• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

REVOLUTION

Members
 • Content count

  809
 • Joined

 • Last visited

About REVOLUTION

 • Rank
  Revolution

Profile Information

 • Gender
  Female

Recent Profile Visitors

1027 profile views
 1. Witajcie czy też macie taki problem z Waszymi psiakami, że gdy widzą nagrodą ćwiczą chętniej/radośniej? A gdy nie ma widocznej nagrody ociągają się? Jak mozna to zmienić? W czym moze być problem? Dziękuje i pozdrawiam
 2. Odniosę się jeszcze do tematu, pies podczas obcinania pazurów szczeknął na weterynarza. Jak rozumieć to szczekniecie, czy było to ostrzeżenie ze strony psa?
 3. Tak jeszcze z ciekawości, teoretycznie, czy pies może mieć większy kłopot z oddaniem rzeczy, którą ma dłużej w pysku? Cz czas posiadania ma jakiś wpływ na oddawanie?
 4. Sowa, masz racje, niestety siostra mimo uwag bardzo rozpieszcza psicę, zagłaskuje, a wymaga niewiele. Na mnie też przy odbieraniu kosci zdarzyło się psicy warknąć, ale wtedy upomniałam ją i zabrałam kość mimo wszystko. Mam jeszcze pytanie, jeśli można, suka jest bardzo wrażliwa na dotyk. Dla przykładu, od samego początku jak siedzieliśmy na kanapie i siadała obok i ktoś przemieszczając się dotknął np. jej łapy też potrafiła burknąć pod nosem. Teraz względem nas bardziej się powstrzymuje, ale już gościa bardzo upomina. Jak wtedy reagować? Przyzwyczajać ją do tego cy raczej po prostu kazać schodzić z kanapy?
 5. A jak reagować jeśli taka sytuacja zdarzy się na spacerze? Dzisiaj podczas spaceru psica porwała kość z ziemi i warknela na siostrę przy próbie zabrania choć przy odbieraniu innych rzeczy Nigdy się coś takiego nie zdarzało?
 6. Ok, bo byłam przekonana, ze w razie jeśli nie zdążę powstrzymać psa przed chwyceniem znaleziska mogę użyć tego samego wypluj, którego użyję do wyplucia zabawki. Niestety nie zawsze jestem w stanie uprzedzić psa, jest szybszy :(
 7. A jeśli np. pies nagle porwie coś z ziemi, jak mogę skłonić do wyplucia? Kiedyś szkoleniowiec poradziłmi podwieszenie na obroży do wyplucia, ale jesli pies zna hasło to nie lepsze będzie szarpnięcia i ewentualne powtórzenie korekty w razie konieczności?
 8. Czy jednak z dorosłym psem, który ma już zakorzeniony zły nawyk, można to wypracować? Czy starczy nauczyć hasła od nowa/od początku powoli? co z tym szarpnieciem, czy to moze skłonić psa do oddania zabawki?
 9. Czy ktoś ma pomysł jak nauczyć wypluwania wszystkiego (np. zabawki) psa, dla którego zawsze cenniejsze jest to, co ma w pysku i nie reaguje na wymianę na tą samą zabawkę/jedzenie?
 10. Właśnie jestem ciekawa jak to działa bo widziałam jak szkoleniowec chcąc skłonić psa dla którego zawsze to co w pysku cenniejsze niż nawet identyczna zabawka w ręku przewodnika, kilkakrotnie szybko i dość mocno szarpal smycza po haśle na puszczenie. Co o tym sądzicie? Jak inaczej można sobie poradzić z takim psem?
 11. Czy szarpniecie smycza może spowodować wyplucie czy raczej spowoduje ze pies będzie trzymał mocniej?
 12. Pies zna komendę na wypluwanie ale są rzeczy, których nie chce wypluć... Jak skłonić psa ze schroniska do wypluwania wszystkiego? Nie działa wymiana na coś innego.
 13. Czy też czasem wpadacie w spacerową rutynę? Jak urozmaicacie spacery Waszym psom poza zmianą tras spacerowych? My podczas spacerów ćwiczymy posłuszeństwo sportowe albo skupiamy się na podstawach typu komendy siad i noga w różnych warunkach. Co Wy porabiacie na spacerach z psiakami?
 14. Jasne, dziękuje. Szkoda, że na rozwój psicy w okresie szczenięcym nie miałam wpływu, ale teraz powoli nadrabiamy. Jest nadal nieufna wobec ludzi ,ale już częściej zostawia decyzje mi i nie próbuje uciekać gdy tylko ktoś idzie za nami.
 15. Ależ ja stosuje korekty, mój błąd, że reakcja była za późno, dzisiaj psica na komendzie noga mijała bezproblemowo, bez potrzebnych korekt różnych ludzi. Gdybym wtedy wydała wczesniej komendę, nie byłoby problemu. Mnie bardziej zastanawiało czemu tak zareagowała. Z ludźmi nie ma problemu, gorzej z tymi nielubianymi psami. Ale tu już wiem, że musze psicy bardziej pomóc, rzeczywiście, gdy więcej jest pomocy naprowadzaniem smakiem z mojej strony, psica lepiej sobie radzi. Myślę, że za jakiś czas to naprowadzanie nie będzie potrzebne. Dziękuje za porady.