Jump to content
Dogomania

REVOLUTION

Members
 • Content count

  815
 • Joined

 • Last visited

About REVOLUTION

 • Rank
  Revolution

Profile Information

 • Gender
  Female

Recent Profile Visitors

1172 profile views
 1. REVOLUTION

  Pies na zewnątrz

  Troszkę w domu pieskowi za gorąco i dlatego myślimy powoli wydłużać czas na zewnątrz.
 2. REVOLUTION

  Pies na zewnątrz

  Chcielibyśmy stopniowo przyzwyczajać psa do przebywania na zewnątrz. Na razie zamykamy psa w klatce z budą na noc, ale budzi się w nocy i szczekaniem domaga wpuszczenia. Jak poradzić soboe z tym problemem?
 3. REVOLUTION

  Kaganiec

  Mało precyzyjnie się wyraziłam, bardziej chodziło mi o to, że kaganiec uniemożliwia zjedzenie a równolegle są prowadzone ćwiczenia na celowo zastawiane pułapki.
 4. REVOLUTION

  Kaganiec

  Kto z Was używał kaganca przy oduczaniu zjadania z ziemi? Skąd wiadomo, że kaganiec można już ściągnąć, by pies po ściągnięciu nie zaczął próbować na nowo i nie skojarzył, że nie próbuje się tylko gdy jest kaganiec?
 5. REVOLUTION

  Lepiej ćwiczy, gdy widzi jedzenie

  Witajcie czy też macie taki problem z Waszymi psiakami, że gdy widzą nagrodą ćwiczą chętniej/radośniej? A gdy nie ma widocznej nagrody ociągają się? Jak mozna to zmienić? W czym moze być problem? Dziękuje i pozdrawiam
 6. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Odniosę się jeszcze do tematu, pies podczas obcinania pazurów szczeknął na weterynarza. Jak rozumieć to szczekniecie, czy było to ostrzeżenie ze strony psa?
 7. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Tak jeszcze z ciekawości, teoretycznie, czy pies może mieć większy kłopot z oddaniem rzeczy, którą ma dłużej w pysku? Cz czas posiadania ma jakiś wpływ na oddawanie?
 8. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Sowa, masz racje, niestety siostra mimo uwag bardzo rozpieszcza psicę, zagłaskuje, a wymaga niewiele. Na mnie też przy odbieraniu kosci zdarzyło się psicy warknąć, ale wtedy upomniałam ją i zabrałam kość mimo wszystko. Mam jeszcze pytanie, jeśli można, suka jest bardzo wrażliwa na dotyk. Dla przykładu, od samego początku jak siedzieliśmy na kanapie i siadała obok i ktoś przemieszczając się dotknął np. jej łapy też potrafiła burknąć pod nosem. Teraz względem nas bardziej się powstrzymuje, ale już gościa bardzo upomina. Jak wtedy reagować? Przyzwyczajać ją do tego cy raczej po prostu kazać schodzić z kanapy?
 9. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  A jak reagować jeśli taka sytuacja zdarzy się na spacerze? Dzisiaj podczas spaceru psica porwała kość z ziemi i warknela na siostrę przy próbie zabrania choć przy odbieraniu innych rzeczy Nigdy się coś takiego nie zdarzało?
 10. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Ok, bo byłam przekonana, ze w razie jeśli nie zdążę powstrzymać psa przed chwyceniem znaleziska mogę użyć tego samego wypluj, którego użyję do wyplucia zabawki. Niestety nie zawsze jestem w stanie uprzedzić psa, jest szybszy :(
 11. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  A jeśli np. pies nagle porwie coś z ziemi, jak mogę skłonić do wyplucia? Kiedyś szkoleniowiec poradziłmi podwieszenie na obroży do wyplucia, ale jesli pies zna hasło to nie lepsze będzie szarpnięcia i ewentualne powtórzenie korekty w razie konieczności?
 12. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Czy jednak z dorosłym psem, który ma już zakorzeniony zły nawyk, można to wypracować? Czy starczy nauczyć hasła od nowa/od początku powoli? co z tym szarpnieciem, czy to moze skłonić psa do oddania zabawki?
 13. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Czy ktoś ma pomysł jak nauczyć wypluwania wszystkiego (np. zabawki) psa, dla którego zawsze cenniejsze jest to, co ma w pysku i nie reaguje na wymianę na tą samą zabawkę/jedzenie?
 14. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Właśnie jestem ciekawa jak to działa bo widziałam jak szkoleniowec chcąc skłonić psa dla którego zawsze to co w pysku cenniejsze niż nawet identyczna zabawka w ręku przewodnika, kilkakrotnie szybko i dość mocno szarpal smycza po haśle na puszczenie. Co o tym sądzicie? Jak inaczej można sobie poradzić z takim psem?
 15. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Czy szarpniecie smycza może spowodować wyplucie czy raczej spowoduje ze pies będzie trzymał mocniej?
×