Jump to content
Dogomania

sika w domu


justyna i dejzi

Recommended Posts

Cześć. Mam 8 miesięczna suczkę mam problem z nią bo nie mogę jej nauczyć załatwiania na dworze:placz: kupiliśmy ją jak miała 5 miesięcy i od tej pory uczę ją i uczę. W dzień umie zaszczekać pod drzwiami że chce wyjść a w nocy potrafi obsikać cały korytarz :shake: Oczywiście jest wypuszczana przed spaniem ale i tak się w nocy zsika :mad::razz: Mam jeszcze w domu pinczera i ona szybko się nauczyła a to małe cholerstwo nie rozumie. Mi się wydaje że ona nie rozumie po co jest wypuszczana na dwór,bo wyjdzie i szaleje a pinczer od razu idzie się załatwić.
Muszę ją nauczyć załatwiania na dworze do grudnia bo w tym miesiącu urodzę i nie wyobrażam sobie noworodka i zasikana podłogę:-(
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zdarza jej się sikać w domu tylko w nocy, to radziłabym jednak z nią wyjść, co najmniej raz. Z czasem takie spacery mogą okazać się już niepotrzebne. To może być niestety uciążliwe, ale na pewno po jakimś czasie da efekt i mała będzie wytrzymywać coraz dłużej.
Co do tego szaleństwa na spacerze, to trzeba jej ograniczyć zabawy na dworze, bawić się w domu, niech zrozumie, że spacer jest od załatwiania się, a nie od zabawy.
Może zacząć od nowa jak ze szczeniakiem nagradzanie za każde załatwienie się na spacerze?

Problem może leżeć też w zdrowiu, może po prostu nie może wytrzymać całej nocy bez siusiania... Jeśli pomimo wyjścia na spacer w nocy nadal będą się zdarzały wpadki, to ja bym wybrała się do weterynarza i zrobiła jej badania.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź.
Zdarza się że z nią wyjdę o 1 w nocy i się wysika ale bywa tak że ona nawet nie chcę wyjść i nie zrobi na dworze a za jakiś czas zsika się w domu. Co do nagród to próbowałam ale ona bardzo mało je i nie chce za bardzo smakołyków :( kupiłam dziś sprej żeby popsikać podłogi może zrozumie że się na nich nie można załatwiać.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fusiafusia

O z moim Kajtusiem to jest tak, sika gdzie popadnie nie ważne gdzie jak mu się zachce :evil_lol: :D
Np. Leje deszcz na dworzu nie chce mu się umoczyć łapek to sika na taras ;)
Oj nie wiem co tym zrobić?! :evil_lol: :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam i proszę o poradę.mój Guciu ma 2 lata a leje w domu jak szczeniak zaczynają mi puchnac futryny w drzwiach.wychodze z nim średnio 5x dziennie.czasami nie mam już siły i dostanie kapciem w tyłek.to samo z kupą , potrafi chodzic godzinę po dworze a i tak przyjdzie i zrobi w domu.brak mi sił.dzisiaj dwa razy obficie obsikał mi komodę.POMOCY!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moj Rocky ma niecałe 2 miesiące i na początku też miałam ten sam problem, zostały mi zalecone tzw. maty z feromonami lub zapachem trawy. Mam rozłożone je 2 w pobliżu jego legowiska i musze przyznać że dużo pomogły, na jednej robi kupkę a na drugiej siku:) czasami się zdarza że robi gdzie indziej ale na szczęście występuje to rzadko. Wychodzę z nim na dwór zaraz jak malec się wyśpi, ponieważ od razu szuka miejsca do załatwienia. Małymi kroczkami idziemy do przodu ale pewnie i tak wiele przed nami:) Powodzenia innym nie poddawać się!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Witam 

i bardzo proszę o pomocy i poradę/ Mam szczeniaka która będzie mieć 3 mies, kupiłam go jak miał nie całe 2 mies i na początku z sikaniem był problem ale nauczył się chodzić na pieluchę. natomiast od 2ch tyg juz się męczę ponieważ sika wszędzie, kupę z rana robi tam gdzie trzeba a w ciągu dnia na spacerze, no problem z sikaniem. Nie chcę mój Tomi sikać na gazetkę lub pieluchę . Juz dużo słyszałam ze dorosłe psiaki sikają wszędzie , nie chcę zeby mój tez to robił..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...