Jump to content
Dogomania

biegunka po surowym mięsie i kościach


Natka72

Recommended Posts

Za radą kilku osób z tego forum postanowiłam wprowadzić do diety mojego psa surowiznę.Normalnie je gotowane posiłki,do których dosypuję garść suchej karmy (samego suchego nie chce).Rzecz jasna surowe mięso zaczęłam wprowadzać powoli.Niestety prawie od samego początku pojawiły się problemy,niezależnie od gatunku mięsa.Zawsze jest ono z pewnego źródła,zakupy robię w sprawdzonym sklepie.Niestety zawsze po zjedzeniu surowizny mój pies ma biegunkę.Kiedyś musiałam wyprowadzać go o wpół do trzeciej w nocy,dziś nie zdążyłam i załatwił się w domu.Masakra!Pies ma ok 4 lat,waży ok.15 kg.Czy to znaczy,jego żołądek nie toleruje surowego?Do tego zawsze na drugi dzień zjada masę trawy i wymiotuje,jakby wciąż coś zalegało mu w żołądku.Staram się wtedy go przegłodzić i po dwóch dniach wszystko wraca do normy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natka72']Nie,bo nie chciałabym całkowicie przechodzić na surowe.Raz dałam kawałek piersi drobiowej,innym razem mały kawałek wołowiny rosołowej albo szyjkę z indyka...[/QUOTE]

Mieszanie jedzenia jest zupełnie bez sensu, robisz psu z żołądka śmietnik - nie dziwne, że ma biegunki. Już samo łączenie gotowanego z suchą karmą to dużo, a dodawać do tego jeszcze surowe - biegunki, zaparcia i wymioty na zmianę murowane. Zdecyduj się na jeden tryb karmienia dla dobra psa.

Link to comment
Share on other sites

Ok,dzięki za odpowiedź:) Wydawało mi się,że im bardziej urozmaicone tym lepiej,ale jak widać myliłam się.

Mam jeszcze takie pytanie: pies jak zwymiotuje natychmiast z powrotem to zjada.To obrzydliwe,czy można jakoś go tego oduczyć?

Link to comment
Share on other sites

Dla psa to nie jest obrzydliwe, co ma się marnować :)

Zmianę żywienia zacznij od podawania przez 1-2 tyg samych żołądków wołowych lub baranich (od roślinożerców). Trzeba obniżyć pH żołądka i dostarczyć enzymów, tak aby pies był w stanie strawić kości. Inaczej będzie zwracał ablo miał biegunkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sangoma']Dla psa to nie jest obrzydliwe, co ma się marnować :)

Zmianę żywienia zacznij od podawania przez 1-2 tyg samych żołądków wołowych lub baranich (od roślinożerców). Trzeba obniżyć pH żołądka i dostarczyć enzymów, tak aby pies był w stanie strawić kości. Inaczej będzie zwracał ablo miał biegunkę.[/QUOTE]

Natka napisała wyraźnie, że nie chce zmieniać żywienia na BARFa, tylko chciała podawać surowe jako dodatek...

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem co napisała Natka, ale skoro pies ma po surowym problemy, to znaczy że nie jest w stanie go strawić. Aby mógł sobie z tym poradzić.... napisałam co trzeba zrobić. Albo "przestawiamy" żołądek, albo rezygnujemy z dodatków-moim zdaniem. Nie ma sesnu podawac psu czegoś, z czym organizm sobie nie radzi, bo go osłabimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sangoma']Rozumiem co napisała Natka, ale skoro pies ma po surowym problemy, to znaczy że nie jest w stanie go strawić. Aby mógł sobie z tym poradzić.... napisałam co trzeba zrobić. Albo "przestawiamy" żołądek, albo rezygnujemy z dodatków-moim zdaniem. Nie ma sesnu podawac psu czegoś, z czym organizm sobie nie radzi, bo go osłabimy.[/QUOTE]

Dla mnie w ogóle jest bezsensem mieszanie różnych rodzajów jedzenia - gotowanego z suchą karmą i surowym...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...