Jump to content
Dogomania

Sowa

Members
 • Content count

  1805
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Sowa

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

3694 profile views
 1. Przepraszam, ale nie wymagajmy od psów wyższej etyki i lepiej rozwiniętej umiejętności rozumowania niż od ludzi. Jest faktem, że znacznie trudniej dogadują się suki niż psy - to nie wybryki ani złośliwość, tylko zgodna z zachowaniami typowymi dla gatunku rywalizacja o bezpieczne miejsce w domu i w sercu właściciela. I o najwyższą pozycję wśród konkurentek. Żadna z tych suk nie może zrozumieć, że miejsca w sercu starczyłoby na więcej zwierzaków. Kain też nie potrafił zrozumieć, że Abel mu bezpośrednio nie zagraża.
 2. Po prostu przekazanie psu osobistego zapachu przyszłego opiekuna to jak dla jadącego pierwszy raz zagranicę pokazanie dużego zdjęcia z informacją "ta pani będzie czekać na ciebie na lotnisku w Tokio, doskonale zna język polski i zapewni ci opiekę".
 3. Przy takim psie jak Tigra, proponowałabym najpierw "zdalny" kontakt zapachowy z ewentualnym nowym opiekunem - pani chętna na Tigrę mogłaby przesłać coś ze swoich osobistych rzeczy - nie śmiejcie się - grzebień, szczoteczkę do zębów. Tigra powinna poznać ten zapach w hoteliku czy DT od kogoś, komu ufa najbardziej - i przy karmieniu. Potem ktoś, kto się pojawi, będzie już trochę "znajomy". Dlaczego używana szczoteczka czy grzebień? Bo te przedmioty okazały się lepszymi nośnikami osobistego zapachu człowieka niż używane ubranie. Jeśli nie ma możliwości przesyłki - najpierw na miejscu kontakt z osobistymi przedmiotami gościa prezentowanymi psu przez opiekuna, nie od razu bezpośrednio z gościem.
 4. Ona u p. Joli też była niejadkiem. Jak wzięła z ręki smaczek z rybą, to już sukces. Trudno, jeszcze daleka droga do uznania przez Abi, że człowiek jest coś warty dla psa. Może za tydzień nie będzie się kulić w kącie.
 5. I jak po kolejnym tygodniu? Czy Abi bodaj raz cieplej spojrzała na człowieka? Chętniej wzięła jedzenie z ręki?
 6. No to tak czasem jest - ktoś opisuje problem, ale oczekuje informacji, że odpowiedzialność za problemy ponosi pies, o inną informację ma pretensje.
 7. Temperamentu to takiemu zwierzątku raczej nie brakuje:-) Czarny podpalany czy arlekin?
 8. Co do materiałów z kodem dostępu - chyba lepiej wrzucić listę dobrych moim zdaniem książek czy publikacji? Rozumiem, Konfirm że nie chodzi Ci o Maków Podhalański, a szkoda:-) Czym do Waszego Makowa można dojechać z Krakowa? 8-9 grudnia wybieram się do Warszawy na V kongres weterynaryjnej medycyny behawioralnej (organizator - Etovet)- jeśli ktoś z Twojego rejonu będzie, można dogadać szczegóły. Przy okazji - sale z odpowiednim wyposażeniem często mają strażacy w swoich remizach - nawet z projektorem z regulacją głosu. I udostepniają miejscowym na działalność edukacyjną za free.
 9. PS - prezentacja z filmami obrazującymi zajęcia z psami, zachowanie psów, rozwiązywanie problemów - filmy na żywo, bez retuszu. Jesteśmy chyba już cywilizacją obrazków - lepiej zapamiętujemy obrazy, znaki-symbole i filmy niź teksty pisane.
 10. Proponowałam już spotkanie dla prowadzących domy tymczasowe, właśnie o podstawach szkolenia . Na spotkanie potrzebny dom z takim telewizorem, do którego da się podłączyć mój laptop z prezentacją w powerpoint 2013 i z wystarczająca ilością miejsca dla chętnych. Spotkanie za free, ale za zwrotem moich kosztów dojazdu czy ew. noclegu, jeśli daleko. Nie mam darmowych biletów na PKP ani na PKS niestety...
 11. Sowa

  Dziękuję za miłe słowa, nie wiem, czy wiesz, ale proponowałam dla opiekunów z domów tymczasowych czy dogomaniaków pomagających zwierzakom bezpłatne prezentacje o podstawach szkolenia i komunikacji z psem. Warunkiem było znalezienie miejsca (większe mieszkanie lub klub, gdzie można podłączyć laptop do ekranu telewizora) i zwrot kosztów dojazdu i noclegu dla mnie. W milionowym Krakowie znalazły się aż trzy panie  chętne na edukację za free - prelekcja była w moim mieszkaniu,  bo troje ludzi oprócz mnie  tu się zmieści, więc bez zwrotu żadnych kosztów.

  Na innym psim forum usłyszałam, że dla zachęty na tego rodzaju spotkania powinnam zapewnić kawę i ciastka na swój koszt. Już nie jestem na tamtym forum:-).

  Sowa

   

  1. uxmal

   uxmal

   Szkoda, bardzo szkoda :( Nie wiem dlaczego tak jest. Nie pojmę tego.

   Ciastka :))))) Coś w tym jest.

   Z mojej dziedziny (analityk danych). Kiedy dr. Biecek organizował za darmo pierwsze spotkania/warsztaty z analizy danych/ programowani itd dopisywał  zdanie, że ciastka i napoje gwarantowane :).

   Sówko, jesteśmy na publicznej konwersacji nie pw.

    

 12. Jak przestała sikać na legowisko to ogromny postęp no i trochę łatwiejsza opieka. Może ona była na krótkim łańcuchu przed wypadkiem i z konieczności sikała pod siebie. Wytrzymajcie jeszcze trochę z ograniczaniem jej ruchu - wiem doskonale jakie to trudne dla opiekuna malinois. Moja malinois po sterylce nie dostawała przeciwbólowców, żeby sama się hamowała przed skokami, ale i tak po 24 godzinach zapomniała, że coś boli.
 13. To może warto założyć odrębny wątek na pogaduszki szkoleniowe, także o problemach, jakie udało się rozwiązać z adoptowanymi psami. Hasło "tylko kochaj, a pies będzie idealny" ładnie brzmi, ale jakoś rzadko sprawdza się w praktyce.
×