Jump to content
Dogomania

REVOLUTION

Members
 • Content count

  826
 • Joined

 • Last visited

About REVOLUTION

 • Rank
  Revolution

Profile Information

 • Gender
  Female

Recent Profile Visitors

1383 profile views
 1. REVOLUTION

  Zakraplanie oczu psu

  Witam, psinka ma chore oczko i musimy je zakraplać 3 razy dziennie. Niestety sunia nie lubi tego zabiegu i coraz bardziej ucieka a wcześniej nie była przyzwyczajana do tego typu kuracji. Jak można teraz popracować by psica całkiem nie zniechęciła się do takich zabiegów?
 2. REVOLUTION

  Problem z rowerzystami

  Dziękuje! Bardzo cenię porady osób doświadczonych bo choć sama wiem o szkoleniu coraz więcej, to nadal brakuje mi pewności wynikającej właśnie z doświadczenia.
 3. REVOLUTION

  Problem z rowerzystami

  Pies był na smyczy. Oczywiście rowerzysta na szczęście bardzo w porządku a to nasze niedopilnowanie. Czy po takim treningu pies powinien zupełnie ignodować rowery?
 4. REVOLUTION

  Problem z rowerzystami

  Psiakowi zdarza się pogonić rowerzystę. Problem zdawał się być pod kontrolą, po otrzymaniu komendy psiak bez problem mija rower. Dzisiaj zdarzyła się sytuacja, że szybko przejeżdżał rowerzysta a siostra czekała na mnie na przystanku i nie zauważyła rowerzysty a psiak lekko drasnął zębem nogę. Kosztowało nas to mnóstwo stresu. Czy można zupełnie oduczyć psa takiej reakcji bez ciągłego nerwowego rozglądania za ewentualnym rowerem? Ktoś ma podobne doświadczenia?
 5. REVOLUTION

  zakup kagańca

  Lepiej udaj się do szkoleniowca, założenie psu kagańca nie jest receptą na szczekanie. Może być pomocne, jeśli pies gryzie i stanowi zagrożenie. Jeśli nie lepiej nauczyć psa skupienia na sobie oraz komendy typu noga/siad czy noszenia czegoś w pysku. Dasz psu zadanie, które wykona zamiast szczekania i zanim się rozszczeka.
 6. REVOLUTION

  Dziwne zachowanie u mojego psa.

  Ciężko wywnioskować z opisu czego może obawiać się twój pies. Przydałaby się osoba, która oceniłaby na żywo wasze relacje.
 7. REVOLUTION

  Nie pies, a rekin biały.

  Szkolenie psa nie jest łatwe, warto pytać. Ja uważam, że przede wszystkim, przynajmniej na początku powinnaś wyeliminować sytuacje zapalne. Skoro wiesz, że pies może zaatakować podczas głaskania, odpuść to. Ćwicz w obecności obcych kobiet, niech reaguje na twoje komendy zamiast zwracać na nie uwagę. Pies zmęczony to pies grzeczny, ale zamiast męczyć psa rzucaniem piłki kilka razy pod rząd, lepiej wydaj kilka komend i nagrodź jednym rzutem. Nie ucz szukania smakołyka a szukania rzeczy/zabawki, której przyniesienie nagrodzisz smakołykiem.
 8. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Zaczęliśmy plan naprawczy, wzięłam smakołyki i grzebień, pies na widok smaków jakby wietrzył podst3p ale podszedł. Nagradzałam sowicie nawet dotknięcie grzebieniem. Myślicie że dobrze? Zależy mi na zaufaniu psa, smutno gdy pies chowa się przwd właścicielem.
 9. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Dziękuje!! Mam jeszcze problem z psinką innego typu. Nie lubi zabiegów typu czyszczenie uszu, wyciąganie kleszcza jeśli jest potrzeba, czesanie. Gdy tylko widzi, że zbliżam się z grzebieniem czy nożyczkami, ucieka, chowa się do klatki. Po zakończeniu zawsze nagradzany smakołykiem, ale nie pomaga. Jak ćwiczyć, jeśli już na sam widok przedmiotu ucieka a czasem jakby wcześniej wyczuwa zamiary i się chowa?
 10. REVOLUTION

  Metalowe schody :(

  Jak reagujecie, gdy pies boi się chodzić po metalowych schodach? Czy lepiej dać psu możliwość wycofania czy zapiąć na smycz i po każdym kroczku uniemożliwić wycofania, czekając aż pies sam zdecyduje się pokonać następny stopień?
 11. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  No właśnie, więc jak zareagować gdy pies reaguje warczeniem gdy np. nie życzy już sobie głaskania bądź ktoś usiądzie za blisko?
 12. REVOLUTION

  Pies na zewnątrz

  Troszkę w domu pieskowi za gorąco i dlatego myślimy powoli wydłużać czas na zewnątrz.
 13. REVOLUTION

  Pies na zewnątrz

  Chcielibyśmy stopniowo przyzwyczajać psa do przebywania na zewnątrz. Na razie zamykamy psa w klatce z budą na noc, ale budzi się w nocy i szczekaniem domaga wpuszczenia. Jak poradzić soboe z tym problemem?
 14. REVOLUTION

  Kaganiec

  Mało precyzyjnie się wyraziłam, bardziej chodziło mi o to, że kaganiec uniemożliwia zjedzenie a równolegle są prowadzone ćwiczenia na celowo zastawiane pułapki.
 15. REVOLUTION

  Kaganiec

  Kto z Was używał kaganca przy oduczaniu zjadania z ziemi? Skąd wiadomo, że kaganiec można już ściągnąć, by pies po ściągnięciu nie zaczął próbować na nowo i nie skojarzył, że nie próbuje się tylko gdy jest kaganiec?
×