Jump to content
Dogomania

Sowa

Members
 • Content count

  1570
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Sowa

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

3041 profile views
 1. Sowa

  Do oddania

  Nawet pełnopłatna sterylizacja kosztuje mniej niż odchowanie kolejnych miotów.
 2. No to powróćmy do ułożenia "przykazań" dla adoptujących - listy wręczanej na dzień dobry. 1. Pies nie rozumie słów tak jak człowiek - im mniej mówisz, tym łatwiej zrozumie bodaj kilka słów. 2. Jak najczęściej karm z ręki - pokaż jedzenie - powiedz "dobrze", gdy pies podejdzie i dopiero pozwól zjeść. "Dobrze" ma dla psa znaczyć, że będzie nagrodzony natychmiast lub kiedyś w przyszłości - tyle zrozumie każdy pies. 3. NIE GŁASZCZ PSA PO GŁOWIE! Nie pochylaj się nad psem, nie porywaj w objęcia; jeśli pies prosi o kontakt, iskaj zwierzaka palcami. Pamiętaj, że pies boi się podnoszenia i dotykania łap. 4. Nie podchodź do psa, zachęcaj jedzeniem, aby pies podszedł pierwszy. 5. Jeśli jedzenie stoi na cały dzień w misce, to miska karmi psa, nie człowiek. 6. Nauczenie psa siadania na polecenie jest podstawą wychowania i szkolenia. 7. Zacznij uczyć chodzenia na smyczy w domu - jedna ręka trzyma smycz, druga smakol przed psim nosem 8. Pies sam z siebie nie rozumie słowa "nie" ani "nie wolno". Jeśli mówisz "nie", to powstrzymaj to co robi źle ze słowem "nie" i natychmiast pokaż co pies ma zrobić, aby usłyszał "dobrze". 9. Nie ucz psa szczekania na gości wchodzących do domu! Zanim goście wejdą, zamknij psa i wpuść go do pokoju, w którym goście już są. 1o. Nie ucz psa szczekania na gości wychodzących! Zamknij psa, zanim goście zaczną się ubierać. Inaczej pies będzie przekonany, ze to on gości przegonił z domu. 11. Jeśli pies w domu rozumie znaczenie słowa "siad", to nie znaczy, że zrozumie to słowo na ulicy - pies uczy się inaczej niż człowiek. Na ulicy trzeba uczyć "siad" od nowa. 12. Jeśli nie radzisz sobie z psem, to szukaj pomocy tylko u kogoś, kto pokaże, że jego pies umie to, czego chcesz nauczyć własnego psa. Tyle na początek.
 3. Tyś(ka), byłoby lepiej, jakby każdy DT uczył za pomocą jedzenia podchodzenia do człowieka i znaczenia dwóch podstawowych słów w komunikacji z psem - DOBRZE i NIE. No i koniecznie naprawdę przy adopcji takich bid azylowych, pozbawionych wcześniej kontaktu z człowiekiem, jest przekazywanie przyszłym właścicielom informacji, że pies boi się głaskania po głowie, że pies ma podchodzić do człowieka po jedzenie, nie człowiek do psa, że pozycja siedząca człowieka nie jest tak groźna jak stojąca, że wpatrywanie się i pochylanie nad zwierzątkiem jest dla tegoż zwierzątka dyskomfortem, że naukę chodzenia na smyczy można zaczynać w domu - za ręką trzymającą smakol. Gdyby pies wychodzący z DT umiał tylko zareagować na słowo "siad", to już adopcja byłaby o niebo łatwiejsza.
 4. Pani Beni telefonowała do mnie, rozmawiałyśmy dość długo. Pani spróbuje wprowadzić w życie pewne reguły, które pomogą zrozumieć Beni, że człowiek gwarantuje bezpieczeństwo. No i przekazałam kontakt do trenerki, która uprzednio pokazywała w DT jak uczyć Benię choćby chodzenia na smyczy - chyba jednak DT nie poradził tej nauce, może DS spisze się lepiej. Benia nie zna znaczenia żadnego ludzkiego słowa, boi się jeść w obecności człowieka, musi nauczyć się najpierw brać jedzenie z ręki i jeść z miski trzymanej przez człowieka. Nadzieja jest - bo Benia obserwuje ludzi i chodzi za obecna panią po domu.
 5. Sowa

  Do oddania

  Owszem, powinno. Żadna suka nie potrzebuje dla zdrowia mieć szczeniąt - rozmnażanie psów, bo takie cudne, skutkuje zatłoczonymi azylami i tragicznym losem zwierząt. Jeśli Pani chce tu znaleźć pomoc w znalezieniu domów dla tych suczek, to powinna Pani zrezygnować z dalszego rozmnażania ich matki - a najskuteczniejszym sposobem zapobiegania bezdomności jest sterylka suki i kastracja psa.
 6. Nie mam pojęcia na razie jaki to problem - nie widziałam, nie słyszałam. Wiem, że dla niejednego właściciela wycie to jest piśnięcie dla mnie; wiem, że niektóre psy wyją do wtóru dalekim sygnałom karetek pogotowia , niemal niesłyszalnym dla człowieka. I właśnie dlatego najpierw wykluczyłabym ból - pamiętajmy, że odczuwanie bólu jest najsilniejsze w nocy - dla ludzi i dla zwierząt także.
 7. Mnie też trudno uwierzyć w takie zachowanie. A może by tak sprawdzić najpierw , czy to nie objaw bólu, poważnej choroby? Dać przeciwbólowce na noc, wet. ustali jakie. Jak przestanie wyć - biegiem do weta, bo coś bardzo boli bez przeciwbólowców. Jak nie przestanie - analiza czego się boi.
 8. Dobrze byłoby znać nazwisko szkoleniowca - jeśli okazał się skuteczny, można by polecać go innym w podobnych sytuacjach.
 9. Moim zdaniem - na niewidzianego mogę się jasne bardzo mylić - suczkę przerasta sytuacja, w której nie ma nad sobą szefa, nie każdy pies potrafi być liderem. Mimi dla jej własnego dobra nie może być na początek tylko kochana przez człowieka - to ona musi prosić o względy. Swoją drogą - spośród bardzo wielu znajomych mi psic, to chihuahua najczęściej startowała z zębami, jak coś jej się nie spodobało.
 10. Sowa

  Czy to okres buntu?

  Dabmabm - popatrz na daty.
 11. Sowa

  Nocne ucieczki

  Zabezpieczenia nie są zabezpieczeniami, skoro potrafi je pokonać 3-miesięczny szczeniak. Gdy podrośnie, ucieknie przy pierwszej cieczce przy takich "zabezpieczeniach" i wróci już nie sama; będą następne kundelki. Zrób jej porządny kojec z budą i zadaszeniem i śpij dobrze w domu ze świadomością, że malutkie szczenię rozpaczliwie potrzebuje czuć się bezpiecznie w nocy. To przecież nie jest dla Ciebie problem.
 12. Ja tylko o tym boćku - to chyba nie do końca wierna miłość... Boćki wracają nie do partnerów, ale do gniazd - a która pani bocianowa zamelduje się pierwsza w gnieździe, ta będzie najważniejsza na rok. Ten bociek nie wraca do ukochanej, ale do gniazda - gdyby zastał tam inną bocianicę, witałby ją tak samo entuzjastycznie i małżeństwo zawarte na rok zostałoby skonsumowane, dzieci wychowywane razem. Boćki trudno odróżnić - ich obyczaje zostały poznane dopiero po wprowadzeniu takich obrączek, które można odczytać z daleka.
 13. No to spróbuj odwrażliwiać o 5 rano, albo poproś kogoś z zaprzyjaźnionym psem, aby przez weekend przychodził do Was, wychodził razem z Tobą z mieszkania - i razem pójdziecie kawałek ulicą.
 14. Sowa

  Agresja szczeniaka przy jedzeniu

  Napisz, gdzie mieszkasz - może ktoś zna dobrego trenera w Twojej okolicy.
 15. Pieniądze powinny wrócić na Twoje konto, jeśli ktoś ich nie odebrał po Twoim odejściu. Pieniądze nieodebrane z bankomatu przez ileś sekund są przecież blokowane. Dowiedz się w banku koniecznie.
×