Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Martusixa

Kot a alergia

Recommended Posts

Witam. Jakieś 2 tygodnie temu dowiedziałam się, że mój prawie 4 letni synek ma alergię na kota, w związku z tym kot jest na straconej pozycji w 100%? Dodam, że kota w domu nie mamy (synek o nim marzy) natomiast przy zabawach z kotami u babci czy znajomych (wtedy nie wiedziałam, że synek ma na nie alergię) w ogóle nie zauważyłam jakiejkolwiek innej reakcji synka na koty, stąd moje pytanie.

[quote name='Martusixa']Witam. Jakieś 2 tygodnie temu dowiedziałam się, że mój prawie 4 letni synek ma alergię na kota, w związku z tym kot jest na straconej pozycji w 100%? Dodam, że kota w domu nie mamy (synek o nim marzy) natomiast przy zabawach z kotami u babci czy znajomych (wtedy nie wiedziałam, że synek ma na nie alergię) w ogóle nie zauważyłam jakiejkolwiek innej reakcji synka na koty, stąd moje pytanie.[/QUOTE]

Zawsze mnie to bawiło :roll: Alergia na kota, to pojecie względne. Można mieć alergię na kota x, a na kota y już nie. Można mieć alergię na sierść, ślinę, naskórek. Można wykonać test na sierść, ślinę, naskórek KONKRETNEGO kota. Tak samo jest z psami, końmi i innymi zwierzami.

Lepszą są w takich przypadkach żwirku naturalne, ze słomy na przykład. One nie mają żadnych domieszek w sobie. Ale może skontaktuj się z lekarzem? zdarza się kotu sikać poza kuwetę?