzeni i bez rodowodu to akity chorują...są agresywne i nieproporcjonalne często...ze dysplazja....że futro beznadzieja i w ogóle...wiem, że ogólnikowo ale to na razie działa

Link to comment
Share on other sites

To prawda. Jak wymieniam ceny porządnej karmy dla psa to ludzie nawet nie słuchają albo mówią "moje poprzednie psy jadły tylko chappi i bardzo im smakowało" albo "po co mi pies z rodowodem skoro i tak nie będę na wystawy jeździć". Ludzie nie pojmują że rodowód to nie jest tylko po to żeby na wystawy jeździć, ale jest to również odpowiedni wygląd, zachowanie i zdrowie. "Mój znajomy ma psa bez rodowodu i nie choruje". Ludzie zawsze znajdą wymówkę żeby mieć psa odpowiedniej "rasy" i wydać na niego góra 500 zł. A potem pies rośnie, jest agresywny, "brzydki" i ląduje w lesie, na autostradzie lub w schronisku. Zresztą co tu opowiadać sami dobrze wiecie jak jest :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sen87']To prawda. Jak wymieniam ceny porządnej karmy dla psa to ludzie nawet nie słuchają albo mówią "moje poprzednie psy jadły tylko chappi i bardzo im smakowało" albo "po co mi pies z rodowodem skoro i tak nie będę na wystawy jeździć". Ludzie nie pojmują że rodowód to nie jest tylko po to żeby na wystawy jeździć, ale jest to również odpowiedni wygląd, zachowanie i zdrowie. "Mój znajomy ma psa bez rodowodu i nie choruje". Ludzie zawsze znajdą wymówkę żeby mieć psa odpowiedniej "rasy" i wydać na niego góra 500 zł. A potem pies rośnie, jest agresywny, "brzydki" i ląduje w lesie, na autostradzie lub w schronisku. Zresztą co tu opowiadać sami dobrze wiecie jak jest :shake:[/QUOTE]
Moim zdaniem taka jest niestety mentalność wielu Polaków . Byle jak byle tanio. Upłynie jeszcze pewnie wiele lat zanim to się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

A co do samego filmu [I]Hachico: A Dog Story [/I]obejrzałem wczoraj japoński pierwowzór tego filmu Hachiko monogatari. Niestety bez lektora i napisów a z japońskiego nie jestem zbyt dobry;). Ale i tak było warto. A ma ktoś może wersje tego filmu z polskimi napisami?
Tak jak wszyscy tu się wypowiadający też mam nadzieję ,że amerykańska wersja tego filmu nigdy nie trafi do polskich kin. Już twórcy obrazu na pewno się postarali żeby film był "cukierkowy" i wzruszający a pies w nim występujący słodki i kochany misio bez wad. Niestety, to nie wróży niczego dobrego.

Link to comment
Share on other sites

Tak to juz jest z ludziskami. Znam kolesia ktoremu marzy/marzyło sie miec akite cyt " Ja tam chce prawdziwa akite, taka prosto z Japonii nie z Polski podrabiana!!" itp itd.

To mowie ze to bardzo droga sprawa czy nie lepiej zadzwonic do hodowli w Polsce gdzie sa bardzo dobre psy, ktore swietnie sobie radza na wystawach. No i mowie ze zapłaci owiele mniej jak za importowana akite. Podałam cene 2tys i facio zrobił sie czerwony, jakajacy ze drogo, musi uzbierac, poczekac na inny moment....a miała byc prosto z Japoni!!!

To sie chłopak nagadał teraz ma chyba cocer spaniela bez rodowodu ktorego wyprowadza na spacer samochodem.

Link to comment
Share on other sites

Ja oglądałam fragmenty japońskiej wersji i bardzo się wzruszyłam. O wiele lepiej mi się podoba niż wersja amerykańska. Tak jak pisze orka amerykańska jest "cukierkowa". Nie wystarczył im akita amerykański, muszą mieć jeszcze swoją wersje filmu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

I tak dotarlismy na film o akicie...moje uczucia mimo ze szlam z zupelnie zlym nastawieniem sa okey i nie jestem zawiedziona, film to dramat... dramat akity...forma bohatera ...tak Hachiko to bohaterczy przekoloryzowane w stosunku do wersji japonskiej nie, raczej nie. Pomimo ogromnej reklamy wszedzie, na filmie bylo lacznie z nami 9 osob. I tylko ja plakama, ale tem dramat Hachiko widzi sie bardziej przez milosc do wlasnej Akity !!! Na 5 gwiazdem mimo, ze lubie krytykowac daje 5 :-) i wybieram sie jeszcze raz moze z Shirai'kiem, hm jak nas wpuszcza !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki'].... Pomimo ogromnej reklamy wszedzie, na filmie bylo lacznie z nami 9 osob. [/QUOTE]

Cale szczescie! Bardzo mnie cieszy, ze ten film ma male wziecie. Psi dramat.... kogo to interesuje w dzisiejszych czasach? Wystarczy tych dramatow, ktore siedza w schroniskach. A Richard Gere jak na jego mozlowosci tez nie byl przekonywujacy.

[quote name='Shirai - Koki'].... i wybieram sie jeszcze raz moze z Shirai'kiem, hm jak nas wpuszcza !!![/QUOTE]

Przeszmugluj pod plaszczem!:loveu: A Shirai moze byc zachwycony, bo wiekszosc scen grala przeciez suczka. Z tymi dwoma samcami nie dochodzili do ladu:diabloti:

Serwus
Darius

Link to comment
Share on other sites

Tak zauwazylam, ze pies byl tylko scenach jak siedzial i siusiaka musialo byc widac i chyba te biedne akitki musialy byc sytrasznie zestresowane ogonki caly czas w dole :-(...w tutejszej telewizji straszne obuzenie wywolal ten film w Gruppo Cinofilio i wolalo to telewizyjna dyskusje sedzow wystawowych...i oni bardzo odradzali zakup takiego psa nawet po dluzszym namysle, a szczegolnie dla dzieci !!!!!!!!! I fajnie, ze ten film nie byl zrobiony na rodzinny, czy dla dzieciakow, poniewaz to by ba pewno pogorszylo sytuacje w hodowlach i ogolnie rasy Akita !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...