Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Slay3r

Nietypowy problem - KONIECZNIE ZAJRZYJ!

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu znajomi byli zmuszeniu pozbyć się psa z domu, więc go przygarnąłem. Jest to 4,5 letnia suczka owczarka niemieckiego. Chciałbym nauczyć ją komendy "daj głos!", ale niestety jest to tak spokojne zwierzę, że sposób z przysmakami nie działa. Macham jej przed pyskiem i próbuję sprowokować, jak tylko się da, lecz ona tylko spogląda tymi słodkimi oczami na mnie i nimi prosi. Prawie nigdy nie szczeka, czasami na jakieś inne psy, kiedy one pierwsze szczekną na nią. Nie widziałem, żeby kiedykolwiek szczeknęła na człowieka. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Psy zazwyczaj wydają z siebie głos kiedy są podniecone - mój też nie wydawał żadnego dźwięku, aż usiłując go nauczyć przytrzymałam w niecierpliwości z zabawką : najpierw piszczal świszczał, a potem nagle szczeknął za co został nagrodzony, jak tylko załapał o co chodzi to teraz przy każdej głupiej komendzie usiłuje szczekać :D Gdzieś zasłyszałam nawet że pies szczekając nagradza się, jego podniecenie rośnie razem z hormonem szczęścia i co widać po niektórych psach które szczekają na okrągło :P
Tak sobie myślę - może tą psicę karali za nadmierne darcie się? Bo owczarki raczej szczekać lubią, choć dziką szczekliwością tego nazwać nie można :)
Próbuj z jakąś zabawką, smakołykiem, staraj się jej kojarzyć o co dokładnie chodzi. Jak nie będzie dawać głosu to zwyczajnie trudno, taka komenda akurat na codzien nie jest niezbędna ;)

[quote name='Majkowska']Psy zazwyczaj wydają z siebie głos kiedy są podniecone - mój też nie wydawał żadnego dźwięku, aż usiłując go nauczyć przytrzymałam w niecierpliwości z zabawką : najpierw piszczal świszczał, a potem nagle szczeknął za co został nagrodzony, [B]jak tylko załapał o co chodzi to teraz przy każdej głupiej komendzie usiłuje szczekać[/B] :D Gdzieś zasłyszałam nawet że pies szczekając nagradza się, jego podniecenie rośnie razem z hormonem szczęścia i co widać po niektórych psach które szczekają na okrągło :P
Tak sobie myślę - może tą psicę karali za nadmierne darcie się? Bo owczarki raczej szczekać lubią, choć dziką szczekliwością tego nazwać nie można :)
Próbuj z jakąś zabawką, smakołykiem, staraj się jej kojarzyć o co dokładnie chodzi. Jak nie będzie dawać głosu to zwyczajnie trudno, taka komenda akurat na codzien nie jest niezbędna ;)[/QUOTE]
TAK, TAK, TAK!
Naprawdę, jeśli masz możliwość to nie ucz jej "daj głos" :diabloti: Mam charta, które szczekają mało, albo w ogóle, a mój przez tą komendę drze japę podczas pracy naprawdę dużo, bo albo wymusza, albo nie rozumie i myśli, że jak zaszczeka to dostanie piłę... Wiem, że z drugim psem oszczędzę sobie tego, zwłaszcza, że rasa z tendencją do darcia pyska i takie kombo może być... śmiertelne dla ucha. :grins: